VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.7/10 (29 votes cast)

clouds_sils_maria

-Ve Perde / Clouds of Sils Maria 2014 Fransa,İsviçre,Almanya,ABD,Belçika / Türkçe Altyazılı ve DUBLAJ-

IMDB Puanı: 6.9/10
Tür: Dram
Yönetmen: Olivier Assayas
Oyuncular: Chloë Grace Moretz,
Juliette Binoche, Kristen Stewart
Süre: 2 saat 4dk

18 yaşındaki tecrübesiz bir oyuncu olan Maria Enders, Maloja Snake adlı oyunda büyük bir şöhret kazanmıştır. Oyun gereği Helena adlı orta yaşlı bir oyuncunun bunalıma girerek intiharına sebep olmaktadır. 20 yıl sonra Maria şöhretinin doruğunda bir aktristir, ancak Jo-Ann Ellis adlı genç bir aktris onun tahtını tehdit etmektedir. Bu zor zamanlarında yanındaki tek kişi, asistanı Valentine’dir.

Cannes adaylığı bulunan, Cesar ödülü sahibi de olan filmde Kristen Stewart başrolde yer alıyor. Ve Perde adlı bu yapımı sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

Part 1

Part 2

Mail.ru HD

VK HD

TÜRKÇE DUBLAJ HD

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.7/10 (29 votes cast)
Clouds of Sils Maria - Ve Perde Filmi izle, 6.7 out of 10 based on 29 ratings


Toplam 16 Yorum Yapılmış.

 1. Snake dedi ki:

  Sinemada özel gösterimlere çok giderim, bu filme de Juliette Binoche’un varlığı yeter dedim girdim… Benim gibi orta yaş ve üstü birçok izleyici de öyle ama emin olun hiçkimse birşey bulamadı. Sanki belgeselmiş gibi ya da bir aktristin perde arkası yaşamıymış gibi sunulan ama birşey vermeyen boş bir film. Ne görsellikle, ne farklı anlatımla ne de senaryoyla hiçbir özelliğiyle seyirciye birşey sunamadı bu film. İzlemeseniz ve Juliette’in güzel filmlerini hatırlayarak kalsanız daha iyi. Kısaca film güzel değil kış döneminde seyrettim, zevk farklılıklarına da hitap etmiyor hani ben seyredeyim ben mutlaka birşeyler bulurum diyorsanız yanılırsınız amaçsız, faydasız, temelsiz bir film…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -7 (from 73 votes)
 2. ipekim dedi ki:

  Beklediğim bir filmdi ve beklemeye devam edeceğim. Dublaj film izleyemiyorum.Umarım altyazılı olarak çıkışı gecikmez.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 67 votes)
  • beza dedi ki:

   Film zaten altyazili… Sadece dublaj olan sondaki secenek.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +23 (from 25 votes)
   • ipekim dedi ki:

    Film eklendiğinde ve ben o mesajı yazdığımda dıblajdı efendim. Sonradan eklendi ve ben de zevkle izledim. Çok güzel bir filmdi.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: -3 (from 47 votes)
 3. Nur dedi ki:

  Filmi cok begendim. Senaryo da, her iki aktristin performansi da cok iyi. Derin bir film, birbirine paralel 2 oyku (2 farkli iliski) olmasi ve bazi sahnelerde diyaloglarin ayni anda her 2 oykuyu de kapsamasi, alt anlamlar tasimasi kesinlikle dahiceydi. Filmi buyuk keyifle (ve altyazili olarak) izledim..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 59 votes)
  • Snake dedi ki:

   Ne anladın merak ettim, St Clouds yılanı nedir örneğin bir anlat bakalım, ucu hiçbir yere varmayan senaryo çalışmalarıyla katıldıkları galadan başka hiç ama hiçbirşey yoktu :D Anlamış mış :D Hayır hangi alt anlamlarından bahsediyorsunuz o tuhaf öncelikle, biz koskoca salon film çıkışı konuştuk onca kalibresi yüksek izleyici birşey bulamadık neredeyse yuhalayacaktık siz hayret BİRŞEY bulmuşsunuz :D Çok merak ettim SPOILER başlığı koyarak anlatırmısınız ki bence onu da koymanıza gerek yok. Kristen Stewart’ın bu aktrist’e yaptığı asistanlık hizmetinden ve bilmem ne yılanından ne anlamlar çıkardığınızı lütfen anlatın çok merak ettim film kulübündeki arkadaşlara da anlatacağım :D Böyle alengirli laflar edebilmek adına beğenenlerdensiniz bence içi boş yorumlarınızın. Evet birşeyler anlamaya çalıştınız ama aslında hiçbirşey olmadığını görünce şöyleydi de böyleydi de diye bir avunma dürtüsüyle filmi boşuna izlememiş olmak adına kurtarmaya çalıştığınız yorumlar bunlar :D Komik gerçekten komik zoraki entelektüellik zor iş olmalı :D NE ANLADINIZ LÜTFEN BİZE DE ANLATIN DA ANLAYALIM…:D

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +2 (from 54 votes)
   • ipekim dedi ki:

    Siz “kalibresi yüksek” izleyiciler (!), filmi beğenmeyince, beğenen izleyicileri “düşük kalibreli” diye mi kategorize ediyorsunuz? Beğenmediğiniz filmleri, film çıkışı yuhalar mısınız siz “yüksek kalibreliler” ? Sahi siz film kulübündeki arkadaşlarınıza anlatmak için bir izleyicinin neler anladığını öğrenmeye muhtaç mısınız?
    Nur gibi ben de filmi çok beğendim, Yüksek kalibrelilerin :D yüksek müsadeleriyle :D beğenimi açıklıyorum :D

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +6 (from 58 votes)
    • Snake dedi ki:

     ipekim bir sus istersen, zira filmden birşey anlamamışsın olay yaratmaya gelmişsin sadece. lafları da çarpıtıp backround’undan anlama :d filmi o kadar beğenmedik ki o derece yani yuhalayacak derecedeydi diye konuştuk. evet film kulübümüz var ve çok istersen sen de gel katıl çünkü yalnızlık başına vurmuş sataşacak yer arıyorsun. evet “yüksek kalibreli” arkadaşlarım var ve iyi ki varlar böylesi saçma filmlerin saçmalığını anlayacak kültürde insanlar. takılmışsın yüksek kalibreli lafına :d zira ne anlatamaya çalıştığımı anlayamamışsın zannetmişsin ki bir övünme böbürlenme belirtisi. yüksek kalibreli, eğitimli, kültürlü sinema izleyicisi anlamadı, siz ne anladınız ki zoraki entelektüellik yapmayın dedim umarım anlarsın! böbürlenme değil dürüstlük ve samimi bir sesleniş benim mesajım ve umarım bu kadar dürüst ve açık, net olabilirsin . daha sorduğum soruyu anlamamışsın ne konuşuyorsun ki. ne anladın diyorum ne anladın. neden beğendin demiyorum lafları çarpıtmadan doğru düzgün cevap ver tabii verebilirsen. şimdi sana da soruyorum ne anladın anlat da öğrenelim???? tabiii cevap yok ve tınnnn diye bir ses, tek derdin sataşmak onun için ne dürüstsün, ne iyisin ne de anlayışı olan bir insansın. olayı müsaade etmek etmemek boyutuna taşıyıp ortam karıştıran sensin. bana ne anladığından bahset, beğenip beğenmemek herkesin kendi insiyatifinde :d nasıl nasıl alt anlamları varmış filmin onlardan bahset, laf salatası ve çamur atma kampanyası başlatmadan önce özgüvensiz kardeşim. eminim yarı yaşımdasın ve hayatını şimdiye kadar boş boş laf olsun diye sataşarak, sırf laf sokuşturmak adına yaşadın ve haaaala filmden ne anladığınızı bilmiyoruz . ben ve arkadaşlarım çok merak ettik kısa ve öz çarpıtmadan “ne an – laaa – dııı- nızzz” dikkat et senin söylediğin ve çarpıttığın üzere neden beğendiniz demiyorum en başından beri ne anladınız diye soruyorum.

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: -7 (from 47 votes)
     • ipekim dedi ki:

      Snake,
      Yaşınız, kendinizi gördüğünüz entelektüel düzeyiniz, filmleri anlamak& anlamamak, beğenmek &beğenmemek yetkisinin sadece size bahşedilmiş oluşunu sanmanız, dahası hırçınlığınız bir film sitesinde filmle ilgili yorum yapma hakkımızı engelleme çabanız inanın benim açımdan hiiiiç kayda değer değil.
      Anlayamadığım şey şu; siz kim oluyorsunuz da benimle ilgili haddinizi aşacak yorumlar yapma hakkını kendinizde buluyorsunuz, beni susmaya davet ediyorsunuz ? :)
      Siz kimsiniz de kalibrasyon takıntılarınız arasında benim analizime girişiyorsunuz, komik misiniz siz :D
      Film yorumundan kalkıp, boyunuzu aşan değerlendirmelere kalkışmayın, yerinizi, haddinizi biliniz.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: +7 (from 47 votes)
 4. önemsiz dedi ki:

  Ben mi anlamadım, film mi anlaşılmazdı..! Anlayamadım.. Bu kadar anlaşılmamak üzere olan bir ruh haliyle kalakaldım:)))))

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +13 (from 37 votes)
  • Snake dedi ki:

   Yok, yok sorun kesinlikle sizde değil, nitekim yüzlerce kişi yanılmış olamaz, yazıştığım görüştüğüm sıkı film takipçisi insanlar var(yüksek kalibreli :)) :) Zira filmde anlayacak elle tutulur bir içerik yok, sorun filmde, metin ve müsterih olun.

   Seyirciyi gerizekalı yerine koyan aptal sembolizmlerle süslenmeye çalışılmış, demode içerikli bir orta yaşlı kadın dışlangısına filmin son 5 dk’sında varmaya çalışan bir kocaman “şey” “the thing” di film. Bu muydu yani diyeceğiniz, seyirciyi aptal yerine koyup bunaltan bir film. Öyle anlatsa ne oluuur, anlatmasa ne olur Maloja snake’le anlatsa ne oluuur, Maria’ya Sils Maria ile gönderme yapsa ne olur, yani bu filmde alt anlam olsa ne olur olmasa ne olur. Yazık olmuş Julliette’ciğime. Film film değil zaten :D Aklı evveller de anladık biz hoşumuza gitti diye çırpınsın nasıl bir boş filmdir anlatılmaz yaşanır, sinemanın erken terk edilmesine yol açar ki milimi milimine dikkatle izledim maalesef, film sonunda eee ne oldu şimdi bu muydu yani denilmesine sebebiyet verir. Aslında ben filmdeki herşeyi anladım ama arkadaşlara ısrarla sordum ki gerçekten neyi beğendiklerini biliyorlar mı diye, bilmiyorlar azizim içi boş birşeyin nesi beğenilir ki. En başta söylediğim gibi boş, temelsiz ve hatta gereksiz bir film…

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -7 (from 43 votes)
 5. Snake dedi ki:

  İpekim! öncelikle haddini aşan sendin, şu “siz kimsiniz ki!” olayından giren de sensin, “yüksek kalibre ” lafıma takılıp kalan üstelik bununla yetinmeyip kendi özgüvensizliğinden dolayı lafı çarpıtıp yüksek zümre alçak zümre edebiyatı yapan da , öncelikle söylemediğim sözleri, ima etmediğim şeyleri söylemişim gibi göstermeye çalışıyorsun. Bir kere ben sana yorum bile yapmadım, filmde alt anlamlar vs. vs bulan arkadaşa ne anladınız diye sordum ama o değil de sen üstelik kültürlü izleyici , yüksek kalibreli izleyici lafıma takılarak, gücüne giderek ortaya atladın :D Buna da cevap yazayım deme zira baştan cevap yazmamalıydım kendime kızıyorum, anlayışsız insanlarla iletişim kurulmaz ve anlayış dahi belli bir kültür meselesidir. Hadi buradan da alın :D :D Komiksin ve de bıktım tipik Türk mahalle kızı modellerinden…Sakın cevap yazma ve sayfayı boş yere işgal ettirtme, hakikaten filmi anlamamana da şaşmıyorum, hala filmle ilgili tek düzgün yorum yapamamışsın işte bu yüzden. Yok çünkü anladın mı :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -15 (from 43 votes)
 6. ipekim dedi ki:

  Snake,
  Kof, tehditkar, hakarete yeltenen,bir o kadar da düzeysiz sözleriniz beni etkilemiyor, cevap vermekten geri durdurmuyor:)
  Donanımsız, birikimsiz ego şişkinliği her yerde var, burada da olacaktı elbette :)
  Megalomanik sanrılarınızı kontrol altına almanızı, huzura kavuşmanızı dilerim.
  Film çok güzeldi :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +8 (from 42 votes)
  • Snake dedi ki:

   İpekim ! Öncelikle ben asla hakaretvari sözler söylemedim ne yazdığını bilen bir insanım zaten işim yazmak üzerine. Ancak senin “megalomanik sanrılar” ile kastettiğin akıl sağlığı göndermeni en büyük HAKARET olarak algılıyorum ancak kendime mal etmiyorum. Donanımsız – birikimsiz dediğin kişinin donanımlarını sana buradan yüksek lisans ve seminerler bazındaki diplomalarıyla ya da 2 dil i akıcı bilen biri olduğunu vs. vs. anlatmama hiç gerek yok, resimli gönderi yapamıyoruz buradan :D . Bence sendeki klasik, tamamıyla TİPİK kıskanç mahalle kızı tavırları. Laf sokuşturmayı bir erdem zanneden tuhaf bir sosyolojik oluşum sizin gibiler. Bir olayı neden -sonuç ilişkisinde inceleyemeyen, sorulan soruyu bile algılayamayan bir tür. Hala diyorsun ki beğendim işte beğendim oooh çatla da patla havaları :DYahu kardeşim sana niçin beğeniyorsun diyen mi oldu ister beğen ister beğenme sorulan soruyu dahi algılayamayan sana ne diyeyim bilemiyorum. Beğenme sebebinizi bir zahmet açıklar mısınız please diyorum :D sen yine arka bölgelerden anlayıp beğendim işte beğendim diye ooooohooooooo…Nato kafa nato mermer :D Asıl bahsettiğin donanım filmi hangi açıdan beğenip beğenmediğini açıklayabilmekte, ben açıklayabildim neden beğenmediğimi. Ancak asıl KOF kafaların yapamadığı gibi sen açıklayamadın neden beğendiğini. Kısaca açıklamak zorunda değilim de diyebilirdin, ama olayı öyle boyutlara getirdin ki ve mesajıma öyle seviyesiz atladın ki ben de sana gereken cevapları gönderme durumuna girdim.

   Huzursuz vs. şeyler söylemişsin de en baştan HUZURSUZ OLAN VE YÜKSEK KALİBRE lafına takıntı yapan sensin kardeşim. Tehditkar demişsin gülüyorum normal bir anlama isteğini “yine anlamayıp” tehditkar olarak algılaman da senin derecen. Resmen baştan beri saydırıyorsun ve artık şu eksileme artılama muhabbetini de kes, filmi izleyen toplam 5-6 kişi ama 40’lara varan artı eksiler var nasıl oluyor anlamsız, film yayınlanalı günler geçmiş sanki yüzlerce kişi izlemiş gibi artılar eksiler :D

   Buradan admin’e sesleniyorum bu susmayan arkadaşımıza bir zahmet bir uyarı geçsin ben sessizliğimi koruyacağım, kendi çocuksu inatları ve terbiyesizliklerini kendisine bırakarak, artılama eksileme komikliği de ayrı mesele.:D Bu arada ben çok rahatım kendisi rahat ve müsterih olsun, baştan beri söylüyorum çokça “YÜKSEK KALİBRE” arkadaşım var ve huzursuz olsam o kadar arkadaşım ve çevrem olmazdı ama eve her geldiğimde, spordan, kitap almaktan, bir doğum gününden vs geldiğimde senin asıl senin takıntılı, seviye takıntılı yorumlarını görüyorum ve hepsi cevap isteyen türden. Başından beri TAKINTILI tutum sergileyen sensin kardeşim. İnsanlara da psikolojik bozukluk göndermeleri yapma ki daha da fazla yalnızlığa gitme.

   Admin lütfen ben rica ettim diye benim notumun altına değil genel bir notla şu polemiği bir sonlandır diyorum biz de burada insanız hergün bu arkadaşa yorum yetiştirmek zorunda mıyım allahaşkınıza, çünkü her yorumunda filmle ilgili değil kişiliğime hakaretle girişler var cevap verme gereksinimi doğuran cinsten. Artılama eksileme olayına da dikkatini çekerim. :D Saldırıcı başı kardeşimize de ağır ol diyorum….yani İpekim bi sus bi sus allaaasen:). Ben çok hızlı yazan bir insanım ama çok konuşmam, gülerim eğlenirim arkadaşlarımla esprili konuşmalardayımdır her zaman benim dünyamda kıskançlık, fesatlık ve art niyet yoktur daima dürüst, esprili şekilde konuşurum her konuyu. Sana da tavsiyemdir biraz espri gücü diliyorum İNSANLARA HAKARETLE GİRİŞMEDEN ÖNCE…Eğer senin bahsettiğin gibi bir insan olsaydım hayatım bu şekilde olmazdı, espri yeteneğim olmazdı, aktif ve sosyal bir insan olamazdım inan ki. Sen bence sadece KENDİNİ TARİF ediyorsun ve her gün benimle kötü de olsa bir iletişim halinde kaldığın için mutlusun. Bak sana gerçek psikolojik tespiti yaptım ve adına üzüldüm. Umarım sende de bir gün espri yeteneği olur ve de başkaları için üzülebilme, karşındakini düşünebilme yeteneği gelişir. Espri yeteneği sadece gülme işaretiyle olmuyor çünkü yazdıkların gayet ciddi ama kötü ve direkt hakaret içerikli, hakaret edip sonuna gülücük koymakla esprili olunmuyor kardeş…Yazdıklarında sadece saldırı içgüdüsü var sorulan soruyu bile algılayamamış kardeşim, filmden ve film yorumlayabilmekten yoksun kardeşim…Son kez bir not: Nooolur bi sus artık, noooolur.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -5 (from 33 votes)
  • admin dedi ki:

   BU TARTIŞMANIN SON YORUMUNU DA ONAYLADIM VE UZATMAMAK ADINA HİÇ KİMSENİN BİR BAŞKA YORUMUNU YAYINLAMAYACAĞIM.. SADECE FİLM HAKKINDA YORUM YAPINIZ.. OYLAMA SİSTEMİNDEKİ ARTI-EKSİLER , SİTEYE HER GİRİŞİNİZDE YENİDEN OYLANABİLİR OLDUĞU İÇİN BİR ANLAM İFADE ETMEMEKTEDİR VE MANİPÜLASYONA AÇIKTIR, BU YÜZDEN GEREKSİZ OYLAMALAR DA YAPMAYIN. HERKESE İYİ SEYİRLER.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: +3 (from 5 votes)
 7. theb dedi ki:

  Hele deyin ki senaryoya konu olan tiyatro oyunu aslında filmin kendisinde var oluyor. Hele Maria Val’i seviyor deyin, ondandır bu senaryoda rol almaktan korkuyor çünkü sonu olacağını düşünüyor deyiverin.

  Film derin mi değil mi boşvererek ben de deyiveriyorum ki Maria Val’le prova yaparken Sigrid’e mi dedi Val’e mi diye düşündüyseniz film çok güzeldi.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle