VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.1/10 (26 votes cast)

therese_desqueyroux

-Bir Kadının Gözyaşı / Therese Desqueyroux 2012 Fransa / TÜRKÇE DUBLAJ-

IMDB Puanı: 6.1/10
Tür: Dram
Yönetmen: Claude Miller
Oyuncular: Audrey Tautou,
Gilles Lellouche,
Anaïs Demoustier
Süre: 1 saat 50dk

Thérèse, çocukluktan beri istediği kişi olan Bernard ile evlenmiş olan güzel bir kadındır. Fakat yaşadıkları taşrada oldukça sıkılan, kocasının da zaman içinde kendisinden soğuduğunu anlayan Thérèse, kendisi için kurtuluş yolları aramaya başlar. Yapacağı seçimler etrafındaki insanları da etkileyecektir.

Audrey Tautou’nun başrolünde oynadığı ve 1920’li yılların Fransa’sında geçen hikaye, soylu bir kadının zaman içindeki çöküşünü anlatıyor. VizyonFilmizle.Net olarak bu filmi sizlere Türkçe dublajlı sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

Fragman

FİLMİ İZLEMEK İÇİN HEMEN YUKARIDAKİ KUTULARA (part1,part2,VK vs yazan) TIKLAYIN.

VK HD Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.

OK.ru HD

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.1/10 (26 votes cast)
Therese Desqueyroux - Bir Kadının Gözyaşı izle, 7.1 out of 10 based on 26 ratings


Toplam 6 Yorum Yapılmış.

 1. beri beri dedi ki:

  vasat zaman kaybı…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 3 votes)
 2. goldenm dedi ki:

  bune büyük hataydır tam bir melankolik sevenler için bi flim ancak bukadar karamsar olur:D bence flim irenc ti bu aktiristti seviyorum aşıgım ona ama bu flim tırttı:D

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 3 votes)
 3. yaşar dedi ki:

  bu film için kendinize özel zaman ayırın.

  bazı izleyiciler için zaman kaybı olarak görülen film, bazı izleyiciler için bol mesajlı olabiliyor. aşağıdaki yorumu “beyazperde” sitesinde okudum.bu film için yapılmış çok güzel bir yorum…

  ” Özgür kadın’ imajının neredeyse yok sayıldığı bir dönem ve atmosferde hayat bulan bu hikâye, en az bir “Anna Karenina” ya da “Madam Bovary” kadar güçlü. ‘Seçme hakkı’nı hayatını şekillendirme konusunda kullanmaya çalışan kadının önündeki engellerin resmini çıkaran “Bir Kadının Gözyaşı”, Thérèse özelinde kadını ‘değersizleştirilme’ çabalarının üzerine yürüyor ve buradan fazlasıyla hırpalanmış bir ‘özgürlük’le çıkıyor. Fazlasıyla hırpalanmış diyoruz, çünkü Thérèse’in serüveninde öylesine yaralayıcı ve sindirici hamleler var ki, onu “Sen insan değilsin!” noktasına kadar getiriyor bunlar.

  Kadın için aşkın yasak olduğu, ‘aile’den başka hiçbir şeyin önem taşımadığı, kadının çocuk doğurmak ve büyütmekten başka herhangi bir işlevinin olmadığı, ‘emirler’le arka plana itilen kadınların onaylamaktan başka bir şey yapamadıkları, ağzını açtığı her dakika susmaya zorlanan kadına ‘alan’ açacak bir toplumsal hassasiyetin yeşeremediği, kadına ‘ölüm’ün bile çok görüldüğü bir toplum düzenini işaret ediyor “Thérèse Desqueyroux”. Bunu polisiye bir suç örgüsüyle de destekleyen yapım, bir yandan da bugünün dünyasında pek bir şey değişmediğini hissettiriyor bize. Evet, yüzyıllar içinde önemli kazanımlar elde etti kadınlar, ama son tahlilde ‘erkek egemen’ bir toplum düzeni içinde yaşayıp ölmekten kurtulamadılar bir türlü. Şiddetin, sindirmenin, hiç edilmenin, yok sayılmanın hasını yaşadılar, yaşıyorlar ve böyle giderse yaşamaya da devam edecekler ne yazık ki. Gidişatı terse çevirmenin, en azından ‘eşit’ hale getirmenin bir yolu var mı diye sorarsanız, ona da doyurucu bir cevabımız yok. Bir cevap beklemektense ‘direne direne kazanmak’tan başka çare yok belli ki, her coğrafyada olduğu gibi…”

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 5 votes)
 4. oğuzhan dedi ki:

  madame bovary

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 5. mehtap kocaoğlu dedi ki:

  bu ne yahuu üye olmadan izleyemiyoruz hiçbir filmi sitenin önceki hali ne güzeldi …..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 6. Tozmik dedi ki:

  zaman kaybıydı benim için.ama audrey taotu için feda olsun.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle

Kapat [ x ]