spijt2013

-Spijt! (Regret) 2013 Hollanda / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7,3/10
Tür: Dram, Aile
Yönetmen: Dave Schram
Oyuncular: Robin Boissevain, Dorus Witte, Stefan Collier
Süre: 1 Saat 35 dk.

2013 Hollanda yapımı olan Spijt’te, Jochem’in sınıf arkadaşı David tarafından zorbalığa maruz kalışı konu ediliyor. Bu zorbalığın nedeni Jochem’in kilolu olmasıyken, David zamanla baskı ve kötü davranışlara karşı ayakta durmayı öğrenecektir. Yönetmenliğini Dave Schram’ın üstlendiği dram türü filmde başrolleri Robin Boissevain (David) ve Stefan Collier (Jochem) paylaşıyor. (FİLMİ ÖNEREN VE ÇEVİREN İZLEYİCİMİZ: FÜGEN)

VK HD Part 1

VK HD Part 2

Mail.ru Part 1

Mail.ru Part 2Toplam 11 Yorum Yapılmış.

 1. Fügen dedi ki:

  Filmin konusu yazılırken isimler karışmış. Isimleri bir yana bırakarak diyebilirim ki filmde yeteneklerini kimsenin farketmediği; sadece fiziksel görünümünden dolayı bazı öğrenciler tarafından sürekli aşağılanan ve fiziksel tacize maruz kalan bir gencin dramı konu alınıyor. Umarım beğenirsiniz.

  • Senator42 dedi ki:

   O kadar emek vermişsiniz, hiç bir menfaat çıkar olmadan tavsiyede bulunmuşsunuz. beğeniriz tabi niye beğenmeyelim. :) teşekkürler

 2. Öznur dedi ki:

  Filmin konusunda “David’in sınıf arkadaşı Jochem tarafından zorbalığa maruz kalışı konu ediliyor. Bu zorbalığın nedeni David’in kilolu olmasıyken, David zamanla baskı ve kötü davranışlara karşı ayakta durmayı öğrenecektir.” yazıyor fakat bu filmle alakasız bir konu olmuş. Ya da isimler yanlış yazılmış desek daha doğru olur. Kilolu olan ve sınıftaki 3 arkadaşı tarafından zorbalığa uğrayan kişi Jochem. David ise bu sınıfta Jochem’e yardım etmek isteyen ve yanında olan bir arkadaşı. Filmin konusunu düzeltirseniz sevinirim. İzleyenler ne demek istediğimi anlayacaktır zaten. Filme gelecek olursak film gayet güzel. Gençlik filmi izlemek isteyen yanında dram da istiyorum diyenler izleyebilir. İzlemenizi tavsiye ederim.

 3. alex dedi ki:

  Filmden gercekten cok etkilendim, cocuklugumda benzer seyler yasamis zorbaliklara bogun egmis biri olarak o günlere götürdü beni:( 90 li yillarda öz güveni olmayan ve mahallede abisi olmayan benim bu kadar uc olmasada yasadigim zorlaliklari hatirladim…

 4. Primitif dedi ki:

  Filmde kötüyü çok kötü iyiyi de çok iyi yapmışlar o yüzden basit geldi bana. Bir kere öyle öğretmen var mı hele olsun adamı topa koyarlar, hele ki yabancı eğitim sistemlerinde. Çocuğu da tam yansıtmadılar, sadece ve özellikle zorbalık olaylarına yöneltmişler ve iyi melek derecesinde iyi yanağına vursan öbür yanağını çevirir derecede, kötü de gözünü oyacak derecede kötü . O spor hocasının durumu neydi öyle, Fransızcacı da yok böyle birşey. Film saçma ve bunaltıcıydı bence ve çok yetersiz kişilik anlatımları…Ama öneren arkadaşa teşekkürler zahmet etmiş,sağolsun.

 5. sasuska dedi ki:

  emeğine sağlık

 6. Tozmik dedi ki:

  Güzel bir çeviri ve Güzel bir film.Fügen Hanım’a teşekkürler.İbret verici yanları olan bir film.

 7. korkusuz dedi ki:

  bende izmirin kenar mahalle denilebilek bir yerinde büyüdüm bu çocuk gibi çok sessizdim ve arkadaşım yoktu tek takılır hayal dünyasında yaşardım örümcek adam xmen robotek anlarsınız işte aynı böyle sıkıntılı çocuk gurupları vardı okulumda ve mahallemde bana bulaştıkları zaman hiç tartışmaz direk ağaz burun dalardım ama hiç dayak yediğimi hatırlamam şimdi 30 yaşındayım ozamanın sıkıntılı çocukları şimdinin serserileri ve onların küçük versiyonları onların daha küçük versiyonları bana deli lakabını taktılar nede olsa Atın eyisine doru, yiğidin hasına deli derler yanımdan geçerken bile yüzüme bakmazlar ben ise şu anda büyük bir şirkette bölüm şefiyim onun için film bana basit geldi çocuğun tek yapması 2 yumruk bütün filmin konusu ortadan kalkar

 8. serkan dedi ki:

  Film güzeldi bence.. Dram yönü daha ağır basıyor. Fakat hani diyorsunuz ya batının eğitim sisteminde böyle şeyler olur mu diye? Olur.. Oluyor ki bu çocuklar sonrasında intihar yerine eline silahı alıp okulu basıyorlar. Ardından yine Amerika’da, İngiltere’de, Kanada’da öğrenci okulu bastı sınıf arkadaşlarını öldürdü haberlerini duyuyoruz. Bizde mahalle kabadayısı, serserisi şeklinde gelişen olaylar orada okul çetesi şeklinde oluşuyor. Evet filmde biraz abartı var ancak film işte bir yerden yakalaması gerek insanı.

  • system dedi ki:

   Serkan, nasıl olur böylesi??? Bir öğretmen bu zorbalıkları bizzat ve sürekli görecek hatta onlarla bir olacak,bir başka öğretmen de aynı şekilde aynı okulda şiddet yapanlara müsamaha gösterecek hele ki bu devirde…. Gülderme yahu.., hadi benim zamanımda vardı o zamanlar ne kamera ne öğrenci ve veli hakları hiçbirşey yoktu varsa da bilinmezdi öğretmenden Allah gibi korkulurdu. Bu devirde böyle öğretmenler varsa hala öncelikle yazıklaar olsun onlara. Ama cep telefonları, şikayet merciileri ve bilinçli velilerin olduğu bir çağda özellikle sınıflarda olmaz olamaz. Okul dışı zaten öğretmenin kontrolünde değil. Ama burada öğretmenler karikatür gibiler bizim Milli Eğitim’e bile bir şikayet et anında soruşturma ve cezalar yağar. Yok böyle birşey demek şikayet merciilerinin ve sosyal yardımların dibine vurmuş Avrupa toplumunda olsa da oldurmazlar, bu boyutlara getirtmezler. Ellerine silah alıp sınıf tarayanların çoğu uyuşturucu bağımlısı ya da asosyal denilen bazı psikopat tipler. Artık sınıflarda kameralar da var yani olmaz film çok abartı, o öğretmen müsveddelerini salllandırırlar Avrupa toplumunda keza bizde de asla müsamaha yok. Öğrenci velisi bir anne olarak ben süründürürüm öyle bir öğretmenin kokusu anında yayılır çünkü. Film çok abartı, çok basit o yüzden, hele kötü kızın sonu sanki Samanyolu tv’de öğretici ahlaki drama izliyormuş gibiydi :)

 9. emre dedi ki:

  admin oldboy intikam üçlemesini yüklermisin diğer filmlerde oldboy tarzında ve çok sağlammış diye duydum

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle