risttuules_in_the_crosswind

-Rüzgarların Arasında / Risttuules (In The Crosswind) 2014 Estonya / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.9/10
Tür: Dram, Tarih
Yönetmen: Martti Helde
Oyuncular: Laura Peterson,
Tarmo Song, Mirt Preegel
Süre: 1 saat 30dakika

14 Temmuz 1941 yılında, Estonya’da halkın bir kısmı büyük trajediler yaşayacaktır. Halkın büyük çoğunluğu aileleri ve çocuklarıyla birlikte Sibirya’ya sürgüne gönderilir. Trenlere bindirilen ve hayvanlarla aynı vagonlarda, soğuğun ve açlığın merkezine gönderilen insanların trajedisi kitaplara geçecektir..

Bu insanlardan biri olan Erna’nın hatıralarına dayanan film, Sibirya sürgününü konu ediniyor. Siyah-beyaz çekilmiş olan bu yapımı sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

OK.ru HD

Mail.ru HD

VK HDToplam 3 Yorum Yapılmış.

  1. yorumcu dedi ki:

    Esasında buna film demek doğru değil çünkü belgesel niteliği daha fazla.Bu açıdan bakıldığında da ilginç farklı ve güzel bir yapıt ortaya çıkmış.Filmde diyalog yok zaten hareketli sahnelerde 2-3 dakika kadar.Gerisi ne, derseniz kadın ekrana gelen hareketsiz 3 boyutlu diyebileceğimiz o anları gösteren fotoğraflar eşliğinde eşine yazdığı mektubu okuyor.Sonunda da eşi ona.Fakat dediğim gibi ilk başlarda biraz sıkıcı oluyor ama sonraları sizi sürüklüyor.Değişik ve bence güzel bir yapıt.Tabi bunda gerçek olaylardan yapılmış olmasının etkisi büyük.

  2. Lamia dedi ki:

    Yorumcu arkadaş! Daha da anlataydın bari tüm konuyu!!!!! Ayrıca “belgesel” dw filmdir. Fİlm demek doğru değil derken “kurgu” film değil demek istedin herhalde.

  3. antifaskomrel dedi ki:

    yorumcu…arkadasin inadina filme baktim bana göre cok güzel bir senarya,keske yasanmamis olsaydi….

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle