VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.2/10 (89 votes cast)

krugovi_circles2013

-Kesişen Hayatlar / Krugovi 2013 Sırbistan,Almanya,Hırvatistan / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 8.0/10
Tür: Dram, Savaş
Yönetmen: Srdan Golubovic
Senaryo: Melina Pota Koljevic
Oyuncular: Aleksandar Bercek,
Leon Lucev, Nebojsa Glogovac
Süre: 1 saat 52dk

93 yılındaki Yugoslavya savaşında, Marko adlı Sırp bir asker, müslüman bir Bosnalının diğer askerler tarafından dövdüğüne şahit olur. Bunun üzerine Haris adlı bu adamı kurtarır fakat kendi hayatını kaybeder. Yıllar sonra Haris, kurtarıcısına olan borcunu ödemek için bir fırsat yakalar ve onu öldüren askerlerden birinin hayatı onun ellerindedir.

Gerçek bir olaydan alıntı olan ve Avrupa’nın göbeğinde yaşanan vahşet dolu savaşı da konu edinen film, Berlin Film Festivalinden ödül kazanan bir yapım. Film hakkındaki görüşlerinizi bekliyoruz.

NOT: FİLMİ TÜRKÇE DUBLAJLI İZLEMEK İSTERSENİZ BURAYA TIKLAYIN.

Fragman

FİLMİ İZLEMEK İÇİN part1,part2,VK,Putlocker vb YAZAN YERLERE TIKLAYIN.

Part 1

PARTLI İZLEME SEÇENEĞİ:

PARTLI VİDEOLAR AÇILMAZSA , diğer izleme seçeneklerini (Vkontakte, Putlocker vb) kullanabilirsiniz.

Part 2

Part 3

Part 4

Part 5

Part 6

Mail.ru HD

VK HD Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.

VideoSlasher

VIDEOSLASHER SİTESİNDEN HIZLI İZLEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.


VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.2/10 (89 votes cast)
Kesişen Hayatlar - Krugovi 2013 izle, 6.2 out of 10 based on 89 ratings


Toplam 16 Yorum Yapılmış.

 1. No need movie dedi ki:

  Bu insanlık vahşetinin, soykırımın olduğu günlerde haberlerde üzülerek, insanlıktan utanarak direkt haberlerden o kadar kötü olay gördüm duydum ki artık filmini seyredip de tekrar tekrar vahşetin soluğunu hissetmek istemiyorum. Yani Avrupa-BM hepsi kör sağır ve dilsizdi bu kadın, çocuk dinlemeden herkesi sıraya dizip tecavüz, işkence, toplu öldürmelere götürenlere. Ben insan ayırmam kayırmam derim ama bir süre Sırp dendi mi tüylerim diken diken oluyordu. Sırpın da Türk’ün de vahşet yapanı var sonuçta ama Sırp diyince bir önyargı oluştu içimde maalesef. Filmi bu yüzden acılara gömülmemek için izlemek istemiyorum. Ama teşekkürler, bilmeyen arkadaşlar yeni nesil bu filmi yürekleri kaldırırsa izlesinler, o dönemi unutmamak gerek ve bunu bile dini mesele yapmaya çalışan particileri de kınıyorum Türkiye’deki. Olay sadece din kardeşliğinde mi bitiyor yani, bu bir İnsanlık Suçuydu ve Dünyanın gözleri önünde canlı işlendi. Herşeyi dine maletmeyin ve siyasi çıkarlarınıza. Olayın kökeni din ve kültür soykırımı olsa bile bunu dine maledip siyasi malzeme yapan particiler ikinci kez suç işlediler benim gözümde. Çünkü bu rezil olayları sadece Müslüman dünyasının acısı gibi aksettirmek Dünya çapında koruma duygularını değil aksine oh olmuş duygularını besledi. Olay Uluslararası soykırım ve cinayetler dizisi gibiydi ama Dünya Müslümanlık propagandalı söylemler nedeniyle bulaşmadı. İnsanlık suçu işte bir kara lekedir Bosna Hersek soykırımı, hele kadınlar, o iğrenç anılarla yaşamak zorunda kalan, sırpların tecavüzünden çocuk yapmak zorunda kalan, canlarını zor kurtaran kadınların trjedisi, erkekleri götürülüyor ve toplu mezar başında öldürülüp mezarları bilinmeyen yerlere gömülüyorlar. Avrupanın göbeğinde…. İkinci Dünya savaşında Yahudilere yapılanın aynısıydı hiçbir farkı yok.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +11 (from 15 votes)
 2. Genius dedi ki:

  Cesur, kahraman, Sırp, HİRİSTİYAN asker canı pahasına silahsız olarak silahlı askerlerin üzerine
  yürüdü ve müslümanı ölümden kurtardı ve bedelini canı ile ödedi; öDLEK MüSLüMAN ise arkasına bakmadan kaçtı ! Filme 10 üzeriden 8 puan vermişler vallahi ben olsam 10 üzerinden 18 puan veririm !

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -22 (from 32 votes)
 3. Mavideniz dedi ki:

  Srdjan Aleksic’in babası ” Oğlum insanlığını yaparken öldü ” demiş.Etkilenmedim desem yalan,gerçek hikaye olması daha da üzüyor yaralıyor insanı.Film bittikten sonra bir kere daha anladım ki iki türlü insan var; iyi insan kötü insan.iyi seyirler

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +9 (from 9 votes)
 4. Nesim dedi ki:

  Ah Marko ah, o sigarayı evde unutmasan…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 5. KaRTaLiZMa dedi ki:

  Bir canavar canınızı yaktığında şaşırmayın o sadece tek bildiğini yapıyordur ayırt etmeden, asıl düşmanınız ise onun bir gün pişmanlık duyacağını ve değişebileceğini düşünmenize sevk eden uslanmaz pollyanna aşığı vicdanınızdır.. “keşke” lerle dolu bir film, izlemelisiniz..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 6. Tibet dedi ki:

  Boşuna yazmıyor sigaranın üstünde öldürür diye. Bir şekilde sebep oldu yine ölüme.
  Arkadaşlık, vefa, iyi niyet, pişmanlıklar üzerine bir film. Biraz karışık geldi bana ama güzel filmdi. Gerçek olması etkileyici.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)
 7. Cesur Müslüman dedi ki:

  Genius denen zeki insan bu filmi seyrettikten sonra içindeki insani duyguların kıpırdaması gerekirken sen, hristiyanı cesur Müslümanı ise korkak sınıfına sokacak kadar yorum yeteneğine sahip olduğun anlaşılıyor. Anla kardeşim anla iş cesarette ya da korkaklıkta bitmiyor. İnsanlıkta bitiyor. Korkak dediğin Müslüman ise canı pahasına bir kadın ile bir çocuğu koruyor.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +11 (from 11 votes)
 8. yagub dedi ki:

  Genius … o savaşta bir tane gavur askerinin vicdanını kahramanlık mış gibi gösterip bunu tüm sırplara genellemen …. sen savaşın nedenkerini, sonuçlarını oluşan vahşeti hiç araştırmadın herhalde.. savaş sonunda öldürenler sırplar (Kafirler), ölenlerse Boşnaklar (müslümanlar)….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 6 votes)
 9. Genius dedi ki:

  Tabi insan herkesi kendisi gibi Genius zannediyor. Burada filmin senaryosuna (duygusal bir kılıf altında müslümanları nasıl aşağıladığına) dikkat çekip kinaye yapiyoruz, adamlar ise cümleleri nasılda dik dik anlıyor. Helal olsun yani. Demekki bundan sonra sözlerin doğru anlaşılması için “Ali ata bak”. “Ayşe topu tut” tarzında yazmak lazım.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 7 votes)
 10. nezz dedi ki:

  çok etkileyici

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 11. pipolu dedi ki:

  Gerçek bir hikâyeden yola çıkılarak kurgulanan yapım, etkileyici ve uzun bir sekansın ardından oniki yıl sonrasına geçiş yaparak, üç ayrı öyküye bölünüyor.

  Biribirinden bağımsız olarak ilerleyen bu üç öykünün karakterleri, yaşanan elim olayın içinde fiilen bulunan kişilerdir.
  Oniki yıl sonrası hallerine şahit olduğumuz bu karakterlerin sevap ve günahlarına ,vicdan azaplarına şahit oluyoruz.
  Çeşitli hesaplaşmaların yaşandığı bu bölümlerin akabinde filmimiz giriş sekansına geri dönerek,yarım kalan olayı tamamlayıp son buluyor.

  İnsani duyguları oldukça ön plana çıkaran, af etmenin erdemini bir kez daha hatırlatan yapımı, kendi adıma çok başarılı bulduğumu ve imdb:7.9 gibi bir puanı da hak ettiğini düşünmüyorum…

  Yönetmen Srdan Golubovic ,Yunanistan’ın uluslararası değeri yönetmen Teo Angelopoulos’u bariz taklit ettiğini görüyorum.
  Uzun yürüyüş sekansları,kimi zaman çok dar açılı ,kimi zamanda geniş ölçekli panoramatik çekimleri, birbirini takip etmeyen konu açılımları,yarıda kesilen diyologlar ile uyandırmak istediği “ne olacak”?, muamması vs.vs….
  Golubovic ,Angelopoulos’un yolundan gitmeye çalışmış ancak fena tökezlemiş.
  Bildiğim ve devamlı tekrar ettiğim bir şey varki ,bir çok öyküyü bir arada anlatmak ve bunları bir sona bağlamak her yönetmenin harcı değildir.

  Öykü bize vereceği mesajı veriyor.Buna sözüm yok, ama o kadar .Her şey sanki o kadar havada kalıyorki, sanki tamamlanamıyor. Benim hiç sevmediğim biraz ondan, biraz bundan halleri , bu filmi de fena yaralıyor.

  Gelelim karakterlerin 12 yıl sonraki fiziki değişimlerine…
  Ancak Yeşilçamın bir haftada film çektiği zamanında ki makyaj, berbat üstü…Bir saç traşı , bir sakal uzatma, emanet duran peruklar….Oniki yıl önceki fotolarına hiç bakmadımı bu yönetmenimiz, kreatörümüz….Tek kelimeyle vasat altı…

  Peki bu film nasıl oldu da yedi adet ödül aldı…Eurovision’u hatırlayınız…”Körler ve sağırlar birbirini ağırlar” durumları…

  Netice olarak seyredilecek düzeyde olan yapımı, ödül bakımından olsun ,olumlu eleştiriler bakımından olsun ,bu denli pohpohlanacak bir yanı olmadığı görüşündeyim…

  Emeğe teşekkürler…pipolu

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 6 votes)
 12. alis dedi ki:

  genius arkadaş demiş ki, silahı görünce müslüman kaçtı,3 keleşli asker adamı öldürecek ne yapsaydı adam, kaçmayacak bir erkek göstersene bana,pisi pisine ölsemiydi? Hem savaşta adam o kadar sırp ın içinde, yaşadığı yeri terk etmemiş sence o cesaret değil mi? Film 10/6.5

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 13. carbotti dedi ki:

  Sırpların savaşta bırakın müslümanları kendilerine dahi yaptıkları zulüm anlatılmış. Ağır bi film. Bazen sıkıcı kaçabiliyor.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 14. tatliyesim dedi ki:

  Muhteşemdi… Harikaydı… İnanılmazdı…
  Ellerine sağlık Admin.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 15. LULA dedi ki:

  savaşın ,acımasızlığın,merhametsizliğin,kötülüğün,vel-hasıl her nevi fena işlerin dini dili ırkı mezhebi olmaz,ve yine dostluğun,merhametin,iyiliğin,vesaire güzel şeylerin de dini dili ırkı mezhebi olmaz,her toplumun içinde kötü insanların olduğu gibi yine her toplumun içinde iyi insanlar vardır,bir ülkenin tüm insanlarına tamamı ile iyi ya da kötü diyemezsiniz,bir mezhebe mesub tamamı ile iyi yada kötü diyemezsiniz,bir ırkın insanlarına ya da bir dinin insanlarına tamamı ile iyi ya da kötü diyemezsiniz ,eğer der iseniz bu sizin ne kadar cahil, ne kadar kör,ne kadar vicdansız ve insafsız olduğunuzun tescili olur, kanıtı olur, ve resmen kendi kendinizi rezil etmeye yeter ve artar,böyle işlerde taraf tutulmaz ,bir arkadaşın da dediği gibi aynen ” dünyada sadece iyi insanlar ve kötü insanlar vardır ” ne bir ülke, ne bir din, ne bir ırk ,ne bir mezhep için tamamı ile iyi ya da kötü demek aptallıktır,sadece iyi insanlar iyidir,ve kötü insanlar kötüdür,ve hangi ırktan hangi dinden hangi mezhebten hangi ülkeden olduğuna kimse karar veremez,iyiler iyidir kötüler kötüdür,bir ailenin içinde bile iyiler ve kötüler oluyor ise fazlada düşünmeye ve uzatmaya gerek yok.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 16. Özzgür dedi ki:

  Bu filmi yazan yöneten ve oynayanlara soruyorum. Bu ne biçim bi filmdir arkadaş sitede belki izlemediğim film yok bu kdr saçmasini görmedim

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 2 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle