amour_fou

-Çılgın Aşk / Amour Fou 2014 Avusturya,Lüksemburg,Almanya / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 6.3/10
Tür: Dram
Yönetmen: Jessica Hausner
Oyuncular: Christian Friedel,
Birte Schnoeink, Stephan Grossmann
Süre: 1 saat 36dakika

Genç şair Heinrich, ölümün kaçınılmazlığını aşkla aşmaya çalışmaktadır. Ama kuzeni Marie’yi onunla birlikte intihar etmeye ikna edemez. Reddedilmenin ağırlığını hissettiği sırada Heinrich, orta sınıftan evli bir kadın olan Henriette’le tanışır. Henriette başta çekimser davransa da ölümcül bir hastalığın pençesinde olduğunu öğrenince Heinrich’in teklifini yeniden değerlendirecektir.

Alman şair Heinrich von Kleist’in hayatından alıntı olan ve intihar etmek amacıyla hareket eden iki insanın öyküsünü aktaran yapımı sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.Toplam 1 Yorum Yapılmış.

  1. Krankenhause dedi ki:

    Filmin asıl olayına gelene kadar kurdeşen döküyorsunuz:D Benim Almancam var onu tazelemeye yardımcı oldu ama bilmeyenlere daha da fena baygınlık geçirtebilir :D Beğendiğim yönü o yıllardaki orta sınıf aristokrat ailelerin yaşam tarzlarını, dekorasyon ve kıyafetlerini gerçekçi biçimde stilize edilmemiş haliyle görmekti. Tamamıyla Allman yani :D Romantizmin bir akım olduğu yıllarda geçtiği için aşk için ölmek, aşkınla ölmek gibi konular var ama o konuya gelene kadar ölüyor zaten insan :D Ömür törpüsü bir film felsefi yönlerine gelene kadar afişteki gibi kafaya dayamak geliyor insana:D O zamanlarda yaşamak isteyenleri anlayamıyorum. Adamların en aristokratı, zengini bile en fazla çay 0 partisi ve oda müziğ0i arasında sıkışmış son derece sıkıcı bir hayat yaşıyor, ölmek istemelerini anlayabiliyorum :D Sürekli iç sesini dinle …

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle