besa2009

-Besa 2009 Sırbistan,Slovenya,Macaristan,Hırvatistan / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.2/10
Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Srdjan Karanovic
Oyuncular: Predrag Manojlovic,
Iva Krajnc, Radivoje Bukvic
Süre: 1 saat 46dakika

Bir köy okuluna yeni atanan okul müdürü Filip Simic ve Sloven karısı Lea tam yeni yaşamlarına alışmaya çalışırken I. Dünya Savaşı çıkar ve Filip orduya katılmak zorunda kalır. Filip, genç ve güzel karısını birine emanet etmek ister ama kimseyi bulamayınca onu okulun hademesi Arnavut Azem’e teslim eder. Arnavutların Besa adındaki adetine göre Azem emaneti canı pahasına korumak zorundadır.

Gerçek bir yaşam öyküsünden alıntı olan film, Moskova Film Festivalinde aday olarak gösterildi. Doğu Avrupa ortak yapımı bu filmi sizlere sunuyor ve yorumlarınızı bekliyoruz.
(FİLMİ ÖNEREN VE ÇEVİREN İZLEYİCİMİZ: FÜGEN ATASOY)

Part 1

Part 2

Mail.ru HD

OK.ru HDToplam 5 Yorum Yapılmış.

 1. Tozmik dedi ki:

  Güzel bir film.Neredeyse tek mekanda geçtiğini söyleyebiliriz.Filmin koruyuculuk konusunu ele alması ve bunun ölmeyi göze alma pahasına yapılması etkileyici şekilde anlatılmış.Adam bunu kadına aşık olduğu içinmi yoksa o şekilde verilen göreve kendini gerçek anlamda adadığı içinmi yapıyor derseniz orası izleyiciye bırakılmış derim.Birbirlerine bir hissiyat duyuyorlar ancak bunu dışa vurmuyorlar.ama bence Subayın kadına asıldığı sahnede kadını korumak için değilde kıskandığı için tepki verdiğini açıkca görüyoruz.Filmde 2 insanın nefsine hakim olarak bir arada yaşamaya çalışması ve dışardan kadına zarar gelmemesi için adamın koruyuculuk vazifesini üstlenişi anlatılıyor.Değişik bir film.İzlenebilir.

 2. arada bir dedi ki:

  gönül ferman dinlemez ama ellerim dinler diyen arnavut dayının filmi… konusunun gerçek olmasındanmıdır bilinmez biraz yüzeysel anlatılmış. belki de hikayeyi olduğu gibi anlatalım derken kaybetmişler tüm derin izlerini… çok güzel hikayeydi hayıflanmam ondan ;)

 3. yaşar dedi ki:

  azem karakteri üzerinden müthiş bir oyunculukla besa geleneği etkili ve derinlemesine anlatılmış… övgüyü değen çok güzel bir film olmuş…siteye teşekkür ederim…

 4. levent katırcı dedi ki:

  samimi ,inançlı bir Müslüman olmak ve nefsine hakim olmanın adını besa olarak değiştirmişler yalnız Arnavut dayı bi ara niyeti bozacaktı.bu flim aynı zamanda ya çaresizlikten yada batı kültüründen kaynaklı erkeksiz bir kadının kocasına sadakat konusunda pekde iradeli olmadığını gösteriyor.flim imdb puanı olarak 6.2 bana göre :) .

 5. ORHAN dedi ki:

  Verilen bir söz. BESA, AZEM, ve de savaş ortamında bir Sırp kasabası…Tek mekanda geçen, tiyatral bir anlatımla ince nüanslarla bezeli dokunuşlarla mükemmel bir sinema örneğiydi. Sinemayı sanat olarak benimseyenlerin izlemesi gerek diye düşünüyorum. Fügen Atasoya ve siteye teşekkürler.

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle