VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.0/10 (38 votes cast)

difret2014

-Cesaret / Difret 2014 Etiyopya,ABD / TÜRKÇE DUBLAJ-

IMDB Puanı: 6.8/10
Tür: Dram
Yönetmen: Zeresenay Mehari
Oyuncular: Meron Getnet,
Tizita Hagere, Haregewine Assefa
Süre: 1 saat 39dk

Addis Ababa’ya üç saatlik uzaklıkta bir yerde, 14 yaşında zeki bir kız (Hirut) okuldan eve dönerken, atlı adamlar tarafından kaçırılır. Cesur kız Hirut bir tüfek alır ve kaçmaya çalışır ama bu olay gelecekteki eşini vurmasıyla sonuçlanır. Kasabasında evlilik için kız kaçırma yaygındır ve bu Etiyopya’nın en eski geleneklerinden biridir. Bir avukat olan Meaza, Hirut’un avukatlığını yapmak için şehirden gelir. Kadın hakları için büyük bir mücadele verecektir.

Berlin ve Sundance festivallerinden ödül sahibi olan ve Afrika’da geçen bir kadın dramını ele alan filmi sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

AŞAĞIDAKİ SEÇENEKTEN FİLMİ İZLEMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE BASİT BİR ŞEKİLDE ÜYE OLUP OTURUM AÇINIZ. DAHA SONRA BU SAYFAYI YENİLEDİĞİNİZDE FİLM AÇILACAKTIR.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.0/10 (38 votes cast)
Cesaret Filmi - Difret 2014 Türkçe Dublaj izle, 7.0 out of 10 based on 38 ratings


Toplam 2 Yorum Yapılmış.

 1. Tozmik dedi ki:

  Etiyopya Sinemasından Muhteşem bir Gerçek Hikaye…Erkek Hegemonyasındaki dünyayı içler acısı bir şekilde yansıtan bir cehalet filmi bu.Kadınlar haklıda olsa haksız.Kadını kaçırıp tecavüz etmenin normal karşılandığı bir zihniyet ve bunu değiştirmek için canını ortaya koyan bir avukat.İda’ya Oscar veren zihniyet bu filmi izledimi ve nasıl algıladı acaba onuda merak ediyorum.Bu filmin tek handikabı bazı geçiş sahnelerinde atlamalar olmasıdır.Birkaç yerde oluo bu ama tamamen yönetmenden kaynaklanan bir durum.Sinemaya yeni atılan bir Etiyopyadan fazlasını beklemek zaten hayalcilik olurdu.Etiyopya’nın Oscar Adayı Tavsiye edilir.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 4 votes)
 2. Bu gerçek hikayeyi bize doğru şekilde aktaran,çok güzel bir film olmuş.Etiyopya gibi pek gelişmemiş ülkenin vatandaşı olarak bu hikayeyi yansıtma gücünü ,cesaretini kendinde bulmuş bir yönetmeni de tebrik etmek lazım.Bana çok anlamlı geldi, bu film size mutlaka bir şeyler katacaktır, buna inanıyorum.İzlemenizi tavsiye ederim

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle

Kapat [ x ]