VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 5.6/10 (55 votes cast)

timbuktu

-Timbuktu 2014 2015 Fransa,Moritanya / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.3/10
Tür: Dram
Yönetmen: Abderrahmane Sissako
Oyuncular: Ibrahim Ahmed,
Abel Jafri, Toulou Kiki
Süre: 1 saat 37dk

Afrika’da Timbuktu Bölgesinde radikaller şeriat ilan edince toplumda temel kurallar bir anda değişiverir. Ellerinde silahlarla sokaklara hükmeden radikaller, müziği , sigara içmeyi, sokakta oturmayı, futbol oynamayı ve daha pek çok şeyi cihad adı altında yasaklamaya başlarlar. Bu yeni kanunlara karşı çıkanlar ise ağır cezalara çarptırılır. Kendi halinde sıradan bir hayat yaşamaya çalışan Kidane ve ailesi, bu yeni İslami düzende büyük acılar yaşar.

İslami kurallara göre yönetilen Afrika’daki bir bölgede yaşanan gerilik ve vahşetin, bir ailenin yaşadıkları üzerinden beyazperdeye aktarıldığı, OSCAR adaylığı bulunan yapımı sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.
(FİLMİ ÇEVİREN İZLEYİCİMİZ: FÜGEN ATASOY)

NOT: FİLMİ TÜRKÇE DUBLAJLI İZLEMEK İSTERSENİZ BURAYA TIKLAYIN.

VideoMega HD

FİLMİ, VİDEOMEGA SİTESİNDEN HD KALİTEDE İZLEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 5.6/10 (55 votes cast)
Timbuktu 2014 Film izle, 5.6 out of 10 based on 55 ratings


Toplam 19 Yorum Yapılmış.

 1. emin dedi ki:

  din insanoğlunun kendi başına açtığı en büyük beladır,sorgulamadan körü körüne inanç kişinin kimliğini,haysiyetini aklını yok ediyor.orta çağını yaşayan islam ergen bir çocuk gibi alacağıçok yol var.öyle barış ve hoşgörü gibi lalarda palavra.muhammedin zamanından bu yana kansız ve savaşsız tek bir günü olmamış bundan sonrada şüpheliyim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +48 (from 102 votes)
  • yusuf serdar dedi ki:

   yazık cehaletin dibine vurmuşsun zavallı insan ufağı..İslamdan nasibin yok belli ama keşke az dünya tarihi okusaydın..hangi kavimlerin bir gününün bile savaşsız geçmediğini öğrenirdin..

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -68 (from 94 votes)
  • Mustafa dedi ki:

   İslam hakkında bilgisi olmayan, kendisine anlatıldığı şekilde seven ya da yerenler.. Türk sünüz değil mi:)

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -6 (from 10 votes)
  • ismet dedi ki:

   hadi ordan pislik herif.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -8 (from 10 votes)
 2. saygı dedi ki:

  İslami düzen bu değil.Gerçek islami düzen bu deyip yanlış yargılara sahip olmayın.Ayrıca burada inançsızlığınızı açıklamanıza hiçbir şey demiyorum fakat inançsızlığınız üzerinden inananları üzmeniz insanlığınıza ne kadaar yakışıyor sorun kendinize.Herkesin değerleri vardır eğer bu değerlere küfrederseniz işin rengi değişir.Kusmuğunuzu kendinize saklayın(emin denen şeye …)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -33 (from 59 votes)
 3. saka dedi ki:

  Gerçekten araştırıp okuyan bilir islamın güzel bir din olduğunu.Bilmeden küfür eden emin.Cehaletini giderip gerçekleri bilsen İslamın sadece güzellikleri tavsiye ettiğini bilirdin.İslam sağdan soldan duydukların değil.Araştır islam gerçekte ne istiyor.Sonra konuş.GErçekten Allah yoksa (haşa) benim için değişen bir şey olamyacak ama varsa (ki var) o zaman…..sen düşün artık.Allah hidayet versin…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -31 (from 51 votes)
 4. Ali dedi ki:

  Din adına insanlara saldıranlar ile her fırsatta dine küfredenler arasında hiç fark yok yok aslında. sadece maskeler farklı.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -12 (from 34 votes)
  • hepimiz1iz dedi ki:

   Ali bey yorumunuz için teşekkür ederim genelde bu tip tartışmları temaşa ederim fakat size teşekkürrü borç bildim lütfen kabul buyrun vesselam.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -13 (from 17 votes)
 5. Murat dedi ki:

  Emin sen nediyorsun allah aşkına allah dedim ama allaha inandığındanda şüpheliyim.Ne demek din insanın kendi başına açtıgı beladır.Be kardeşim insanlar kendi ırkını diri diri toprağa gömer iken kazıga oturturken fakirin fakir oldugu insanın insana köle oldugu güçlü her zaman haklı güçlü her zaman ezici oldugu zamanlar daha mı iyi idi.Sen bu filme bakıyorsun yaratıcı sana yol gösterecek ve sen bunu insanın kendi çıkardığı bela zannediyorsun ve filme göre dini yargılıyorsun.Din olmassa adalet olmaz din olmassa insan olmaz birbirlerini katlederler.Ha diyeceksin din adı altında ölümler senin temin ederim bunlar allahın dini olan islamın 100/1 ini uygulasalar.Dünyada kadın hakları çocuk hakları çevre hakları dinsizlerin hakları onu bırak hayvan hakları bile en üst seviyede olur.Belay mış komşusuna hak veren hayvana fazla yük bile içinde olan bir dine insanlar çıkardı deyipte laf kalabalığı yapma.Önce din nedir öğren Cem yılmazın dediği gibi eğitim şart…….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -18 (from 26 votes)
 6. erdem dedi ki:

  Dini vecibelerini olabildiğince yerine getirmeye çalışan, Kur’an ı okuyan ve anlamaya çalışan birisi olarak filmdeki görüntülerden rahatsız oluyorum. Evet İslam bu değil ama katledilen müslümanların %90 ını “cihat” uğruna mezhepler birbirini acımasızca katlediyor!!! IŞID’ vahşetini neyle izzah edeceğiz? Bu devirde cariye pazarı, insan boğazlama, yakma ve apartman çatısından atmalar vahşet!!! Maalesef güzel dinimiz bu katil çetelerce kirletiliyor… İslam adına konuşması gereken çevreler siyasi endişelerle susuyorlar. Diğer radikal İslamcı örgütler’in terörle özdeş olmaları beni derinden üzüyor. Filmde ibret alınacak çok husus var izleyin…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +9 (from 15 votes)
 7. tulpar dedi ki:

  İşte gerçek islam.. Şeriat belası.. Afganistan’dan Libya’ya, Yemen’den Irak’a, bütün Ortadoğu’nun laneti..

  En başından beri, İslam’ın barış ve hoşgörüyle mi yayıldığını zannediyorsunuz! Kılıçla, kanla, katliamlarla, zulümle, zorla..

  Zihninizi, yüreğinizi, bedeninizi ve ruhunuzu rahatsız eden bu İslam’dan kurtulun, kendinizi özgür kılın..

  Varsın Arap Araplığını yaşasın..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +37 (from 51 votes)
  • Müslüman dedi ki:

   İroniye bakar mısın ? Dediği devletlerin hepsine, Amerika demokrasi götürüyoruz dedikten sonra zulüm gördü. İnançsızsan inançsızsın diğer konulara girme. Siyasetten bihabersin, hele ki tarihten hiç haberin yok. En azından orda burda kendini rezil etme. Ebu Cehiller sizi.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -26 (from 32 votes)
 8. emre dedi ki:

  ateistlere gün doğmuş.dini yada dinsizliği kullanarak zulüm eden topluluklar herzaman olacaktır işinize bakın yorumlarınızla kendinizi haklı çıkarmaya çalışarak komik duruma düşüyosunuz

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -20 (from 24 votes)
 9. Vedat dedi ki:

  Bütün dinlerin ortak noktası, yaratana inanmak ve emirlerini yerine getirmek, kısaca din budur…
  Ancak din; hiç bir tarihte, hiç bir ülkede ve ülkemizde sömürü aracı olmaktan kurtulamamış.
  Din; siyasete alet edilmiş, geçim kapısı haline getirilmiş, kitap okumadan şeyhlere/şıhlara/hocalara inanılmış, din adına insanlar bilgisiz ve yoksul bırakılmış, yoksullastıkça din tacirlerine daha da bağlanmış.
  Toplumun yüzde doksanı dostunu/düşmanını bilmiyor, daha da önemlisi bilenlerin büyük çogunluğu
  din tacirlerine hizmet ediyor.
  Oysa dindarlık birilerine körü körüne inanmak veya ibadetten ibaret değildir, öyle olsaydı hazreti Muhammed puta tapanları veya put tacirlerine köle olanları Müslüman yapamazdı.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 6 votes)
 10. afrodisyas dedi ki:

  film saçma, zamanınızı kaybetmeyin.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -10 (from 12 votes)
 11. ipekim dedi ki:

  Çok güzel bir film. Vahşeti yalın ve derinden anlatıyor.Oyuncuların bu vahşeti gerçekten yaşadıklarına inandım.
  Söylemeden geçemeyeceğim, Piyanist filminde bütün o dehşetin içinde beni ağlatan bir sahne vardı, piyanistin saklandığı evlerin birinde ellerini tuşlara değdirmeden piyano çalışı… Bu filmde de Messi formalı çocuğun takımının topsuz futbol oynayışları çok içime dokundu, kırbaçlar, recm, zorla evlilik… müziğin, sigaranın, güzel olan, insan ait olan her şeyin yasaklanması kadar…
  İslami zorlamalar bu değil diyorsanız, bir ülke gösterin bana düzgün İslamın yaşandığı… O nasıl güzellikmiş ki hiç kimse beceremiyor onu :(

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +9 (from 11 votes)
 12. Nejat dedi ki:

  Gençler çok zavallısin iz çok hemde hepinizin haline çok derinden üzülüyorum birbirinize dıdismeyin siz birbirinize öyle yada böyle didistikce kuyunuzu kaziyorlar din konusu ve ateist lik görece içerir tanrı konusuda görece içerir ama didismek içinizde bilinç altında kin birikmesine sebeb olur bu kin öyle bir şeydir ki bunu kullanmayı bilen bölmeyi bilir dinli dinsiz farketmez bölünen parçalanir bunu dikkate alarak insan olduğunuzu unutmayın sadece gerekli olan bu

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 13. derinceli dedi ki:

  seni dünyaya gönderenin emri ile dini yaşıyorsun gün 3 gündür dün geçti yarının ne olacağı belli değil bugünü rabbine sığınrak yaşamaya bak İslam dinini kan savşa katliam olarak gören zevatlar allahın vermiş olduğu akıl ile allaha savş açıyorsun kendince peki sorarım size mynmarda çinde doğu türkistandada müslümanlarmı katliam yapıyor işinize geldiği gibi İŞİD’in yaptıkalrını islama mal edin ancak diğerlerini sakın görmeyin üstelik bir bakın bakalım İŞİD kimle savaşıyor sizi kafirler fikirleriyle nasıl uzaklaştımışlarsa onlarıda piyon olarak mazlum müslümanların üzerine salmışlar allah hepinize hidayet versin.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -5 (from 5 votes)
 14. balkan coğrafası dedi ki:

  çok ağır vakit kaybı.gerici film.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle

Kapat [ x ]