VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.3/10 (16 votes cast)

gie2005

-Gie 2005 Endonezya / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.7/10
Tür: Biyografi, Dram, Tarih
Yönetmen: Riri Rıza
Oyuncular: Nicholas Saputra,
Jonathan Mulia, Thomas Nawilis
Süre: 2 saat 27dakika

Soe Hok Gie, 1960’lı yıllarda yaşamış olan Endonezyalı bir aktivist ve entellektüeldir. O tarihler, Endonezya’daki dinci akımların söz sahibi olup herkesi yok etmeye başladığı yıllardır. Toplumu aydınlatmayı kendine görev edinen Gie, batı emperyalizmi destekli bu gericiliğin üzerine gitmekte kararlıdır. Ancak bunun için bazı bedeller ödeyecektir.

Gie’nin kendi günlüklerine dayanılarak hazırlanmış olan film, dünya tarihindeki en büyük aydın kıyımının yaşandığı Endonezya’nın o dönemlerini ele alıyor. Toplumun günden güne değişen yüzünü ve süreçleri başarılı biçimde ele alan bu yapımı size özel çeviri ile sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.
(FİLM ÇEVİRİSİ: GÖKAY)

VizyonFilm HD

VizyonFilm HD 2

OK.ru HD

Mail.ru HD

VK HD

OpenLoad HD

FİLMİ, OPENLOAD SİTESİNDEN HD KALİTEDE İZLEMEK VEYA İNDİRMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.3/10 (16 votes cast)
Gie 2005 Endonezya Filmi izle, 6.3 out of 10 based on 16 ratings


Toplam 10 Yorum Yapılmış.

 1. Tozmik dedi ki:

  En iyi Kader asla doğmamış olmaktır.İkincisi doğup,genç ölmektir.ve en kötüsü yaşlılıktan ölmektir.
  Genç ölenler mutludur. -Soe Hok Gie
  Bu Başyapıtla Yorumlarımı sonlandırıyorum.Çeviri filmlerindeki önerilerim isim yazdırılmadan devam edecektir.Ama yorumlarıda sonlandırıyorum.ben bu işe Nisan 2012’de başladım.5 sene oldu bu kadar yeterli.daha fazla ismimin geçmesine gerek yok.80 bin kişinin yaşlı,genç,kadın,erkek demeden katledidildiği en büyük Aydın katliamıdır.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -29 (from 39 votes)
  • barolo dedi ki:

   arti eksi mevzusu beni hiç bir zaman ilgilendirmedi…derdim, yorum yapanlarin gerçekte okunup okunmamasiyla ilgilgi. tozmik arkadasin yazdiklarini okuyupda eksi butonuna basanlar, enhafif deyimiyle bi insani üzdügünüzü asla unutmayin. bi insani sakin ha kirmayin…telafisi mümkün degil

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -12 (from 14 votes)
   • Tozmik dedi ki:

    Sağolun Barolo Abimiz.Beni anlayan ender insanlardan biri oldunuz.bu işi para için yapsam eksi-artı yada olumsuz eleştirileri anlıcamda menfaatsiz şekilde Dünya Sinemasına örnekler kazandıran birinin mükafatı takdir olmasa bile köstek olmamalıydı.İlginize Teşekkürler.Çeviri Filmlerindeki Önerilerim Devam edecektir.Sadece İsim Yazdırma ve Yorum Yapma durumlarını sonlandırıyorum.yani artık ismim geçmeyecek.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: -30 (from 34 votes)
 2. Ali dedi ki:

  Neden bu filmin altına. Tozmik haricinde yorum girilmemiş.Ucu Rothschild lere dayandığı içinmi .Bu Endonezya ile ilgili daha önce yazmıştım sitede.Başına ne geldiyse altın madenleri yüzünden geldi.Ve o ülkede 4 milyondan fazla insan öldü.(yahudileri herkesler bilir)Bunun en büyük nedeni de o ülke insanlarının kandırılması olmuştur.İçinde her sınıftan vatandaş vardı.Amacı altın madenlerini eline geçirmek olan kapitalistlerin oyununa geldiler.Biz biz olalım kim ülkesini seviyor,kim sevmiyor ,kim kimin uşağı bunu görelim.Yani kasa hesabına bakalım.Cehalet nedir? Cahil-eğitimsiz ikilisi hep birbirini tamamlar.Aslında EĞİTİMSİZ insan cahil olamaz.Yani siz ders almadığınız bir konudan sorumlu olabilirmisiniz. Tabiki olamazsınız. Demek ki eğitimsiz insan cahil olamaz.Eğitimli insan eğitim gördüğü halde istenen kıvama gelemiyor ve hala doğruları göremiyorsa o insan Olgun bir CAHİLDİR. Bu tabi şu sıralar çok moda oraya gönderme yaptım.Önüne gelene ,işine gelmeyene farklı düşünene cahil deme cahilliği sergiliyor-uz. Peki doğru nedir? Doğru aslında aynı kişinin farklı zamanlarda aynı konuda farklı düşünmesimidir.20 yaşında katıldığın düşünceye 40 yaşında karşı gelirsin.60 yaşı bilmiyorum 80 de kefenim nerede lan a dönüşürse şaşırma.Aslında bu doğrunun değişkenliği değil Senin değişkenliğindir. Bukalemun.Neyse. İnsanların kolayca manipüle edildiği bir kısmının bunu bildiği halde aç gözlülüğüne yenilmesi vs vs 4 milyon öldü.Ne yaparsan yap aynaya baktığın zaman kendinden utanma.Kendine itiraf et ben bir namussuzum diye. Kendinle barışık ol. Aç gözlü p…..- Son derece manidar bulduğum bu filmi siteye giren herkesin izlemesini diliyorum. A4 kağıdı alıp yatay çevirin.Bir tarafına sevdiğiniz kişiyi (Bilirsin onu sen) diğer tarafta da nefret ettiğiniz insanı yazın. Bu insanların senin yani ülken için ne yaptığını yaz(Bilmiyorsan gir google sor cahil adam) En alt satıra indiğin zaman yukarı bak.İşte seni yani ülkeni seven kişi odur.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -8 (from 36 votes)
 3. zafer dedi ki:

  “batı emperyalizmi destekli” deniliyorsa bu dini akım ya DAEŞ benzeri öncü bir terör örgütü ya da FETÖ benzeri dönüştürücü bir hristiyani vatikan destekli sömürgeci bir amaca çalışan örgütten bahsedilinebilir.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 18 votes)
 4. zafer dedi ki:

  (devam) Endonezya’nın talihsizliğine üzülürken onca insanın canı gözyaşlarının arkasında var olan Hollanda’nın sömürgeci kapitalizmine de aynı zamanda Çin ve SSCB nin getirmek istediği komünist düzenin yıkıcılığına da vurgu yapmak lazım..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 8 votes)
 5. he dedi ki:

  yorum yaparken kısa ve öz olsun . hikaye gibi uzatmayın

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 5 votes)
 6. afrodisyas dedi ki:

  yarıda bıraktım, başka film izleyin.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 5 votes)
 7. KARA dedi ki:

  Gidin Reis i izleyin,daha az sıkılırsınız o derece.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 7 votes)
 8. Tozmik dedi ki:

  Eksiye basan sütü bozuk yavşaklar bundan sonra neyle uğraşacaksınız.Bokunuzlamı :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -22 (from 22 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle