VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 5.8/10 (31 votes cast)

berbagi_suami

-Love for Share / Berbagi Suami 2006 Endonezya / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.5/10
Tür: Dram
Yönetmen: Nia Di Nata
Oyuncular: Jajang C. Noer,
Shanty, Dominique Agisca Diyose
Süre: 2 saat

Salma, Siti ve Ming adlı 3 kadın birbirinden farklı ama aynı noktalarda kesişen hayatlar yaşamaktadır. Çoklu evliliğin yaygın olduğu ülkede (erkekler için), onlar erkeklerinin karılarından yalnızca birisidir. Birbirinden farklı hayallere sahip kadınlar, insan yerine konulmadan ölüp gitmemek için aynı kaderde buluşurlar.

Endonezya yapımı olan ve kadının aşağılandığı toplumların iç yüzünü ve mücadelelerini anlatan filmi sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. (FİLMİ ÖNEREN İZLEYİCİMİZ: TOZMİK)

VK HD Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.

VideoSlasher

VIDEOSLASHER SİTESİNDEN HIZLI İZLEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.


VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 5.8/10 (31 votes cast)
Love for Share - Berbagi Suami izle, 5.8 out of 10 based on 31 ratings


Toplam 2 Yorum Yapılmış.

 1. pipolu dedi ki:

  Erkek hegemonyası ve egosuna kılıf olarak uydurulan dini vecibelerin , kadınlara karşı nasıl cinsel sömürüye dönüştüğünü anlatan dram filmi, traji-komik bir hikaye sunuyor.

  Üç hikaye izliyoruz, aynı muhit içerisinde rastlantısal karşılaşmaların haricinde ayrı ayrı öyküler barındırmasına rağmen, oldukça manidar.
  Manidar diyorum ki,çok eşlilikli evliliklerin çokluğuna bu şekilde vurgu yapılması olduça akıllı bir kurgu yaratırken, geçişlerde devamlılık sağlayıp,konu bütünlüğünüde korumasını sağlıyor.

  Bizler çok eşliliği az çok bilen bir toplumuz.Yanı başımızdaki müslüman ülkelerde daha vahimlerinin yaşandığını biliyoruz.Onun içindir ki bu yapımın teması bana tabiri yerinde ise “ligt” geldi.Ancak Endenozya’daki müslüman toplumun yaşam biçimine tanık olup keşfetmek açısından önem ihtiva ediyor.

  Üç hikayenin ortak konusu benzeri olmasına rağmen,sınıf farklılığı olayların gelişmesindeki değişiklikleri gözler önüne seriyor.Çok eşliliğin sıkıntıları, okumuş kariyer sahibi,cahil veya güzeller güzeli bir kadında olsa çektikleri sıkıntılara ,çözüm arayışları farklılık gösteriyor.

  Fransa’da metresi olmayan erkeğin ,banal ve yetersiz ,kariyeri zedelenmiş olması, asri ülkelerin geliştirdiği bir kılıfa uydurma şekli değilmi…ve daha sayamadığımız bir çok ülkedeki örnekler…Onun içindirki feminist hareket haklı olarak çok rağbet görmeye başlamıştır…Erkeğin testosteronları vıcırdadıkça!!! bu tip sorunların çözülmesi, bitmesi olası değildir…

  Dünya sinemalarından keşfedilmeyi bekleyen ,oldukça eğlenceli yönü bulanan filmi öneren sayın Tomik’e ve emekleri için Önder beye teşekkürlerimi sunar, iyi seyirler dilerim…pipolu

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 2. gecem24 dedi ki:

  ben dwi ablanın sigara içişine hasta oldum, filmde şenlik var ! tam bi curcuna ..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle

Kapat [ x ]