VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.2/10 (37 votes cast)

samson_delilah

-Samson and Delilah 2009 Avustralya / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.1/10
Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Warwick Thornton
Oyuncular: Rowan McNamara,
Marissa Gibson, Mitjili Napanangka
Süre: 1 saat 40dakika

Samson ve Delilah, Avustralya’nın merkezindeki çölde konumlanmış küçük ve ıssız bir Aborijin köyünde yaşamaktadırlar. 16 yaşındaki Delilah anneannesinin bakımını üstlenmiş, onunla birlikte Aborijinlere özgü suluboya resimlerinden üretmektedir. 15 yaşındaki Samson ise başıboş dolaşan bir tinercidir. Başlarına beklenmedik bir felaket gelince, ikisi de köyü terk etmek zorunda kalır ve böylece ikili için bir yaşam mücadelesi başlar.

Cannnes Ödülü dahil 19 ödül kazanmış olan ve Avustralya ikliminde geçen bu yapımı sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. (FİLMİ ÖNEREN İZLEYİCİMİZ: TOZMİK)

Mail.ru HD

VK HD Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.

FireDrive

FIREDRIVE (eski putlocker) SİTESİNDEN HIZLI İZLEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.


VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.2/10 (37 votes cast)
Samson and Delilah 2009 Film izle, 6.2 out of 10 based on 37 ratings


Toplam 6 Yorum Yapılmış.

 1. mina2013 dedi ki:

  Filme beni çeken en önemli özellik ismi oldu, Samson&Delilah.
  1949 yapımı Samson ile Delilah, en beğendiğim klasiklerdendir; ihtiras, intikam ve ihanet üzerine benzersiz bir yapım, izleyenler bilir.
  İncil’de geçen bir hikayedir; İsrailoğullarından Samson yenilmez bir kahramandır, aslanları, orduları dize getiren gücü ve sırrı merak konusudur, bir gün Filistinli Delilah’a aşık olur. Delilah’ın amacı onun sırrını çözmek ve Filistin ordusuna yardımcı olmaktır.Samson gücünü, Tanrı’ya adayarak uzattığı saçlarından aldığını Delilah’a itiraf eder, bu itirafla genç adam önce saçlarını sonra gücünü kaybeder.

  Bu hikaye şarkılara, resimlere, filmlere ilham olmuştur.

  Aborjinli Samson ile Delilah, orijinal hikayenin ihanetten, intikamdan, abartıdan ve ihtirastan arındırılmış hali; sevgi, bağlılık, sadakat ve sadelik üzerine kurulu.
  Kendisi de Aborjin olan yönetmen, takdire şayan bir ağırbaşlılıkla, halkının yoksul, yersiz, işsiz, eğitimsiz oluşuna ışık tutuyor.
  Aborjinler bildiğimiz gibi Avustralya yerlileri, avrupalıların kıtaya ayak basmasıyla beraber hayatları değişti, topraklarından edildiler, geleneksel aborjin hayatını terk etmeye zorlandılar, çocukları ellerinden zorla alınıp beyazların arasında asimile edildi, amaç aborjin ırkını ve kültürünü yok etmekti, soykırım vs..

  Filmde bu eziyetlerin hiçbirine yer verilmemiş, amaç uğradıkları ırkçı tavırlara karşın nefret tohumları ekmek değil, günümüzde ne tür zorluklarla mücadele ettikleri hakkında bilgi vermek.
  Asla eziyet, keder, gözyaşı yok, yüceltilen ıstırapları değil, mücadeleleri, hatta kahramanlarımızın başına gelen felaketler bile ayrıntı içermiyor.

  Yönetmenin bu tavrını çok beğendim, sadelik ve sükunetle anlatıyor hikayesini, isyan yok, haykırışlar yok, kan yok, eziyet ve ıstırap yok, karmaşa yok, ajitasyon yok, başkaldırı yok, kavga yok, ırkçılık yok, intikam yok, vicdan sömürüsü yok, sadece ve sadece “alıştığımız yaşam tarzını devam ettirmek istiyoruz” var, filmi izlediğiniz zaman kahramanlarımızın biri diğerinin aynı olan günleri ile verilmek istenen mesajı alıyorsunuz zaten.

  Filmi çok beğendim, ismine ve isminden farklı çizgisiyle vermek istediği mesajlara, “biz saçlarımızı kendimiz kestik kimse zorlamadı” göndermesine ise bayıldım.

  İzleyecek olanlara tek tavsiyem önyargıyla yaklaşmamaları, aksi halde filmin dehasını çözemezsiniz.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +9 (from 11 votes)
 2. samet ekinci dedi ki:

  mina2013, film kadar güzel, açıklayıcı-aydınlatıcı bir yorum yazmış.
  bu değerlendirmeyle kendi sanat anlayışını da paylaşmış.
  katılıyor ve bu güzel yorum için kutluyorum.
  elbette admin’e de teşekkürü unutmuyorum.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 3. samet ekinci dedi ki:

  tozmik arkadaşın önerdiği filmleri de önemsediğimi belirtmeliyim.
  ona teşekkürü unuttuğum için bu eklemeyi yaptım..tşk.ler tozmik.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 5 votes)
 4. melekimu dedi ki:

  beyaz adam yani batı ve kuzey avrupalılar ,kuzey amerikada kızılderililere,güney amerikada inkalara afrikada zencilere yapdığı soykırımı avustralyada aborjinlere yapmış onların binlerce yıllık kültürlerini yok etmiş yaşadıkları toprakları sömürgeleştirmişdir, seyredin derim…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. kalemity dedi ki:

  “Lanetli Irk”mis…Peh, beyaz irk kendine baksin! aborjinler, neden diğer insanların doğum günü partilerini kutladıklarını bir türlü anlayamamışlardır. onlara göre yaşlanmayı sağlamak için bir gayret göstermeye gerek yoktur ve kendiliğinden olur. onlar, daha mükemmel olmayı kutlarlar. eğer geçen yıla göre daha iyi, daha bilge olunmuşsa, bu kutlanacak bir şeydir. ve bunu ancak sen bilirsin ve kutlama partisinin ne zaman olacağını kendin söylersin. bumerangı icat eden, kullanan halk ayni zamanda. film harika!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +6 (from 6 votes)
 6. sasuska dedi ki:

  acımasız batı

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle

Kapat [ x ]