VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 5.2/10 (52 votes cast)

a_pigeon_sat_branch_reflecting

-İnsanları Seyreden Güvercin / A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence 2015 İsveç,Almanya,Norveç / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.3/10
Tür: Komedi, Dram
Yönetmen: Roy Andersson
Oyuncular: Holger Andersson,
Nils Westblom, Viktor Gyllenberg
Süre: 1 saat 41dakika

Film, iki gezgin satıcıyı izliyor. Çağdaş zamanların Don Kişot ve Sanco Panza’sı gibi, bu iki bezgin adam, günümüzün, geçmişin ve geleceğin karmakarışık dünyasına bir bakış atıyor. Aynı anda absürt, gerçeküstü, öfke dolu bu film, bir dalın uzerinden bizleri gözleyen bir güvercin gibi, bize yaşamın ihtişamını, insanoğlunun kırılganlığını ve yaklaşan kıyametini hatırlatıyor.
İsveç sinemasının usta yönetmeni Roy Andersson İkinci Kattan Şarkılar (2000) ve Siz, Yaşayanlar’ın (2007) ardından “yaşayanlar” üçlemesini tamamlıyor. Venice Ödülü bulunan “Kara Mizahlı” filmi sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

Mail.ru HD

VideoMega HD

FİLMİ, VİDEOMEGA SİTESİNDEN HD KALİTEDE İZLEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 5.2/10 (52 votes cast)
İnsanları Seyreden Güvercin Filmi izle, 5.2 out of 10 based on 52 ratings


Toplam 5 Yorum Yapılmış.

 1. önder dedi ki:

  arkadaşlar sanatsal bir film sıkılabilirsiniz bazıları için çok aptalca gelebilir farklı bir film tadı için göz atılabilir :) buraya dikkat “GÖZ ATILABİLİR” izlenebilir demedim :D

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -11 (from 15 votes)
 2. Hakan muslu dedi ki:

  … güvercine yüklediğin derin anlamları bana gerçek şeylerle gelin

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -16 (from 16 votes)
 3. seguri dedi ki:

  Berbat ötesi bir filmdi.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -17 (from 17 votes)
 4. ORHAN dedi ki:

  Güvercin gözüyle ,nsan manzaraları. İsveç Sineması. Farklı kültür farklı anlatım tarzları.Filmde unutulmaz tablo güzelliğinde bölümler var.Tabiki herkesin sineması değil. Meraklısına izlenesi bir sinema örneği gelecektir.Siteye teşekkür ederim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +11 (from 11 votes)
 5. Şimdi arkadaşlar öncelikle bu tip filmlerin yönetmenleri sinemadaki Picasso gibidirler. Ben bu yönetmenin üç filmini de izledim ve sanki bir tablo gösterir gibi bir tarzı var. Avrupa’da bu tarz yönetmenler kendi orijinallikleri içinde değerlendirilir, yani bu filme bakarsanız adam tamamıyla önceki filmlerdeki tarzını devam ettirmiş kendi imzasını atmış.Farklı bir bakış açısı bir tat, bir doku yakalamış mı yakalamış. Nasıl ki Bir Scorsese filmini tripli adamlarından uzun örgülü senaryolarından ağır mafyatik ortamlardan tanıyorsanız bu yönetmen de artık yerleşmiş ve kabul gören bir tarza sahip, kendi orijinal tarzına sahip önemli bir yönetmen ve onun tarz özelliklerine göre izlemek gerekiyor filmi. Mesela bir Lars Von Trier de kendi sinema tarzını yaratmıştır. Ben çok üzülüyorum bu tip sanatçı yönetmenlere kötü yorumlar yapılınca, ki anladım admişn küfürlü yerleri nokt noktalamış. Yani anlamadım denir, saçma buldum denebilir ama aşağılamak(!) yaratım gücüne ve sanatçıya saygısızlık. O kadar kültür sevmez, sanatçı sevmez bir çoğunluk var ki bu ülkede, artık doğal diyorum ve bu tip yönetmenlerden habersiz ne için yaşadığını bilmeyen.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +23 (from 25 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle