VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.6/10 (57 votes cast)

kautokeino_rebellion

-The Kautokeino Rebellion (Kautokeino İsyanı) 2008 Danimarka,Norveç,İsveç / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 6.9/10
Tür: Dram, Tarih
Yönetmen: Nils Gaup
Oyuncular: Anni-Kristiina Juuso,
Aslat Mahtte Gaup, Mikkel Gaup
Süre: 1 saat 36dakika

19. yüzyıl Norveç’te geçen olaylarda, kilise ile işbirliği yapılarak kasabaya likör satışı gerçekleştirilir. Fakat zamanla buradan elde edilen kar, din adamları tarafından ele geçirilmeye başlayınca, bölge halkı sefalete sürüklenir. Bu şartlar altında İskandinav tarihinin unutulmaz direnişi başlayacaktır.

Gerçek bir tarihi olaydan alınarak beyazperdeye aktarılan filmi sizlere altyazılı sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. (FİLMİ ÖNEREN İZLEYİCİMİZ: TOZMİK)

Fragman

FİLMİ İZLEMEK İÇİN part1,part2,VK,Putlocker vb YAZAN YERLERE TIKLAYIN.

Mail.ru HD

VK HD Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.

VideoSlasher

VIDEOSLASHER SİTESİNDEN HIZLI İZLEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.


VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.6/10 (57 votes cast)
The Kautokeino Rebellion izle, 7.6 out of 10 based on 57 ratings


Toplam 30 Yorum Yapılmış.

 1. goldastor dedi ki:

  güzel film, emeği geçenlere teşekkürler. Ömer thor saol arkadaş.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 2. escobarmantalitesi dedi ki:

  en özetle, Braveheart tadında olmuş. film sıkıcı da değil, ki süre zaten çokta uzun değil. izlenilir.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 3. Lewo dedi ki:

  fragmanı izlemek yeterli…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -4 (from 4 votes)
 4. safa dedi ki:

  bir çok norveçli artık hristiyan değil eski dinlerine inanıyorlar darısı biz türklerin başına filmde norverç halkı kültürüyle ortadoğudan çıkan bir dinin çatışmasını izliyoruz

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 33 votes)
 5. Tozmik dedi ki:

  Arkadaşın dediği gibi Ortadoğudada Samiler var.Arap,İbrani,Süryani ve Arami gibi halkların mensup olduğu etnik gruptur.burdakilerede Samiler deniyor ama esasen Lapon olarak bilinirler.Anlam karmaşası olmasın diye bunu belirtmek zorundaydım.burda bahsedilen Samiler Laponlardır.Ortadoğudaki Samiler ayrı bir ırk yani alakası yok.
  Laponlar ya da Samiler, Norveç ve İsveç’in Kuzey Kutup Dairesi içinde kalan bölgelerinde çok eski tarihlerden bu yana yaşamakta olan bir etnik grup. Laponların günümüzdeki sayıları 60.000 kadardır ve %70’i Ural dil ailesine bağlı Sami (Saame) dili olan Laponca konuşur.
  Laponların temel uğraşı,ren geyiği yetiştiriciliğidir (topraklarında 700.000 dolaylarında ren geyiği yaşar). Laponların dokuma giysilerinin kullanışlı ve güzel olması dikkat çeker. Laponların kendi bayrakları, ulusal marşları ve ulusal günleri vardır.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 15 votes)
 6. Tozmik dedi ki:

  Hıristiyanlık (çoğunlukla Luteryan , Ortodoks) , Şamanizm inanırlar.Etnik grup olarak bahsedilen ırk daha çok Finliler ve Estonlardır.Laponya diye araştırırsanız göreceksiniz zaten.Bölgenin yerli halkı, bugün sayıları çok azalmış olan Sami uluslarından biri olan Laponlar’dır.Laponca diye dilleri bile vardır.Yerlisi yani bunlar İskandinavyanın denilebilir.Şamanizm inanışı azda olsa var ama çoğunlukla olan parantez içinde belirttiğim dinlerdir.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 9 votes)
 7. ayyapim dedi ki:

  ———-safa—– adli üye, temennilerini ve dini inanisini kendine sakla,biz TÜRKLER her daim MÜSLÜMAN olmaktan gurur ve kivanc duyduk,hadi simdi git DIN TÜCCARLIGINI baska sitelerde yap,burasi film izleme platformu ve film hakkinda yorumlar itibar görür..SAYGILAR…(filmi izlemeden önce yorumlari okudugum icin film hakkinda yorum yapamadim kusura bakmayin)..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 49 votes)
 8. geto dedi ki:

  TEŞEKKÜRLER GERÇEKTEN GÜZEL FİLM (BU FİLM İ İZLEYİNCE AKLIMA ŞU YAZI TAKILDI BAK ŞİMD NERDEN NEREYE :Laponların kim olduğunu biliyor musunuz? Peki Finlandiya’nın ikinci büyük kentinin neden Turku olduğunu ya da İsveçli dazlakların Türkleri aşağılamak için ne dediğini biliyor musunuz? Şimdi sıkı durun. İsveç modern tarih biliminin babası ve bilimsel çalışmaları nedeniyle asalet ünvanı alan Sven Lagerbring’in “İsveçliler Türk kökenlidir” dediğini biliyor musunuz?
  Şimdi de baştaki sorularımıza yeniden dönelim ve yanıtlarını verelim. Laponlar, İsveç ve diğer İskandinav ülkelerinin yerli halklarıdır. Bugün hâlâ İskandinav Yarımadası’nın kuzey bölgelerinde yaşarlar. Çekik gözlüdürler, yanık ve esmer tenlidirler. Finlandiya’nın ikinci büyük kentinin adı da İskandinav uluslarının yarı-tanrısal kurucusu olan Oden’in geldiği ülkenin adına, yani ‘Turkland’a atfen verilmiştir. İsveçli dazlaklar da Türkleri aşağılamak için ‘şeytan Lapon’ derler… Siz de benim gibi bütün bu soruları ve cevapları okuyunca şaşırmış olmalısınız. Hatta içinizden ‘İsveç nire Türk ülkesi nire’ diye de sormuşsunuzdur. Bu iddiaların hepsi az önce yukarıda sözünü ettiğimiz Profesör Seven Lagerbring’e ait. İddiasını ileri sürdüğü yıl ise daha da çarpıcı: 1764.
  Kaynak Yayınları, Profesör Sven Lagerbring’in 1764 yılında İsveççenin Türkçe ile Benzerlikleri-İsveçlilerin Türk Ataları başlığıyla yazdığı kitabını yayımladı. Lagerbring kitapçığını İsveç’in tanınmış dilbilimcisi ve Bakanlık Müsteşarı Şövalye Johan İhre’ye göndermiş ve tezleri için onun uzmanlığına başvurmuş. Elimizde Şövalye Johan İhre’nin yanıtı bulunmuyor. Ancak bu kitapçığın yayımlanmasında tam beş yıl sonra Lagerbring’e bilimsel çalışmaları nedeniyle asalet unvanı verilmiş.
  Peki kimdir bu Profesör Lagerbring? 1707 doğumlu olan Lagerbring, otuz beş yaşında tarih profesörü olmuş. Kırk bir yaşında ülkenin ikinci büyük kenti olan Lund Üniversitesi’nin rektörlüğünü üstlenmiş ve bu görevini 1769 yılına kadar sürdürmüş. 1764 yılında birçok bilimsel eserin yanı sıra az önce sözünü ettiğimiz tezini kaleme almış. Ardından Lagerbring’e çalışmalarından dolayı 1769 yılında asalet unvanı verilmiş. Bütün bunlara bakınca çok ciddi bir bilim adamıyla karşı karşıyayız. Öyle ki Lund Üniveristesi’nin logosunda Lagerbring’in bir de resmi var. İsveç’in modern tarih biliminin kurucusu olarak da anılan Lagerbring’in en önemli eseriyse dört ciltlik İsveç İmparatorluğu Tarihi’dir.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +9 (from 15 votes)
 9. KaRTaLiZMa dedi ki:

  ayyapim’ ın bir cümlesine dair bilgilendirme.. “Biz” Türklerin tarihte inandıkları dinler; gök tanrı dini, mani dini, budizm, hristiyanlık, musevilik ve islam… ha birde genelleme yaparken “inanmayanlar” adına konuşmamak gerekiyor..! Filme gelince, dinleri amaçtan ziyade araç olarak kullanan adamlara dair bir örnek sadece.. izlemenizde fayda var…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 22 votes)
 10. Tiyatro dedi ki:

  Hz. İsa’ nın ölümünden sonra değiştirilen(4 farklı kitap) hristiyanlık o günlerde evlendiği kapitalizmle nikahını hiçbir zaman ve hiçbir yerde bozmamıştır. Ortaçağda değişik bir hal alıp zirveye ulaşan bu faşizan tutum bugün dünyayı yönetenlere ışık tutmaktadır. Bu nikah günümüzde ABD coğrafyasında bir tutam hristiyanlık bir tutam yahudilik %80 de kapitalizmle harmanlanıp EVANJELİK HRİSTİYANLIK adıyla büsbütün vahşileşmiştir.
  Filmde yaşayan halk köken itibariyle Türktür. Bugünkü Doha, Saka(saha) Türklerinin Sibiryadaki yaşantılarına birebir benzer bir hayat sürmektedirler(filmde)…
  safa adlı arkadaş “ileri düşüncesiyle!!!” bazı “engin saptamlarda!!!” bulunmuş :) İş bu noktada darısı dediği ve başına istediği dini yada kavramı açıklamaktan bile aciz olduğuna inandığım birine bir yığın yazı yazmak isterdim ama gereksiz.
  Türklerin eski dini Gök Tanrıdır bugün gelinen noktada Ahmet YESEVİ, Tasavvuf,… sayesinde Türk=Müslüman tabiri iç içe geçmiş bir bütündür. Ucuz safsatalara kulak vermek gereksiz.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 10 votes)
 11. Tozmik dedi ki:

  İsveçliler konusunda emin değilim ama Finliler ve Hunların kökünün Türklere dayandığını biliyorum.Mesela Moğollar Türklüğe dayanır kökenleri ama İslamı benimsememişlerdir.hatta İslama ciddi anlamda zararlar vermişlerdir.çoğu Putperest yada Hristiyandır.Bu arada Ünlü bir Lapon sölemek gerekirse Renée Zellweger örnek olarak verilebilir.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 11 votes)
 12. Yıldız dedi ki:

  Türklerin nasıl müslüman olduklarını bilmek için..Horasan’ın,Buhara’nın araplar tarafından talan edilmesini bilmek gerekir..Haccac ve Rutbil i bilmek gerekir..Abdülmelik ve oğlu Kuteybe ibni Müslim in Türkleri nasıl katlettiğini bilmek gerekir..Talkan,Curkan katliamını bilmek gerekir..Sallamayla olmaz..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +15 (from 25 votes)
 13. TENGRİ dedi ki:

  Safa çok haklı bence…Tarih bilinci ve kültürü olan bir insan neden müslümanlık veya semavi bir din istemediğini bu dinlerin hepsinin Türkler gibi göçebe asıllı, doğayı seven toplulukların asimilasyonuna sebep olduğunu bilir. Ben Türklerin kökeninden inceleyen birisi olarak en güçlü ve Dünyaya örnek zamanlarının Din baskısı altına girmedikleri zamanlar olduğunu açıkça gördüm. Bir tanrı var ama doğayla bütünleşmiş, özgürlükçü bir tanrı. Ortadoğudan çıkan dinlerin tümü vahşet, kan, savaş getirmiş. O yüzden safa haklısın darısı tüm Türklerin başına. Ay veya ayyapım nickiyle Müslüman fanatizmi yapan arkadaş da herkes adına konuşmasın. Her Türk müslümandır lafı çok büyük faşist , ezici bir politikanın söylemidir. Onun da kim olduğunu herkes biliyor. Ben de islamiyet öncesi döneme hayranım inceleyin de sosyal adalet, gerçek toplum yapısı, bağlılık, askeri güç neymiş görün derim. Yani “ayyapim” asıl sen din tüccarlığı yapıyorsun, her daim müslüman falan değildik özünü unuttuysan sen iyice asimile olmuşsun işte. Adam gidin din değiştirin mi diyor da din tüccarlığı yapıyor, reklamları senden okuduk maşallah, her daim müslümanmışız :D:D:D

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +9 (from 31 votes)
 14. sugar men dedi ki:

  –YILDIZ– adlı yorumcu tarihi tek yönlü olarak belirtmek iş değildir. Önemli olan tarihi her yönüyle aktarmaktır. Müslümanlar ve Türkler tarih boyunca sıkı ilişkiler içerisinde olmuşlardır. Zatem türklerin islamiyeti seçmelerinin nedeni de budur. Müslümanlığın göktanrı dinine olan benzerliği ve aklen daha yakın olmasındandır. Lütfen bilgisizce bazı fikirleri aşılama girişimlerinde bulunmayalım.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -4 (from 18 votes)
 15. arden dedi ki:

  admin, burda film hakkında değilde başka konular hakkında yorum görmek yanlış oluyor, bu tip yorumları yayınlamayın lütfen… (ADMİN: FİLMİN KONUSU DİNLERLE BAĞLANTILI OLDUĞU İÇİN KONU İÇİNDE KALIYOR)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 5 votes)
 16. Zafer dedi ki:

  mükemmel bir film. mutlaka izleyin. teşekkürler tozmik ve admin. yorumlara gelince; kasabanın papazı aynı tayyip. din allah deyip sindirmek. meyhaneci de bülent arınç. hıhçıbaşı. film islam faşizminin hıristiyan versiyonu. bunların türk olduğunu söylüyorsunuz. ülem türkiyede bile türk diye birşey olmadığını söylüyorlar, siz onların türk olduğunu nerden çıkarıyorsunuz? işte bu din yok mu din… adamı insanlıktan çıkarıyor. yeryüzündeki son mabedin son tuğlası son din adamının kafasına düşmeden insanlık huzur bulamaz.filmden bir alıntı, amaherşeyin bittiğini düşündüğün anda bile bir şey kalıyor. umut. hala tayyip ve saz arkadaşlarının yargılanacağından umutluyuz. memleket ne kadar da bunlarla dolu olsa bile.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 19 votes)
 17. pipolu dedi ki:

  İskandinav sinemasından gelen bu dönem filmi, acıklı bir hikaye sunuyor.

  Yerli halkı alkole alıştıran bar sahibi,bu kişileri boçlandırarak kazancını katlarken, gücünü maalesef ki din adamlarından ve kiliseden alıyor… Ancak bu zalim zatlara karşı , cabbar ve dirayetli bir kadın, öğretileriyle halkı bilinçlendirip, zalim bar sahibini iflasın eşiğine kadar getiriyor
  Tabiiki bundan sonrası tarihte çok kez eşine rastladığımız, iktidarın gücünü kullanarak elleri ve kolları bağlanan yerli halka, isyandan başka bir seçenek bırakılmıyor.

  Bu zavallı insanların ağır doğa koşullarıyla baş etmelerine geniş yer veren yapım, yerli halkın yaşam biçimlerini izleyene aktarırken, daha baştan hiç bir olay yaşanmasa dahi, geçim için çektiklerinin kendi başına bir dram olduğuna şahit oluyoruz..Birde üstüne yaşananlar, haklı isyanlarını ortaya koyarken, bizde yerli halk tarafında yerimizi alıyoruz.

  Kendi hikayelerini anlatan yapımlar genelde başarılı olurlar ve bu kural burdada değişmiyor.Dönemin ve ortamın yansıltılması gayet başarılı olan filmde enfes kar manzaralarıda görlümeye değer…

  Emeğe teşekkürler ve iyi seyirler dilerim

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 10 votes)
 18. Ali dedi ki:

  İki okyanus arasını Türk yaptık.Yok arkadaş böyle bir ego.Kazakistan da Azarbaycan da vs bir çok yerdede kürt var oralar kürt diyarımı olur.Afirkalılara da Türk diyecekler renk tutmuyor yoksa oryıda halledecekler.Aynaya bakın,hangi biriniz Sakalara benziyor.Benim gözlerim çekik peki ya sizinki..
  Ateistseniz neden bunun reklamını yaparsınız.Söz sahibi olana kininizi neden din üzerinden yaparsınız.Siz bırakın sakayı moğolu.1000 bilmem kaç senelerini 1900 leri okuyun önce.Kendi tarihinizi öğrenin dostunuzu düşmanınızı bilin.
  Şaman mış bana ne senin atından eşşeğinden güneşinden odunundan.Git neye tapıyosan tap..Nimetinden de faydalan..Bu yolu kendin bulmuşsun bırak da,yolunu kaybedenler kendi doğrularını bulsun.Bir kaç kişinin kendi doğrusunu toplumun genel doğrusu gibi lanse etmesi kadar saçma bir şey olamaz..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 14 votes)
 19. erkan dedi ki:

  herkesin dini kendine de dinsizliğin propagandasını yapmayalım lütfen.seksen bilemedin yüz yıllık azami ömür için değil ebedi bir hayat için din gerekli bize. türkler engüçlü dönemi islamdan önce diyen arkadaşa söylüyorum osmanlı üç kıtaya yayıldığında islam değilmiydi.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 22 votes)
 20. ottoman dedi ki:

  Osmanlı artık 4 kıtaya yayıldığında Türk değildi :)) Osmanlı Birleşmiş Milletler gibi birşeydi ve Araplaşmış, Farslaşmış bir Ottoman vardı. Önce Tarih bilgisi ve bilinciyle gel sonra konuş.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 17 votes)
 21. Tiyatro dedi ki:

  Tozmik; İsveç de vardır Avusturalyada yoktur gözüyle bakılmaz kültüre bakılır ve çıkarım yapılır lakin sizin ülke etnik çeşitliliği(bugünkü kitaplarda) açısından yorumladığınızı varsayıyorum. Aksi halde bu denli kültürlenme görünmez. Büsbütün Türk yaşamı filmdeki insanların yaşadıkları. Ki Finlandiyalılar Türktür. Dilleri Ural-Altay dil grubuna aittir. Türkler o bölgeye yerleştiğinde İsveç, Norveç yoktu. Hasılı büsbütün bir yerleşim sağlandı. Sonradan sınırlar girdi falan filan…
  Yıldız; size cevap vereyim mi vermeyeyim mi diye çok düşündüm. Ama wikipedia sıkmasıyla harmanladığınızı düşünüyorum mevzuuları. Zira büyük resme bakmayı bırakın yakınından bir parçasını bile görmeden resme ilişkin çıkarımda bulunmak anlamsız. Hele hele resmi görmeyip anlatıldığı kadarıyla ahkam kesmek… Filmde Türke din biçilemeyeceği dolaylıda olsa anlatılmış siz döve döve Türkler müslüman yapıldı demişsiniz. :)
  Hem bu ucuz solcu zihniyetten hem mevcut iktidarın din sömürmesi zihniyetinden nefret ediyorum.
  Her ikiside büsbütün nefsinin peşinde biri dinin hayatı düzenlemesini istemeyip acayip bir serbestliğin peşinde diğeri sömürüp mevki edinme derdinde…
  İşin özünde Türkler müslümanlığı severek ve isteyerek seçmiştir. Bugün TÜRK kelimesi MÜSLÜMAN kelimesiyle eşdeğerdir. Bir takım zırvalar hatta güdülenmiş zırvalar bunu değiştirmez. Birde işi öbür yanı vardır ki o boyuta birçoğunun beyni yetmez. İncelemek isteyenlere birkaç başlık vereyim: Hazar Türkleri, Tasavvuf, Hatay, İstanbul, Mardin,Kılıç Arslan…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -7 (from 19 votes)
 22. ayyapim dedi ki:

  Bismillahirrahmanirrahim.
  Kul yâ eyyühel kâfirûne lâ â’büdü mâ tâ’büdûne ve lâ entüm âbidûne mâ â’büd ve lâ ene âbidün mâ abedtüm ve lâ entüm âbidûne mâ â’büd leküm dinüküm veliye diyn.
  Kâfirun Sûresinin Anlamı (Manası)
  « De ki: Ey kafirler, ben sizin tapmakta olduğunuz putlara tapmam. Siz de benim mâ’buduma tapanlardan değilsiniz. Ve ben sizin taptıklarınıza asla tapıcı olmadım. Siz de benim mâ’buduma tapıcılardan değilsiniz. Sizin dininiz size, benim dinim bana. »
  ALLAH(cc) kelaminada inanmayanlar beni ilgilendirmez..Hayrani oldugunuz MÜSLÜMANLIK degilse,dinsizlikse yada baska bir dinse sizin görüsünüz,benim görevimse her müslüman gibi islam a cagirmak..Gelelim TENGRI ve SEFA ya;cok bilmislik ve ukelalik dizboyu,yaptiginiz yorumlardan anlasiliyorki islam karsitisiniz,ALLAH insana akil vermis yol göstermis hakyolu varken ,ALLAH(cc) in 99 ismi varken siz ona TANRI diye hitap etmeniz, ATEIST olmaniz ,benim dinime hakaret etme hakkini vermez…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 28 votes)
 23. Hatim dedi ki:

  “ayyapim” hatim indirmişsin bakıyorum. Bu ne kafir avcılığıdır herkesi kafir ilan etmişsin.Ama yazdığının anlamını kavrayamamışsın. Sizin dininiz size benim dinim bana cümlesini bir gram anlamamışsın ki buradan İslama çağırıyorsun ve bunu kendine görev edinmişsin. Kur’an’da bu sure bir olay için yazılmıştır peygambere atfen. Yani sen gidip de bu sureyi”Ey dinsizler bilmem ne bilmem ne gibi sözlerle TEHDİT MESAJI HALİNE GETİREMEZSİN,getirirsen kendini Allah yerine koymuş olursun ve şu anda yaptığın da budur. Allah’ın kelamını oraya buraya Allah’ın elçisi gibi yerleştirmen de senin din bilgisinden yoksun bir fanatikten başkası olmadığını gösteriyor. Ha Allah derim, ha Tanrı derim ha Tengri derim ha istersem Oh my God derim. Görev bilmişsin de amacın para puan toplar gibi sevap toplamak, yani maddi çıkarların var içinde. Ben belki Ateistim ama senden daha iyi biliyorum Kur’an anlamını ve indiriliş sebeplerini,surelerin anlamlarını. O YÜZDEN KİMSENİN DİNİNE DE DİNSİZLİĞİNE DE asıl sen karışma. Dinime ya da Dinsizliğime söven Müslüman olsa bari, nato kafa nato mermer…..Ey kafirler diyor ya altı üstü filme yapılan yorumlara, yuhhh. Kendimi bir an puta tapan Araplar gibi hissettim :D:D öyle değilim de senin yazdığın surede kastedilenler onlar :D:D Her olaya ve kişiye KAFİRLER diye bağlamayı seversiniz kısa yoldan çünkü:))) Klasik ampul parti zihniyeti:))

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 21 votes)
 24. ayyapim dedi ki:

  EEEEEEEYYYYYYY KÖR GÖZLÜ HATIM…….(.Ey kafirler diyor ya altı üstü filme yapılan yorumlara, yuhhh. )iyi
  oku,o yazdigim KAFIRUN SURESI nin TÜRKCE meali…cevaben yazdigin kisilerede HAKARET eden yorumlar yazma(Dinime ya da Dinsizliğime söven Müslüman olsa bari, nato kafa nato mermer…)medeni bir insan olmadigin
  yazilarindan belli,benim yazdigim beni ilgilendirir, kimseye hakaret etmeden elimden geldigi dilimin döndügü aklimin yettigi kadar anlatir ve yazarim…benim DINI bilgim seni ilgilendirmez,lakin yazdiklarimi kavrayamaman,inceliklerini görememen senin yasamadigin DININ nüans farklaridir.Memleketimde ne kadar dinsiz,insan sevgisinden uzak,konusma özürlü,hakaret seven yaratiklar varmis ,yazik…yinede ALLAH yolunu acik etsin….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 21 votes)
 25. yavuz dedi ki:

  safa nickli din tüccarı bu yorumu için burası doğru adres değil git başka yerde sat ne satacaksan müslüman mahallesinde salyangoz satamazsın yemeyiz biz bu numaraları bu memleket şükürler olsun ki İSLAMİYET ile şereflendi değer kazandı filmi izlemedim izleyince yorum yazacam inşaaalh

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 4 votes)
 26. zafer sen bir zavallısın dedi ki:

  zafer ve zafer gibi düşünen kişiler yüzünden güzel ülkem cüzzamlılar diyarına döndü farklı hiçbir fikre tahamülü olmayan fikir ahlak cüzzamlıları.İSLAM faşizmi ne demek oluyor terbiyesiz insan senin dinin mezhebin iyi bir şey olaydı başka bir dinle heleki İSLAMİYET ile faşizmi bir arada anmazdın.memleket döt kılı ile dolu diyen bir cahilden hiçbir şey beklenemez.ithamların senin ne denli zavallı bir kişiliğe sahip olduğunu belli ediyor.lanet olası bir film yorumu yapacaksın sadece ama ortalığı bulandırıp, senin gibi düşünmeyen insanlara iğrenç bir biçimde hakaret ediyorsun.gına geldi senin gibi ahlaksızlardan

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 27. admin lütfen gereğini yap dedi ki:

  admin, burda film hakkında değilde başka konular hakkında yorum görmek yanlış oluyor, bu tip yorumları yayınlamayın lütfen… (ADMİN: FİLMİN KONUSU DİNLERLE BAĞLANTILI OLDUĞU İÇİN KONU İÇİNDE KALIYOR) arkadaş çok doğru bir talepte bulunmuş.bu site DİNİMİZ İSLAMİYETE ve başbakanı seven kişilere… kılı diye iğenç bir biçimde hakaret etme yeri değil siyaset yapma yeri değil ha aksini düşünüyorsanız eğer inandığınız partinin çalışmalarına katılın filmin konusu:dinlerle balantılı olduğundan dolayı konu içinde kalıyor deme hakkınız yok bu iğrenç ifadeleri hakaretleri edenler kadar yayınlayan bu zihniyetinde kabahati büyüktür .admin unutmayın başkalarının haklarına inanaçlarına fikirlerine saldırmak hakaret etmek konu içinde kalmak değildir özgürlük hiç değildir (admin: ilgili yorumu editledim)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 4 votes)
 28. teşekkürler admin dedi ki:

  admin ilginden ve nezaketinden dolayı sana teşekkür ediyorum.film gerçekten kaliteli arkadaşlar bir arkadaşımızın dediği gibi cesur yürek tadında, tarzında bir film abartılı kafa koparmaca, dandik dövüş sahneleri kesinlikle yok.aldığı puandan biraz daha fazlasını hakeden bir film olmuş

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 29. jesus dedi ki:

  geto ne çok kitap okumuşsun sen öyleeee.neymiş turkce ile isvecce aynı..isveclilerin koku turkdur falan..hayırdır neyın kafası buuuuuu..İsveççeyle Türkçe arasında kalabalık tan başka 1 tane daha benzer kelime söylesene…ayrıca avrupada tum ıskandınav ülkelerınde kaldımmm.nazıler şeytan diyormuş türklere bu neyin kafası

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 2 votes)
 30. Hür irade dedi ki:

  Allah yok, din yalan, devlet en büyük şeytan. Saygılarımla.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 5 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle