tempos_de_paz

-Peacetime / Tempos de Paz 2009 Brezilya / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.0/10
Tür: Dram
Yönetmen: Daniel Filho
Oyuncular: Tony Ramos,
Daniel Filho, Ailton Graça
Süre: 1 saat 20dk

II. Dünya Savaşı bittikten sonra, bir gemi ile Brezilya’ya gelen Polonyalı Clausewitz sınır geçişinde bir sorun yaşayacağını hisseder. Yüksek sesle bir şiir okuyarak güvenlik görevlilerinin şüphesini çeker ve en üst yetkili olan Segismundo’nun karşısına çıkarılır.
Segismundo Brezilya’ya Nazi’lerin girmesini önlemekle görevlidir. Geçmişinde ise devlet için işkence yapan sorgu polisi olarak görev yapmıştır. Naif bir adam olan Clausewitz, Brezilya’da yaşayabilmek için zalim bir adam olan Segismundo’nun onayını almak zorundadır.

Bir tiyatro eserinden beyazperdeye aktarılmış olan ve 4 ödül (13 adaylık) sahibi Brezilya filmini sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.
(FİLMİ ÖNEREN VE ÇEVİREN İZLEYİCİMİZ: FÜGEN ATASOY)

VK HD Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.

OK.ru HD

Mail.ru HDToplam 6 Yorum Yapılmış.

 1. ironiKarga dedi ki:

  Muhteşem!.. Şiddetle tavsiye ederim. Arşivinizde olması gereken bir film ..

 2. semra dedi ki:

  iki kişilik tek mekan (neredeyse) tiyatro sahnesi gibi ama etkileyici ağır bir film tşkler Fügen Aksoy tşkler admin :)

 3. Segismundo dedi ki:

  biraz ağır film ama güzel ben beğendim

 4. KORKUT ULUĞ dedi ki:

  GODOT’U BEKLERKEN filminde olduğu gibi BERTHOLD BRECHT tadında mutlaka izlenmesi gereken (sinema meraklıları için) film -tiyatro . İnsanlığı sorgulayan dialoglar günümüz Türkiye’sinde geçerli olan biat kültürünü akla getiriyor. Değişen rüzgara uygun olarak bir şey düşünmeden şiddet emirleri yerine getiren zavallı sadistlerin şiddeti acımadan uygulayabilmeleri..Sonunda ”bir tiyatro oyunu” bu sorumsuz canavarların bile gözünden yaş getirebiliyor. Sanal dünyaya esir olmuş günümüz insanı tiyatroyu unuttu ama az da olsa sanat yolu ile bu yaratıkların hala içlerinde kalmış bir parça insanlığı harekete geçirebilir umudu taşıyor insan. Bu güzel film için teşekkür ediyorum…

 5. ersin kaş ist dedi ki:

  tiyatro sahnesi insanın en buyük cezasnın ne olduğunu anlatıyor kedisi olamayan insan ruhundaki izdırabı yansıtıyor izlenmeli

 6. mehmet b dedi ki:

  Müthiş bir film… Müthiş……

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle