VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.8/10 (71 votes cast)

suffragette

-Suffragette / Diren! 2015 2016 İngiltere / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 6.9/10
Tür: Biyografi, Dram, Tarih
Yönetmen: Sarah Gavron
Oyuncular: Carey Mulligan,
Anne-Marie Duff, Helena Bonham Carter
Süre: 1 saat 46dakika

Çocukluk yıllarından beri çalışan Maud Watts (Carey Mulligan), birtakım tesadüfler sonucunda kadın hakları örgütlerine katılır. Kadınların oy verme hakkını savunan süfrajetlere katılmasıyla, seçme hakkı için mücadele etmeye başlar. Bu durum kendi eşi ve etrafındaki ataerkil toplum tarafından hiç hoş karşılanmasa da, Maud ve etrafındaki mücadele arkadaşları barışçıl çözüm yollarından seslerini duyurmak için daha saldırgan eylemlere geçmeye karar verirler.

Kadını 2. sınıf ve erkeğin malı olarak gören toplumda “Süfrajetler”, tarihe damgasını vurmuş bir kadın hakları örgütüdür. Seçme ve seçilme haklarını elde ederek tüm dünya kadınları için öncü olmuştur. Bu yapımı HD KALİTESİNDE sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

“Cehaletin tek korkusu kadındır. Çünkü kadın öğrenirse, çocuklarına da öğretir…” Emine SUPÇİN

“Bir erkeği eğitirseniz, bir adamı eğitirsiniz. Bir kadını eğitirseniz, bir nesli eğitmiş olursunuz.” Brigham Young.

NOT: FİLMİ TÜRKÇE DUBLAJLI İZLEMEK İSTERSENİZ BURAYA TIKLAYIN.

Part 1

Part 2

Part 3

Mail.ru HD
[pois-player]http://video.mail.ru/mail/onder.vizyonfilmizle/_myvideo/225.html[/pois-player]

OK.ru HD

VK HD

OpenLoad HD

FİLMİ, OPENLOAD SİTESİNDEN HD KALİTEDE İZLEMEK VEYA İNDİRMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.8/10 (71 votes cast)
Suffragette - Diren! Filmi izle, 7.8 out of 10 based on 71 ratings


Toplam 9 Yorum Yapılmış.

 1. calamity dedi ki:

  sürükleyici, ortalama bir film. carry mulligan’ın karakteri haricindeki karakterler çok derinleşememiş. ama mücadeleyi anlatması açısından önemli, izlenmeli. süfrajetlerin kadınların oy hakkı için verdiği mücadeleye saygı duyuyoruz. 1928’de İngiltere’de herkese eşit oy hakkı geliyor. Sovyet devrimi bunu 11 yıl önce 1917’de gerçekleştiriyor. Türkiye Cumhuriyeti de son derece hızlı; 1934’te kadınlar eşit oy hakkına kavuşuyor! Şimdi bu hakkı kullanan bazı kadınların, kadınları ikinci sınıf gören erkek bir liderin ..tünün kılı olmayı seçmiş olmaları ne acı!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +31 (from 35 votes)
  • Octavia dedi ki:

   Calamity görüşlerine katılıyorum ve o son görüşünü çok iyi ifade etmişsin. Film güzeldi. Eğer böyle filmleri beğeniyorsan sana bi’ film önermek istiyorum:Colonia Dignidad- Asaletin Kolonisi- Emma Watson’ın başrol aldığı filmde Şili’nin Faşist Pinochet dönemini, o dönemde yaşanan olayları, zulümleri, adaletsizlikleri, iyi insanların nasıl bi’ anda imha edilişleri, ve aşkı uğruna cesaretle mücadeleye yaşam gücü veren Lena’ nın Daniel’ le beraber zafere bi’ adım daha yaklaşmaları ile biten dram yüklü, eli kanlı Amerika’nın darbelerinden birini ve hala Ortadoğu’da veya özgürlüğüne kavuşamayan birçok ülkede ve bölgede yaşayan, canlı, soluk alan tarihe ve diktatörlüğe ve hükümet darbesine âdeta ayna tutan politik bi’ film. Dini ,halkın özgürlüğünü sömürmek, halkların kanını emmek için vatanını satarak kullanan faşist rejimlere ve hükümet darbesine ve diktatörlüğe HAYIR!!! Yaşam boyu mücadele özgürlüğümüz uğruna!!!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +2 (from 2 votes)
 2. Apollon dedi ki:

  Başyapıt…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +6 (from 8 votes)
 3. akcatr dedi ki:

  Kadınlar geçtiğimiz yüzyılın başından itibaren çalışmayı seçtiler. Erkeğin yaptığı her işi kadınlarda yapar hem de çok iyi yapar, erkekler gibi evrimleşmiş korkuları yok. Çocuklarımız ise kitleler halinde
  anaokulların da yaşıyorlar. Doğru, çok şey öğreniyorlar fakat anneleri yok, özgünlükleri yok, plastik gibiler. Artık apartmanlara girdiğimizde o her kapıdan farklı farklı yayılan yemek kokuları da yok, anne kokusu yok. Kadınların bu doğaya olan bu ihanetinin bedelini Doğa şimdi bize modern toplum olarak ödetiyor.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -13 (from 19 votes)
 4. pegasus dedi ki:

  ülkemizdeki hanımefendiler fedakarlıkları karşılığında mücadelesiz hediye olrak aldılar bu hakkı, ki gururdur bu bize. umarım bu hanımefendiler bizi tekrar guruklandırırlar ; cahillikten kurtularak , zincirlerini kırarak.. Unutmayın Atatürk’ü ;fikirlerini anlayın ,ismini anmaktan ziyade. görün ki ne ileri görüşlü olduğunu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +20 (from 20 votes)
 5. eR dedi ki:

  Muhteşem bir film.. İzlerken olanları tersten düşünerek Türkiye’nin yakın geleceğine de tanıklık edebilirsiniz, eğer mevcut zihniyet erk olmaya devam ederse..!!

  Not: Sen ne büyük bir adammışsın be Mustafa Kemal Atatürk..!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +19 (from 19 votes)
 6. Fügen dedi ki:

  İyi ki bu konuda tarihi bir biyografi filmi çekilmiş. Çok beğendim ve etkilendim. Kadın haklarını hayatlarından büyük fedakarlıklarda bulunarak savunan kadınların mücadelesini alkışlamak gerek. Kadınlara seçme ve seçilme hakkını birçok medeni ülkeden önce Türk kadınlarına sağlayan M.K. Atatürk’e ne kadar minnettar olsak az. Filmi izlemenizi tavsiye ederim. IMDB puanı daha yüksek olmalıydı.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +11 (from 11 votes)
 7. Baris Hemen dedi ki:

  Film de çok net degil: Ingiltere de oy mücadelesi esas itibariyla isçi kadinlarin mücadelesi üzerinden yükselmis ve kazanilmistir. Burjuva sinifindan kadinalarin da katilmis olmasina ragmen, ilerleyen süreçte, burjuva kadinlar, isçi kadinlarin mücadelesi ile aralarina mesafe koymuslar, ve özellikle sendikali isçi kadinlarin katilimi mücadeleyi kitlesel ve karsi konulmaz hale getirmistir. Tabii tüm bunlarin yaninda birde su var: Tarihte bir seyin sirasi gelmis ise hiç bir güç ona mani olamaz!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +7 (from 7 votes)
 8. ayse dedi ki:

  Öncelikle Britanyalı dünya kadınlarına en çok da bize bunları yaşatmadan kadına çocuğa eşitlik ve adalete değer katan BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E şükranlarımızı bir borç bilirim. Senin neferin olmaktan gurur duyuyoruz. 1934 TEŞEKKÜRLER ATAM…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +14 (from 14 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle