-Endless Poetry / Poesía Sin Fin 2016 Şili,İngiltere,Fransa / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.7/10
Tür: Biyografi, Dram, Fantastik
Yönetmen: Alejandro Jodorowsky
Oyuncular: Adan Jodorowsky,
Brontis Jodorowsky, Leandro Taub
Süre: 2 saat 8dakika

Şilili ünlü yönetmen Alejandro Jodorowsky, gençlik yıllarına bu otobiyografik film ile değiniyor. Gençlik yıllarında şairlik yapan Alejandro, zamanla yeni sanatçılarla tanışır ve kendi limitlerini aşmaya başlar.
Şilili yönetmenin gençliğini, oğlu Adan canlandırıyor.
Tam bir sanat filmi olan ve çarpıcı görselliği ile dikkat çeken yapımı sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

Mail.ru HD

OK.ru HD

VK HD

VizyonFilm HD 2Toplam 6 Yorum Yapılmış.

 1. trumpets dedi ki:

  Ve beklenen gün geldi ve doyasıya yaşandı. Çevirisini aylardır bekledik ve bugün izledik. Jodorowsky’nin bir nevi jübile filmi olmuş sanki.
  Ve sembolizmden ve metaforlardan en uzak durduğu film olmuş.
  Filmden küçük bir alıntı ile iyi seyirler diliyorum bütün sinemaseverlere.
  “Bana bir şey vermeyerek her şeyi verdin. Beni sevmeyerek sevginin ne kadar gerekli olduğunu öğrettin. Varolmayı öğrendim. Sevmeyi öğrendim. Yaratmayı öğrendim. Yaşamayı öğrendim.” (thalassa sea)

 2. Ebru Akın dedi ki:

  Nefisss
  Teşekkür ederiz

 3. raskolnikov dedi ki:

  etkileyici,sanatsal bir başyapıt!görüntü,renk,ışık mükemmel!imgelemi çok yüksek!subliminal mesajlar var!bitse de kopamıyorsunuz!harika!vizyon filme teşekkürler!..

 4. Hadiye dedi ki:

  “Narsisizm Nedir?” dersinde gösterilebilecek filmler yaparak, psikiyatri bilimine katkıda bulunabileceği kesin olan bu yaşını başını almış yönetmene söyleyecek bir şeyim yok elbette, ama onun filmlerini sevenler insanların bile dekor malzemesi olarak kullanıldığı bu pahalı, gösterişli ama içi boş filmlerde ne buluyor anlayamıyorum doğrusu…

 5. fakir dedi ki:

  oğlum ne içiyosanız banada verin.Film buysa bizim diğerleri ne.Diğerleri filmse bu ne.

 6. Ataba Haçınsın dedi ki:

  Anlamak da anlamaktan geçmiyorsa. Hissetmeden de hissedebiliyorsak. Düne bir kederlenip bir özlüyoruz belki ama bugünü dün ve geleceğin seyrinden yaşayamıyorsak. Bir gitmek olsa da her düşünce balonumuzda gidemiyorsak. Ölmüş babamıza ağlayamıyor ama sevgisizliğinden sevgi, ilgisizliğinden duyarlılık öğrenebiliyorsak. Belki çoğu inceliklerini anlamadığım/anlayamayacağım Alejandro Jodorowsky’nin içinde hissederek veya kısmen anlayarak gördüğümüz “ben” parçalarıdır sahnelerindeki. Ama şunu bilirim.. Bir insan kendini anlatıyorsa bir yapımda osuruğu bile sadece saf bir osuruk değildir(ki kendini anlatmaya koyulmuş herhangi biri kendini bulmuştur, bulamasa da iyi bir yoldur kanımca). Her dil farklı sever farklı söver, insanlar farklılıkları ile özellik kazanır yani aslında mana kazanır. Farklılık kafadaki tüyler veya hunilerden ibaret olamaz değil mi. Umarım biraz daha nefes alabilir de bizi düşündürebilir sevgili kelebek.

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle