VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.6/10 (106 votes cast)

kriegerin

-Combat Girls / Kriegerin 2011 Almanya / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 6.9/10
Tür: Dram, Gerilim
Yönetmen: David Wnendt
Oyuncular: Alina Levshin,
Jella Haase, Sayed Ahmad
Süre: 1 saat 40dakika

20 yaşında Alman bir kız olan Marisa yabancılardan, Yahudilerden, polislerden, Türklerden ve ülkesinin çöküşünden sorumlu olduğunu düşündüğü herkesten nefret etmektedir. Hitler hayranıdır. Kendini ait hissettiği tek yer Neo-Nazi çetesidir. 14 yaşındaki kız çocuğu Svenja gruba katılınca, Marisa onun örnek aldığı kişi olur. Fakat hiçbir şey bu nefreti sonsuza kadar yaşatamayacaktır.

Alman Film ödülleri dahil 18 ödüle layık görülen film, ırkçı gençlerin yetiştiği cehalet ortamını ve sonuçlarını korkusuzca dile getiriyor. Bu yapımı sizlerle paylaşıyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

Part 1

Part 2

Mail.ru HD

Odnok.ru HD

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.6/10 (106 votes cast)
Combat Girls - Kriegerin Film izle, 6.6 out of 10 based on 106 ratings


Toplam 9 Yorum Yapılmış.

 1. Tozmik dedi ki:

  Nazizm’in aşıra sağ görüş olduğunu bilerek kendilerini komünistlere benzetmeye çalışarak olaylara karışmaları,uyuşturucu ve alkol kullanmaları,Rock Müzik dinlemeleri ve dövme yaptırmalarını anlayamıyorum.Bunlar Sol görüşe sahip insanların kültürünü yansıtan öğelerdir.Sağ görüş dine dayanır.Irkçı olma durumu malesef toplumun hemen hemen her kesiminde vardır.ama Dine dayanan sağ görüşün Nazizm dışında bu şekilde yansıması olan versiyonu varmıdır merak ediyorum.Faşistlerde bölemidir bilemiyorum.Ama Hitlerin Nazizmi kurarken Faşiszmden ve Mussoliniden etlilendiğini biliyorum.Aşırı sağcı olmanın komünist olmaktan farkı olmadığını bu filmle iyice anladım.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -9 (from 11 votes)
 2. Baris Hemen dedi ki:

  Tozmik kardes, filmdeki genç insanlarin tam bilemedikleri ve açiklayamadikllari, neredeyse içdüdüsel bir sekilde yapanci ve farkli olan tüm halklardan ve kültürlerden nefret ederek bir insanlik suçu olan nazizimin tuzagina düsmeleri gibi sen de anti komünizm tuzagina kolayca düsüyorsun. Komünizm eski dogu Avrupa ülkelerinde yasanan sey diye düsünüyor olabilirsin ama yanilirsin. O ülkeler diktatörlük üzerine kurulu sistemlerdi. Ne sosyalistlikle ne komünisitlikle ne de solla alakalari vardi. Gerçek tarihi anlamiyla komünizm denen teori insanligin sömürüsüz, özgür, daha esit yasayabilecegi ideali üzerine kuruludur. Simdiye kadar gerçeklesmemis, pozitif, birlikte, baris içerisinde, tüm farkliliklarimizla yasama ütopyasidir. Simdiye kadar gerçeklesmemis olmasi, gelecekte gerceklesmiyecek olmasi demek degildir. Dünya bu haldeyken, baska bir gelecek ve dünya arayisi hep olacaktir, olmalidir Bunlari biraz düsünmeni öreririm. Ha bu arada film çok iyi herkese tavsiye ederim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +6 (from 10 votes)
  • ak1 dedi ki:

   İnsan fıtratına aykırı her rejim gibi çökmeye mecbur kalmıştır.Sonuçta insanlar robot değildir buda bizi ”DEĞER” sözcüğüne yönlendiriyor. Değer nedir ? Bir şeyin önemini belirlemeye yarayan soyut ölçü, bir şeyin değdiği karşılık, kıymet; üstün, yararlı nitelikleri olan kimse. Değerliyle değersiz eşit olması gerektiğini düşünen saçma bir sistem.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -4 (from 8 votes)
   • lost-crea* dedi ki:

    değerliyle değersizin ayırt edilmesi noktasında bir başka değersizin karar ve hüküm vermesine karşı olan sistem,soyut ölçme sistemi gibi bir tanımın aptalca olduğunu bilen ,değerin ve önemin göreceli olduğunu düşünen,işini ne olursa olsun Hakkı ile yapanın onuruna laf ettirmeyen bir sistem.Çok eskiden insanlar ateşe taparlardı ,sonradan bununla oyunlar yaparak,yutarak, üzerinde yürüyerek insanları memnun edecek gösteriler düzenlemeye başladılar.Kime göre değerli ,hangi zaman ve ortama göre değerli bunları bilmek lazım,bilmemize imkan olmadığına göre; neyin ya da kimin değerli olduğuna bırakın buna muktedir olan karar versin.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +3 (from 3 votes)
 3. Tozmik dedi ki:

  Yazımda söylemeyi unuttum siz değinmişsiniz.Aradaki tek fark Irkçılık evet.Nazizm Irkçılığa dayanır.Komünizm ise eşitliğe dayanır.Irk Ayrımı yoktur diye tanımlanır.Ama bu sistemde kendi içinde çelişkiye düşer.Gerçekten Komünizme dayanan bir sistemde Dincileri aynı şekilde kendilerinden sayıp sayamayacakları tartışma konusur.Irkçılık bence Komünizmde tanımlamasında olmasada gerçekleşmesi halinde açığa çıkacak bir olgudur.Irkçılık malesef her Politik görüşün içeriğinde aslında vardır.Yanılıomuyum?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 4. lost-crea* dedi ki:

  Filmle ve konuyla sonradan bağdaştıracağım bir bilgi paylaşmak istiyorum müsadenizle,engizisyon mahkemelerini az çok bilirsiniz,katolik kiliseye bağlı zalim bir yargılama sistemine sahipti ve mahkeme huzuruna çıkardığı dindar aydınları ve iktidara başkaldıran cesur insanları ”şeytana tapanlar” olarak adlandırıp bir taşla iki kuş vuruyordu.Bir yandan kendisine yönelik tehditleri ortadan kaldırıyor bir yandan da algı yönetimi yaparak halkın gözünde şeytanlaştırdığı bu insanların taraftar toplamasını engelleyerek olası bir isyanı hiç çıkmadan bastırmış oluyordu.Bunlar yetmezmiş gibi hapse attığı bu insanlara diğer mahkumlardan farklı olarak siyah giysiler giydiriliyordu.Böylece infaz edilmelerine gerek kalmadan içerideki mahkumlar tarafından linç edilmelerinin önü açılıyordu.Aradan yüzyıllar geçiyor ,sapık bir zihniyet çıkıyor ortaya ,kendilerine satanist diyen… bunlara baktığımızda siyah renkten başka bir renk giymediklerini biliyoruz.Şimdi neo-nazi düşünceye sahip grupların hayatlarını nasıl yaşadıklarına bakıp,uyuşturucu alkol kullanmalarına ,dinledikleri müzik türlerine ithafen aslında solculara benziyolarmış da haberimiz yokmuş gibi zırvalarla ömrünü toplumların özgürleşmesine adamış ,adalete inanan solculara ,veyahut kendi milletinin selametinden ve Allah’ın takdirinden başka bir gayesi olmayan dindarlara veya vatanını milletini seven milliyetçilere saygısızlık etmenin anlamı yok. Düşüncelerin ,politik görüşlerin veya dinlerin hiçbirinde alkol uyuşturucu dövme vs.. bu kültür veya görüşlerin tecellisi değildir,bunu böyle lanse etmek cehaletimizi kanıtlamaktan başka bir işe yaramaz.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 4 votes)
 5. Baris Hemen dedi ki:

  Degerli arkadaslar iyi sinemanin hepimizi bir fikir muhabbeti etrafinda toplamasini ben kendi adima degerli buluyorum.
  Ve müsadenizle muhabbete devam etmek istiyorum.
  Tarihsel anlamda irkçiligin, son saffada fasizme kadar varan modern irkçiligin tarihi çogumuzun sandiginin aksine çok eski degil. Kapitalizmin gelisiyle ve eszamanli olarak ulus-devletlerin tarih sahnesine çikmasiyla yani 200 yil öncesine dayanan bir olgu.
  Insanlarin arsasinda irk üstünlügü fikrini kanitlamaya çalismak amaciyla yapilan ilk kafatasi incelemeleri 19.yy baslarinda yapiliyor. Felsefe de yine ilk kafatasçilik anlaminda irkçi fikirler 19. yy baslarinda ortaya çikiyor. ( bakiniz, mesela Ingiliz düsünür Hume)Tüm bunlarin toplumun çok küçük bir azinligini olusturan kapitalistlerin, büyük çogunluk üzerine egemenligini kurmak istemesi ile iliskisi var. Cok basit bi sekilde her bir bölgenin kapitalisti diger bir bölgenin kapitalisti ile boy ölçüsebilmek için, kendi bölgesinde sinirlar olsturmak(ülke, vatan andina ne derseniz deyin) ve o sinirlar içinde ticaretini güvenli bir sekilde yapmak derdindeydi. Bunu açikca söyleme çogunlugu ikna etmeyebilirdi, o nedenle de irkçilik ve milliyetçilik insanlarii ina edici bir sey olarak kulanilabilinirdi ve kullanildi. 200 yilda yüzlerce bölgesel ve iki dünya savasindan sonra bügünkü küresel kapitalizmin gelismesinin tarihi yasandi. Kapitalistler hep daha çok kar ettiler, hep daha büyüdüler ve artik dünyanin sahibi konumundalar. Kapitalistlerin rekabetler, savaslar, adaletsizlikler ve esitsizliklerle dolu tarihine, bu gelisim sürecinde itirazlar eden, muhalefet eden fikirler, örgütlenmeler,inançlar hep oldu. Bunlarin bir kismi daha geri olani ve geriye dönüsü öneriyordu, onlarin kapitalizm karsisinda hiç sanslari yoktu, ve yok oldular zaten.( monarsilerin tarihini düsünün). Muhalif olanlarin gelecege dönük olanlari ise sendikalar ve politik örgütler yoluyla kapitalist sistemlerden reformlar talep ettiler ve çok önemli kazanimlarimizin hepsi bu mücadele sürecinde elde edildiler. (Egitim saglik, is saatleri vb sayisiz alandaki kazanimlari düsünün). Bu hak mücadelesinde insanlarin, farkli inançtan, farkli kültürden, farkli cinsiyetten olmalarinin bir önemi yoktu. (Siz hiç bir ücret artisi için grev yapan bir fabrikada bir erkek isçinin, bir kadin isçinin, kadin oldugundan kaynakli greve katilmamasi gerektigini söyledigini duydunuz mu? Ben duymadim ) O anlamda bitirirken Tozmik e demek isterim ki eger bir komünist hareket dindar insanlari disliyorsa, öyle komünist hareket hiç olmasin. Eminim Marx da böyle düsünüyordu. Sabriniza tesekür ederim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 6. Lexus dedi ki:

  Önce Filmin Konusu;
  Evlilik disi dogmus olan ve eski bir Nazi olan Dede si tarafindan yetistirilen Genc Kiz,Asiri alkol aldigi bir Neo-Nazi toplantisi sonrasi iki mülteciyi öldürmek ister….ve sonrasinda vicdan azabi duyarak öldürdügünü sandigi mültecinin kardesine yardim eder…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 7. afrodisyas dedi ki:

  almanya için, madalyonun öbür tarafınıda görmeliyim diyenler izlemeli.yöneticiye teşekkür ederim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle

Kapat [ x ]