VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.7/10 (27 votes cast)

human kapital

-Il capitale umano (Human Capital) 2013 İtalya, Fransa / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7,5/10
Tür: Dram
Yönetmen: Paolo Virzì
Oyuncular: Fabrizio Bentivoglio,
Matilde Gioli, Valeria Bruni Tedeschi
Süre: 1 Saat 49 dk.

Emlakçı bir babanın kızı Serena, finans yatırımcısı zengin bir adamın oğluyla birliktedir. Noel arifesinde bir arabanın bisikletliye çarpmasıyla bu iki ailenin artık geri dönülemez bir şekilde birbirlerine bağlanışını konu edinen film üç farklı kişinin bakış açısıyla üç bölümde ele alınıyor. Bu kazada kimin veya kimlerin suçu olduğu şahane sinema taktikleri ve yan hikayelerle çözüme ulaşıyor.

Toplam 29 dalda ödül kazanan İtalyan yapımı filmi VizyonFilmizle.net olarak sizlere sunuyor, yorumlarınızı bekliyoruz. (FİLMİ ÖNEREN VE ÇEVİREN İZLEYİCİMİZ: FÜGEN ATASOY)

HAK SAHİBİ FİRMADAN GELEN TALEP DOĞRULTUSUNDA FİLM, SİTEMİZDEN KALDIRILMIŞTIR. ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.7/10 (27 votes cast)
Human Capital izle, 6.7 out of 10 based on 27 ratings


Toplam 7 Yorum Yapılmış.

 1. Tozmik dedi ki:

  Duygu olarak olmasada Kapitalist Burjuva düzenini iyi yansıtan bir film olmuş.Ancak ardı arkası kesilmeyen flashbacklerle Alejandro González Iñárritu olma çabasını giripte seyirciyi şaşırtma umudu veripte bunu başaramazsanız altından kalkamayacağınız bir işe imza atmış olursunuz.Film iyi film.Ama dediğim gibi Yönetmen seyirciyi şaşırtmak isterken öle sarsıcı bir finalle malesef karşılaşamıyoruz.Anlattığı konu bakımından ve senaryo bakımından sağlam olan film bana göre Yönetmenin zor bir işin içine girme arzusuyla kalitesinden ödün veren ama yinede Vasatın üstü bir film olmuş.Ama ben o kadar çok flashback olunca izleyiciyi hayretler içerisinde bırakacak bir final beklerdim.Bu yönden sıradanın ötesine gidemeyen bir film olmuş.Ama bunun tamamen Yönetmenin Egosundan kaynaklanan bir durum olduğunu söylemeliyim.Bu eksikliğine rağmen Burjuva filmleri içerisinde kendine sağlam bir yer edineceğini düşünüyorum.Fügen Hanım’ada emekleri için teşekkürlerimi sunuyorum.Yönetmen bence başka yönetmenleri taklit etmekten kaçınıp önceki Başyapıtı La prima cosa bella tarzında filmler çekip kendi sinemasında ilerlemeye çalışırsa İtalyan Sineması çok değerli bir Yönetmeni daha kazanabilir.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 8 votes)
 2. zuhalaltıntaş dedi ki:

  bukadar güzel filmi mahvetmişiniz b u ne biçim kopyalama , her bir saniyede filmduruyor bekle bekle dur film izlemek degil resmen işkence. izlenmiyor malesef.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 3. deneme sınavi dedi ki:

  Film Güzel. Alejandro Gonzalez İnarritu bile artık kendisini aşan bir film yapamaz bence 21 gr’dan sonra ki bu yönetmen onu geçsin. Bu tarz filmleri sevenlerin yüksek beklenti olmadan zevkle izleyecekleri bir film.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 6 votes)
 4. cobanmeh dedi ki:

  Zevkle seyrettim

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 6 votes)
 5. mesajjj dedi ki:

  Sonunda minnacık ama önemli bir mesaj vericem diye deveye hendek atlatmaya çalışan, uzuuun uzuuun olayları çok iyi bağlantı kuramadan dağınık anlatmış bir film, tat yok tuz yok. Yani sırf geçmiş filmleri adına çok beğenilmesi de çok tuhaf:) Güzel değil arkadaşlar…Zaten pek seyredeni de olmamış, … Seyretmeyin çoook gereksiz uzun gereksiz anlatımlar sonunda minnacık bir mesaj için sırf ve bunu da herkes biliyor… Adalet duygusuyla ilgili bir mesaj “Adalet bir örümcek ağı gibidir, eğer büyük bir sinekseniz ağı deler geçersiniz, küçük sinekseniz ağa takılır kalırsınız” Yani zenginsen dünya daha adaletlidir sana, paran yoksa bedenin bile satın alınabilir sana adalet yoktur…Olay bu işte….ama filmin anlatımında son dakikalara kadar bununla ilgili hiçbirşey olmadığından film çok tatsız tuzsuz, alakasız….Ana konudan uzak….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 6 votes)
 6. Edin dedi ki:

  İtalyanlar yine toplumdaki çöküşü yansıtan başarılı filmler yapmaya başladılar. Bir ara sesi soluğu kesilmişti İtalyan sinemasının. Yine canlandığını görmek sevindirici.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 4 votes)
 7. Fügen dedi ki:

  Not düşmekte fayda var. Bu film İtalya’yı Oscar’da temsil edecek.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle

Kapat [ x ]