VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 5.9/10 (108 votes cast)

god_on_trial

-Ölümün Soğuğu / God on Trial 2008 İngiltere / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.5/10
Tür: Dram, Savaş
Yönetmen: Andy De Emmony
Oyuncular: Joseph Muir,
Josef Altin, Ashley Artus
Süre: 1 saat 26dakika

1943 yılında Auschwitz’de loş bir barakada, bir fizikçi, bir eldiven imalatçısı, iki haham, bir hukuk profesörü ve pek çok suçludan oluşan bir grup erkek, kader bekleyişlerini sürdürürken verdikleri hayatta kalma mücadelesinin yanı sıra, varoluş amaçlarını da sorgulamaya başlarlar. Gaz odasına götürülmek üzere seçilip seçilmeyeceklerini çaresiz bir şekilde anlamaya çalışırken, Tanrı’nın bu kadar acıya neden izin verdiği sorusunun cevaplarını ararlar.

Yahudi soykırımı olayına farklı açılardan bakarak özeleştiri getiren ve oradaki insanların Tanrı kavramını sorgulamalarını içeren bu yapımı sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. (FİLMİ ÖNEREN İZLEYİCİMİZ: MİNA)

Mail.ru HD
[pois-player]http://video.mail.ru/mail/vizyonfilmizle/_myvideo/7364.html[/pois-player]

VK HD Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.

FireDrive

FIREDRIVE (eski putlocker) SİTESİNDEN HIZLI İZLEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.


VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 5.9/10 (108 votes cast)
Ölümün Soğuğu - God on Trial Film izle, 5.9 out of 10 based on 108 ratings


Toplam 12 Yorum Yapılmış.

 1. esef dedi ki:

  bir dönem bizim toplumumuzada çizgili pijamalar var olmuştu bilinç altına göndermeydi sanırım filme gelirse kapitalizmi yargılayaaklarına tevrat ve tanrı üzerinden kafa karışıklığı.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -6 (from 10 votes)
 2. alijan dedi ki:

  Vay arkadaş sanırsın bir tek yahu diler soykırıma maruz kaldı. Hep b ir mazlum edeb iyatı.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -4 (from 20 votes)
 3. haki dedi ki:

  Tanrının yargılandığı bir mahkemeye davetlisiniz. sakın çok şey beklemeyin tanrı yapıyor yine sonunda yapacağını :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -4 (from 6 votes)
 4. hazewolf dedi ki:

  2. dünya savasında 20 milyon rus öldü.. Yahudilerin yüzde biri kadar ajite edip pazarla(ya)madılar.. Evet öldürüldüler katlediler ama şimdi savunmasız halklara aynısını yaparken bunu kendilerine hak olarak görmelerinin sebebi bu olamaz .. Nasıl bir lobileri varsa durmadan bizimde ülkemizde de yakından tanıdığımız mağduriyetleri tükenmek bilmiyor…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 9 votes)
 5. safaaydin dedi ki:

  Bu nedir yaaa kafa dağıtalım diye film izleyecektim içine ettiiii. Tevrat ve Yahudilerin propagandasını yapan bir film. 10 üzerinde 4 alır :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -5 (from 9 votes)
 6. shah dedi ki:

  müthiş bir muhasebe tarih din hukuk dörtgeninde ders dinler gibi dikkatle dinleyerek başlıyorsunuz filmi izlemeye ve tam böğrüne tekme yemiş köpekler gibi inleye inleye ağlayarak bitiriyorsunuz..
  hiçbir dine mensup değilim ve hepsinden tek tek uzak duracak tonlarca sebebim var kendime göre.. ama insanın içi dayanmıyor birilerinin öylece ölüme gönderilmesine..
  şu an İŞID bunların gördüğü zulmün kaç katını yapsa da gıkını çıkarmayan herkese ithaf olsun film..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +11 (from 15 votes)
 7. munzuralius dedi ki:

  filmin özünde adaletsizliğin, vahşetin, kıyımın kimden geldiği ve bunun sorumluluğunun kimin üzerine kalacağı ile ilgili. evet tanrıyı sorgulama üzerine kurulu ama hepimize ders verecek nitelikte. çok güçlü sorular ve bir o kadarda sarsıcı cevaplar içeriyor film. filmde savaş aksiyonları bekleyenler bakmayabilir ama şiddetin ve insan ırkının vahşetinin felsefi sorgulamasını merak edenler için mükemmel bir film

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 5 votes)
 8. önemsiz dedi ki:

  Aslında çok önemli bir konu ele alınmış.. Bu İslam dünyasının da diğer dinlerin de sorunu. Ben filmdeki soru ve sorgulayıcı dialogların tek çözümü: ”ALLAH KAVRAMIYLA TANRIYI KARIŞTIRMAMIZ”.. Ben ve birçok insan bu kitabı severek okuduk. İlgilenenlere şiddetle duyururum.. Çünkü Hz. Muhammedin, Kuran’ın anlattığı ”ALLAH” asla, bizden- kainattan- varlıktan uzakta ötede bir tanrı olmayıp, AHAD ve SAMED olan, muhteşem İHLAS suresinde anlatılan; sonsuz sınırsız MUTLAK VAHİD olandır. Detaylar için:(ücretsiz tamamı indirilebilinir)

  ”Bu kitabımızın adı “Hz. MUHAMMED’İN açıkladığı ALLAH” konuldu!..

  Belki de, pek çoğumuz için şaşırtıcı bir isim!.. Niçin, sadece “ALLAH” değil de, “Hz. MUHAMMED’in açıkladığı “ALLAH“?.

  Bu kitapta biz, elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce, “ALLAH”ın “TANRI” olmadığını; çeşitli, yanlış bilgilere ve şartlanmalara dayanan hayâlimizdeki “TANRI”ların, asla, Hazreti Muhammed Mustafa (aleyhisselâm)’ın tebliğ etmiş olduğu “ALLAH” ile bağdaşmadığını izah etmeye çalışacağız…

  En ilkelinden, gelişmişine kadar, hemen herkesin düşüncesinde bir “TANRI” vardır…
  Ona kızar, Onu sever, onu yargılar; zaman zaman, yaptığı yanlış(!) işleri yüzünden onu itham eder; âdeta, O’nu yukarıda bir yıldızda ya da boşlukta oturmakta olan bir tonton dede, ya da celâlli bir sultan gibi tahayyül ederiz!..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -5 (from 5 votes)
 9. deniz dedi ki:

  sitenizde filmin tanıtımında bile soykırım mağduru insanları suçlular arasında ki tanrı tartışması diye değerlendiren insanlar varken yorum yapmak zor olsa bile bu film insanlığın var oluşundan beri süregelen derin bir felsefi tartışmayı bizzat yahudiler ve yahudilik üzerinden değerlendirip bize yeni ufuklar açıyor..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 10. dilek dedi ki:

  ikinci dünya savaşında sadece Yahudiler değil eşcinseller,düşünce suçluları,sovyet askerleri ve çingenelerde bu kamplarda can vermiştir.ayrıca binlerce öldürülen sivil vatandaşta cabasıdır.şunu da belirtmek gerekir ki; hitler İsrail devleti kurulması için açıkça kullanılmış ve Yahudiler bu amaç uğruna kendi soylarından canlarından bir kısmını feda etmeyi göze almışlardır.burada Hitler’in acımasızlığından bahsetmek tamamen yanlış olur.zaten asırlar boyu allahın emirlerine karşı çıkan ve sözlerinden cayan,peygamberlerine karşı gelen itaat etmeyen,çeşitli hile ve düzenbazlıklara yatkınlığı olduğu bilinen bu zümre babilliler,romalılar,mısırlılar tarafından hep sürgün edilmişlerdir.bunun da bir nedeni vardır ve bu nedeni de düşünmek gerekir.çünkü hiçbirşey sebepsiz değildir ve kimse sütten çıkma ak kaşık değildir.mağduriyet edebiyatı yapmaları da son derece saçmalıktır.film için teşekkürler admin.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 7 votes)
  • Vedat Kılıç dedi ki:

   Dilek kardeşim, Yahudi devletinin kurulması için Hitler’in kullanıldığını yıllardır anlatırım ama kimseye inandıramam. Ne mutlu ki, bir bilen aydın insan çıktı. Üstelik Hitler’i kullananlar, ABD’ye hakim olan yine Yahudilerin bizzat kendisidir. ABD Yahudi silah tacirlerinin satış adı altında Para almadan Hitler’e silah gönderdikleri kanıtlanmıştır. Aslında Yahudi devleti de görüntüden ibarettir, çünkü yardım adı altında Ortadoğu ve Asyaya hakim olmak için terörist bir devlet yaratılmıştır. Ayrıca şunu da belirtmek isterim, Hitler bir katildir ama vatan haini değil, tam tersi aşırı bir vatanseverdir. Ülkemizdeki vatan hainlerini gördükçe Hitler hakkındaki kararı sizler verin…

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 11. özdenyunus dedi ki:

  mağduriyet edebiyatı yapmıyorlar, onlara soykırım uygulandı..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle