VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

-Jas sum od Titov Veles / I Am From Titov Veles 2007 Makedonya,Belçika,Slovenya / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 6.5/10
Tür: Dram
Yönetmen: Teona Strugar Mitevska
Oyuncular: Labina Mitevska,
Ana Kostovska, Nikolina Kujaca
Süre: 1 saat 42dk

Veles şehrinin dışında yaşayan 3 genç kız, istedikleri gibi yaşayamadıkları bu coğrafyayı terk etmek istemektedir. Hayalleri, ölen babaları ile birlikte gömülmüştür ve çıkar yol ararlar. Bu amaçla her biri farklı bir yol çizecek ve cinselliklerini, özgürlüklerini yaşamaya çalışacaklardır.

Modern bir yozlaşma hikayesini ele alan, 27. İstanbul Film Festivalinin en iyi filmlerinden olan Makedon filmi 8 ödüle layık görülüyor. Bu yapımı size özel çeviri ile sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.
(FİLM ÇEVİRİSİ: GÖKAY)

Mail.ru HD

OK.ru HD

VK HD

VizyonFilm HD 2

NetuTv HD

FİLMİ, NETU.TV SİTESİNDEN HD KALİTEDE İZLEMEK VEYA İNDİRMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)


Toplam 5 Yorum Yapılmış.

 1. Hadiye dedi ki:

  İnsanlar bıkarlar, terk etmek isterler, sonra özler geri dönmek isterler, yaşarken mutsuz olurlar, zaman geçince mutsuz oldukları o zamanlarda aslında ne kadar mutlu olduklarını düşünürler, kadınlar çocuk yapmak için, evlenmek için, yurtdışına gitmek için vs. erkekleri kullanmaya kalkar, o arada erkekler de onları kullanmaya bakar, iyi güzel hoş da… Yahu ne anlatmak istiyor bize bu yönetmen? Birbirlerini seven üç kız kardeşin paylaştıkları şeylere gayet doğal bir şeymiş gibi “yarin dudağı” da eklenir, sorunlu bir kız çocuğu bir evde günlerce aç kalır bir komşu bir tas çorba getirmez, ev yanar kimse bir kova su dökmez… Ama yönetmenimiz (Berlin ödülleri için olsa gerek) Yahudilik davasını da filme güzelce yedirir. Pardon filme değil bize!..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Tozmik dedi ki:

  yarin dudağı’da ne anlamda?sırf bu yüzden filmi izlemek zorun kalmayım Hadiye.yorum bile yapmıcaktım artık ama sırf bu kelimeden merak ettim filmi.İnsanların birbirine sevgisinin kalmadığı bir dünya anlatılıyor onu anladımda yarın dudağı eklenir ne demek onu anlamadım :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Hadiye dedi ki:

  Tozmik kardeş şu Nazım’ın şiiri var ya “Yarin yanağından gayri/her yerde/ her şeyde/ hep beraber/ diyebilmek için” diye… Ondan mülhem yazmıştım “yarin dudağı” diye. (“a”ların üzerine şapka koyamıyorum klavyede) Şiirden açılmışken Titov Veles’in girişine Kostantinos Kavafis’in “Şehir’ şiirinin yazılı olduğu bir plaket mi asmalıymış ne:) Sırada izleyeceğiniz çok filminiz yoksa bu filmi izlemenizi öneririm naçizane Tozmik Kardeş…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. Tozmik dedi ki:

  Çeviri filmlerini araştırıp yayınlatan benim zaten.sadece isim yazdırmayıp filmlere yorum yapmıyorum artık.çekildim yani.her çeviri önerisi filminide izleyemiyorum.Çünkü artık pek zamanım yok.ama bir sonraki Fas çevirisini muhtemelen izleyeceğim.Fandry isimli Marathi dilinde çekilmiş Hint filmininde Upload’ını Önderden bekliyoruz.ordada Kast sisteminin 2 küçük çocuğun aşkının önünde ne denli büyük bir engel olduğuna şahit olacaksınız.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. Hadiye dedi ki:

  Bahsettiğiniz kadarıyla amacı kast sistemine kastetmek olan bir filmde kastedilenin dışında ne bulabilirsiniz ki?.. Bana gelince benim “Hint filmi izleyememe sendromu”m var:) Size yine de iyi seyirler dileyeyim kardeşim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle