VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.3/10 (33 votes cast)

cut_2011

-Cut 2011 / Japonya,Fransa,ABD,Türkiye,Güney Kore / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 6.4/10
Tür: Dram, Suç
Yönetmen: Amir Naderi
Oyuncular: Hidetoshi Nishijima,
Takako Tokiwa, Takashi Sasano
Süre: 2 saat 13dk

Sinemayı eğlence aracı olarak gören ve büyüsünü kaybettirmeye başlayan kişilere kin kusan bir sinemacı olan Shuji’nin hayatı, abisinin öldürüldüğünü öğrenmesiyle çıkmaz bir döngüye girer. Shuji’nin abisi mafyaya 12 milyon yen borçlanmıştır ve Shuji bu parayı iki hafta içerisinde ödemelidir, yoksa abisi gibi öldürülecektir. Parası olmayan Shuji çareyi para karşılığı mafya elemanlarından dayak yemekte bulur. Borcu tamamen ödenene kadar yiyeceği dayaklar için tutunacak tek dayanağı ise saygı duyduğu filmleri hatırlamaktır.

Sinema sanatına ilginç bir saygı duruşunda bulunan, İranlı yönetmenin çektiği ve Türkiye’nin de çekildiği yerler içinde yer aldığı filmi sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. (FİLMİ ÖNEREN İZLEYİCİMİZ: TURGAY)

Part 1

Part 2

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.3/10 (33 votes cast)
Cut 2011 Film izle, 6.3 out of 10 based on 33 ratings


Toplam 2 Yorum Yapılmış.

 1. suss dedi ki:

  Bir an heyecanlandım fatih akın’ın filmi mi diye ama değilmiş :) admin rica etsem lusin dink’in saroyan ülkesi filmini ekleyebilir misin… çok teşekkür ederim…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 5 votes)
 2. Korkut ULUĞ dedi ki:

  Daha önce ”sinema sevgisi” ve ”sinemaya saygı” içerikli çok güzel filmler izlemiştim. Bunlardan biri de nefis ”Cinema Parasido” idi. Bu film benzerlerinden çok farklı yaklaşmış konuya. Gittikçe insanlıktan uzaklaşan ,yozlaşan . kişilik özellikleri kaybolmaya yüz tutmuş,tüketim elemanı haline gelmiş bir dünyada güzellik üretmenin fazlaca bir anlamı kalmıyor. Sinemayı sanat yapan,toplumları ileriye taşıyan gerçek sinema ustalarının filmlerini ,küçücük terasında çok az sayıda izleyiciye parasız sunan bir sinema tutkununun ”don kişot” örneği tek başına toplumu uyarmaya, uyandırmaya çalışıyor. Teknolojik olarak görkemli ancak sıradan,sanal,yapay hatta aptalca çevrilmiş gişe filmlerinin ortalığı kaplamış olmasının getireceği sorunlara,doğuracağı çirkinliklere dikkat çekmek hatta korkmadan bunlar aleyhine tek başına savaşını sonuna kadar sürdürmek kararında kahramanımız.
  İş bununla bitmiyor, öldürülen ağabeyinin mafyaya borcunu ödeme sürecinde yaşadığı katlanılmaz olaya dayanabilmek için sinema sanatının tüm ustaları ve filmlerini düşünüyor,yaşama gücünü ancak böyle buluyor.Sinema sanatını taparcasına seven bu yiğit,gözü pek,bilinçli delikanlının finaldeki son savunmasında tüm sinema ustalarının teker teker anılması bu arada sevgili YILMAZ GÜNEY ve YOL filminin de bu kervana katılmış olması insanı derinden etkiliyor,yüreğinden vuruyor. Bu film ve bu filmde konu olan tüm filmlerin büyüsü,filmi izlemek değil,filmi yaşamaktan geçiyor. Şu kısacık ömrümüzü çoğaltmanın,derinleştirmenin sırrı da bu . Filimin yönetmenine, oyuncularına,emekçilerine ve bana bunu yaşatma fırsatı veren sevgili ”Vizyon Film”yetkililerine en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 7 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle