teza2008

-Teza / Morning Dew 2008 Etiyopya,Almanya,Fransa / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.1/10
Tür: Dram
Yönetmen: Haile Gerima
Oyuncular: Aaron Arefe,
Abiye Tedla, Takelech Beyene
Süre: 2 saat 20dk

Anberber adlı Etiyopyalı entellektüel, Almanya’da aldığı eğitimin ardından ülkesindeki açlığa ve hastalıklara karşı mücadele etmek ister. Bunun için çok istekli de olsa ülkesinde totaliter bir gerici rejim hakimdir. Onların amacı da Anberber gibi insanları kendi çıkarları için kullanmaktır. Anberber, bu karışıklık içinde bir seçim yapmak zorunda kalır.

Venice Film Festivalinden 4 ödül kazanan Etiyopya filmi, bölgedeki sorunları çarpıcı biçimde dile getiriyor. Bu yapımı size özel çeviri ile sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.
(FİLM ÇEVİRİSİ: GÖKAY)

VizyonFilm HD

OK.ru HD

Mail.ru HD

VK HDToplam 2 Yorum Yapılmış.

  1. Tozmik dedi ki:

    Cehalet,Faşizm ve Irkçılık Hakkında yapılmış en iyi filmlerden biridir.Etiyopya Sinemasının Nırvanaya ulaştığı filmdir.Herkesin izlemesi gereken bir filmdir.İyilik yapmak isteyen İdealist bir Doktorun karşılığında kötülük bulmasıdır.Dışlanmış yada Ezilmişlere sahip çıkarken bile suç işlemiş gibi gösterilen bir Günah Keçisidir.
    Tek istediği Hastalıklarla başa çıkmak için Ülkesini kurtarmak isteyen doktorumuzun ve arkadaşlarının başına gelenler.Adamo kadar şanssızki kendi ülkesininin durumu için endişelenirken Batıda bile Irkçılığa maruz kalıyor.Üstüne Kendi kardeşi bile adama saygı duymuyor.İbret alınması gereken bir yapıt.Tereddütsüz izleyin.

  2. renksizbukalemun dedi ki:

    film içindeki ingilizçe konuşmalar çevrilmemiş. filmin önemli bir kısmı anlaşılamıyor o yüzden. 50.dakikada kapatmak zorunda kaldım.

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle