VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.6/10 (75 votes cast)

white_god2014

-Beyaz Tanrı / White God (Fehér isten) 2014 Macaristan,Almanya,İsveç / Türkçe DUBLAJ ve Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.0/10
Tür: Dram
Yönetmen: Kornél Mundruczó
Oyuncular: Zsófia Psotta,
Sándor Zsótér, Lili Horváth
Süre: 2 saat

Anne ve babası ayrı yaşayan Lili’nin en yakın dostu köpeği Hagen’dir. Macaristan’da yeni çıkan bir yasa, melez köpek sahiplerine ekstradan yükler getirmiştir. Sokaklar bir anda saf ırk olmayan köpeklerin işgaline uğrar. Lili’nin köpeği Hagen de babası yüzünden benzer bir kaderi paylaşır. Lili, köpeğini bulmak için sokakları dolaşır. Ama Hagen’in başına olaylar gelir ve o artık diğer köpekleri de örgütleyip insanlara savaş açar.

Cannes Festivalinden 2 ödülle dönen film, melez köpeklerle insanların mücadelesini dramatize ediyor. “SİVAS” adlı Türk yapımı filme benzerliği ile dikkat çeken yapımı iki dil seçeneğiyle sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

VideoMega HD

FİLMİ, VİDEOMEGA SİTESİNDEN HD KALİTEDE İZLEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.6/10 (75 votes cast)
Beyaz Tanrı - White God Film izle, 7.6 out of 10 based on 75 ratings


Toplam 16 Yorum Yapılmış.

 1. figüran dedi ki:

  dünyayı trompet kurtaracak,bir köpeği sevmekle başlayacak her şey!..başarılı demek lazım.köpeğin performansı harika.film maymunlar cehenneminin köpek versiyonu gibi.sokağa bırakılan sevimli köpeğin binbir zorlukla eve dönüşünü anlatan bir sevgi filmi beklerken, olay bir hayli ilginçleşip kontrolden çıkıyor.bence bu iyi işlenmiş.bundan kelli köpek deyip geçmeyin,ve dahi sokak köpeği deyip selam vermeden hiç geçmeyin!kenara yazıyorlar çünkü…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +11 (from 13 votes)
 2. CANBAL dedi ki:

  amores perros çakması gibi, beni çok etkilediğini söyleyemem

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -6 (from 6 votes)
 3. Tozmik dedi ki:

  Bu filmi izleyeli 2 hafta civarı oldu.
  Ben filmi biraz acımasız buldum.Köpeklerin bu şekilde bir canavara dönüşmesi bana Jet Li’nin Kır Zincirlerini filmini anımsattı.
  Ordada bir insan bir canavara dönüştürülüyordu.Tabi her ne kadar benzetme yapsamda Jet Li’nin filmini 2 defa izlemişimdir.
  Benim için çok kıymetli bir filmdir.Anlatmak istediğim ister hayvan,ister insan olsun onu saldırgan şekilde yetiştirirseniz topluma zararı olacağıdır.
  Bu durumdan dolayı Macaristan’ın Oscar adayı olan bu filmini tavsiye etmeye pek yanaşamayacağım.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -30 (from 30 votes)
  • Bu filmden anladığın bu muydu”Köpekler vahşileşmesinmiş” :D İnsanlar vahşi insanlar film ona karşı köpekler tepki verse ne oluru gösteriyor, tamamen bir empati filmi. İnsanların hayvanlara eziyetleri filmin konusu, tabii sen ne anlarsın hayvan sevgisinden, yetiştirmekle değil umursamamakla ilgili, hor görmekle ilgili, sokak köpeği yerine gidip shop’lardan veya özel üreticilerden “CİNS” köpek alma hastalıklarıyla ilgili, filmde köpeği yetiştirmiyorlar eziyet var eziyet… Köpekler zaten yetiştirilmemeli, abidik gubidik hareketler yaptırılmamalı hayvan hakları beyannamesinde yazar. Artık köpeklerin de çıldırma ve başkaldırma vakti geldi. Sana sorarım sokağındaki köpekleri kedileri besler misin, su verir misin diye. Yetiştirmekten öte bu hayvancıklar aç bilaç sokaklarda….Kıyasladığın film de :D komik geldi yorumun kusura bakma :D

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +22 (from 22 votes)
   • Tozmik dedi ki:

    sen filmden hiçbişi anlamamışsın kusura bakma.adam köpeğin karekterini değiştirio.eski sahibini bile tanımıcak hale dönüşüo köpek.insanlar içinde geçerli aynı şey.Kır Zincirlerini filmindede bir köpek gibi yetiştirildiği için ve sevginin ne demek olduğunu bilmediği için saldırgan bir canavar olarak izliyorduk Jet Li’yide.ama Kör zenci adamla ve onun kızıyla tanışınca sevginin ne demek olduğunu öğrendi adam.ikisinin arasındaki fark şu.Jet Li’nin filminde canavarken normal insana dönüşüo adam.bu filmde ise sıradan normal bir köpekken canavara dönüşüo.Ama sizin beyniniz basmaz benim sölediğim şeye kendi bildiğinizi okursunuz gene.bir insanı yada hayvanı öle canavar gibi yetiştirirseniz o şekilde robotlaşmış bir yaşama döndürürsünüz.içinde ne sevgi nede duygu kalır.film esas bunu anlatıyor.İnsanların vahşi olmasını bizde bilioz.Film bunu anlatmıo.esas dediğim şeyi anlatıyor.ama sen anlamazsın.Kölelik her canlıyı değiştirir.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: -49 (from 51 votes)
    • punky dedi ki:

     Tozmik, kötü kedi şerafettine ”sen filmden hiç bişi anlamamışsın kusura bakma” söylemini bir nebze anlayışla karşılayabilirim,kurduğun cümlenin içinde az da olsa nezaket olduğu için.”Ama sizin beyniniz basmaz” cümlen açıkça kibirdir ve nezaketsizdir hatta haddini fazlasıyla aşmış bir cümledir.Sanat,farklı bakışlar ve yorumlar olduğu için vardır ve farklılıklar olduğu sürece de var olacaktır.İyi bir film izleyicisi olduğunu bu siteyi takip edenler biliyorlar,ama iyi bir izleyici olmak seni otorite yapmaz hele de insanların zekalarını amiyane bir şekilde küçük görmeni sağlamaz sağlamamalıdır da!…Sanırım çoğaldıkça AZ olmak gerek daha fazla nezaket için…Saygılarımla.

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: +21 (from 33 votes)
    • direnbeyi dedi ki:

     Artık yeter tozmik,yaptığın yorumlarda ki nefret dilinden uzaklaş artık! Evet film zevkini beğeniyorum ama sen artık yorum yazma,yazıyorsan da kırıcı olma!Nedir bu hoşgörüsüzlük nedir bu kibir?!

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: +15 (from 17 votes)
    • bizim beynimiz basar dedi ki:

     ‘’SİZİN BEYNİNİZ BASMAZ’’ cümlesi en sulandırılmış haliyle faşizan bir cümledir dersem tozmik bana kızabilir. Hatta bir ölümlü olarak bu cümlenin içeriğinde kocaman bir ‘’BEN’’ var dersem sanırım ‘’vizyonfilmizle’’ ailesinin afarozuyla karşı karşıya kalabilirim .Yine de tozmikin ’’BEN’’ bilirim, ’’BEN’’ anlarım, ’’BEN’’ yaparım, düşünülecekse ‘’BEN’’ düşünürüm, konuşulacaksa ‘’BEN’’ konuşurum, ’’BEN’’ doğruyum,tek otoriteyim ve bu ölümlü dünyaya ‘’BEN’’ hükmederim çığlıklarına karşı bir dakika bir dur nefeslen tozmik dememiz gerekir, terlisin, üşütebilirsin! Bu güzide toprakların yetiştirdiği bu güzide yorumcu ve büyük düşünür tozmik için endişelerimiz gayet doğal çünkü BİZİM BEYNİMİZ BASMADIĞI için sinirlendiriyoruz bu yüce ulu kimliği .Hatta aynı hatayı gezi parkında da yaptık aman efendiler dokunmayın ağacımıza dedik, farklılık güzelliktir medeniyettir dedik direk kafalarımıza yedik gaz kapsüllerini, öyle ya SİZİN BEYNİNİZ BASMAZ dediler özgür beyinlere, düşüncelere ket koyamayacakları için…
     Soruyorum: Bugüne kadar kültürel gelişimi için ZAMAN ve EMEK harcamış, belirli bir gustoya sahip birisine utanmadan, yüzü kızarmadan, vicdan ve empatiden yoksun bir şekilde SİZİN BEYNİNİZ BASMAZ diyen bir kişi olursa ve yarın SİZİN BEYNİNİZ BASMAZ diyen bu kişiye iktidar verildiğinde kültürel gelişimi için ZAMAN ve EMEK harcamış belirli bir gustoya sahip olmuş kişiye ne yapar?

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: +17 (from 21 votes)
 4. karadeniz dedi ki:

  sivas filmini ne zaman izleyebiliriz sayın admin (ADMİN: HİÇ BİR BİLGİM YOK İNTERNETE DÜŞMEDİ NEDENSE, BELKİ DE HİÇ YAYINLAMAYACAKLAR.)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +6 (from 8 votes)
 5. sasuska dedi ki:

  emeğine sağlık

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 6. levent dedi ki:

  cok etkilendim cunki hayvanlari cok seviyorum , hayvan demekki sevgi ! , insan kôtû yaparsa kopegi kôtû yapiyor
  bu film gercekten cok guzel bir ôrnek bizi dusunduruyor tesekkurler

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 7. kalemiti dedi ki:

  aylardır, yıllardır korkunç katliamlar duyduk, korkunç ölümler… insan denen varlığın ne kadar korkunç olabileceğini sanırım artık daha iyi kavradık yanı başımızda olanlarla. ama bu film yine de korkunç bir tokat vuruyor insanın yüzüne. ağız burun kanatan cinsten hem de. insanlar sadece kendilerine zarar vermiyorlar, çevrelerindeki her canlıya zarar verecek güçteler. zarar vermek sadece canını yakmak da değil, insan denen canavar başka canlıları da canavarlaştırmaya muktedir. işte bu film bunu gösteriyor. ben sanırım sadece insanların zalimliklerine odaklanabildim. başka bir şey görmedi gözüm. aynı şeyleri avatar “appa’s lost days”de de hissetmiştim ve size bir şey söyleyeyim mi, o 20 dakikalık bölüm de bu filmden az etkileyici değil. bu karşılaştırmada yerme ya da yüceltme yok, yanlış anlaşılmasın. sadece sevgi dolu bir hayvanken kaçırılıp oradan oraya sürüklenen appa’nın dramı, geçirdiği değişim ve sonunda insanlardan ürken yaralı bir hayvana dönüşümü inanılmaz etkileyici. hayvanlar üzerinden sınıf mücadelesini, iktidarı, tüketim toplumunu, ayrımcılığı, hoşgörüyü nasıl anlatabildiğine hala inanamıyorum. tozmikciğimizin filmi yorumlayışı da beni öte yandan dumura uğratmıştır. bu izleyicinin o kadar film izlediğine inanmak zor. hani yüzlerce kitap okursun ama analiz yapamadığın için sonunda bomboş kalırsınya, onun gibi bir şey bu tozmik… onca film izleyen bir insanın daha nitelikli ve nazik olmasını beklemeye siteyi senelerdir takip edip arkadaşlarına salık veren benim gibi filmseverlerin hakkı var sanırım. niteliksizliği, verdiği yanıtların seviyesizliğinden anlaşılıyor; “senin beynin basmaz” yıllardır bizi yöneten zihniyetin ta kendisinden başka birşey değildir. canım ya, yazık izlediğin onca filme vah vah…

  white dog’umuz, sadece isim benzerliğinden değil, köpekler üzerinden insanlara dair nefret ve ötekileştirmeyi anlatmayı seçmesi sebebiyle de samuel fuller kültü white dog’u ister istemez akla getiriyor.

  tabii bir hayvansever olarak salya sümük izledim filmi, o da ayrı konu…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +30 (from 30 votes)
 8. enkeko dedi ki:

  Her anlatılmak istenen ille de doğru demek değildir. Filmin en iyi tarafı, böylesi bir konuyu çok başarılı bir şekilde tartışmaya açabilmesidir. Lütfen yorumlarınızda sadece karşı ya da farklı fikirlerinizi belirtin, kişiliklere dokunmayın. Kendi fikrinizi savunmak için başkaların aşağılamak inanın ki gaflettir. Daima fikirlerinizi “Bana göre” diyerek açıklamaya başlayın.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 9. aitcha dedi ki:

  ciğerim soldu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 10. byvirus dedi ki:

  Türkçe dublaj yzmışsınız ama film ingilizce bile değil.Sağ taraftaki arama bölümünden türkçe dublajları aramamızın ne anlamı var ki ?

  ADMİN: BU FİLMİN TÜRKÇE DUBLAJ İZLEME SEÇENEĞİ SİLİNDİĞİ İÇİN SADECE ALTYAZILI İZLENEBİLMEKTEDİR, RAHATSIZLIK İÇİN ÖZÜR DİLERİZ.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 11. Önce İnsan 31 dedi ki:

  “Hayvana Tapanlar” ve “Hayvan Psikolog ve Avukatları”; Hayatınız, DE MO GO Jİ…
  Biraz da, kuru ekmeğe muhtaç insanları sevmeye ve yardımcı olmaya çalışın.
  Deneyin, pek de zor değil.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle