VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 5.5/10 (44 votes cast)

a_sunday_kigali

-A Sunday In Kigali / Un dimanche à Kigali 2006 Kanada / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.3/10
Tür: Dram
Yönetmen: Robert Favreau
Oyuncular: Luc Picard,
Fatou N’Diaye, Vincent Bilodeau
Süre: 1 saat 58dk

Ruanda’da 1994 yılındaki Tutsi katliamından hemen önce başkent Kigali’de AIDS ile ilgili belgesel çeken Kanadalı gazeteci Bernard Valcourt , Tutsi bir kadına aşık olur. İlişkilerini gizlice sürdürürlerken soykırım başlar ve Bernard bunu önlemek için birçok girişimde bulunur. Ancak başarılı olamaz ve ülkesine geri dönmek zorunda kalır. Barışın sağlanmasından üç ay sonra Bernard sevdiği kadını bulmak için Kigali’ye geri döner.

800.000 Tutsi’nin öldürülmesiyle sonuçlanan Dünya tarihinin en büyük soykırımlarından birini anlatan filmde, Kanadalı bir gazetecinin çabaları ele alınıyor. Bu yapımı sizlerle paylaşıyor ve yorumlarınızı bekliyoruz.
(FİLMİ ÖNEREN VE ÇEVİREN İZLEYİCİMİZ: FÜGEN ATASOY)

Part 1

Part 2

OK.ru HD

Mail.ru HD

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 5.5/10 (44 votes cast)
A Sunday in Kigali Film izle, 5.5 out of 10 based on 44 ratings


Toplam 20 Yorum Yapılmış.

 1. burhan dedi ki:

  BM.lerin ,Bosnada olduğu gibi Ruanda’da yapılan katliama nasıl göz yumduğunu hatırlatan güzel bir film.Aynı konuyu işleyen ”hotel ruanda,, da izlenebilir güzel bir filmdir.Emeği geçen arkadaşlar;Sağolun varolun.Tşk,lr.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +6 (from 6 votes)
 2. barolo dedi ki:

  b. clinton, yillar sonra kigalide halka açik bir söyleside, biz o günlerde yugoslavya iç savasiyla mesguldük. bu bir mazeret olmasada sizlerden özür dilemeye geldim. farkina vardigimizda geç kalmistik. bagislayin bizleri. sizlere yapilan soykirima engel olamadigimiz için…tarihci oldugunu iddia eden,m.bardakci, talatin defterlerini,yazismalarini bütün telgraflari vs vs yayinlamasina ragmen…ermenilere soykirim yapildi dememistir günümüze dek, kendi kitabindan bir rakam. dokuz yüz elli binin üzerinde ermeni yerinden yurdundan sökülüp atilmistir. elbette bu talata ulastirilan insan sayisi, bide kayitlari tutulmayan osmanlinin yurttasi ermeniler…yukardaki filmde izlediklerinizin benzerlerleri yüz sene önce bu kadim topraklarda -ittihat terrakiciler- tarafindan hayata gecirildi. 1994de yugoslavyada ayni sene ruandada yüz sene önce anadolunun her bir tarafinda, bir kaç ay içerisinde hayatlari kapkaranlik dipsiz bir kuyuya dönüsen o insanlarin hatirasi önünde egiliyor. fügen arkadasla birlikte, site yöneneticisine selamlari iletiyorum.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 17 votes)
  • adam olsan laf çok da... dedi ki:

   Ermeni soykırımını kabul edip ve üstüne bir de bu topraklarda yaşayıp bu söylemleri söyleyecek kadar … Saygıyla eğiliyormuş, git ötede eğil !

   ADMİN: NOTUNUZU OKUDUM.. BURADA HAKARET, KÜFÜR vs GİBİ ŞEYLER OLMADIĞI SÜRECE HERKES KENDİ GÖRÜŞLERİNİ YAZABİLİR VE YAZILAN TÜM YORUMLAR YAZAN KİŞİYİ BAĞLAR.. BENİM GÖREVİM KAVGA ORTAMINDA MÜDAHALE ETMEKTİR SADECE.. YAZILAN ŞEYLER SİZE GÖRE, BANA GÖRE YANLIŞ OLABİLİR AMA BUNA ENGEL KOYMAK ÖZGÜRLÜĞE MÜDAHALE ANLAMINA GELECEKTİR. BU SİTEDE GEÇERLİ OLAN YORUM MANTIĞI; “DÜŞÜNCELERİNİN HİÇ BİRİNE KATILMASAM BİLE, SENİN BUNLARI DİLE GETİREBİLMEN İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM” ŞEKLİNDEDİR. SİZ DE KARŞIT ARGÜMANLARINIZI SUNABİLİRSİNİZ. HERKESE İYİ SEYİRLER.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +7 (from 15 votes)
   • adam olsan laf çok da... dedi ki:

    Admin yorumumu yayınlamamışsın tam manasıyla. Kesip biçmişsin kafana göre düzenlemişsin. Soyu bozukların ermeni soykırımını kabul etmelerini yayınla ama bizim iki kelamımızı yayınlama. Senin de hangi kafada olduğun belli o zaman güzel kardeşim kusura bakma. Ben sana düştüğüm notta da belirttim; bu özgür ifade biçimi değil soysuzluktur, dedim… Ama bu barolo denen şahsiyetsiz bu topraklarda, bu ülkenin ekmeğini suyunu içip, bu ülkenin tarihine sürülmeye çalışılan kara lekeyi bir takım ütopik ve desteksiz drama türündeki düşünceleriyle kabul ediyor ve bunu ballandıra ballandıra anlatıyor. Sen buna koltuk çıkıyorsan eğer, senin de bu düşünceleri pervasızca savuruanlardan bir farkın yok demektir. Azıcık kıymet bilin, soyunuzu bilin ayıptır günahtır. Bize mâl edilmeye çalışılan bu ermeni soykırımı saçmalığını kabul etmek, kabul edenin fikrine özgür irade demek ancak çarpık düşüncelerin ürünüdür. Ayrıca yorum mantığını dar bir çerçevede “özgür ifade” şeklinde açıklaman da çürük bir savunma mekanizmasından ibarettir. Kendi soyuna sürülmeye çalışılan lekenin adına “özgür düşünce, özgür ifade” demek güneşi balçıkla sıvamaktır. Unutma ki devenin gölgesiyle karınca ezilmez. Barolo denen şahsiyet sayın adminin yayınlamadığı kesimde sana içimden gelerek beddua etmiştim bil istedim. Sen ve senin gibilerin soyu bir an önce kurusun ki bu soysuz düşünceler de kurusun gitsin artık!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +6 (from 18 votes)
    • JIYAN__ dedi ki:

     admine tşk ederim hakaret içeren bolumu yayınlaöadıgı için …ama senin hakaret dolu yazını yayınladıgı içinde kınıyorum…. adam belki ermenidir…belki ateisttir veya turk tue veya kürttür ermenilere karsı bir soykırım olduguna inanıyor veya düşünüyordur bu onun en guzel en doğal hakkıdır..bu gun avrupanın herhangi bir ülkesinde ermeni soykırımı yoktur demek yasaksa ve ona sidedtle karsı cıkıyor ve özgurluk demokrasi diyebiliyorsak o arkdasında bunu demesi veya ınanması dillendirmesi de o kadar özgürlük ve demokrasi alanına girerki adam kendi bildikleri ni anlatmıs hakret içermeden kimseye sovup saymadan… o zihniyetini begenmediğin insan kadar saygılı ve onun dediklerini inandıkları curutecek kanıtlarını sunarsın ama saygılı ve sakın küfürsüz bi dille ……..

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: -2 (from 10 votes)
     • adam olsan laf çok da... dedi ki:

      Yav he he..

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: +1 (from 5 votes)
     • göktürk dedi ki:

      Sizler bügün özgürce konuşa biliyorsanız bizler istediğimiz içindir.Bizi sınamayın verdiğimizide geri almayı biliriz.Bu topraklarda biz istediğimiz kadar yaşar biz istediğimiz kadar yer biz isteiğimiz kadar konuşursuznuz.Biz istediğimiz dede ölürsünüz. Haddinizi bilin ve unutmayın bu topraklar kanla yıkanarak alındı.Dünya haritasına bakın ve tarih sahnesine bakın Türkler Dünyanın dengesidir.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: +4 (from 10 votes)
  • GÜVEN dedi ki:

   İsyan eden ermeniler sistematik bir şekilde köylerimizi yoketmiş ve binlerce vatandaşımızı katletmiştir. Sonrasında tehcire uğramışlardır. Kısaca soykırımı yapan ve başlatan ermenilerdir. Tehcir sırasında kayıplar illaki olmuştur. Ama zaten tehcirden kaçmak için bir kısmı kürt kimliğine bürünüp yerlerini muhafaza etmiştir. Bugün bizim başımıza bela olan da gene bunlardır.

   Barolo denen şahsiyet ve diğerleri Siz önce Amerika, İngiltere, Fransa, Rusya ÇİN gibi ülkelerin tarihe mal olmuş ve kanıtlanmış soykırımlarını tanıyın ve tanıtın.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +8 (from 16 votes)
 3. tedik dedi ki:

  kanadalının ajitasyonu böyle oluyomuş demek

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. barolo dedi ki:

  basda orta, dogu ve güneydogu anadolu, sinopdan artvine, orta vede bati karedeniz, erzincandan vana malatyadan sivasa, adanadan diyarbakira, eskisehirden çoruma, hataydan mardine, istanbuldan kirlklarine babaeskiye, konyadan ispartaya, ankaradan halebe, urfadan musula kerküke, 24 nisan 1915 ile agustos 1915 arasi kayip,- isimleri soyadlariyla bakii-, onbinin üzerinde yaslari 8 ile 15 arasi degisen ermeni kizi, büyükanneniz büyük büyük anneniz olmasin, yada kapi komsusu büyük anneneinizin, sokagin diger tarafinda büyük annenizle selamlasan adini ayse fatma vs degistirmek zorunda kalan kadin kimdi diye, büyük annenize bi sorsaniza. dedeniz kim. dedenizin babasi kimin mallarini gasp etmis f.altaylinin dedesi gibi……………

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 10 votes)
  • zcn26 dedi ki:

   madem bu kadar Türk düşmalığın var, madem kendini bu kadar Ermeni soykırımı denilen oyuna inandırmışsın neden bu ülkede yaşıyorsun arkadaşım. Bir taraftan kürtler bir taraftan ermeniler sizinlemi uğraşacak yıllardır bu ülke.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +4 (from 16 votes)
  • adam olsan laf çok da... dedi ki:

   Sen ne diyorsun arkadaş? Bizim soyumuz da, soyumuzun nereye dayandığı da açık seçik bellidir. Sen kendi büyük büyük büyükannelerinin soyunu burada bize dolaylı yoldan anlatacağına ağzındaki baklayı çıkar da bilelim ne olduğunu. Ermeni Soykırımı diye bir şey yoktur! Bizim tarihimizde soykırım yoktur. Bizim ecdadımız kimseye zulmetmemiş, kimseyi yurdundan etmemiştir. Sen batının pisliklerini, sömürdüğü ülkelerdeki kıyımları görmezden gelip, tutup yediğin kaba pisliyorsan eğer; senin büyük büyük sorunların var demektir. Daha fazla burada maskara etme kendini. Ermeni Soykırımını kabul eden gitsin o zaman iddia ettiği şeyin arkasında dursun. Gitsin soyu kırıldığını iddia ettiği yandaşlarının yanına, terketsin bu ülkeyi! Bu ülkenin ekmeğini yiyip suyunu içmesin. Sen dua et bu söylemlerini klavyenin arkasına sığınarak yapıyorsun. Sende yürek varsa çık kendin gibi düşünenlerle bu ülkenin meydanlarında Ermeni Soykırımı vardır de bakalım. De bakalım da gör neler oluyor sana bu ülkenin meydanlarında.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +2 (from 12 votes)
 5. barolo dedi ki:

  isidciler el kaideciler gibi diri diri yakacanmi beni, adresini ver, açik adresimi vereyim . bekliyorum. bekliyecegim

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 10 votes)
  • adam olsan laf çok da... dedi ki:

   ADMİN: BURASI DÜELLO YERİ DEĞİL, KENDİ ARANIZDAKİ KAVGA VE TARTIŞMALARI SAYFAYA YANSITMAYIN.. ÇOK İSTERSENİZ MAİL ADRESLERİNİZİ VERİN VE KONUYU BURADA KAPATIN..
   açık adresini veya gel İstanbul Kadıköy Boğa heykelinin önüne ben seni bulurum. Sende zerre yürek varsa gel bakalım karşılarım ben seni merak etme. Buradan atıp tutmak kolay gel ben seni bekliyorum al sana adres Kadıköy’e gel, oradan çıkıp çıkamayacağına geldiğinde bakarız. Sende yürek varsa zamanı sen söyle gel bekliyorum.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +3 (from 3 votes)
 6. murat koç dedi ki:

  barolo akıllı ol birader

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 6 votes)
 7. memo dedi ki:

  ruanda soykirimiyla ilgili izledigim besinci film.bu filmde digerleri gibi oldukça basarili.izleyin derim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 8. barolo dedi ki:

  umarim admin yayinlar… mail adresim [email protected] nerde görüsmek istiyon lan, adresi saati mailime yolla.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 9. adam olsan laf çok da... dedi ki:

  Admin çifte standart yaparak ne yapmaya çalışıyorsun lan sen? Elemanı kayırdığını burada bir kez daha gösteriyorsun o lan deyince yayınla biz lan deyince yayınlama. Sizler bu ülkenin sırtına kambur olan dinsiz Allah’sızlarsınız. Hepinizin kafası bir. Hepiniz soysuz Allah’sızsınız. Bu yorumumu da yayınlama bundan sonrakileri de, haysiyet şeref yoksunu kansızlar! O barolo denen onursuz şerefsiz lavukla da ilgileneceğim.

  ADMİN: AYNEN YAYINLIYORUM, SORUN DEĞİL.. SENİN GİBİ HÖDÜKLER DE LAZIM BU MEMLEKETE..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • ercu dedi ki:

   kadıköy boğa demişsin faşo kardeş bilirsinki hergün bahariyede yada kadife sokakta senin gibi faşoları adam ediyoruz adres veriyorsun ordaki toplumada bak .. sultanbeyli de fatih eyüp de anlarım orda yobazlık rahat yaparsın çünkü cahil insan çok ama kadıköy deme kadıköye aslan gelirsin kedi çıkarsın

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 10. Tsunami dedi ki:

  Film mükemmel, acı bir dramı anlatıyor.Kaçırmayın.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle