bless_you_prison2002

-Bless You, Prison (Binecuvântata fii, închisoare) 2002 Romanya / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.5/10
Tür: Dram
Yönetmen: Nicolae Margineanu
Oyuncular: Maria Ploae,
Dorina Lazar, Ecaterina Nazare
Süre: 1 saat 30dk

Rumen Nicole Valery’nin (1919-1996) otobiyografik romanından sinemaya uyarlanan, komünizm karşıtı politik faaliyetlerde bulunduğu için, Nicole Valery’nin, 1949 yılında Rus yanlısı yönetimce evinden alınıp sorguya götürüldüğü , sorgu sırasında maruz kaldığı işkenceleri ve sonrasında kadınlar hapishanesinde bir politik mahkum olarak yaşadığı zorlukları konu alan, dramatik yapımı sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.
(FİLMİ ÖNEREN: TOZMİK, ÇEVİREN İZLEYİCİMİZ: FÜGEN ATASOY)

Part 1

Part 2

Mail.ru HD



Toplam 5 Yorum Yapılmış.

 1. Tozmik dedi ki:

  Gerçek bir Hikaye…Öncelikle bu tarz filmlerin genellikle en az 2 saat sürdüğünü ve bu yüzden bazılarınında Başyapıt olarak değerlendirildiğini görürüz.Bu Film süresinin daha kısa olmasından dolayı kasvetli bir havada ilerlemesine rağmen hem sıkmıyor hemde farklı bir yerde duruyor.Benzersiz bir filmmi Hayır.Başyapıt mı Evet ama Küçük Bir Başyapıt…
  Dipnot:Bu Filmin Çevirisinde çok sıkıntı yaşanmadı ancak ondan sonraki süreçte düzgün çalışan Videosunun bulunmasında çok sıkıntı bir süreç yaşandığınıda belirtmek isterim.bu yönden önce Çeviriyi yapan Fügen Hanım’a sonrada çeviri yapıldıktan sonra bile Videoda yaşanan sıkıntı yüzünden Filmi İptalden kurtaran Admin Önder’e Teşekkürlerimi Sunarım.

 2. barolo dedi ki:

  bana göre, benim düsüncem, gelmis gecmis, günümüzde ve gelecekte, insana, insanliga ait en “hakiki ütopya” nin nasil seytanlstirilacagina dair…. izlerken bile dayanma sinirlarinin zorlandigi bir film. emegi geçenlere selamlar

 3. ORHAN dedi ki:

  Kimileri komünist diye hapishalerde yattı..Kimileri komünist karşıtı olduğundan..Ne demişti SABAHATTİN ALİ, Dışarda deli dalgalar, gelir duvarları yalar, Beni bu sesler oyalar…Aldırma gönül…Gönül aldırma….Siteye teşekkürler.

 4. Oguztan dedi ki:

  Kurtuluş umudu aşılayan ideolojilerin hiçbirisi insalığa özgürlük, huzur ve ekmek sunabilmeyi başaramadı. Dağlarda tek başlarına yaşamabilme şansına sahip çobanlar hariç.

 5. fatih dedi ki:

  bu film için emeği geçen herkese teşekkürler…. totaliter rejimleri eleştiren daha çok film görmek dileğiyle…

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle