VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.7/10 (228 votes cast)

sarki_soyleyen_kadinlar

-Şarkı Söyleyen Kadınlar 2013 Türkiye / Yerli Film-

Yerli Puanı: 5.8/10
Tür: Dram
Yönetmen: Reha Erdem
Oyuncular: Binnur Kaya,
Aylin Aslım, Vedat Erincin,
Deniz Hasgüler, Philip Arditti
Süre: 2 saat 8dk

Orta yaşlardaki Mesut’un garip evi avladığı ve doldurduğu hayvan başları ile doludur. Tüm ömrünü bu “hobiye” vermiş gibidir. Mesut bir gün kendisine yardımcı olması için eve bir hizmetli tutar. Bu hizmetli, ormanda kimsesiz dolaşan yardıma muhtaç bir kadını alıp Mesut’un evine getirir. Bu üç kişi yeterince garip bir üçlü oluşturmuşken, gelininin ve en iyi arkadaşı olan yöre doktorunun eve gelmesi durumları daha da garipleştirecektir.

Reha Erdem’in son filmi deprem ihtimali nedeniyle boşaltılmak istenen bir yörede yaşananları anlatıyor. Bu filmi sizlerle paylaşıyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

HAK SAHİBİ FİRMADAN GELEN TALEP DOĞRULTUSUNDA FİLM, SİTEMİZDEN TAMAMEN KALDIRILMIŞTIR. ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.7/10 (228 votes cast)
Şarkı Söyleyen Kadınlar Yerli Film izle, 6.7 out of 10 based on 228 ratings


Toplam 8 Yorum Yapılmış.

 1. rauf dedi ki:

  köksüz filmini sitenize koyarsanız çok memnun olurum

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 2. cenk dedi ki:

  berbat ötesi,karanlık böyle filim hayatımda seyretmedim

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -8 (from 14 votes)
 3. pasolini dedi ki:

  admin ellerine sağlık. kaç aydır ha şimdi düşecek ha şimdi düştü derken birden sitede görünce heyecanlandım yeminle :) reha erdem ne yaparsa güzel yapar.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +7 (from 7 votes)
 4. Öncelikle filmin açıklaması çok yetersiz. Film herhangi bir yörede geçmiyor yakınımızda Büyükada da geçiyor. Arkadaşlar birkaç yıl önce adalarda faytonların kaldırılıp yerine elektrikli araçlarla gezdirme projesi yapılmıştı. Azıcık bilginin neler değiştirdiğini anlatacağım sizlere. Ben o dönem faytonlar nostaljinin simgesidir, at sahipleri de ekmek yesin gibi düşünceler içindeydim. Ancak olayın arka yüzü öyle değilmiş. Özellikle fayton ve ada taşımacılığında kullanılan bu atlara hiçbir tıbbi yardım, bakım yapılmadığından ve hayvancağızlar dinlendirilmeden koşum takımlarına sürekli sürüldüklerinden birkaç ayda pert oluyorlar. Koşum takımlarından dolayı sırtlarında ölümcül yaralar oluşuyor ve veteriner yardımı olmadan adada dolana dolana acılar içinde aç, susuz öööyle ölüme terk ediliyorlarmış adanın çam ormanlarında. Şimdi sıkı durun bunu bana kardeşim anlatmıştı CNN Türk’ün haberiydi sanırım, Adalarda faytona sürülen bu atlardan her sene 500 ve aşkın kadarı ölüyormuş. İnanılmaz bir rakam. Adeta ÖLÜM ADASI.

  Reha Erdem izlediğim tüm filmlerinde hayvanlara yapılan zulmü, hayvanların insandan çektiğini, masumlara yapılan her tür eziyeti anlatmıştır bu filmde de yukarıda anlattığım GERÇEK TRAJEDİYİ anlatmıştır. Yani filmde patır patır ölen atlar GERÇEK. Reha Erdem ada şartlarını, adanın çaresizliğini, ulaşımsızlığını, ölmeye yakın atlar ve insanların bağını çok güzel göstermiş üstelik gerçek ve acı bir olay üzerinden.

  Eskiden adalara farklı gözle bakardım artık daha farklı bakıyorum. Yani adalara gittiğinizde asla faytona binmeyin ve hatta protesto edin. Nitekim fayton sahiplerinin çoğu da dolandırıcı tam tur derler yarım tur bile yapmadan adanın ortasında bırakırlar arkadaşım yaşamıştı, bu yetmezmiş gibi atlara yaptıkları, ilgisizlikleri inanılmaz derecede. Ben kendi çapımda veterinerler odasına ve İstanbul Barosu hayvan hakları merkezine durumu bildirdim ilgilenmelerini istedim. Ayrıca adalar belediyesinin iletişim sayfasından ulaşmaya çalıştım ulaşılamıyordu, aradım açan yoktu falan, adalar hakikaten ölmüş filmdeki gibi.

  Reha Erdem’i çok seviyorum hayvanların içgüdülerini, duygularını, ölüm duygusunu, iyi insan olma duygusunu bu filminde de çok güzel vermiş. Yukarıda anlattığım acı olayı es geçmeyin arkadaşlar ve bu kadar atın bakımsızlıktan telef olmasına göz yummayın biryerlere yazın bunu en azından. Bu bir ayıptır tıpkı yıllar öncesi hayırsız adaya köpekciklerin aç susuz bırakılması gibi bu İstanbul’un ayıbıdır, belediyeler kadar hatta belediyelerden daha fazla bizler sorumluyuz hem protesto etmediğimiz hem de bu hayvanların kullanımına izin verdiğimiz için. Adalarda kesinlikle elektrikli araçlara geçilmeli bunu hayvanların sağlığı için dile getirmek lazım. Resmen ölü atlar üzerine kurulu bir ada, çünkü oracığa gömüyorlarmış atları…Dehşet, her sene 500 atın öylece ölümüne göz yummak.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +31 (from 31 votes)
 5. canset dedi ki:

  90 lı yılların kasvetli filmleri gibi.iğrenç ötesi.kendimi bıçaklayasım geldi.aman uzak durun.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 2 votes)
 6. ensar dedi ki:

  reha erdem filmlerini sevenleri dahi tam anlamıyla seyredemiyor filmin sonuna kadar dayanamadığınız gerçeği göz ardı edilmez ama az filmin içeriğine bakın adam ne anlatmış yine
  Çok beğendim yüreği kocaman olan bir yönetmen çok başarılı bir film yine

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 7. tuba dedi ki:

  Film çok güzeldi.Ayrıca sıkıcı ve kasvetli diyenler, buyrun ıssız adam izlemeye.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle