nojoom_divorced

-Nojoom Davası / I Am Nojoom, Age 10 and Divorced 2014 Yemen / Türkçe DUBLAJ-

IMDB Puanı: 7.1/10
Tür: Dram
Yönetmen: Khadija Al-Salami
Oyuncular: Reham Mohammed
Süre: 1 saat 36dk

Yemen’de bir dağ köyünde yaşayan 10 yaşındaki Najoom, babası Ahmed, ikinci bir kadın ile evlenince annesinin büyük sıkıntılar yaşadığını görür. Najoom’un kendinden büyük kızkardeşi Najla, tecavüze uğrar ve tecavüzcüsü ile evlendirilir. Bundan sonrasında ise büyük trajediler doğacaktır.

Çocuk gelinlerin Ortadoğudaki trajedisini ele alan ve gerici toplumlardaki bu uygulamaları gözler önüne seren filmi sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

OK.ru HD

Mail.ru HDToplam 15 Yorum Yapılmış.

 1. serhat dedi ki:

  bunlar sapık

 2. Tozmik dedi ki:

  Arkadaşlar Müslümanğın en ılımlı yaşandığı ülkeler Kuzey Afrika ülkeleridir.ordada Arap Baharı adı altında yapılanları gördük.Özgürlüğüne en düşkün yerler Mağrip denilen bölgedir yani.Ancak bu filmde bahsedilen yer bu bölgeyi kapsamadığı gibi Sürgün yeridir.yani İslam dininin en acımasız uygulamalarını bu bölgede görürsünüz.zaten küçük kızların zorla evlendirilip hamile kaldıktan sonra düşükten yada kocası tarafından şiddete maruz kalarak öldürüldüğü yer Yemendir.Buranın Türküsü vardır.ama cehaletin en yoğun yaşandığı İslam ülkesidir diyebiliriz.Eğitim’in en çok uygulanması gereken yerde diyebiliriz.Film harika herkes izlemeli.İbret verici ve Bilgilendirici bir film.Osama tarzı filmleri sevenler bunuda sevecektir.

  • aslihan dedi ki:

   siz merhametlilerin en merhametlisi yüce rabbimizden hasa dahami merhametlisiniz ki yada onun hak gördüğü cezayi hasa adil bulmayip ondan dahami adilsinizde islam dininin en acimasiz uygulamari diye bahsediyorsunuz ya islami hiç anlamadiniz yada anladiğinizi zannediyorsunuz

 3. ERDEM dedi ki:

  Film’in konusu son derece yakıcı, ülkemizde de “Çocuk gelinler ve Berdel” gibi feodal gelenekler artık sorgulanmalıdır. Ayrıca kan davası güden aşiretler barıştırılırken “kan bedeline” ilaveten haksız olan taraf güya akraba!!! olmak için bir genç kız isteği dışında verilir. O kızın kimin eşi olacağına karşı taraf karar verir. verilen kızın ilk eş mi ikinci eş mi olacağı alan aşiretin insiyatifindedir.

  Son olarak “Stopligth” filmi en iyi film oskarını almıştır. Katolik Kilisesinin erkek çocukları yıllarca cinsel istismara uğrattıkları gözler önüne serilmiştir. Hür basın bu kepazeliği tüm çıplaklığı ile ortaya çıkarmıştır.
  Bizim ülkemiz neden sorgulayamıyor?

 4. Kapadokyalı dedi ki:

  İslam dininin en acımasız uygulamaları ne demek

  • mina2013 dedi ki:

   islam dininin en acımasız uygulamaları şüphesiz, çocuk istismarı içerenlerdir..

 5. Tozmik dedi ki:

  Cehaletin en çok kol gezdiği yer Yemen.Sürgüne yollanılır suç işleyen kişiler buraya.bu filmde reşit olmadan önce bir kızın evlenmesinin yasaya aykırı olduğunu bile bilmiyor.öle yoz bir yerde yaşıyorlarki.oranı söledim zaten. Küçük kızların zorla evlendirilip hamile kaldıktan sonra düşükten yada kocası tarafından şiddete maruz kalarak en çok öldürüldüğü yer.Afganların Arap olmadığını düşünürsek Arapların yaşadığı en yoz yer diyebiliriz.Eğitim seviyesinin en düşük olduğu yer.İnsanların yasalardan haberi yok.genelde nüfusun çoğunluğunu kırsal yerde yaşayanlar oluşturuyor.çünkü Çöl iklimi hakim ve tepelerde yerleşimler.burasıda okul olmayan yerleri kapsıyor.

 6. ORHAN dedi ki:

  Anadolu köylerinde yaşayan ve başlık parası ile evlendirilen tüm çocuk gelinlerin-ÜNZİLELERİN-, Yemen sinemasından adeta yansımasıydı bu film. Bizde çekilen ödüllü, İLYAS SALMAN-ın oynadığı LAL filminde de izlediğimiz gibi. Yemen filminde en azından çocuk evliliğine bir eleştiri olması, sevindirici. Keşke mümkün olabilsede, bu film aşiretlerin yönetimindeki TÜM ANADOLU KÖYLERİNDE OYNATILABİLSİN Filmin dublajlı oluşu filmin dramasını yoketsede, izlenmeli. Siteye teşekkürler.

 7. gün dedi ki:

  çok yaşa mustafa kemal atatürk.

 8. gül dedi ki:

  yabancisi degiliz. Ulkemizin geri kalir yani yok.

 9. diriliş dedi ki:

  Filmin tanıtımını yapan şahıs ” gerici toplumlardaki….” ifadesiyle giriş yaparsa diğer entel yorumculardan sadra şifa sözler beklemek hayal olmaz mı sizce? Bir film üzerinden İslam’a,müslümanlara utanmadan saldırıyorsunuz. Biri de M.Kemal’e şükranlarını sunuyor fırsattan istifade. Tamam diyelim ki işiniz yok film sitelerini mesken tuttunuz ukalalık yapmayın bari. Beğenmiyorsanız bu coğrafyanın inancını çekin gidin haçlının ya da siyonistlerin memleketlerine. Bayılıp durduğunuz işinize gelmediğinde de emperyalist dediğiniz o ülkelerde çağdaşlığın dibine vuruyorlar biliyor musunuz? Cümle homo,lezbiyen, ensest, uyuşturucu mübtelaları,insan ucubeleri.. medeniyet adına insanlığı, insanlığın şerefini tüketiyorlar. Bu aleni rezaletlere “özgürlük” ya da “kişisel tercih” ya da o iğrenç ifadeyle “birilerinin yaşam tarzı” diyorsunuz gıkınız çıkmıyor. Bir film izliyorsunuz Emile Durkheim zannediyorsunuz kendinizi. İşinize bakın hadi.

 10. Yagmur dedi ki:

  Tek kelimeyle harikaydi.Yorumuda zaten icinde.Aksam aksam dirilis-e gecen hortlak zihniyetlerle muhatap olmayacagim.Boyle dusunen hortlak asalaklarinda umarim kiz cocuklari vardir.(hos adetten ya)
  Olsa ne olur nojom un basina gelénlerin aynisi olur.Emegi gecen herkese tesekkurler.

  • diriliş dedi ki:

   tek kelimeyle müfterisiniz. Dominant üslupla kendinizi bi halt zannediyorsunuz ama inanın yok hükmündesiniz. Kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz.

 11. turgut göksu dedi ki:

  filmin eleştirisi islamiyete değil cehaletin hüküümsürdüğü feodal yapıyı barındıran aşiret sisteminedir..eğer islamiyet de feodal sistemi eleştirmiyorsa sorgulanmalıdır….hiç bir siyasi yapı yanlışları barındıramaz buna dinlerde dahil…film gerçekliği ile ibret alınacak belgesel tadında…

 12. Batuhan dedi ki:

  İslamın geldiği arap kültüründe bu tür uygulamaların olduğu ve islamın bunu yok etmek için mücadele ettiğini görmezden gelip, bu tür aşağılık uygulamaları dine yamamak sadece düşman zihniyetin ürünüdür.
  Çocuk gelinine gelince yemen’e gitmeye gerek yok, ülkemizde özellikle doğu illerinde nadiren de batı illerinde görülen bir durum dur.Bu insanlık dışı uygulamanın sebepleri arasındaki en güçlüsü cahillik tir. Maalesef ki hiç bir düşünce yada Din bu cehaleti tam anlamıyla ortadan kaldıramamıştır. Ama sadece bu sapıklığı belirli bir kesime has kılmakta insan denen bu yaratığın sınırlarını bilmediğimizdendir. Örneğin çocuk por…. denen aşağılık ve iğreçlikte yine aynı insanın ürünüdür.Üstelik bu sefer cahillikten dolayı değil modernlikten kaynaklanan bir sorun dur. İnsan içindeki bu dürtüleri bastırıp yok etmedikçe bu sorun çeşitli şekillerde farklı zamanlar da hep karşımıza çıkacaktır.

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle