VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.9/10 (147 votes cast)

ruzgarlar2013

-Rüzgarlar 2013 Türkiye / Yerli Film-

Yerli Puanı: 5.7/10
Tür: Dram
Yönetmen: Selim Evci
Oyuncular: Zeynep Gülmez,
Rüçhan Çalışkur, Suat Usta
Süre: 1 saat 57dk

Filmler için ses kayıtları yapan Murat, Gökçeada’da (Imroz) duyduğu çeşitli sesleri kaydeder ve fotoğraflar çeker. Ada ile ilgili bir fotoğraf sergisi açmak istemektedir. Bu çalışmaları sırasında adada tek başına yaşayan 80 yaşlarındaki Madam Styliani ile tanışır. Aralarında bir dostluk oluşur. Madam’ın kendi sesinden hayatını, anılarını kaydetmeye başlayacaktır.

Oldukça sessiz ve sakin bir havada geçen ve Gökçeada’da çekimleri gerçekleştirilen filmi sizlerle paylaşıyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

Mail.ru HD

VK HD Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.

FireDrive

FIREDRIVE (eski putlocker) SİTESİNDEN HIZLI İZLEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.


VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.9/10 (147 votes cast)
Rüzgarlar 2013 Yerli Film izle, 6.9 out of 10 based on 147 ratings


Toplam 19 Yorum Yapılmış.

 1. barolo dedi ki:

  yasar kemalin, yazdigi kitapda dedigi gibi -mübadele- döneminde, anam, babam, ben, anneannem, dedemgillerde burada, bu topraklarda dogdu. nereye, niçin, neden gideyim diyebilen bir kadinin, insanin yüregini kanatan öyküsü…bundan 99 sene önce, tanrinin tatile çiktigi, vicdanlarin kapi girisindeki askiliklara asildigi, bu kadim topraklardan sürülen, öldürülen, yetim birakilan ermenilerden kendi adima özür diliyor, yasadiginiz kollektif travmayi hissediyorum. aciniz acimdir…..admine, bu ve benzer filmler yayinladigi için, duyarliligina sapka çikariyorum

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -27 (from 45 votes)
  • ahmet nas dedi ki:

   siteyi cok begeniyorum ve ilk defa barolo isimli arkadasin yorumuna karsi bir turk evladi olarak birseyler soyleme mecburiyeti hissettim, oncellikle milleti devleti tarihi ecdadimizi elestirmeyi gec camur atmanin ve hatta karalamanin malesef! korkunc prim yaptigi gunumuzde moda! sozlerden kendince ucuz bi bir propaganda yapmissin da arkadasim sen acaba hayatinda erzincana, erzuruma, gumushaneye dogu anadoluya gittinmi? orda ermeniler tarafindan koyleri basilan katledilen koyluler hakkinda bilgi sahibimisin?? hangi amaclar ugruna boyle bi savunuculuga giristin bilmiyorum ama koca bi yazik!!! siteye gelince admin emegine cok tesekkur ediyorum…

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +13 (from 33 votes)
  • Adnan dedi ki:

   barolo’ya birkaç kelime söylemeden geçemeyeceğim. Ermenilerden kendi adına özür dileyen zâtınız acaba Suriye’de, Filistin’de, Arakan’da, Mynmar’da, Çeçenistan’da, Mısır’da, Afrika’da ve en acısı da güzel ülkemizde terör örgütünce öldürülen masum insanlar için hiç üzülmüyor mu? Vicdan pusulanız bu kadar mı şaştı da bu kadim topraklarda yakın tarihte zulme uğrayan masum halkı görmezden geliyorsunuz? İslâm coğrafyasında onca kan akıtılırken de o narin kalbiniz ziyadesiyle sızlıyor mu? Bırakın bu ayakları.
   Eğer bir şeyler yazacak, bir acıyı paylaşacak, edebiyat parçalayacak ve bunun insanlar üzerindeki etkisinin oldukça dokunaklı olmasını bekleyecekseniz; biraz da akıl yürüteceksiniz. Zira buradaki insanlar çocuk ya da aptal değiller. Türkiye şanlı tarihinde ne Ermenilere ne de bir başka güruha, millete, ırka, topluma zulmetmemiştir, etmeyecektir. Bizim kanımızda, kalbimizde insanlara soykırım uygulamak yoktur, olmamıştır, olmayacaktır. Bunu o Ermenilere üzülecek kadar gelişmiş olan beyninize itina ile sokunuz.
   Eğer ölen bir insan ise ve haksız yere zulme uğramış ise elbette üzülmek gerekir. Vicdanı olan herkes üzülmelidir. Burada Ermeni, yahudi, hristiyan, Amerikan, Fransız v.s… diye ayrım yapılmamalı elbette. Ama siz sanki bu topraklarda özellikle Ermenilere zulmedilmiş gibi edebiyat parçalamışsınız (!) Ama hayır, bu topraklarda kimse zulme uğramamıştır.
   Türk evladının derdi; “insan ölmesin”dir. İnsan ne olursa olsun, kim olursa olsun ölmesin. Irkı, dini, dili, düşüncesi fark etmez. Hiçbir insan ölmesin, zulüm görmesin, soykırım yapılmasın, savaş olmasın. Siz ülkenizdeki ve yakın coğrafyadaki insanların ölümlerine üzülmeyip de böyle bir söylemde bulunuyorsanız; Ahmet Nas kardeşimin de dediği gibi kendinizce ucuz bir propaganda yapma çabasındasınız demektir ama tutmadı. Çünkü Türk tarihi soykırımlarla, zulümlerle, işkencelerle, masumları katletmekle değil; muhteşem ve haklı zaferlerle doludur. Size gerçekten çok acıyorum. Yazık, çok yazık (!)

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +7 (from 21 votes)
  • prettygirl dedi ki:

   yetim birakilan turkler ne olacak o zaman? tamam kendi capinda bir seyler soylemek istemissin ama cidden sacma olmus.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +2 (from 10 votes)
  • Tsunami dedi ki:

   Barolo efendi , sen o özrü Türk milletinden dileyeceksin.400 sene seni koruyan kollayan , kendi devletinde en üst makamlara Ermenileri atayan , onları yetiştiren Osmanlı’yı ; ingilizlerin ve rusların gazına gelip arkadan vuran Ermeni soydaşların adına Osmanlıdan ve Büyük Türk milletinden ömür boyu özür dilesen gene de karşılığını veremezsin.Azerbaycan’ın sizi 1 ay da haritadan silmesini engelleyen onları durduran gene Türkiye’dir.Hala ekmek yediğiniz kaba tükürmeye devam ediyorsunuz.Uzattığımız tüm barış ellerinide geri çeviren Ermenistan ülken acı çekmeye devam edeceklerdir.(Türk-Ermeni kardeşliğini , barışı savunanları tenzih ederim.) Ayrıca Tanrı yani Allah uyumaz.Sizi Osmanlı eli ile cezalandırdı , uyuyan Ermenilerdir !

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +3 (from 3 votes)
 2. hamsitava dedi ki:

  baralo bu sözlerinle sana nobel edebiyat ödülü vermezler zırvalamış durmuşsun. ahmet arkadaşa katılıyorum. git gör gez yaşa o anları sonra gel burda veya böyle yerlerde yorum yazma hakkına sahip ol. cümle yapına bakacak olursak tamamen edebiyat parçalamışsın başka bir şey değil. artık nerden çalıntıysa yazın.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 13 votes)
 3. emre dedi ki:

  neden herkez kendini haklı göstermeye çalışıyor anlamıyorum.ben bir türk evladıyım ve türklüğümle gurur duyuyorum ama önce tarihimizi bilmeli ve anlamalıyız.birkere şunu söyleyeyim tarihte ermeni soykırımı diye bişey yoktur olay şöyle gelişmiştir.osmanlı devleti ermenileri zarar görmemesi için bir trene doldurup göçe zorlamıştır tabi ermenilerde evlerinden ve yurtlarından olacağı için ellerinde ne varsa satım altına gümüşe çevirip trene doluşup yola çıkmışlardır peki bu tren nasıl bi tren.saatte 25 yada 30km hızla giden bi tren düşünün ve yüzlerce km yol gitmeye çalışan bir tren.tabi bu tren köylerden kasabalardan geçerken oralarda yaşayan türkler ermenilere parası için eş zamanlı operasyonlar yapmışlardır ve her düzenlenen operasyonda ermeniler kısım kısım eksilmiş ve kayıplar vermişlerdir yaklaşık 700000 ermeni ve ölü sayısı 70000 civarı yani onda biri.arkadaşlar bu soykırımmıdır kesinlikle hayır.eğer soykırım yapmak isteseydik bu devlet koyardı o trene plastik patlayıcıyı ve 700000 ermeni toptan hakka kavuşurdu.savaşlarda böyle olaylar yaşanır ve elden parmak gitti diye kelle gitmiş gibi göstermeye çalışıp kirli politikalarıyla türkiye cumhuriyetine kumpas düzenleyen şerefsiz avrupa devletlerinin oyununa gelmeyelim.tarimizi araştıralım beyinlerimizi yıkayıp bizi bize düşürmeye çalışan ve abd nin başını çektiği yılanın zehirini akıtmasına izin vermeyelim.o wilson ilkelerininde tek sebebi azınlıklar devlet kuramaz yasasıyla osmanlıdaki azınlıkları(ermeniler ve rumları)isyan çıkarıp türkleri katledip azınlık durumuna düşürüp kendi devletlerini kurmaları içindir fakat ulu önderimiz mustafa kemal yüce Allah ın sayesinde bize kılıç savuranları kendi kanında boğmuştur.barola denen vatandaş sen neyin propagandasını yapmaya çalışıyosun ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -4 (from 10 votes)
 4. emre dedi ki:

  osmanlı tarihi kitabını herkeze tavsiye ederim.Peygamber efendimiz(s.a.v)gelen ilk kelime oku olmuştur.tarih defalarca kendini tekrar etmiş ve bize göstermiştirki türkün türkten başka dostu yoktur.acıyacaksak kendimize acıyalım ve kendi acımızı yaşayalım.sen nerelerden nerelere geldin ve senin atanın ecdadının üç kıtaya yayılan bir imparatorluktan kan gölleri sayesinde elinde kalan bir avuç toprak parçası için ne fedakarlıklar yaptığını bir hayal et işte gerçek acıyı o zaman yaşarsın barola denen şahıs

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -5 (from 7 votes)
 5. dergi dedi ki:

  Paylaşımınız için teşekkürler.. Kolay gelsin!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 6. metuva dedi ki:

  barolo ya güzel ve sevyeli cevaplarınız için teşekkürederim ve hepsine katılıyorum

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 9 votes)
 7. Mustafa dedi ki:

  Barolo’ya cevap vermeden önce onun yazdıklarını anlamaya çalışsaydık, bugün toplum olarak başka yerlerde olurduk sanıyorum. Barolu filmi izledikten sonra, film hakkındaki düşüncelerini yazmış ve buna duygularını eklemiş haklı olarak. Ona cevap yetiştirmek için uğraşanlar da film hakkında tek söz etmemişler. Garip değil mi bu sizce? Mübadele sizce de acı değil midir? Bu laf yetiştirme telaşı niye? “Seviyeli” olmak bu mudur günümüzde? “Osmanlı Tarihi” kitabı derken hangisini demek isteriz acaba? Bu isimle yazılmış onlarca kitaptan haberimiz olmadan mı konuşuyoruz yoksa? Ne zaman bize öğretileni süzgeçten geçirdikten sonra kendi düşüncelerimizi de katıp yeni düşünceler üretip, papağanlıktan kurtulabileceğiz? Allahım, önce bana sora da milletime bir akıl ver!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +8 (from 14 votes)
 8. turgut1917 dedi ki:

  Bu nasıl bir reflekstir tıpkı Dövlet böyükleriniz gibi ve onların aklı dili ağzı. Bu ülkede büyük acılar travmalar yaşanmıştır en büyük payı Ermeniler almıştır “sizin kadar aklım olmadığından” buna soykırım yada farklı isimler vermeyeceğim 1.5 milyon insan öldürülmüştür bu şiddetle karşı çıkanlarında kabul ettiği bir tespittir. Muhalif olan öldürülmüştür bu kadar basit bakın çok bilenler incelesin bu ülkede kimler neden öldürülmüştür. Berkin Elvanın selamı var çocukları bile öldüren 3.5 yaşında aramızdan ayrılan Pamir bebeye akıl almaz hakaretler eden toplumda yaşıyoruz üstelik hemi TÜRK hemide MÜSLÜMANIZ

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 10 votes)
 9. turgut1917 dedi ki:

  Emre denen zatı-muhterem yazdıklarını okumadan paylaşma “neden herkes kendi haklı göstermeye çalışıyor anlamıyorum” dan “şehitler ölmez vatan bölünmeze” evrilen bir yazı işte bunu söylüyorum bende başı kıçı bir olmayan tren plastik patlayıcı “Tanrım aklımı koru”

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 7 votes)
 10. calico dedi ki:

  eminim bu filmi yapan ekip bu gibi sitelerden yorumları takip ediyordur. 12 yorum dan hiçbiri film hakkında değil . ben, film hakkında yorum yapmak isterdim fakat türk filmi seyreden biri hiç değilim şimdiye kadar gerek senaryosu gerek kast seçimi gerekse oyunculuğa dair kaliteli bir yapımla karşılaşmadım üzülerek belirteyim saçma sapan konular oyunculuklar çekimler diyaloglar……sıralayabilirim. ———– beni bu filme yorum yazmayı iten sebep filmin afişi sinirlerim tavan yaptı yaaa! bana lütfen birisi bu yazdıklarıma cevap versin admin bey veyahut bayansa admin hanım filmlerımızn afişleri neden bu kadar anlamsız-basit-saçma -filmle alakasız -yaratıcılıktan uzak …….daha sayabilirim .sinema okullarında hiç mi öğretilmiyor türk filmleri bukadarmı booooooooşşşşşş-

  —şu yorumlara bakın herkes didişiyor eee tabii filmin puanına bak afişine bak neye yorum yapsınlarki ortada bir sanat yok — dedim yaa filmi seyretmeden yorum yaptığım tek kategori türk film ve sineması şimdi yorumumu noktalayıp şöyleee puanı 6.5 – 7 ve üzeri yabancı filmlere bakayım da biraz sanat ruhumu okşayan bir film bakayım. —bu filme prim vermiycem belki bu yazdıklarım prim olarak onların işine yararsa üzülürüm.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
  • Mustafa dedi ki:

   Sevgili Calico,
   Çünkü paramız yok.
   Çünkü bu işe gönül verenlerimiz cezalandırılır. Böylece geri kalanları da bir korku sarar. Rahat, yaratıcı bir sanatçı gibi davranamazlar.
   Çünkü sinemayı yıllar boyunca şeytan işi, aktörlüğü “artislik” olarak gören bir toplumuz.
   Çünkü emeğe gerçek değeri vermeyi henüz beceremedik.
   Çünkü sanat olayının insanda yaptığı olumlu değişimi hep olumsuz yorumladık ve zaman zaman sanat yapmayı yasakladık.
   Çünkü dünyada olumlu bir isim edinemedik. Daha çalışkan, daha zeki, daha değerli olduğumuzu hep söyleyerek kendi kendimizi kandırdık.
   Çünkü bu işin bilim yanını görmemezlikten geldik.
   Çünkü eleştirinin yapıcı gücünü kullanmak yerine hep laf ebeliği yapıp sadecek kendimizi beğendik.
   Çünkü gelişmiş bir toplum olamadık.
   Çünkü… ve elbette ki çünkü kendimizi hep küçük gördük.

   Ve bu yüzden afişlerin pek tadı yok. Haklısın. Bomboş. Ama bir afiş yaptırmak kaça patlar biliyor musun? Bu tür filmlere verilen bütçe belli. Kültür bakanlığının verdiği sınırlı parayla ancak bu kadar yapılabilir. Bir amcam bana derdi ki, “Kaymağın iyi olması için, sütün iyi olması gerekir.” Ne kadar süt, o kadar kaymak yani. Filmlerimizin kalitesini biraz da seyirci belirlemiyor mu sizce? Ne kadar seyirci, o kadar film diyorum ben. Belki yanılıyorum. Daha doğrusu inşallah yanılıyorum. Umarım daha hafif nedenleri vardır yerli sinemamızın geri kalışının. Ama bence umutsuz olmamak gerek. Haklısın, yapamadık bu güne kadar. Ama bu hiç yapamayacağız anlamına gelmez. Ben yerli filmleri izleyip yorumlarınızı yapmanızı sürdürmenizi dilerim. Ama izleyin, bundan kaçmayın. Yani yanında olun, elinden tutun ki yürüyebilsin. Yürüyebilsin ki koşabilsin. Koşabilsin ki atlayıp atılım yapabilsin. Bu yüzden seyircinin eleştirisi, yorumu, tepkisini bildirmesi önemli.

   Filme gelince; İzledim. Ses arayan bir film. Her türlü ses. Bir filmin oluşabilmesi için yüzlerce öğeden sadece biri: Ses. Bu ses bir rüzgar sesi, insan sesi, yaprak hışırtısı, kuş ötüşü, suyun sesi olabilir. Yeter ki ses olsun. Ses önemlidir. Ses belki de başlangıçtır. Tepkidir. Eleştiridir. Düşüncedir. Sesi aramak gerekir. Film ses arıyor. Bu ses isyanın sesi de olabiliyor zaman zaman. Serzenişin sesi, dargınlığın, pişmanlığın sesi, iyinin, kötünün sesi olabiliyor. Ben kendi adıma bunu anladım filmden. Yeterli mi? Değil elbette. Ama bir filmin film olabilmesi için yüzlerce öğeden sadece birini işlemesi bile önemli. Hiç bir şey yapmamaktan daha iyi en azından. Ses, sessizlikten daha iyi. Ses cesarettir bence, suskunluksa korkaklık. Filmi yapanların düşüncesini bilemem ama, ben filmin ses arayan, cesaret arayan bir film olduğunu düşündüm. Bir de siz izleyin. Belki siz başka şeyler çıkaracaksınız filmden. Ama n’olur haksızlık yapmadan, acele etmeden, önyargısız izleyin. Ha, bir de filmin bütçesini de düşünerek tabi…

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -1 (from 1 vote)
 11. eddie balci dedi ki:

  film bence cok sade ve adanin gecmisini we nasil oldugunu anlatan sade bir film , ada hkkinda bilgi we gormek Adina izlene bilir , egedeki kalan sadece bir 2 adadan biri ,diyer ufak larla fazla ilgilenmemis ozamnki hukumet ,yuzlerce irili ufakli ada olmasina ragmen,

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 12. egeliefe dedi ki:

  Varsayalım Kültür Bakanlığından para alıp bir bütçe ile film yapıyorlar. Neden 80-90 dakikada bitirmezsin? Motor sahnesinde çekim yapan kameraman gölgesi görünüyor! Benim gibi çok boş vakti olan izlesin. Puanım 4
  Teşekkürler Admin!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 13. Lıght dedi ki:

  Eddie Film hakkındaki yorumun için teşekkür ederim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 14. koruyucu dedi ki:

  nustafa sende bu yorumlara cevap vererek aynı hatayı yapıyorsun. millete laf yetiştiriyonuz diyeceğine önce sen kendine bak. hani unuttum onu derler hiç aklıma gelmiyor artık derler ya. o sözü söylerkende hatırladığının farkında olmayanlardansın sende.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle

Kapat [ x ]