VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 8.6/10 (634 votes cast)

imitation_game

-Yapay Oyun / The Imitation Game 2014 2015 ABD / Türkçe Altyazılı-

EN İYİ 250 FİLM: 208. SIRADA
IMDB Puanı: 8.3/10
Tür: Biyografi, Dram, Gerilim
Yönetmen: Morten Tyldum
Oyuncular: Benedict Cumberbatch,
Keira Knightley, Matthew Goode
Süre: 1 saat 54dakika

Alan Turing, yaşadığı dönemin en büyük matematik dehalarından birisidir. 2. Dünya Savaşı tüm acımasızlığıyla devam ederken, Nazilere ait kırılamaz denilen “Enigma” şifrelerini kırmayı başaracaktır. Ulusal kahraman ilan edilen genç deha, bu başarısı ile ödüllendirilir.

Günümüz bilgisayarlarının yaratıcısı olarak kabul edilen Alan Turing, aynı zamanda eşcinsel olduğunu itiraf ettiği için toplum şiddeti görmüştür. Bu sebeple, yediği zehirli elma ile hayatına son verir. 5 dalda Altın Küre adayı ve 34 ödül kazanmış olan tarihin en iyi filmleri arasında yer edinen bu yapım için yorumlarınızı bekliyoruz.

NOT: FİLMİ TÜRKÇE DUBLAJLI İZLEMEK İSTERSENİZ BURAYA TIKLAYIN.

OK.ru HD

Alternatif HD

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 8.6/10 (634 votes cast)
Yapay Oyun - The Imitation Game Film izle, 8.6 out of 10 based on 634 ratings


Toplam 75 Yorum Yapılmış.

 1. elvedat dedi ki:

  Akıl oyunları tarzında başarılı,çarpıcı bir film ,gerçekten bunlar yaşandı mı diye merak ediyorum savaşı bu kadar etkiledi mi diye ?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 16 votes)
 2. why not dedi ki:

  Puanını tam anlamıyla haketmiş bir yapım, filmin psikolojisi son derece etkili :( , emeği geçen herkese çok teşekkürler, iyi seyirler …

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +9 (from 19 votes)
 3. babahalleder dedi ki:

  uzun zamandır bekledigim filmdi kurgu,cekim,oyunculuklar gercekten basarılı herhalde bu rolu Benedict Cumberbatch den daha iyi oynayabilen olmazdı . tesekkurler

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +9 (from 17 votes)
 4. heraloves dedi ki:

  evet film tamamen gercek, bilgisayari bulan adam bu ELMAYLA zehirlendigi icin, Apple markasi adini ve amplemini bu adamdan aldi, Ingiltere’de heykeli dikilmis bir adam.Muhtesem bir solen gibiydi film

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 14 votes)
  • aybars dedi ki:

   O apple’in markasi ve ambleminin Alan Turing’in zehirlenmesiyle ilgisi yok.Konuyla ilgili aciklama daha once sirket tarafindan yapildi.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 6 votes)
  • Tiyatro dedi ki:

   Tarih özürlüsü bir beyin bile bu kadar pervasızca bir cümle kuramazdı herhalde… Filmdekinin %90 ı yalan… Ders verme niyetinde değilim ama ufak bir not. 1. Dünya savaşını kazanan İngiliz Entellijans sersivi 2. Dünya savaşı başladığında kazandığını Standart oil shell den korumak için topyekün ortadoğudaydı. Hasılı Hitlerin hamlesiyle eşekten düşmüş karpuza döndüler. Akabinde bi halt yapamadılar ABD de geldi yardım etti akabinde Dünya yönetimini ele geçirdi. Mevzu derin ama biraz okuyun sallamadan önce (Hepsi gerçekmiş :)))

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -6 (from 22 votes)
 5. önemsiz dedi ki:

  Biyografi olması ve gerçek öykü olması etkileyici.. Zaten oyunculuklar da tam not.. Beni tek eleştirim; biraz daha hareketli planlar ve canlılık olabilirdi, belki.. Benim puanım: 8.. İzlemenizi tavsiye ediyorum.. En azından bizlere insanlık dersi veren ülkelerin yakın geçmişlerinde bile ne denli saçmaladıklarını bilmek için bile izlenir..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 10 votes)
 6. anonim dedi ki:

  ADMİN: YORUM SAHİBİNİN İSTEĞİ ÜZERİNE BU YORUM VE DİĞER YAZILARI SİLİNMİŞTİR.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +14 (from 72 votes)
  • Homofobi öldürür dedi ki:

   Yazdıklarını ne yazık ki okudum. Lanet olsun ki okudum. Sen ve senin gibi homofobik insanların varlığı, var olmakla yetinmeyip üstüne sağda solda homoseksüel insanlara gerek yazarak gerekse fiziksel olarak saldıran lanet bireylerin(!) varlığı her gün, her yerde kahrediyor. Bir insanın kişisel tercihi ne hakla ve hangi akla hizmetle sizi alakadar ediyor anlam veremiyorum. Senin, homoseksüel olduğu için laf söylediğin, aşağıladığın, ötekileştirdiğin insanlar, hayal edemeyeceğin mecralarda yine hayal edemeyeceğin (aklının ermeyeceği) işler başarmakta. Klavye başında oturup LGBT bireylere hakaret etmekten, vatan kurtarmaktan başka bir iş gelmedi, gelmeyecek elinizden. İnsanların olduğu gibi kabul edileceği bir dünya da, beyinleriniz temizlenmiş bir şekilde görüşmek dileğiyle.

   Filme gelirsek, kesinlikle izlenmesi gereken güzel bir yapıt.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +33 (from 107 votes)
  • Ardy dedi ki:

   Tercihleri farklı olan insanlara ”top” keelimesini yakıştırdığın için zavallısın! Homofobik olduğun ve farklılıklara tahammülün olmadığı için zavallısın! Pc başından ağzından salyalar akarak homoseksüel insanlara laf atıyosun bil ki şuan kullandığın Pc ler bu ”TOP” diye aşşağıladığın insan tarafından temeli atıldı ve eğer o ve onun gibi olmasaydı sen şuan bunları afedersin ama NAH yazabilirdin zavallı !!!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +20 (from 70 votes)
   • zombi dedi ki:

    “şuan kullandığın Pc ler bu ”TOP” diye aşşağıladığın insan tarafından temeli atıldı ve eğer o ve onun gibi olmasaydı sen şuan bunları afedersin ama NAH yazabilirdin zavallı ”
    Bu beyinler top olmasaydı pc kullanamayacaktık yani bumu senin bundan cıkarımın hani kişisel tercihiydi sadece onu bağlardı ? Bizide bağlamısın insanların cinsel tercihine

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  • kapistonai dedi ki:

   yapılan bilimsel araştrımaların sonuçları gösterdi ki eşcinsellere karşı en düşmanca ve olumsuz tavırları gösterenler eşcinsel pornografiye maruz bırakıldıklarında en yüksek cinsel heyecan düzeylerini gösterenler olmuştur. Başka deyişle, homofobileri onları kendi içsel eşcinsel isteklerinden korumayı amaçlayan bir “tepki oluşumu”ydu.
   Yani problemin çok net anlaşılıyor firdevs. Paranoyak Sanrıların, Öfke ve Kaygı nöbetlerin kendini açık ediyor. kendinle yüzleş. gizli bir eşcinselsin.
   Filim ise harika iyi seyirler. admine teşekkürler

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +10 (from 36 votes)
   • zkayali dedi ki:

    nereden başlasak. (1) Steve Job’sun hayat hikayesini okumuş olsaydın ısırılmış elma simgesinin alan turing ile ilişki olmadığını, kendisinin gençliğinde gittiği bir budist çiftliğinde elma toplamasının esinlendirdiğini anlayacaktın. (2) Steve Jobs üstelik homoseksüel de değildir. Onun yerine CEO olan Tim Cook. Evet o homoseksüeldir. Ama kime ne? Sana ne? (3) eğer tartışacaksan oturup delillerini, kaynaklarını koyacaksın. İşkembeden atmayacaksın. (4) apple bir şirket adıdır. Onun apple bilgisayarları 1970’lerde apple markasını kullanıyorlardı. daha sonra californiya’da yetişen bir elma türünün ( Mc intosh) ismini değiştirerek Macintosh markasını yarattılar. Daha sonra benim mac’im anlamında IMAC, benim telefonum anlamında IPHONE,… markalarını oluşturup ürünlerini ürettiler. (5) Microsoft dos komut ortamında çalışırken apple 2 grafik ekrana sahip ilk kişisel bilgisayardı. o teknolojiyi AT&T ve XEROX laboratuvarları ile yaptıkları anlaşmalar çerçevesinde geliştirdiler. windowsun grafik ekranları 1985lerden sonra windows 1.0 – 2.0 piyasa sürüldü. windows 3.1 189-90 yıllarında DOS’un üzerinde çalışan bir grafik arayüz olarak piyasa sürüldü. ticarileşme Windows 3.1 ile 1990’larda ortaya çıktı. Neredeyse apple’dan 10 yıl sonra. asıl taklitçi olan Microsofttur. grafik ekran standartlarını, fontları, farklı font seçeneklerini, mouse etkileşimlerini geliştiren apple olmuştur. yazmandan önce birazcık araştırsan, birazcık okusan iyi olurdu. okuma yazman yoksa silikon vadisi çocukları filmini seyretseydin ne olduğunu anlardın andaval. (6) Steve Jobs leonardo vinci’nin bir sözünü temel estetik ilke kabul etmiş ve tüm tasarım süreçlerinde buna göre hareket etmiştir: yalınlık karmaşıklığın zirvesidir. adam mesela tablet kalemine karşıdır. der ki 10 parmağımız varken neden 11.parmak yapalım. öyle yapmalıyız ki 10 parmağımızın dışında ekstra bir aygıta gerek olmasın. (7) apple’nın markalarını ürünlerini sevmek zorunda değilsin. sana bunu zorlayan da yok. git dışarıdan her boyunu türünü seç beğen al. Ama Alan Turing’in büyük bir matematikçinin üzerinden, sırf onun kişisel tercihlerinden dolayı, iğrenç ağzını kapat, pis soluğunu buralardan uzak tut. seni kolundan çekip getiren yok. (8) biraz tarih okumuş olsan Alan Turing’e seçenek sunulmamıştır. Wikipedide Turing maddesine bakmış olsan: “1952 yılında şantaja maruz kaldığı şikayetiyle polise başvurup eşcinsel olduğunu açıklayan Turing, eşcinsellik suçlamasından yargılanıp 1 sene boyunca kimyasal olarak hadım etme yöntemi olarak kullanılan östrojen iğnesi vurulmaya mahkûm edilmiştir. 1954 yılında potasyum siyanid zehirlenmesinden ölmüştür. Polis araştırmasında Turing’in yediği elma ile siyanur zehiri alarak intihar sonucu öldüğüne karar verilmiştir. Buna rağmen Turing’in zehirlenmesinin kendisi tarafından intihar nedeniyle olmadığı ve başkalarının bu şüpheli ölümde bir parmağı olduğu iddiası sürmüştür.” görürdün.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +18 (from 22 votes)
    • akrep1966 dedi ki:

     adamın homoseksüelliğine bu kadar yorum vb yapmaya gerek varmı, antipati ve sempatinin de dozunu kaçırıyoruz.. film çok güzel ve geçişler şahane kurgulanmış. zekamın yetmediği yer şu bu enigma nasıl tasarlanmış, esas onu da anlatan bir belgesel veya filim bilen yazsın lütfen.

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: +5 (from 7 votes)
    • hümaşah dedi ki:

     büyük bir zevkle seyrettim filmi cinsel tercıhının hiçmi önemi yok yaptıkları çok önemliydi.zkayali yazdıklarına katılıyorum

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: +1 (from 1 vote)
    • hümaşah dedi ki:

     aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkürler

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: 0 (from 0 votes)
   • lastzany dedi ki:

    düşmanca tavır gösteriliyorsa normal olmayan birşeyi normalmiş gibi kakalamaya çabalamanızdandır..bunu düşünmediğine eminim..hastalıklı dan ziyade kendinizi fabrikasyon hatası olarak görmelisiniz öylesiniz çünkü..normal olmadığını kabul edemeyebilirsiniz delide deli olduğunu kabul etmez..g.t kardeşim özelini kapılı kapında yaşa bu devirde seni taşlayamı var..nedir bu normal kabul edilme çabaları..parkta erkek erkeğe mi öpüşme özgürlüğü..evlilik çocuk doğurma özgürlüğümü..bunlarmı seni normal yapacak..ama doğa böyle bir seçenek vermemiş ..neden vermemiş düşünmek lazım..iki hemcinsin birbirlerini mutlu etmekten başka insan nesline bir katkısı yok ha evlat edinir mükemmel çocuk yetiştirebilirsin..bilim adamı doktor ne istersen olabilirsin o kadar… doğa ve yaradan daha ötesini imkansız kılmış..evlat edineceğin çocuğu birilerinin doğurması dna kazandırması gerek..işte burda bir eksiklik söz konusu..senin işlevin yaşadığın kadardır öğretirsin yetiştirirsin belki ama çoğaltamazsın..birşeyler eksik dimi…doğa birşeyi eksik bırakmışsa o eksiktir normal değildir..kısırlık gibi..cücelik..devlik..gibi..yada sakatlık gibi..bunu kabul edin önce..siz sırf aşklarınızı duygularınızı aleni yaşamak istiyorsunuz diye normal olmayan birşeyi kabul ettirmeye çabalamaktan vazgeçin..normal biri normal olmayan birşeyi asla normal kabul etmez..doğa kabul etmemiş öncelikle…bunu anladığınız gün kavganız biter..

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: -5 (from 17 votes)
    • despina dedi ki:

     Eline saglik. Nokta.

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: -6 (from 8 votes)
    • biyolog dedi ki:

     Arkadaşlar lütfen herkes kendi branşında ahkam kessin.Aksi halde insanları yanıltmış olursunuz.Eşcinsellik ne hastalık ne anormallik ne de kin ve nefretinizi hak edecek bir olgu değildir.Heteroseksüellik ne kadar normal ise homoseksüellik de o derece normal ve sağlıklı bir durumdur.Sağlıklı olmayan, hastalıklı olan durum, hömoseksüel dürtülere ve genlere sahip olan kişilerin baskı, utanç, dışlama yöntemi ile hetereoseksüelliğe zorlanmasıdır. Bilim eşcinselliğin hastalık ya da anormallik olduğu konusunda yanıldığını seneler önce kabul etti, bilim dünyası ve sağlık örgütleri eşcinselliği hastalık ve anormallik kategorisinden çıkarttı. Ama ne yazık ki bizler, bilim dünyasını en az on yıl geriden takip eden bir ülkede yaşadığımız için halen eşcinselliğin bir hastalık ya da anormallik olduğunu sanıp, tartışma platformlarında homoseksüellere karşı bir karalama kampanyası oluşturup cahilce tutumumuzdan vazgeçmiyoruz. Gerek genetik çalışmalar gerekse beyinde hipotalamus ile ilgili çalışmalar gösteriyor ki homoseksüellik en az heteroseksüellik kadar doğal bir cinsel seçimdir.Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp diyerek sizleri (homofobik insanları) gerçekle yüzleşmeye davet ediyorum. Yaptığınız tavır hetereoseksül bir insanı homoseksüelliğe zorlamak kadar çirkin, hastalıklı, vicdansızca ve cahilce bir tutumdur, cinsel şiddet olarak literatüre girmiş olan bu duruma artık bir son verin.Eşcinsellik tamamen doğal bir dürtüdür ve bu konuda uyguladığınız psikolojik baskı cinsel şiddet kapsamındadır.Temiz ve sağlıklı bireylerden oluşan bir toplum olmak istiyorsak öncelikle doğru sandığımız yanlışları düzeltmekle başlamalıyız.

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: +5 (from 13 votes)
  • tsubasa dedi ki:

   insanların özel yaşantısına karışılmaz gay olmak bir suç değil böyle bir hastalığa yakalanmayı kendileri istemedi onların halinden anlamalı ve acımalıyız alay etmemeliyiz

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -20 (from 32 votes)
 7. kafa zehir dedi ki:

  Biliyom bu adamı 2.dünya savaşında ingilizler almanlarla çarpışırken kendisi kriptoyu çözecem derken delirip gay olmuştu

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -26 (from 38 votes)
  • reyhan dedi ki:

   filmi doğrudürüst izlesenize adam okul yıllarından beri homosexsüel….şifreyi kırmak için kafayı yemiş gay olmuş diye yazmışsınız ne alaka

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +10 (from 14 votes)
 8. dogan dedi ki:

  güzel film!…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 9 votes)
 9. liza dedi ki:

  çok güzel bir film tarih biyografi sevenlere şiddetle tavsiye edilir :) ellerine sağlık admin

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 7 votes)
 10. heraloves dedi ki:

  Cahil bir homofobigin ancak yazacagi yorum buydu, yazik ki aci verse de dunyayi sekillendirenlerin , dunyaya bazi seyler kazandiran adamlarin cogu LGBT bireyiydi, kendim de bir trans birey olarak yorumu baska yerlere ceken arkadasa sesleniyorum, filmi izle ve sus; ama sen filmin sadece cinsel kismini ele alacak seviyedesin…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +9 (from 39 votes)
 11. heraloves dedi ki:

  ha bir de deginmeden gecemeyecem Firdev nickli, kadin ismini kullanio erkek agziyla konusan kisi, buyuk ihtimalle gizli escinselsin ; bundan oturu homofobik yaklasimda bulundun emin olabilirim.Normal heterosexual bir kadin her zaman icin sakin ve hanimefendiligini korur, kesinlikle erkeksin ama erkekliginin arkasinda rezil bir kadin besliyorsun icinden, kadin nicki kullanmandan belli…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +7 (from 23 votes)
 12. Ozz dedi ki:

  Muhtesem bir film. Gercek bir hikayeden alinti olmasi da ayri heyecan ve merak uyandiriyor film suresince,arsivlerde saklamaya degecek kadar guzel bir filmdi..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 8 votes)
 13. nurisami dedi ki:

  Çok muhteşem bir film.Bu tur tarih,biyografi ile ilgili aksiyonsuz filmleri sevenlerin kacirmamasi gereken bir gercege dayalı hikaye.Emeği geçenlere çok teşekkürler.(not: Terbiyesiz olduğu açıkça belli olan yaratıkların yorumlarını lütfen yayınlamayın.)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 9 votes)
 14. Kenan Bezgin dedi ki:

  Mükemmel..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 7 votes)
 15. ferya dedi ki:

  Mukemmel bir filmdi. Cok agladim icim disima cikti ama deydi dogrusu. Bircok dahi toplumsal igrencliklere maruz kaliyor, aykirilar deyisikler cunku. Seviyorum hepsini. Paylasim icin tesekkurler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 9 votes)
  • ay dedi ki:

   neden agladin ferya..

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +3 (from 9 votes)
   • Ferya dedi ki:

    Filmin kahramaninin yasami ve yasadiklari gercekti, yalnizligi, incinmis ruhu, anlasilamamasi ve cektigi acilari kendimde yasadim …

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +5 (from 9 votes)
 16. ay dedi ki:

  “yapay oyun” ne demek ya…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +7 (from 7 votes)
 17. editor dedi ki:

  Filmin Türkçe adının “Taklit oyunu” olarak tercüme edilmesi daha doğru olurdu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 18. Balkanlı dedi ki:

  bakıyorumda ne kadar tuhaf bi hale geldik böle öncelikle şunu belirteyim ben filmi yorumlamak için yazmadım sadece burdaki bazı arkadaşları anlamakta zorlandım hatta şaşkınlık içerisindeyim diyebilirim eşcinselliği bu kadar savunan bi toplum olduğumuza inanamıyorum bazı arkadaşlar bunun bi hastalık olduğunu düşünüyor ama çok yanılıyosunuz çünkü bütün hastalıkları yaratan ALLAH’tır ve bunun hastalık olduğunu düşünmek yada iddia etmek ALLAH’a iftira atmak olur ALLAH hiçbir kuluna lanetlediği bir davranışı hastalık olarak vermez tabi bu inanç bi müslümana göre böyle olmalı aksi takdirde müslüman olmayana bu inanca inanmasını düşünmek tabiki abesle iştigaldir son olarak bu şekilde olan insanlara yinede edep dışı lakap ve davranışlar bi müslümana yakışmaz ALLAH kurtarsın demekten başka bişey söylenmez

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -7 (from 21 votes)
  • realicey dedi ki:

   o senin kendi allahın. herkesin dünyasını senin allahın yaratmadı. o senin kendi küçük dünyan. . (daha önceki yorumlardan top yazmanın bir sakıncası olmadığını anladığım için ben de yazıyorum. Admin benim yazdıklarımı da sansürlemez herhalde!)

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +8 (from 16 votes)
 19. emice dedi ki:

  8 dalda oscar adayı olan film oldukça güzel,kaçırmayın

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 5 votes)
 20. özdenyunus dedi ki:

  çok acı hala ahlakın iki bacak arasında aranması…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 8 votes)
 21. Sedaa dedi ki:

  Çok güzeldi…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 22. alaimsema dedi ki:

  etkileyci güzel bir film olmuş izlenmeli.teşekkürler admin.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 3 votes)
 23. Kemkal dedi ki:

  Çok güzel bir film.Çok beğendim.Teşekkürler

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 2 votes)
 24. Hayri dedi ki:

  izlerken yüreğim paramparça oldu çığlık çığlığa ağlayıp atmak istedim kendimi o anda ama hep mırmırım benden sonra ne yapacak korkusuyla yapamadım lanet olsun.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 3 votes)
 25. Tiyatro dedi ki:

  ……….
  Film ise yalanları ve yalan İMDP si ile Alan dan daha i…ce bir propaganda yapmış. Büsbütün olmasa bile %90 yalan bir film. Film tadında ise 50-60 lık bir İMDP si var o kadar… Başrol i..e bir yahudi olsun ingilizlere çalşıp almanları yok etsin kapsın 8 küsur İMDP yi. Ne güzel filmcilik be….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -9 (from 19 votes)
 26. a dedi ki:

  kahramanın top olmasına fazla takılmayalım, film güzel, izleyin derim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 9 votes)
 27. tamer kaya dedi ki:

  Dünya geylere hem çok özür , hem de çok şey borçlu. Dünyayı kontrol eden emperyalist, haydut bir ülkenin tarihteki en büyük ahlaksızlıklarından birini daha izledik. Üstelik o ülke en çok eşcinsel devlet adamına sahip ülke. Muhteşem bir film. Teşekkürler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 6 votes)
 28. MSKBURSA dedi ki:

  Öncelikle filmi çok beğendim ve zevkle izledim. Beni mazur görün ama sinema ve müzik sektöründe emeklerin çalınıp çırpıldığı bir dönemde, artık bilet parası vermeden, evde oturup bedavadan seyretmemize rağmen bu kadar güzel filmlerin hala yapılıyor olması ne şekilde yorumlanır bilemiyorum. İzleyici yorumlarının tümünü zevkle okudum. Yalnız bu kadar celallenmeye ne gerek var acaba? Benim hümanizmim veya benim tarih-teknoloji bilgim seni döver gibi yaklaşımlar olmuş çoğu. Buradaki yanlış şu ki; filmde anlatılan dönem 1940ların İngilteresi ve bildiğiniz gibi sene 2015. Maalesef doğrular zamana ve yere göre değişiyor. ABD’de bir dönem içki yasağı vardı hatırlarsınız. Şimdi ise cepte kokain sıradan birşey. Her ülkenin geçmişinde akıl tutulmaları olup, sonradan zamanında tu kaka dedikleri kişilere iade-i itibar gösterilmiştir. Bu arada zaman geçtikçe herşey daha iyiye gidecek diye de bir kural yok tabii. Her ne ise filme dönersek, sahne, çekim, kostüm, senaryo vs. vs. zevkle izlenilmiş mükemmel bir film olarak hatırlayacağım bir film bu. Oscar bu filme ne için verilir diye düşündüğüm zaman işler biraz karışık. En iyi film oscarı dışında hiçbir dalda iddia göremedim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
  • Ay dedi ki:

   icki yasaginin mafyayi nasil dogurdugunu gormek icin “boardwalk empire” dizisine goz atilabilir. her ne kadar devletle olan iliskileri dokundurarak vurgulasa da… benim favori dizimdir bir cok ozelliginden dolayi.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 29. realicey dedi ki:

  Admin homofobik seviyesiz yorumları yayımlamak zorunda değilsin, bütün yorumlar senin süzgecinden geçiyor, ama yayımlamakta ısrar ediyorsun. Biz film izlemeye girdiğimizde sürekli bunları okumak zorunda değiliz. Sana daha önce de yazdım. Benim başka konulardaki yorumlarımı daha önce kaç kez sansürledin. Tekrar söylüyorum, seviyesiz yorumları yayımlamaktan vazgeç.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 8 votes)
  • Tiyatro dedi ki:

   Homoların mevcut halleri ve bunu dile getirmeleri insanlık ve düşünce özgürlüğü homoluğun toplumda yeri olmadığını söylemek onlardan nefret etmek homofobi öylemi… Hem kimsenin homolardan ya da homoluktan korktuğu falan yok sadece o.. belirsizlerin toplumda olamasını istemiyoruz. Hoş zaten yayımlamıyor nedense… Madem düşünce özgürlüğü benimkide özgürlük: İstemiyorum … çevremde ve bunu yazıp yayımlanmasını istiyorum neticede yoruma puan sistemi var – ile doldurun beğenmiyorsanız diktatörlüğün ne alemi var… Kamyonculara etini satarak ucubeleşen o yaratıklardan nefret ediyorum. Onların içinde bulunduğu toplumu bozduğunu düşünüyorum. (ADMİN: SÖZ KONUSU DURUM, YORUMLARI VE DÜŞÜNCELERİ ENGELLEME DEĞİL.. HAKARET UNSURLARI İÇEREN YORUMLARI YAYINLAMAMAKTIR SADECE.. )

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -11 (from 23 votes)
   • Ay dedi ki:

    neden boyle cirpindn ki sen… fuhusdan mi bahsediyorsun yoksa farkli seks yapanlardan mi bahsediyorsun. ne olur yani birisi istedigi hayati yasasa. mesela kadin dogar, erkek olur ameliyatla ve hala erkeklere ilgisi vardir. ne diyeceksin sen simdi. kafan karisti degil mi? onun icin sen kendini sev ve ne istiyorsun onu kabul et icinle barisarak.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +3 (from 3 votes)
   • saygını yesinler dedi ki:

    arkadaş “homofobik seviyesiz yorumları yayınlamayın” demiş.. okuduğunu mu anlamıyorsun tiyatro? seviyesiz SEVİYESİZ demiş!!!!!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +2 (from 2 votes)
 30. yaralı şişman dedi ki:

  berbat ötesi, ne yani hitler savaşı “çok yaşa hitler” cümlesi yüzünden mi kaybetti?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -5 (from 7 votes)
  • Ay dedi ki:

   “ya evet ondan kaybetti. aslinda farkli kelimeler kullansa idi simdi bilgisayar sistemi dahi oturmus olmayacak biz hala telgrafla haberlesiyor olacaktik”
   senin oyle anlaman dogru ve hakli cunku bu filmin kurgulanmasi emperyalist kultur politikasi formatinda.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 31. DJ dedi ki:

  aman diyorum sakın ha sakın ben ettim siz etmeyin uzak durun….. Filmin imdb si yüksek , galiba homoseksüeller yükseltmek için tıklayıp durmuş

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -8 (from 16 votes)
 32. Alp Arslan dedi ki:

  Gercek bir zekanin bu dunyada katlanacagi lanet, kocaman bir yasami milyarlarca salakla yasamaya mecbur olusudur.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 7 votes)
 33. eda dedi ki:

  küçük beyinler büyük tabloya değil gördükleri küçük bir ayrıntıya takılmışlar yine masumca duyulan bir homoseksüel aşk bile sizi çılgına çevirebiliyorsa ben zihin altyapınızı gözden geçirin derim belki de yaşamak isteyip yaşayamadıklarınızın acısı vardır orada. neyse sözün özü ayrıntıya değil bütüne bakan hoşgörülü insanlar için izlenebilecek bir baş yapıt akıl oyunlarına çok benzettim ama etkileyici buldum tavsiye ederim

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 8 votes)
 34. Cem Ağar dedi ki:

  çok etkileyici bir film ..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 4 votes)
 35. tayfun kolay dedi ki:

  film çok güzel..nihayet son zamanlarda zevk alarak bir film seyrettım….türk toplumunun hastalığı bu .adamın ne yaptığına değil ne olduğuna bakılıyor..bana ne onun cinsel tercihi.ben insanlık adına ,toplum adına ne yapmış ona bakarım,namazlı niyazlı müslüman olup insanları öldürenlerdense homoseksüel olup insanlara yerdım edeni tercih ederim..zaten bu günleri yaşamamızın tek suçu bu şekilciliğimiz ve samimiyetsizliğimizdir….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 10 votes)
 36. lastzany dedi ki:

  İnsanların kişisel tercihleri kendilerini bağlar..özel yaşamdır saygı duyarım…lakin ortaya dökülmesinden ve normal birşeymiş gibi bahsedilmesinden ve empati kurulmasının istenmesinden rahatsızım..hayır efendim normal kabul edemem..niçin edecekmişim..fabrikasyon hatası..hormonal bir hastalık..eksiklik yada fazlalık ama asla normal değil..tabiki taşlanmaı aşağılanması taraftarı değilim..nasıl sakat insanlar yaşıyorsa aramızda insan olarak yaşıyabilirler..yaşamalıdırlarda..lakin herşey bizim hakkımız..bu normal bu ,nsanca diyemez..onlara ancak sakatlara baktığımız gibi bakabiliriz..etrafımda öpüşen..kıkırdayan hemcins istemem..istemiyorum..sakatlıkları normal birşeymiş gibi göstermeleri ne demek..normal olmayan bir şeye hangi hakla normal diyecekmişiz..o zaman diğer aykırıklarada normal diyelim olsun bitsin..çocuklara hayvanlara ilgi duyanlarda sonradan sapık olmuyor onlarında doğuştan kusurlu olmalarından kaynaklanıyor..o zaman onlarada normal diyelim..bunlar da doğuştan gelen yapısal bozukluklardır ve hiç biride normal değildir..hepside hormonal bozukluktur..devlik cücelik gibi bozukluktur..normal denmesi işlerine geldiği içindir..bu hastalıklarını normalmiş gibi ortaya sermesinler gizlilik nelerine yetmiyor ..bunun daha hastalıklı hali oğlancılıktır..tüm bu empati yaratma çabaları sokaklarda rahat öpüşsünler..filmlerde açık saçık göstersinler diyemi amacı ne..yaşayan kendi kapılarının ardında yaşıyor zaten..mesleğğnidevyapıyor..bilimiylede uğraşıyor..artık kimsenin onları taşladığı..idam ettiği yok…bu alenenlik isteği..nedir..normal kabul ettirme çabası nedir..normal olmayan birşeyi normal olmayanlar kabul eder ancak..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -9 (from 19 votes)
  • saygını yesinler dedi ki:

   kendinle çelişiyorsun, bir yandan özel hayat saygı duyarım diyorsun öte yandan normal karşılanmasına karşıyım, fabrikasyon hatası diyorsun.. senin saygıdan anladığın cidden bu mu? eşcinselliğini toplumdan saklasın, utansın, başını önüne eğsin, kimseye ifade etmesin, bu konudaki kişisel haklarını savunmasın öyle mi? ama sen homofobik görüşlerini her yerde bağır.. saçmaladın..

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +6 (from 8 votes)
 37. fikrivar dedi ki:

  Bu filmi kaçırmayın derim, Sebebi büyük başarıların karşısında ne büyük zorluklar olduğunu anlarsınız. İnsanların farklı cinsel tercihleri varsa yani normal değillerse, psikolojilerininde normal olmaması normal değilmi. bu insanları hasta kabul edelim, Bu insanlar normal olmadıklarını bildikleri için kendilerini bu şekilde açıktan kabul ettirmeye ve bir anlamda kendilerini cinsel yönden değilde psikolojik bakımdan tatmin etmeye çalışmalarının neresi yanlış. eleştirirken biraz anlayışlı olmalıyız. Bu anormalliği içine sindirmiş olanlar zaten belli etmiyorlar. Bunu sokaklarla paylaşanlar hasta. Ruhsal çöküntü yaşayan insanlar. Çoğu ömrünün sonuna kadar yaşamaya bile dayanamıyor, intihar vs.
  Bu anormalliğe, acıma duygusuyla yazdık, filme zaman ayıramadık. film ve konu gerçekten mükemmeldi. Emeğine ve canına sağlık admin. emekliyim, sinema masrafı bana bayağı uzak. o yüzden bu sitelerde hergün 1- 2 film seyrediyorum.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 38. akılcı dedi ki:

  farklı bir tarzı var imkansızlıklar içinde vazgeçmemek duygusu galibieti getiriyor senaryoya göre gerçekliği ancak Allah bilir lakin at bir iyilik at denize balık bilmezse halık bilir yaşamlarını birleştirememiş olsalarda vefa duygusunun işlenişi etkileyiciydi tarih her zaman bir anda yön değiştirebilir bu defaatlade yaşanmıştır

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 39. derin dedi ki:

  buradan senelerdir film izlerim, film hakkinda bilgim yok ise once yorumlara goz gezdiririm.

  Simdi bu filmi izlicem, eger icerisinde cinsel tercihler uzerine bir savas yok ise, kulaklarinizi cinlaticam :)

  ps: Biri bir tas atar, goren de pesinden kosar. Kosanlarin da illaki bi problemi vardir.

  Laf atanda, sikayet edende rahatsiz edici.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • saygını yesinler dedi ki:

   evet izledin mi filmi.. sonuç ne? neye karar verdin? :)) laf atan da şikayet eden de rahatsız edici demişsin.. şikayet eden yazın da buna dahildir herhalde :)))

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 40. Kemal dedi ki:

  Bu yıl seyrettiğim en iyi film…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 41. mistral dedi ki:

  müthiş bir film

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 42. Laira dedi ki:

  Fazla söze gerek yok , tek kelimeyle harika !!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 43. havva kıdal dedi ki:

  izlenmeye değer bir film süper olmuş. aldığı ödülü hak ediyor.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 44. lesbetises dedi ki:

  muhteşem, muhteşem ötesi bir film, bir baş yapıt!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 45. Charter dedi ki:

  Sözüm meclisten içeri arkadaşlar gerçekten bilir kişi gibi konuşup insanlara yanlış olanı aşılayan kesim sözüm size ;
  bilmeyen yada eşcinselliğe yabancı olan kişilere göre çok mantıklı şeyler yazıyorsunuz ama unutmayın bunu yaşamıyorsunuz birde kalkıp bilgisizce dine dayandırıyorsunuz. Normal olmayan diyorsun ya gülüyorum sadece inşallah allah bu güzelliği evlatlarına da verir ki o gün daha dişe dokunur şeyler yazabil ve anlayış gösterebil. Sonuna kadar haksızsın ama ne yazayım ki şimdi sana kalkıp bilgisizsin be kardeşim amacın anlamak değil ki anlayamaman aslında güzel olan çünkü anlayabilsen yine karşı olursun ve daha güçlü olursun insan değilsin olamazsın :( iyi film ne olursanız olun izleyin normal olmayın yeter…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 46. 74n3r dedi ki:

  kesinlikle kaçırmayın özellikle yazılım mühendisleri :D soyut matematik 3 dersinde çektiğiniz herşey bu adamın yüzünedir :) şaka bir yana harikaydı tek kelime ile

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 47. zombi dedi ki:

  Tamamı gerçektir diyerek ne güzelde kaktırmışlar filmi evet tam karşılığı bu kaktırmışlar.ingilizler hitlerin elinden tüm dünyayı kurtarırkene bide eşcisnelliğe karşı önyargılı olmamamızı isteyen subliminal var tabi ki ” insan olan herkes EŞCİNSELLİĞE KARŞI ÖNYARGILI OLMALIDIR ” eşcinsellik diye bi kavram doğada yoktur ve sapkın insanların gittiği bi yoldur
  Film güzel izleyin eğlenin sırf Benedictten dolayı vakit kaybı olmadıgının garantisini verebilirim ama kurguya kapılıp Yukarı yorumlarda ki gibi tamamı gerçek fikrine kanmayın

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 48. eMeL dedi ki:

  Harika bir yapıt sonu oldukça etkileyici..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle

Kapat [ x ]