VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.6/10 (196 votes cast)

der_medicus_physician

-İbni Sina: Hekim / The Physician (Der Medicus) 2013 2014 Almanya / Türkçe DUBLAJ-

IMDB Puanı: 7.3/10
Tür: Macera, Dram, Tarih
Yönetmen: Philipp Stölzl
Oyuncular: Ben Kingsley,
Emma Rigby, Stellan Skarsgård
Süre: 2 saat 30dakika

Rob Cole, annesinin ölümü üzerine sağlık konularına ilgi duymaya başlar. İngiltere’den yola çıkarak çeşitli yörelerde bilgi edinen Rob için bunlar yetersizdir. Dönemin en büyük bilgini İbni Sina’dan ders almak için Fars bölgesine yolculuk eder. Fakat okula Hristiyan olduğu için alınmayınca, Yahudi gibi davranarak kendini kabul ettirmeye çalışacaktır.

Modern tıp biliminin en önemli ismi olarak tanınan ve günümüzün İran bölgesinde yaşamış İbni Sina dönemine farklı bir bakış açısı getiren film, batıdan gelen bir çocukla arasındaki eğitim maceralarını ele alıyor. Bu yapımı sizlere HD KALİTESİNDE sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

NOT: FİLMİ ALTYAZILI İZLEMEK İSTERSENİZ BURAYA TIKLAYIN.

OK.ru HD

Mail.ru HD

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.6/10 (196 votes cast)
İbni Sina: Hekim - The Physician Türkçe Dublaj Film izle, 7.6 out of 10 based on 196 ratings


Toplam 30 Yorum Yapılmış.

 1. tulpar dedi ki:

  Konusu ve senaryosu itibariyle saçma bir film olmuş. İbni Sina’yı tanımasak yutturacaklar. Güya bütün sırları ingiliz veletten kapıyo ibni sina :))))

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +9 (from 19 votes)
 2. oksidantist dedi ki:

  bu film için sayfalarca yorum yapılabilir ama uzatmıyıcam film tek kelimeyle SAÇMALIK tarih tamamen çarpıtılmış gerçeklikle hiçbir alakası doğuluyu batılının gözünden anlatan batılıların oryantalist emellerine öncülük eden saçma sapan bir film derim buna.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 18 votes)
 3. cem dedi ki:

  BU FİLm konusu müslumanları selcukluları kötülemiş kaddar barbarca tanıtmış, hiristiyan birini yüceltmiş onu üstün tutmuş hayatımda bu kadar din mesheplerini yalnş tanıtan film gömedim aklınız arsa izlemeyin… yapımcıya sövdüm o derece !!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +6 (from 12 votes)
 4. kunter dedi ki:

  admin kardeş film türünden tarihi çıkartıp fantastik yazarsan güzel olur bazıları tarih belgeseli izlediğini sanıp filmin gerçekleri yansıtmadığını düşünmüş.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +16 (from 24 votes)
  • gerçek dedi ki:

   ula afrikada fafari bekeseli deyilki bu bir insanlık tarihi çarpıtmak

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -4 (from 4 votes)
 5. alp dedi ki:

  Kunter sen bulunduğun cemiyetin herhalde en zeki üyesisin. Hele bir anlat bakalım bana Fantastik olunca noluyor? Yani Fantastik olunca senin geçmişini küçümsemesi, inancını ayaklar altına alması hoş görülür bir durum mu olmalı? İzah et şu üstün zekanla. Biz cahiliz kusurumuza bakma. Sana demek eleştiri ise eyvallah. Müslümanda eleştirilir problem değil. Ama sanat eleştriden te ideolojik bir kılıfa bürünürse ve bu belli bir zumrenin çıkarı uğruna öteki zumreyi küçümseyip,aşağılık bir boyuta sokmaya çalışırsa o sanat olmaz. O olsa olsa ŞARLATANLIK olur. Soytarılık,düzembazlık kısacası ŞEYTANLIK olur. Velhasız bu isterse ANİMASYON olsun. İnsanlar filmin verdiği mesaja bakar. Sen belki buna Fantastik olarak bakıp ”Aman fantastik işte adam N’olur ki ” diyebilirsin. Lakin takdir edersen bu filmi sadece Müslümanlar izlemediği gibi dünyada çeşitli dine,inanca ve kültüre sahip insanlarında izlediğini unutmamak lazım. Öyle ki illa ki o zümreler içerisindede herkes bu işe ”FANTASTİK” boyutuna bakmaz. O yüzden bazen hakikaten yazarken ”Yahu ben ne yazıyorum” diye sor kendine

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 39 votes)
  • cimcime dedi ki:

   sen filmde anlatılan yobaz mollaların torunu musun alp? çok benziyorsun da..

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -9 (from 27 votes)
  • alper tunga dedi ki:

   Film üç dine birden giydirmiş. Sadece müslümanlara değil. Filmde asıl mesele İbni Sina’nın basitleştirilmesi. Ayrıca Selçuklulara haksızlık var. AMA çok daha önemli bir mesele var o da şu; İbni Sina zaten bizim toplumumuzda sapık fikirli diye bilinir yani sevilmez imanı sorgulanır.Ayrıca modern çağda masal kıvamında bir film yapıp İbni Sina gibi devleri tüm dünyaya tekrar hatırlatacak bir film yapmaktan yoksun toplumların birde tepki göstermesi , filmdeki mollaların din elden gidiyor tepkisine benziyor. Var VALLAHİ var, toplumda hala tıp bilimine karşı olan hatta biraz zorlasan bilime toptan karşı olan düşünceler var. ahlaksızlık, zulüm kabul edilemez ama din adına yobazlığıda yutmayacağız.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +4 (from 4 votes)
 6. En-el Hak dedi ki:

  Adamlar yapar anca burada kendi kendinize ağlarsınız…haydi geçmiş olsun

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +8 (from 8 votes)
 7. EmRe dedi ki:

  ingilizin ibni sina nın yanına geldiği an a kadar ki olan kısmı sadece gerçek ibni sina yı anlatmış :D saçma bi kitaptan yapılan saçma bi film. hala avrupada ibni sinan nın kitaplarının okutulması ağırlarına gidiyor adilerin.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 5 votes)
 8. kunter dedi ki:

  alp düşünme özürlü olduğun belli, onun için anlamayacağını bile bile bilal e anlatır gibi anlatacağım.
  şimdi senin bile kullanabileceğin kadar yaygınlaşmış internet diye bir şey var, ordan herhangi bir tükçe sözlük aç sonra fantastik yaz ve kelime anlamına bir bak bakalım ne demekmiş. ha tabiki üşeneceksin ben yazayım anlamını; ” gerçekte var olmayan, gerçek olmayan, hayali” demek. neyse bilal pardon alp sanatı kendince tanımlayacak kadar üstün zekalısın ama doğal olarak yanlış tanımlıyorsun. sanatçı sanat yaparken alp ve dünyanın bilmem hangi köşesindeki adamlar üzülecek rencide olacak kendini paralayacak eve kapanacak diye düşünmez düşünmemeli de zaten. herkesi kendiniz gibi filmlerden dizilerden tarih öğreniyor sanmayın, bu filmi izleyenler tarih öğrenmek için değil eğlenmek için izliyor. o yüzden kimse bu filmi izleyip barbar türkler demez ama senin gibi kendi hakkından başkasını düşünmeyen arap sevicileri görürseler aynı şeyi garanti edemem . gavur diyip aşağıladığınız adamlar okuyor araştırıyor o yüzden insan hakları konusunda senden on adım ileride yürüyor. eğer bu filmde rencide edici inançlarını aşağılayıcı veya ırkçı bir söylem görüyorsan gidip dava açacaksın klavye delikanlılığıyla hiç bir şeyi başaramazsın. dava açacarsan alacağın sonuçtan saçmaladığını rahatlıkla anlarsın. bitirmeden sana bir film önereyim “dracula untold” izlede birazda orda kudur ;)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 37 votes)
 9. alp dedi ki:

  Kunter. Sana son cevabım. Ben sana hakret etmeyeceğim. Çünkü sen ve senin gibi zihni organlarına karışmış zavallılar bildiklerini doğru sanırlar. Zeytin yağı gibi üste çıkma çabasına girerler. Sana bu ifadeyi kullanmak istemezdim harbiden. Bu yüzden özür dilerim bu yorumumu okuyan sinema serverlerden. Ama sen malesef at gözlükleri ile hayata baktığın için. Zaten benim yorumuma idrak edememene şaşırmadım. Belli ki sen kudurarak, insanlara hakaret ederek derdini anlatmaya gayret gösteriyorsun. Bende sana diyorum ki. İYİ OKU BURAYI. Sana demek ”Bir zumreyi karalamak, ya da bir zumreyi iyi gösterirken diğer zumreyi aşağlamak değildir.” Ama belliki sen okuma sıkıntısı çektiğin için bunuda idrak edemeyeceğine inandığım için. Geri kalan şeyleri söylemeye gerek yok. Fantastik kelimesini senin gibi özürlüler internet gibi yerden araştırır. Belli ki FANTASTİK düşüncelere sahipsin :)) Şimdi sana soru? Belli ki sen sanatseversin. Yarın öbürgün birileri çıksa ”En sevdiğin daha doğrusu, doğru olduğuna inandığın şeylere (M. Kemal, Cumhuriyet, artık neyi seviyorsan) eleştiriden ziyade böyle absürt bir okadarda küçük düşürücü bir anlayışla bir film çekse sen ona SANAT? Ya da buna Fantastik deyip alkış mı tutacaksın? Ya da ”Yahu adamlar gavur okuyorlar deyip kendimi avutucan? Yazık niye yazık biliyor musun? Gavur ama okuyor düşüncesi ile bir kere sen zaten kendini onlara karşı KÖLE etmişsin. Devam et böyle at gözlükleri ile okumaya ? Tamam mı kardeşim. İkinciside insanlara hakaret etmeden tartışmayı öğren. Korkma efendiysen zaten efendiliğnden birşey kaybetmezsin. Benim sana yukarda yazdığım bir nevi eleştiriydi önce eleştiri ile hakaret arasındaki dengeyi çözmeye çalış en azından bir bilenden git öğren. Sana bir tavsiye ; Hangi düşünceye mensupsun neyi seversin umurumda bile değil. Ama kendini en azından EZDİRTME SANATDA OLSA. Klavye delikanlısı olsaydım emin ol sana daha farklı yorumlar yazardım. Ama belli ki sen klavye delikanlılığına soyunmaya gayret gösteriyorsun lakin üzgünüm. Onuda beceremiyorsun artık gerçek hayattaki malum :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 33 votes)
 10. salih dedi ki:

  az daha sizin bu yorumlarınıza bakıp bu mükemmel filmi izlemekten vazgeçecektim,neyseki yorumlara takılmadım izledim.müslümanların yada selçuklularmı diyeyım biraz barbar gösterilmiş olması dışında harika film.bunuda son zamanlarda özellikle terör örgütü işidin ve benzerlerinin yaptıklarından yola çıkarak düşünürsek olabilir.film işte izleyin

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 12 votes)
 11. kunter dedi ki:

  alp şakaysan hiç komik değilsin ama eğer ciddiysen son derece komiksin.
  1. ben ortaya konuştum sen üzerine alındın, doğal olarak da ilk yazdığın yorumu okursan seviyeyi nasıl aşağı çektiğini görürsün. boş yere de son cevap, efendilik bilmem ne diye de ajitasyon yapma yemezler. yani demem o ki aşağılık kompleksi yaşıyor olman senin sorunun herkesi kendi düşük seviyende görme.
  2.saygı duyduğun şeylere hakaret edilirse ya da öyle bir hisse kapılırsan zihindaşlarının yakın zamanda fransa da yaptığı gibi yapılmaz yani hayvanlar saldırılmaz ya da internet üzerinden işkembeden sallanılmaz gidilir yasal yollarla hak aranır bu kadar basit.
  3. sezar ın hakkı da sezar a senin küçük görmen kimseyi küçük yapmaz, ister kabul et ister etme günümüzde islam ülkelerinin hiç biri gavur diye yaftaladığınız ülkelerle hiç bir konuda aşık atamaz. sen tarihi muhteşem yüzyıldan kurtlar vadisinden falan takip etmeye devam et. sağda solda da böbürlen dünyaya hükmettik islamın altın çağında şunları bulduk aman güncel durumumuzu düşünme yorma aklını böyle konulara ki bu durum böyle devam etsin ileri sizin neyinize hep geriye…
  4.umarım dediğini yapıp cevap vermezsin, bu işime gelir zira düşünce ishali olmuşsun yazdıklarını okumak zaman kaybından başka bir şey değil zaten cevap versende okumam daha zaman kaybına gerek yok.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 31 votes)
 12. damla dedi ki:

  müslümanları o kadar barbar gostermişler ki yazıklar olsun boyle zıhnıyetlere ve bunu izleyenlere bikere müslümanlar hep barıs ıcındeydı ve allahın verdıgı cana kıyamazlar burda resmen idam kararlarını kendılerı verıyorlar izlenilecek bi film değil ! müslümanlıga yapılan buyuk bı hakaret !!!!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -4 (from 16 votes)
  • cimcime dedi ki:

   hahhaha mülümanlar hep barış içindeymiş gel de gülme:))) madem barış içinde, neden yılda 360000 müslüman ölüyor.. bunun sadece 10 000 i yahudiler tarafından öldürülüyor gerisi din kardeşlerinizin eseri.. harikalar diyarında:))))

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -3 (from 27 votes)
  • salih dedi ki:

   sen başka bir gezegendenmi geldin?dünyada en çok ölen müslümanlardır ve işin ilginç olanı öldürende nüslümandır.yanıbaşında ırak,suriye ve orta doğuda yaşananları hiç görmedin yada duymadınmı?

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +4 (from 6 votes)
  • kayıpbalıknemo dedi ki:

   sadece bal tv ve benzerlerini izlemenin nihai neticesisin sen git birazda pepeyi izle…

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 13. dalkılıç dedi ki:

  Sevgili arkadaşlar lütfen tartışmaya gerek yokki adı üstünde film. adamlar işlerini iyi yapıyor beğen veya beğenme o kadar gerçekleri yansıtmasını istiyorsak biz yapsaydık da izleyebilseydik ama nerdee TÜRK sineması hala pembe dizi boyutundan öteye geçemedi yok “BANA MASAL ANLATMA” konusu 50-60-70 lerden kalma yok “YAPIŞIK İKİZLER” “KARA KEDİ GDO” hala gerek hayatta gerek filmlerimizde ezanla hatta dinimizin undurları ile dalga geçilmiyormu? Ama adamlara helal olsun kutsal değerlerine özenliler ayrılık yok hayatlarında her hristiyan filminde mutlaka bir haç simgesi görünmeden olmuyor asimilasyon ve misyonerlik adına durmuyorlar biz napıyoruz ağırlıklı müslüman bir toplum olmamıza karşın cuma namazı dışında camiye bile gitmiyoruz. Lütfen tadımızı bozup ayrılığa düşneyelim benim nacizane fikrim bunlar herkese iyi seyirler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +7 (from 9 votes)
 14. yasin tekel dedi ki:

  Merhaba…
  Arkadaslar birbirinizi kirmaya birbirinize hakaret etmeye gerek yok.velhasil, filmi yapan yapmis bu gorsel bir show izleyip takdir etmek ya da izleyip yermek tamamen bireysel bir ozgurluk.yalniz herkes kendi bildiginin dogru oldugunu dusunur ve buna inanir asil gercek budur.ogrenene ve inanana kadar bu durum boyle gelisir.yapimcinin hakkini vermek lazim guzel bir gorsel show olmus.tarihi okuyup gercekleri ogrenip bu showun sadece iyi vakit gecirmek icin bir yapim oldugunu dusunuruz ya da gercek oldugunu dusunur arastirmadan inaniriz…elbette % de % gercek olmadigini biliyorum ve iyi vakit gecirdigim icin once yapimciya sonra da admine tesekkur ediyorum.kesinlikle izleyin guzel kurgulanmis duygusal ve surukleyici bir film…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 4 votes)
 15. polat dedi ki:

  Filmin İbn-i Sina’lı , bilimli, astrolojili , ameliyatlı , felsefeli bölümlerinin olduğu kısımları reklam arasıydı .

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 16. ECRAYT dedi ki:

  bu filmi tarih kategorisine koyulmaz haa su olabilir tarihi görseller kullanarak sinbad tarzı bir hikaye kurgulanarak bir film yapmışlar bufilmi gerçeklik aramadan boş vakit geçirmek için izleyebilirsiniz

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 4 votes)
 17. bravo dedi ki:

  lan belgesel değil bu film, büyük nuh tufanının da filmi var, hz. isanın da var vs…. bunlar film yani kurgu yani fake sahte sahte, siz filmlerde gördünüz amerikayı gerçek zannetiniz için, normal, filme yorum yapın, kendi sidik yarışlarınızla burayı kirletmeyin. tamam hepiniz über zekisiniz. biz çekelim de bir ibni sina filmi batı izlesin.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 18. hasan dedi ki:

  Osmanlı ve Selçuklular çok büyük aziz devletlerdi. Bügun Anadoluda Türk devleti vatandaşı bir Türk olarak yaşıyorsam onların sayesindedir.Onlar dünyayı titrettiler ama bu iki devlet yapı olarak savaşçı idi. Bilimin büyüyüp yeşermesindan ziyade cihan hakimiyeti amacıyla savaşçı yönleri öndeydi. Batının yaptığı filmlere baktığımda da bir miktar çarpıtma ile birlikte bunu görüyorum.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 19. selma dedi ki:

  kaul edin müslümanlar da hristiyanlar da yahudiler de gaddardırdır. dini sorgulamadan poposuyla anlayan herkes yobazdır ve göz kırpmadan insan öldürür… dini yaymak adına insan öldürmeyi mübah kılan müslümanlar islamiyeti hoşgörüyle mi yaydı sanıyorsunuz? selçuklular ya da bir başka devlet hepsi insanları kılıçtan geçirdi din için… tarihi çarpıtan sizlersiniz. gerçekleri yok görerek ilerleyemez hiç bir toplum. agora diye bir film var izleyin de görün sadece müslümanlar değil diğer dinlere mensup insanlar da birbirini öldürdü zamanında.zamanla birbirlerini doğramakla bir yere varamayacaklarını gördüler ve birlik oldular. şimdi müslümanlar onların kölesi. müslümanlar hala yobaz hala cahil. bu kafayla devam ederlerse de bi olamayacaklar!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +11 (from 15 votes)
 20. dogan dedi ki:

  selma cok doğru yazdı…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 21. dmnd dedi ki:

  Tarih hakkında saplantınız yoksa izleyebileceğiniz güzel bir film olmuş ama tabikide uydurma bazı senaryolar mevcut filmde yani sıkılmadan izleyebilirsiniz (konusu dikkate alınarak) ;)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 22. MrNami dedi ki:

  Arkadaşlar sizlerden ricam sinema filmlerinde subliminal mesajları arayıp tartışmayın. Her film bir senaryodan ibarettir yani bir hikayesi vardır ve gerçekleri çarpıtmaktan uzak gerçek olmayan hikayelerdir. Filmler bizleri hayal dünyasında yolculuğa çıkarır. Sadece gerçek hayat hikayelerinde bazı şeylerin yanlı olduğu tartışılabilir. Yani matrix’in bir makine olduğunu kabul etmiş oluruz yada darth skywalker luke nin kapı komşumuz olabileceğini :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 23. aslı dedi ki:

  Sadece doğru olan kısmı müslümanlar birbirini kırarken aradan sıyrılan yahudi ve hıristiyanlar olur.
  Günümüzde de olduğu gibi..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 24. jo je dedi ki:

  kesinlikle izlenmeye değer .. yorumlara aldanmayın..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle