VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.4/10 (90 votes cast)

cosmos2014

-Kozmos Bir Uzay Serüveni 9. Bölüm: Kayıp Dünyalar / The Lost Worlds of Planet Earth 2014 ABD / Türkçe DUBLAJ ve Altyazılı-

IMDB Puanı: 9.1/10
Tür: Belgesel, Aile, Animasyon
Yönetmen: Brannon Braga, Ann Druyan
Cast: Neil deGrasse Tyson,
Stoney Emshwiller, Enn Reitel
Süre: 41dakika

Hayalgücü gemisiyle hareket eden Prof. Tyson, bilinmeyen derinliklere doğru yelken açıyor. Dünyanın ilk oluşumu, atomları, okyanusları ve canlı hayata geçişi özel sahnelerle anlatıyor. Aynı zamanda okyanus haritasını ilk kez ortaya çıkaran Marie Tharp’in de çalışmalarının yer aldığı bölümü sizlere sunuyor; iyi seyirler diyoruz.

NOT: BELGESELİN DİĞER BÖLÜMLERİNİ İZLEMEK İSTERSENİZ BURAYA TIKLAYIN.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.4/10 (90 votes cast)
Cosmos 9. Bölüm Kayıp Dünyalar izle, 6.4 out of 10 based on 90 ratings


Toplam 33 Yorum Yapılmış.

 1. saniye aktaş dedi ki:

  Bu belgeseli 7. sınıfa giden kızıma öğretmeni tavsiye etmiş. O izlemeden önce ben bir göreyim dedim ve izledim. İzledikten sonra kızımın bu belgeseli izlemesine izin vermedim ve öğretmenini de milli eğitime şikayet ettim. İnşallah soruşturma açarlar. Belgeselde Allah (c.c) tan , Kuran’dan, Hadis’ten, efendimiz gözümüün nuru Hz. Muhammed (sav) dan hiç bahsedilmiyor. Tamamen çocuklara dinsizlik aşılamak için yapılmış gibi. Bilimmiş peh alemde hiçbir bilgi yoktur ki Kuran’da yazmasın bilgilenmek istiyorsanız açın Kuran’ı okuyun. Böyle hayal mahsülü zırvalıklarla vaktinizi öldürmeyin.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -68 (from 80 votes)
  • kunter dedi ki:

   neyse ki bilim karşısında, çürümüş zihniyetiniz azalarak yok olmak üzere. inşallah maşallah soruşturma bla bla bla :):) öğretmen kardeşede karanlığınıza karşı savaşında başarılar…

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +34 (from 44 votes)
  • alaabak dedi ki:

   sayın saniye hanım idda ettiğiniz doğru olsaydı Allah(c.c) kuranında dünya üzerinde dolaşıp sizi nasıl yarattığımı araştırın, kafanızı kaldırıp gökkubbeye bakın ,siz hiç düşünmezmisiniz gibi ifadeler kullanmazdı .bu belgeseldeki herşey doğrudur demiyorum ama yanlıştır diyebilecek bilimsel temelede sahip deilim fakat şunu soyliyebilirimki kuranı anlamak istiyoyorsak Allahın yarattıklarını evreni ve kendimizi daha cok anlamalıyız.Siz ben sadece kuranı okurum kuranda okuduklarımı okumam Allahda bana lev i mahvuzdan mutlak bilgiyi bahşeder diorsanız inşallah kavuşursunuz.yinede ben sizin hayali bir karakter olduğunuzu varsayıyorum inşallahda oylesinizdir

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +12 (from 16 votes)
  • KaRTaLiZMa dedi ki:

   tövbe tövbeee hatun kişi gelmiş erkeklerinde okuyabileceği şekilde yorum yapmış namahrem nedir bilmez misin sen kadın..! Ama helal olsun, Brannon o kadar plan yapmıştı saniyenin çocuğunu nasıl atayiz! ederim diye sen fırsat vermeden müdehale ettin.. Bravo.. Dünya şimdi daha umutlu..!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +14 (from 22 votes)
  • ben özgürüm dedi ki:

   saniye hanım haklı olabilirsin bence. ama haksızsızsın..! sen elinde hiç bir koz olmadan bilimin söylediğini kabüllenmiyorsun. söyle bakalım doğrusunu neymiş. zayıf ve güçsüzsün acizsin bilgisiz cahilsin. elinde bu diyalektik realiteyi çürütecek hiç bir şey yokken ahkam kesmek birilerini düşüncelerinden dolayı şikayet etmek ve gelip internet dünyasında bilgizliğinle dolaşmak cahilliktir bir bakıma…! tabi haklıda olabilirsin belki doğru olan bu değil belkide evrim olmadı. ama sen ne biliyorsun hiç! yoksunluk karanlık ve cehalette sürüklenen birisin. din bir yaşam şeklidir bir inançdır. bilim ise bu yaşam biçimdeki inancı şekillendiren imgedir.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +7 (from 7 votes)
  • kervan dedi ki:

   oysa çamurdan yaratılmıştık. oysa ay ortadan ikiye ayrılmış tüm mekkeliler bunu görürken dünyanın yarısı görmemişti. oysa kuranda herşey tüm açıklığıyla yazıyordu. bunlar da neymiş zırva. iyi etmişsin sana da bu yakışırdı zaten aklının tüm hünerini yitirmiş

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +3 (from 5 votes)
  • zcn26 dedi ki:

   Bukadar da yobaz olunmaz ya pes.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +5 (from 7 votes)
  • gece dedi ki:

   “Dünyayı isteyen bilime, ahireti isteyen bilime, hem dünyayı hem ahireti isteyen yine bilime sarılsın.” Hz. MUHAMMED

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +7 (from 7 votes)
  • fırta dedi ki:

   yazık kızna sana nasıl katlanıyor

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +5 (from 5 votes)
  • İnsan dedi ki:

   Bende 13 yaşındayım. Bu film doğru yada doğru değil. Sadece düşünce sonra kanıtlarlar da birleşince insan inanma olasılığı artıyor. Bu kadar. Benim düşüncem Allah Kuranı Kerim’i ipuçlar vermiş. Bütün bilgileri orada kullanmış olsaydı zaten düşünme yetisine gerek kalmazdı yada kitaba yazmaz direk doğduğumuz andan itibaren bunları bilirdik ya da bunların hiçbirine gerek kalmaz iç güdüsel olarak yaşardık. Bu film sadece yardımcı düşünce olan bir film. Sizden rica ediyorum fikrinizi bir gözden geçiriniz ve bu kadar katı olmayınız. Unutmayın ki öğretmen bu filmi önermiş bir bildiği vardır. Tabiki fikrinize saygı duyuyorum ama yaptığınız bana göre yanlış.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)
  • andigimilönönösövö dedi ki:

   saniye hanım öğretmeni şikayet edip başı gökyüzüne erdiğine göre artık oradan uzaya rahat rahat bakıp gerekli bilgileri direk aktarabilir bize. ben sizin müslümanlık konusunda samimi olduğunuza inanmıyorum hanımefendi.elin hristiyanı herhalde bizim dini inançlarımıza yönelik bir belgesel yapması pek mümkün görünmüyor bu aralae.(özellikle de sizin gibileri görünce). bari siz o “süper” çalışan kafanızla bir belgesel yapın onu izleyelim..siz bu memleketin başına belasınız,bu memleketin ayak bağısınız, başka çok şey diyecektim ama değmez sizin gibi acayip insanlara…(unutmadan; islam sizin gibi cahillerden uzak durmamızı,asıl sorunun sizler olduğunu açıkça ifade etmektedir zaten)

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)
  • vatandaş dedi ki:

   KIZINI DA AL GİT SANİYE!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 2. tayfun yzkn dedi ki:

  ülkemizin neden bir türlü gelişemediği ve neden tarihe yön verebilecek bilim adamlarının çıkamadığı yukarıda yorum yapan arkadaşımızın sayesinde anlamış bulunmaktayızz.Bu kadar kör sabit düşünceli bilime öğrenmeye araştırmaya kapalı olmak ne komik.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +15 (from 19 votes)
  • gece dedi ki:

   Bu zihniyet de gelip geçer. ne kadar sayıca çok olsalar da topladığında bir adam edemiyorlar.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +4 (from 4 votes)
 3. zafer keleş dedi ki:

  bu belgeseli 6. sınıfa giden tüm öğrencilerime tavsiye ettim. hatta direk bu sitenin linkini verdim. yukaridaki yorumu okuyunca daha çok öğrenciye tavsiye etmem gerektiğini anladım.. yarın ilk iş salonda gösyerim ayarlayacağım tüm sınıflara..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +18 (from 26 votes)
  • kunter dedi ki:

   daha önce izlediğim belgesellerde, okyanuların derinliklerinde bulunan hidrotermal bacaların yaydığı yüzlerce derecelik sıcaklıkta hatta diplerde bulunan metan açısından zengin salamura havuzlarında yaşayabilen albino yengeçlerin , midyelerin ve boru solucanlarının olduğunu görmüştüm ve nasıl olur diyordum. çünkü daha önce izlediğim hiç bir belgeselde kemosentez den bahsetmemişlerdi. kemosentez kavramını ilk defa bu belgeselde duydum ve heyecanlı bir şekilde konuyu derinlemesine arştırmaya başladım ufkumun biraz daha genişlediğini söyleyebilirim. paylaşımınız için teşekkürler. bağnaz olmayan arkadaşlara bu belgesel serisini ve diğer tüm belgeselleri izlemelerini şiddetle tavsiye ederim :)

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +7 (from 9 votes)
 4. wictory dedi ki:

  tüm öğrencilere ttavsiye ettim izlemeli ve izlenmeli . bilim bu dinle karıstırma inancına saygı duyarım ama aynı şeyi bir başkasından bekleme.haksızsın.
  o sebeble emin ol ki kızının öğretmeni hakkında hiç bir işlem yapılmayacak.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +6 (from 12 votes)
 5. nickel Can dedi ki:

  Admin, 7’den sonra 8 gelmeliydi o nerede?
  bu belgesel tarihin en iyi belgesellerinin başında gelir.
  Saniye Hanım’a birkaç söz edemeden geçemeyeceğim. Önce kendisine dinini doğru düzgün öğrenmesini salık veriyorum zira Allah, Elhamdü lillahi rabbi-l alemin (alemlerin efendisi) ise Hz Muhammed nasıl kainatın efendisi olur??? din diye inandığın şeyin doğrusunu sen öğren önce sonra çocuklarının eğitimine dikkat edersin…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 8 votes)
 6. Mustafa dedi ki:

  Eyvah eyvah!! Bilenler zaten biliyor. Önemli olan bilmeyenler.
  Bilmeyene nasıl anlatılacak bu iş? Kamera şakası falan değil, değil mi okuduklarım?
  Ya da bir mizansen… hani olur ya..
  Eyvah, eyvah!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 4 votes)
 7. vındıesel dedi ki:

  hersey guzelde ınsanın maymundan geldıgını soylemesı olmadı. ha buna ınananlar vrsada herkesın aılesı kendıne

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -9 (from 13 votes)
  • gece dedi ki:

   eğer maymun değilde aslan deselerdi böyle düşünmezdin tabi çünkü egon uçuşta.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +4 (from 6 votes)
  • dersiuzala dedi ki:

   Herşeyden önce İnsan balık’tan gelmiştir. Maymun olmadan önce yani. Onu düzeltelim. Din kitaplarına gelince zamanında değerli ve gerekli artık işlevlerini yitirmiş müzelere kaldırılması gereken şeyler bence. Ama işte her yeni doğan insana bunu anlatmak mesele.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +3 (from 3 votes)
   • fermendi dedi ki:

    Osmanlı hükümdarlığı boyunca birçok bilimadamı ve buluşun gerçekleşmesini düşününce, Cumhuriyet tarihimizde bu tür şeylerin olmaması inanç ve siyasi düzen hakkındaki pek çok soru işaretine bir yenisini eklediği gibi cevabını da soruların içinde veriyor bence

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
 8. yagmur dedi ki:

  Hey Saniye hanim; Iykide benim anam degilsin, yazik yazik.Bir kez, kurandan bahsetsen bile, kuranin kendisi akil mantik ve bilim disi olmadigini iddia eder, senki kurana inandigini soyluyor ama kurani dogru durust eminim anlamiyorsun bile.Yazikki, bir anne cocuguna dogrulari, bilim dogrultusunda aktarip, kendi devamini sururken, sense din adina, kendi kör, akil disi fikirlerinle, kendi koleliginin devamini surduruyorsun.Birde bas koseye, ovunerek, cokta bilimsel fikirlerinle, annelere kotu ornek oluyorsun.
  Bu belgesel, gercekten insanin ufkunu aydinlatan, insanlara aklin yolunda bir kez daha bilimin sayginligini animsatan harika bir belgesel.Bu belgesele emek veren ve bizlere izleme olanagi saglayan siz admin, cok tesekkur ederim.Izleyin, izleyinde saniye hanim gibi, dar mantikla dunyaya bakmayacaginiz gibi, dar zihniyetlerinde onune gecmis olursunuz belki.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +6 (from 8 votes)
  • zcn26 dedi ki:

   Bir kere insan şöyle düşünmeli. Bugün gelinen teknoloji Kur’anda yazmıyor. Yani aya insan çıkacağı bizden milyarlarca kilometre ileride ki gezegenlerin keşfedileceği, kanserin tedavisinin olduğu gibi şeyler yazmıyor. Peki ne yazıyor? İlim, bilim,oku yazıyor. Bu ateist dediğin adamlar okuyor araştırıyor bir teori için ömrünü adıyor. Onların sayesinde de uzaya çıkılıyor ilaçlar üretiliyor, bize bahşedilen yaşamın nereden geldiğini nereye gittiğini ve geleceğimiz için neler yapmamız gerektiğini anlatıyorlar. Şimdi bu adamlar Kur’ana göre günahkar mı oluyor?

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +3 (from 3 votes)
 9. kervan dedi ki:

  8. bölüm nerde? :(

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 10. bobmarley dedi ki:

  Bunların çoğu teori. Yarın çıkarlar başka birşey bulurlar. Çok takmamak lazım kafaya güncel bilgi bunlar. Ayrıca dini yorumlar yapmaktan kaçınalım arkadaşlar.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 2 votes)
 11. bobmarley dedi ki:

  Bu arada bir konu daha var… Dünya çeşitli patlamalar sonucu falan oluşuyo. Peki bu patlayan yıldızlar nerden geliyor? Galaksi nerden geliyor. Bu sönen yıldızlar neden kara delik oluyor bazı şeyleri ezberletiyo. Kendine göre cevaplar veriyi zor soruları sormuyo kısacası bu adamı gözüm tutmadı.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 2 votes)
 12. Nistar dedi ki:

  Çok şişirilmiş bence.efekler güzel :D bir çok filme taş çıkarır.Nasa bir gzegenin fotosunu çıkarırken 1.2 megapikselden daha kötü burda bu kadar hd olması…Guzel var ama sanki biraz ateizim kokuyor .:D Tarih mutevatır şekilde kanıtlamıstır ki peygamberler wardır.isteyen inansın isteyen inanması…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 5 votes)
 13. 27.dakika dedi ki:

  27.dakika ile 30. dakşka arası bozuk…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 14. saniye bilmez dedi ki:

  yeteriiiiiin beeee

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 15. oz dedi ki:

  saniye 1 saniye~

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 16. Mandanda dedi ki:

  Abiler ablalar adam hayal gücü gemisiyle biyerlere gidiyor yani teori üretiyor siz hala yok görüntü hd nasıl olmuş yok tövbe yarabbi ateistlermiş filanmış falanmış baksan akşama kadar ağzını ayırıp bu tarz benim izler kızını zengin kocaya itelemek için bin takla atar ama belgesele gelince allah demiyo diye izletmez. İzletme abla sen boşver ver kızını zengin bi kocaya kafana göre takıl .

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle

Kapat [ x ]