VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 3.7/10 (40 votes cast)

close_to_home2005

-Close to Home (Karov La Bayit) 2005 İsrail / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 6.9/10
Tür: Dram
Yönetmen: Vardit Bilu
Oyuncular: Smadar Sayar,
Naama Schendar, Danny Geva
Süre: 1 saat 38dakika

Birbirlerinden oldukça farklı iki kadın olan 18 yaşındaki Mitri ve Smadar’ın askerlik görevleri, sokaktan geçen Filistinlilerin kimliklerine bakıp onları kaydetmektir. Görev sırasında oturmaları, yemek yemeleri ve dükkanlara girmeleri yasaktır. Genç askerler, görevlerini yapmaya çalışırken bir yandan da sosyal hayatlarını dengede tutmaya çalışırlar.

Kudüs’te insanların güvenliğini sağlamak için gün boyu caddelerde ve otobüslerde devriye gezerek askerlik hizmetlerini yapan genç kadın askerlerin görev şartlarını ve özel hayatlarını konu alan bir drama filmini sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.
(FİLMİ ÖNEREN: TOZMİK, ÇEVİREN İZLEYİCİMİZ: FÜGEN ATASOY)

Mail.ru HD

VK HD Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 3.7/10 (40 votes cast)
Close to Home 2005 Film izle, 3.7 out of 10 based on 40 ratings


Toplam 17 Yorum Yapılmış.

 1. Tozmik dedi ki:

  Kadın Askerler…Öncelikle şunu belirtmeliyim.Film 10 Üzerinden 1 alsa bile umurumda bile değil.Çünkü 10 üzerinden en az 7’lik bir film.Bu filme eksi not verenlere filme değil İsrail’e veriyorlar.
  Ama burda farklı ve takdir edilmesi gereken bir durum var.Kadınların Askerlik yapabildiği ve sorumluluklarının bilincinde olabildiğidir.Kadın doğası gereği kaytarma ve aşk konularıda filmin içine katılmış tabi.Bi Kadından Erkek gibi davranmasını bekleyemeyiz.Ama Kadınların Askerlik yapabildiğini görmek çok güzel bişi.Fügen Hanım’a Emekleri için Teşekkürlerimi Sunarım.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -16 (from 30 votes)
  • emine dedi ki:

   ”kadın doğası gereği kaytarma ve aşk konuları” mı? tozmik, izlediğin zilyon tane filme rağmen bu kadar sığ bakmayı her defasında becermenden yıldım. kadın doğası nedir, bana bi anlat hele.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  • hastasın tozmik dedi ki:

   Sen de sağlam bir kişilik bölünmesi var adamım,çok ciddi hastasın sen!
   Not: daha önce yazdığın yorumlarının birbirleriyle olan tutarsızlığı baz alınmıştır…

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +3 (from 3 votes)
 2. esed dedi ki:

  Tozmik ve fügen arkadaşlara ve izleyicinin isteklerini geri çevirmeyen site adminine çok teşekkür ederim, filmi henüz izlemedim ancak izleyeceğim bu tarz sanat içerikli filmleri izlemek bizi toplumda farkındalık sahibi insanlar yapar herkes sinema izleyicisi olamaz sıkıcı gelir onlara çünkü gerçek sinema sanatı budur, örümcek adamı da izleriz yeri gelir eğleniriz ancak insanı ve gerçekleri anlatan sanat filmlerinin iç dünyamızda ki geliştirici etkisi yadsınamaz. bu tarz ender filmlerin yaygınlaşması dileğiyle..saygılar.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 16 votes)
 3. Antknight dedi ki:

  İki iSRAİL’li kadın askerin müslümanlara zulmederken yaşadıkları psikolojik sorunları ele almış bir film
  bilinç altına gönderilen en fazla mesaj şu olmalı galiba; “Bizlerde zulmederken sıkıntılar yaşıyoruz insanlık dışı davranışlarımızı mazur görün çünkü biz insan değiliz içimize şeytan kaçtı gibi bişi olabilir” dahası müslümanlara 100 birim eziyet ederken bunu görmezlikten gelin fakat bizim 10 birim sıkıntımız onlarınkinden daha kıymetli gibi bir yaklaşımı olan filmden ve israil zihniyetinden bir kez daha nefret etmeme sebep oldu ve nefretimin haklı olduğu anladığım bir film oldu. Neresinden bakarsanız bakınız çocuğuna yemek vermek isteyen bir anneye engel olabilmeyi mübah sayan ancak kendilerine gelince mağazaya girememelerini daha büyük bir sorunmuş gibi vermeye çalışan bu Allah tarafından lanetlenmiş toplumu insanlık vicdanına havale etmek gerek son olarak radikal bir tanımlama ile Hitler’in de bir bildiği varmış demek ki diyenlere de itiraz etmeyeceğim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +14 (from 24 votes)
  • Emre A. dedi ki:

   Diyecek başka ne kalmış ki kardeşim helal olsun. varsın birileri bunu sanat adında izlesin övsün abartsın yere göğe sığdıramasın, atsın tutsun. herkesin vicdani kendine kalmış.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 4. Mermaid dedi ki:

  çok güzel bu film.Keşke bende Kadın Asker olsaydım:(

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -7 (from 11 votes)
 5. samurhay dedi ki:

  ne demek ”Kadınların Askerlik yapabildiğini görmek çok güzel bişi”… o kadın askerler kaç müslüman öldürüyor haberin var mı?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 14 votes)
 6. Tozmik dedi ki:

  Dostum.Bizim Türk Kadınlarıda yapsın o manada söledim.Bi Silah versen kullanamazlar.Çünkü Öğreten yok.Bu Yönden Takdir etmek gerekmiomu İsraili?Hep kulağı tersinden göstermekten vazgeçin artık.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -4 (from 14 votes)
 7. ayhan berksoy dedi ki:

  Altı üstü bir film diye zırvalayanlar sesleniyorum madem altı üstü film ise dünyada neden yahudilerin israillilerin kötü gösterildiği film yok???

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 10 votes)
 8. esed dedi ki:

  Arkadaşlar çok nankörsünüz kusura bakmayın..Burada İbranice gibi zorlu ve az bilen kişinin olduğu bir dilden emek verip çevrilmiş siteye konmuş bu filmden haberimiz dahi olmayabilirdi, hiç birisinizin filmi izlemediğini de biliyorum, en azından emeğe saygı gösterin, bir İran filmi olduğunda biz o filmi protesto ediyor muyuz ? Yahudiler kendini kötülemiyormuş, kardeşim biz kendimizi kötülüyor muyuz ? Askerimize ufacık eleştiri dahi gelse hemen kızıyorsunuz, zira iş kendi milletini eleştirmeye gelince Türkler bu konuda en sınıfta kalandır , Muhteşem yüzyılda bile sürüyle revizyona gidildi sizin gibi kamiller yüzünden birde Tudoru izleyin bakalım ? Başka ülke kendini kötülesin müstehaktır ama bizi ne kendimiz nede dünya kötülemesin çok mübarek milletiz insana ait şeyler bizde yok çünkü yoook öyle yama, insan faktörü insan doğası, elbette ki iyi kötü olacak…Fİlm taraflıysa yazarsan fikrini, izledim şu yönü olmamış fazla taraflı vs dersin ama ben yukarıda filmi izlemedim henüz dememe rağmen ve sadece emeği geçenlere saygı amacıyla yazı yazmama rağmen ona bile bir sürü eksi basılmış yuhh yani :) Sen İran filmi tavsiye ey otur bir kaç günün ayır farsçadan Türkçeye çevir senide tebrik edeyim arkadaşım filmi beğenmesem bile bu emeğinize saygı duyarım..burada amacın film olmadığı açık İsrail aşk filmi yapsa ona bile eminim ki neden bu film burada dersiniz, Polat eşliğinde adamların ordusu dağıtan saçma sapan filmlerle eğlenirken onlarında bu tarz filmlerine hayranlıkla bakmanız lazım ve aradaki farkı görmeniz lazım zira İsrailde 2-3 kişi Koca Türk ordusunu dağıtsa o film için sokağa bile dökülürsünüz..Kendinize çeki düzen verin önce insan olalım filmin sanatsal açıdan eksik yönlerini ve eksi artı yönlerini masaya yatırıp tartışalım..O kadar Arap filmi var onlarada siz mesai harcayın çevirin onları da izleyelim hatta izlemeden önce emeğinize teşekkürümü bile edeyim, daha sonra tartışmaya girişelim ama bu ülke değil film üzerinden balkasın daha sonra laf lafı açarsa, sizden de bir şeyler öğrenelim, sizde öğrenin..saygılar..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 23 votes)
 9. barolo dedi ki:

  filmi izlemedigi herhalinden belli, antisemit, türk nazi korosu -goygolugunu- yapadursun, filmi izleyeceklere sadece tek bir cümle, korsan israil devletinin- “umberto econun sözü”- ne derece paranoyaklasabildiginin, grinin hiçbir tonuna izin vermeden bir israilli yönetmen, ve nerdeyse tümü israilli oyuncularin basariyla altindan kalktigi, vede yöneticilerin yerden yere vuruldugu ödüllü bir yapit…fekat, elbette görmek isteyene – kravatli isid- “murathan munganin sözü” hayranlarina degil. unutmadan, tozmik arkadasa,vede fügen arkadasa emeklerinden dolayi kucak dolusu selamlar.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 7 votes)
 10. enes guzey dedi ki:

  öncelikle bu filmi yayınladınız için sizi kınıyorum yaptık larıbukadar zulme karşı tabiki kendilerini acındırı caklar sizde yayınlıyor sunuz birdaha bu siteye girmiyecegim bu aşşalık filmi hemen yayından kaldırın tabi biraz vicdanınız varsa …

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -4 (from 12 votes)
 11. yıldız dedi ki:

  Film çevirilerinin mutlaka ve sadece orjinal dilinden yapıldığını sanan “kamiller ” in ahkam kesmesini görmek pek bi hoş..:) ingilizceye hakim olan arkadaşlar kore,israil,arap,iran vs. filmlerinin çevirisini yapabilirler..yeter ki ingilizce altyazıları olsun..:) Bir de şu söze takıldım “Kadın doğası gereği kaytarma ve aşk konularıda filmin içine katılmış tabi.” Yaaa bizim askerlik anılarımızın neredeyse tamamı “nasıl araziye uyulur” konulu değil miydi?:)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 6 votes)
 12. Ayo dedi ki:

  Filmi seyredemiyoruz, ,uzerine tikladigimizda goruntu kaybolup beyazlik cikiyor.

  ADMİN: SAYFAYI TEKRAR YENİLEYİP DENEYİNİZ, BİLGİSAYARDAN AÇARSANIZ HERHANGİ BİR SORUN OLMAZ FAKAT AKILLI TELEFON VEYA IPAD DEN AÇINCA BU SORUN OLUŞABİLİYOR.. SAYFAYI YENİLEYİNCE BİR SÜRE SONRA DÜZELMESİ GEREKİR.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 13. Bir Israel Filmi dedi ki:

  Hatun lezbiyen miyimiş ben onu anlamadım :D

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 2 votes)
 14. Hakan Yılmaz dedi ki:

  Bir solukta izledim. Harika film. İzlemeden ölmeyin.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle