VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.7/10 (3 votes cast)

-İz (Spoor) / Pokot 2017 Polonya,Almanya,Çekya,İsveç,Slovakya / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 6.5/10
Tür: Suç, Dram, Gizem, Polisiye
Yönetmen: Agnieszka Holland, Kasia Adamik
Oyuncular: Agnieszka Mandat-Grabka,
Wiktor Zborowski, Jakub Gierszal
Süre: 2 saat 8dakika

Bir kasabada öğretmenlik yapan, hayvan hakları savunucusu emekli Duszejko’nun iki köpeği de ortadan kaybolur. Ardından, çoğu kaçak avcılıkla uğraşan kasaba sakinleri de art arda cinayetlere kurban gitmeye başlar. Kasaba halkı ve polisin araştırmalarının sonuçsuz kalması üzerine Duszejko, bu esrarengiz olayların izini kendisi takip etmeye başlar.

Berlin Film Festivalinden ödülle dönen ve esrarengiz kasaba cinayetlerini ele alan Avrupa filmini sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

Mail.ru HD

OK.ru HD

VK HD

VizyonFilm HD 2

NetuTv HD

FİLMİ, NETU.TV SİTESİNDEN HD KALİTEDE İZLEMEK VEYA İNDİRMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.7/10 (3 votes cast)
Pokot (Spoor) 2017 Film izle, 7.7 out of 10 based on 3 ratings


Toplam 4 Yorum Yapılmış.

 1. Hadiye dedi ki:

  Batı düşüncesine hayran bir kafadan çıkmış, onlar da benim filmime bayılacaklar diye yapılmış, yönetmeni tarafından “feminist/çevreci/anarşist bir masal” gibi büyük laflarla tanımlanan bir film. Uykudan önce dinlenen bir masaldan çok sabahın köründe girilen sıkıcı bir derse benzeyen filmi herhalde iyilerin iyi kötülerin kötü olduğu tek boyutlu karton karakterlerine bakarak masala benzetmiş yönetmen. Her neyse de… Hayvan haklarını savunmak adına yola çıkan kadın bir arkadaşını hapisten kurtarmak için cinayetleri hayvanların üzerine atmaya çalışıyor, buna tarihten örnekler veriyor ve bu örneklerde insanlara saldıran hayvanların nasıl cezalandırıldıkları da var! Yani kafayı avcılıkla bozmuş kasaba halkı kadına inansa etrafta ne kadar domuz, kurt vs. varsa hepsini topluca katledebilirler. Bu tutarsızlık filmin samimiyetsizliğini ve hesap işi olduğunu ele veriyor. Bu arada astrolojiyle ilgili konuşmalar, hiçbir yere oturmuyor, feminizm diye bir şey de ortalıkta görülmüyor (lazım değil zaten:) Filmin böceklere uygulanan soykırıma dikkati çekmesi ve son iki yüz yılda silahların ve teknolojinin giderek geldiği bu aşamada avcılık hala erkeklikle ilişkilendirilebilir mi diye düşündürmesi ise güzel (Hemingway ustayı en sonunda kendini avladığı için affediyoruz).
  Bir not: Avcılar her şeyi öldürür ama köpekleri asla!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 6 votes)
 2. boswelia dedi ki:

  Son zamanlarda izlediğim en yalın,en dingin,en anlamlı filmlerden birisi.Vermek istediği mesajı hakkıyla vermeyi başarmış.Özellikle görüntü yönetmenine bravo demek isterdim.İzleyin mutlaka.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 3. boswelia dedi ki:

  Filmlerden herkesin anladığı başka olabilir,filmler üzerine eleştiriler bu yüzden sinemacılar açısından çok önemsenir.Örneğin ben filmde batı özentiliği hissetmedim,feminizmle alakalı bir duygu almadım.Avcılıkla alakalı bildiğiniz bir şey de yanlış.Avcı,keklik getirmediği için köpeğini vurur!Bunu bizzat yaşadığım için söylüyorum bir aktivist olarak da bildiklerim bunların yanında hiç bir şey!Hikayede ki Polis memurları gibi insanların bu tür olaylara yaklaşımı,o polislerden birisi de kadındı.Herkes,tıpkı filmde ki kadın gibi,delirerek doğanın ve doğada ki canlıların haklarını savunmalı!Teşekkürler eklediğiniz için bu filmi :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 4. ORHAN dedi ki:

  Mükemmel bir hikaye. Görsel zenginliği ile öne çıkan görüntüler.Ne yazık ki sinema olarak ortalarda kalmış.House of the rising sun -Animals- güzel bir seçim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle