VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.0/10 (21 votes cast)

pozitia_copilului

-Pozitia copilului / Child’s Pose 2013 Romanya / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.5/10
Tür: Dram
Senaryo: Razvan Radulescu
Yönetmen: Calin Peter Netzer
Oyuncular: Luminita Gheorghiu,
Bogdan Dumitrache, Natasa Raab
Süre: 1 saat 52dk

Barbu, annesiyle yaşayan orta yaşlı bir adamdır ve aşık olduğu kişiyle birlikte yaşamak istediğini söyler. Buna oldukça tepki gösteren annesi Cornelia, birlikte olduğu Carmen’den nefret eder. Barbu, günün birinde trafik kazası geçirince başına gelenlerden kurtulması için yine annesinin yardımına ihtiyaç duyacaktır.

Berlin Film Festivalinde Altın Ayı ödülünü alan yapım, drama türünde oldukça söz edilen filmlerden birisi.. Romanya’nın sosyal uçurumlarına da atıfta bulunan ve bir kazadan yola çıkarak pek çok konuya değinen filmi VizyonFilmizle.Net olarak sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

HAK SAHİBİ FİRMADAN GELEN TALEP DOĞRULTUSUNDA FİLM, SİTEMİZDEN KALDIRILMIŞTIR. ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.0/10 (21 votes cast)
Pozitia Copilului - Child's Pose 2013 izle, 7.0 out of 10 based on 21 ratings


Toplam 10 Yorum Yapılmış.

 1. Genius dedi ki:

  Zenginlerin ayrıcalıkları, polislerin yavşaklığı, fakir insanların saflığı bir yana, anne ile çoçuğu arasında
  çaktırmadan iğrenç bir ilişkiye atıfta bulunuyor. Bence Romanya’lılar sosyal sorunlara el atmadan önce
  ahlaki sorunlara bir göz atsınlar.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)
 2. sulemegem dedi ki:

  geçen haftalarda vizyonda olan DİANA filmini yayınlarsanız çok sevinirim…sinemada izleme fırsatı bulamamıştık umarım yayınlarsınız…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Tozmik dedi ki:

  Hayal kırıklığına uğradığım bir film oldu.Altın Ayı nasıl vermişler bu filme hayre doğrusu.Yabancı dilde son dokuza kalacağını bile sanmıyorum.Bu kalırsa bizim filme Oscar vermeleri gerek.Kaç tane bu tip sıradan kaza yaşanıyor.Sadece bizim Ülkemizde günde kaç tane kişi kazalarda ölüyor.Bunların hepsini filme çekmeye kalksak.Filmde duygu olsa anlıcam.oda yok.Rumen sineması son dönemlerde çıkıştaydı.ama kötü filmlerinin bile ödüllendirilmesini enteresan buldum.Cannesten Palmiye alan filmi Fransa mesela kendi Oscar adayı filmi olarak seçmedi.Bu sene festival filmlerinde iş yok.Kelebeğin Rüyasının şansını yüksek görüyorum bu yüzden.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 6 votes)
 4. Fügen Atasoy dedi ki:

  Öncelikle önemli bir ödüle sahip bu filmi bizim için paylaşan ademine teşekkürler. Film kötü değil ama mutlaka izleyin diyemiyorum çünkü filmdeki karakterler ve yaşanan olaylar bize çok tanıdık. Oğluna aşırı düşkün 60lı yaşlarda baskın karakterde bir anne; ölümle sonuçlanan bir kaza sonrası cezadan kurtulmak için gösterilen her türlü çaba.. Hepsi çok tanıdık.
  Müziksiz sadece diyaloğa dayalı filmlerden pek hoşlanmasam da büyük bir ödüle layık görülmüş bu filmi bence izleyin. Sonuçta sıkılmadan sonuna kadar izledim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 5. Sİbend dedi ki:

  Kesinlikle konu bizim aile kültürümüze çok tanıdık. Haklısı haksızı olmayan bir durum var. İzlenmesi gereken bir film. Admin paylaşım içinde teşekkürler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 6. önemsiz dedi ki:

  Ben de beğendim. Anne ve çocuğun ilişkisi güzel işlenmiş. Böyle çok insan var çevremizde; kendi cehennemlerini bizatihi yaratıp, başkasını da kontrol manyaklıklarıyla sinir eden. Çocukla annnesinin son başbaşa kaldığında konuşma sahnesini ben bile zaman zaman hissedip, anneme çınlatsam da , maalesef anlamamış, olayı gene duygusallığa bağlamıştır….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 7. senemmmmn dedi ki:

  rica ederim bir dahakine filmi baştan sona anlatın da hiç izlemeye gerek kalmasın burdan yorumları okuyup okuyup geçelim biz olur mu!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)
 8. özdenyunus dedi ki:

  burjuvaların empati yoksunluğu :(

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 9. Laminur dedi ki:

  YORUM diye KONU anlatma kadar abes bir sey olmaz. Ayrıca şraya yazınlar çok sığ.. Ahlak konusunda her ülkede iğrenç insanlar, ensestler var.. şiddet var… ülkerle atmak veya burjuva empatisiz demek çok primitif geldi bana… Önemli bir film..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 10. Laminur dedi ki:

  YORUM diye KONU anlatma kadar abes bir sey olmaz. Ayrıca buraya yazınlar çok sığ.. Ahlak konusunda her ülkede iğrenç insanlar, ensestler var.. şiddet var…Ve bizde nedense ELEŞTİRİ denenince konuya bakılıyor! Film eleştirisinde KONU nasıl işlenmiş, karakterler nasıl şekillenmiş, görsellik, kurgu vb bunlara bakılır. Çok güzel fi,lm…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle