VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.7/10 (156 votes cast)

madimak_carinanin_gunlugu

-Madımak: Carina’nın Günlüğü 2015 Türkiye / Yerli Film-

Yerli Puanı: 6.2/10
Tür: Dram, Tarih
Yönetmen: Ulaş Bahadır
Oyuncular: Denise Ankel,
Füsun Demirel, Altan Erkekli,
Erdal Tosun, Mustafa Alabora
Süre: 1 saat 31dakika

1993 yılında kadınların toplumdaki yerini araştırmak için Türkiye’ye gelen Carina Cuanna, 2 Temmuz’da Madımak Otelindeki katliamda yaşamını yitirir. Son nefesine kadar her anını günlüğüne yazan Carina Cuanna’nın adım adım Madımak Oteli’ne gidişini ve katliamın nasıl ve kimler tarafından gerçekleştirildiğini an ve an tüm gerçekliği ile görüyoruz.

Gerçek bir yaşam öyküsünden alıntı olan ve şeriatçı kalkışma sonucu insanların yakılarak öldürüldüğü olayların iç yüzünü anlatan filmi sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

VizyonFilm HD

VizyonFilm HD 2

OK.ru HD

Mail.ru HD

VK HD

OpenLoad HD

FİLMİ, OPENLOAD SİTESİNDEN HD KALİTEDE İZLEMEK VEYA İNDİRMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.7/10 (156 votes cast)
Madımak: Carina'nın Günlüğü Film izle, 6.7 out of 10 based on 156 ratings


Toplam 30 Yorum Yapılmış.

 1. barolo dedi ki:

  24 sene evvel allahuekber diye bagirarak geldiler. yaktilar. sonrada evlerine gittiler…bugünki hedefleri ise türkiye cumhuriyeti.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +30 (from 66 votes)
  • ipekim dedi ki:

   İşte bugün Müjdat Gezen Sanat Merkezi… Yakmak, kesmek fıtratlarında var :(

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +2 (from 4 votes)
 2. Onur dedi ki:

  Çok tehlikeli bir açıklama. Bence bu filmin şuan ne yeri ne zamanı. Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Bizleri kin nefret ve kan ile bölmek istiyorlar. Bu tip filmler ise bu amaçtaki insanların ekmeğine yağ sürüyor. Elbette orada ölen insanlar bizim insanlarımızdır. İçimiz yanmıştır. Gün bölünmek günü değil birleşmek günüdür. Eski defterleri açmak değil, yeni temiz sayfalar açmak günüdür. Herkese sevgi ve selamlar.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -34 (from 76 votes)
 3. ada dedi ki:

  taraflı bir çekim yapılmış bence.bu ne şimdi.tekrardan alevi-sünni çatışması çıkarmak mı?o günlerde yapılanlar yanlıştı ne olursa olsun bir insanın ölümü tüm insanlığın ölümü gibidir diyen dimizin bu görüşü varken muhafazakar insanların ve alevi kardeşlerimizin üzerinden kin ve nefret uyandıracak bir film yayınlamak bence ters.ülkemizin her yanı terörle çevrilmişken birlik olacağımıza içimizdeki sorunları kaşımak niye?o gün canını kaybeden insanlar kirli bir oyunun kurbanı oldular malesef.amaç belliydi alevi-sünni çatışması.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -30 (from 54 votes)
 4. hakan yener dedi ki:

  yorumlara bakiyorum su an yeri degil , ayrilik zamani degil, …. peki madimak oldugu zaman tam yeriydi konusmanizin ama o zaman neden sesiniz cikmadi? o zaman konusmus olsaniz bugunler cok daha iyi olur yobazligi engellerdiniz. bugunku yobazlik o gunlerden daha fazla.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +37 (from 75 votes)
  • hezal dedi ki:

   cok Dogru bir yorum

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +7 (from 15 votes)
   • Ozer dedi ki:

    dogrunun yaninda olmak icin yer ve zaman beklenmez. Yoksa Madimak taki gibi gec kaliriz. Bu cahiller toplulugu gozunuzu korkutmasin, fiske vurusuyla yikilir birgun…bu yorumu daha once yaptin deyip yayinlamayacaksan ne diye yorum yazin diyorsun kardes

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +6 (from 10 votes)
    • CcC Turan CcC dedi ki:

     cehaletin, küfre gönüllü reslimiyetin daniskası olmuşlar haberleri yok … tasmanızı efendilerinize teslim ettiğiniz yıllarda bu millete devlet mekanizması ile yıllarca zulmettiniz komplolar kurdunuz … ama artık mat oldunuz Millet mat ettii edecek sizleri ve elitizminizi … Modern Ebu Cehillerin sonu geliyor …

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: -1 (from 21 votes)
     • CcC Turan CcC dedi ki:

      bir de yobaz demiş sizle aynı düşümeyen herkes yobaz öteki … salya sümük daeş e söverler ama ellerinde güç olsa kendi gibi düşünmeyen inançlı inançsız herkesi yok ederler sizin zihniyetinizin gereğii bu … tek tip düşünecek herkes tek tip yaşayacak siin kriterlere göre seküler ahlaksız dejenere bir toplum yet,şecek… itiraz mı ettin hemen ötekisin ellerinde güç olsa zindan zindan 28 şubatta olduğu gibi dolan …

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: +1 (from 21 votes)
 5. bülent dedi ki:

  sanat ayristirmaz!!!. .sanat birlestirir.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +20 (from 26 votes)
 6. Ali cetin dedi ki:

  sitenizdeki bazi filmleri taniirken ayni bu filmdeoluu gibi( seriatci kalkisma)islama hakaret ediyorsunuz.Bilmiyorsaniz ogrenin.islam=seriat.musluman degilseniz baska!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -32 (from 50 votes)
 7. Tulpar dedi ki:

  Türkçü görüşe sahip biri olarak filmi beğendim, özellikle “Türk Kadınları” vurgusunu. O noktada objektif ve birleştirici bir üslup var. Derdi, kederi, tasası bir olanlar bir kavramda toplanmış, hoş olmuş. Gerici zihniyetin tüm gerçekleri döküldüğü için ortalığa muhafazakarlar bundan ister istemez rahatsız olacaktır. Filmin zamanlaması da son derece doğru, halk birliği olan Cumhuriyet yıkılırken bundan daha iyi bir zamanlama olamazdı. Filmde Gerici taraf anlatılırken bazı eksiklikler var tabii, Türkiye’de hiçbir kesim birbirini doğru dürüst tanımadığı için bunu doğal karşılıyorum. İnsan katili o vahşi kitlenin içerisinde sadece camilerden galeyana getirilip toplanan insanlar yoktu. Ki onbinlerce insanı sadece camiden toplayamazsınız. İşin içerisinde dönemin sağ partilerinin ve örgütlerinin direk parmağı var. Medya, basın ve kamuoyundaki alevi-sünni algı operasyonları da anlatılabilirdi. O nokta eksik anlatılmış olsa da bunu makul karşılıyorum. O günden bugüne hiçbir şey değişmiş değil. Gericiler şekil değiştirerek halen aynı zulmü farklı şekillerde uyguluyorlar, tek fark; eskisine göre çok daha güçlü ve zenginler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +20 (from 28 votes)
 8. İslam Tanır dedi ki:

  Arkadaşlar bunlar yaşanmadı mı?
  Üzülerek söylüyorum hepsi yaşandı maalesef en çokda benim gibi sunni arkadaşlar izlesin bizi başkalarının yönlendirmesine izin vermeyelim. Bu millet bir daha böyle acıları yaşamaz inşallah. Allah bizi birbirimizden ayırmasın.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +21 (from 23 votes)
 9. umay dedi ki:

  Bazi yorumcular,otelin önündeki “Müslüman Türkiye” “Sivas Aziz Nesin’e mezar olacak” diye aniran comar kalabaligin devami.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +14 (from 26 votes)
  • ali dedi ki:

   comar diye diye folloş oldunuz..nasıl kıydınız başbağlarda masum kadınlara cocuklara.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -5 (from 11 votes)
 10. mestanelik dedi ki:

  24 yıldır bu konu ile alakalı bir görüş beyan etmek, bu konu ile ilgili bir makale,kitap yazmak ve film çekmek her zaman elini taşın altına koymak anlamına gelmiştir, çünkü bu ülkenin seyrini değiştirecek insanlık düzeyine, sanatsal bakış açısına sahip insanları diri diri yaktılar. ulaş bahadır’ı filmin seyriyle alakalı çok eleştirenler olmuş, o zor olanı, herkesin yapmaya cesaret edemediğini yapmıştır. site yönetimine de bu filmi herkesin izlemesine imkan sundukları için teşekkürü bir borç bilirim. Madımak katliamı bu ülkenin düşünmeyen,sorgulamayan güruhunun (ancak bu kelime yakışır zira onlara halktan bir insan gözüyle bakamayız) en büyük gazabıdır.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +18 (from 22 votes)
 11. sivaslıadem dedi ki:

  la sivas hakkında bir şey bilmeden gelip burda ahkam kesip durmayın yok carinanın günlüğü yok ebenin günlüğü gibi saçma sapan kulaktan duyma bilgilerle yalan yanlış senaryo üretmeyin ben o otel yanarken ötelin önündeydim bizzat başdan ve sonuna kadar ordaydım bizim alevilerle hiç bi zaman sorunumuz olmadı olmayacakda bu otele gelen pislikler zaten sivası karıştırmak için özenle getirildiler ve başardılarda hiçbir il şehir bunların etkinliği kabul etmezken dönemin sivas valisi alevi olduğu için bunları kabul etti gelsinler hoş gelsinler sıkıntı yok lakin bilmediğiniz çok şey var otelin resturant bölümünde içki içmeleride umrumda değil lakin caddeye çıkıp sarhoş kafayla allah kitap koymuyup sivas halkına hakaret küfür edilemez bu piçlikdir rahat duran kimseye hiç kimse bir şey yapmaz ayrıetten cuma günü cami kalabalık cemaat dışarda namaza duruken yan tarafata bulunan kültür merkezinde davul zurnayla eğlence yapılmaz şu namaz bitsin hep beraber eğlenelim dendiği halde hala saygı gösterilmemiş cematin namazını burnundan getirmişlerdir yav arkadaş bu şerefsiz aziz nesinde tutup şöyle demeç veriyor orda hiç bi müslüman atatürkü sevemez çünkü atatürk devrimini islama karşı yapmıştır atatürkü seven müsliman ahmaktır aptaldır diyor hala bunların bu yaptıklarına sesini çıkarmayıp tepki vermiyorsan alevide olsan sünni olsan şerefsizin önde gidesin demektir orada aleviler yanmadı kominist ateistlerin müslimanlara saygı gösterilmesi için anladıkları dilden konuşulmuşdur boşa laf ebeliği yapmayın burda herkes kendi tarafına çekmesin olayı şuan alevilere bir şey yapmasını bilmiyormuyuz demekki alevilerle sıkıntımız yok olmadıda zaten hadi eyvallah

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 65 votes)
  • hakan yener dedi ki:

   sivasliadem tam sivas kafasindasin . sen orda kal bir yere gitme. ne olursa olsun hicbir sebep icin adam yakilmaz once bunu ogren.fikirleri begenirsin yada begenmezsin o sana kalmis ama oldurmek icin din, davul, kominist bahanesine siginma. o yakanlarla senin kafa ayni o yuzden sakin sivastan cikma. tam uygunsun oraya.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -2 (from 52 votes)
  • serdar dedi ki:

   Sivasliadem Sivaslisinda nasibini malesef alamamisisin .Sivas daglarinda man kafa kalmissin .Kendini bir gram olsa dahi gelistirememissin.Bizde sivasliyiz ama senin kafanda olan degilde insanliga saygi duyan ne olursa olsun insan ,hayvan oldurme dusuncesindeyiz.Icki icse ne olur sarap icse ne olur sebepmi adam oldurmeye .Yani ben senin davranisini begenmedim diye senimi oldurmem lazim.Turkiye insan mozaginden olmusma bir ulke .Karadenize gidersin basak bir guzellik doguya gidersin baska bir guzellik.ege bir baska her yerin kendine gore insani kendine gore yasantisi kulturu var .Bunlari laz cerkez kurt alevi sunni ermeni v.s diye cikarirsan Turkiye de bir tek man kafa olarak sen ve senin gibi yobazlar kalir.Bunlarin hepsi Turk ve Turkiye bu mozaikten olusma .Sen sivastan cikma sakin insanliga kulliyetten zarar bir adamsin .Yani bos adamsin.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -1 (from 13 votes)
 12. ali dedi ki:

  filmle ilgili çok bişey diyemeyeceğimm gettolaşmış bir militan grubun hezeyanları … yapılan onaylanmaaz kimse bu durumla karşılaşmamalı … ancak gettoların zihinlerindeki militan duruşu ontolojik olarak yapılandırmaya kalkıp şehrin değerleri ve sosyodemografik yapısıyla sinir uçlarıyla oynayan “aydın” görünümlü uzatmalılara da bir iki kelam eden yok … o kelamı edemyenler bugün rejmin yıkıldığını zırvalıyor milletten gelecek reaksiyonu biliyorlar… onlar için demokrasi gelişimişlik tasmalarını ellerine verdikleri efendilerinin sıtmalı yaşam tarzı … ama devran değişti YA KAZIYACAĞIZ YA KAZIYACAĞIZ …..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +10 (from 32 votes)
 13. ali dedi ki:

  ayrıca sitenin yöneticisi olacak arkadaş açıklamaları düzenlemen gerekli kalkışma şeriat isyan … terörize bir dil kullanıyorsun ya da kopyala yapıştır yaparken okumuyorsun ….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +6 (from 32 votes)
 14. güven dedi ki:

  yaktınız,kül ettınız…ama yıkamadınız…

  ‘İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır.’ Hacı Bektaş-ı Veli.cesaretinden dolayı kutlarım Ulaş Bahadır.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 19 votes)
 15. E.B. dedi ki:

  Vizyonfilmizle.com’un bizler için film yükleme amacının dışına çirkince taştığını düşünüyorum. Şu zamanda şu açıklama ile film yüklüyorsunuz.Çok kez benzeri propagandalar da gördüm. Kendim zaten artık kullanmayacağım, çevremdekileri de bu site hakkında uyaracağım.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -4 (from 20 votes)
 16. Berat dedi ki:

  Bence bu konuyla ilgili neredeyse hiç filim çekilmedi sayılır bırakın insanlar sinemayla dertlerini anlatsınlar 53 yaşımdayım o kadar çok yahudi soykırımıyla ilgili filim gördümki amaç sürekli değişen nesillere anlatmak oldu olmadı haklı haksız bunların kararını ancak objektif olanlar verebilir… Tarafsanız illaki kendi dünya görüşünüzün çevresinden çıkamazsınız…. Mesela dava süreciyle ilgili bir filim yapılabilir.. Refah partisi milletvekili şevket kazan’ın sanıklar lehine davaya müdahil olmasının sebepleri irdelenebilir…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 9 votes)
 17. Mustafa dedi ki:

  Nasıl kıydınız o güzelim insanlara?
  Ortaçağda olsaydı, içim sızlardı.
  Şimdi söyleyecek sözüm yok.
  Herkesi vicdanıyla başbaşa bırakıyorum.
  Ve bir kez daha soruyorum;
  Nasıl kıydınız o güzelim insanlara?
  Bu olay aklın, mantığın alacağı bir şey değil.
  Hiçbir vicdanın kabul edeceği şey değil.
  Hiçbir dinin, inancın, felsefenin onaylayacağı şey değil.
  Aradan onca yıl geçmesine rağmen hâlâ alkışlayanlara soruyorum;
  Nasıl kıydınız o güzelim insanlara?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +7 (from 19 votes)
 18. kaplankaplan dedi ki:

  İnsanların yakılarak öldürülmesini onaylayan alçaklara burada yer vermeyin derim naçizane.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 5 votes)
 19. Edyy dedi ki:

  Arkaslar yurdum insani din denilince vijdan kismini unutuyor maalesef biz bu cirkin olayi yasadik ve uzun bir sure bu olaydan nemalanlar oldu diyecegim o ki hic kimse Allah degilki boyle hesap sorsun ne bir sunni ne bir alevi inanci yuzunden bu hale sokulmaz gunahtir yaziktir hesap zamani vardir

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 3 votes)
 20. hasan bal dedi ki:

  Alevilik demek insanlik demek madimakta insaligi yaktiniz ama alevilerin insanlik sevgisini yakamadiniz.. yaksalarda donmeyiz biz insanligimizdan ozumuzden.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 21. Bir Vatandas dedi ki:

  Film hic bir kanalda gösterilmiyor.. Silinmis!
  Tabiki silinir .. Bazi yorumlarda ne kadar komik.. yok zamani degil .. yok birbirimiz düseriz .. yok sus..
  Ya arkadaslar, 1000 yikdir susuyoruz!! ne zaman konusalim??? Alevi tükendigindemi?
  Simdi susarsak (elinizden gelse) kökümüzü kaziyacaksiniz!
  Bu Yüzyil´da alevilere Müslüman demeyen bir kesimden ne bekleyelim??
  Kardesiz diyen sünniye ben inanmiyorum artik.. Kardesisek neden agzimi acmami istemiyorsun???
  Neden bizim insanlarimiz hala Tehlike icinde?
  BIN yildir susuyoruz, Corum, Maras, Gazi mahallesi, Sivas, Almanyadaki aile Katliami,
  Kardesiz ya ..
  Susalim, Kesilelim , Asilalim, Yakilalim,
  Aslinda birimiz bininize bedelde, biz insanlari severiz yaradandan ücürün..
  Kardesiz diyenlerin birisi Alevi icin hangi hakkimizi savundu?? Bilgileneyim

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 22. Deniz Gezmis! dedi ki:

  Burada kim olursa olsun bir kisi Filme karsi ise o kisi kesinlikle Alevi düsmani oldugu gibi gercekler düsmanidir!!
  “Bir Vatandasin” yazdigi gibi…
  Karsessek neredesiniz ?
  Neden Insanlik disi gösteriliyoruz?
  Müslümanim deyip Insan ayrimi yapan kim olursa olsun Müslüman degil, aslinda tam Allah düsmanidir!
  Beni Allah yarattigina inaniyorsunda neden canimi aliyorsun?? Allahmisin?
  galiba yarabbinin yerini almissin!..
  Yazacak binlerce düsüncem var ama Tutuklanirim düsüncemi yazsam!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle

Kapat [ x ]