VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.9/10 (7 votes cast)

for_my_father2008

-Babam İçin / Sof Shavua B’Tel Aviv 2008 İsrail / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.0/10
Tür: Dram
Yönetmen: Dror Zahavi
Senaryo: Jonatan Dror
Oyuncular: Shredi Jabarin,
Hili Yalon, Shlomo Vishinsky
Süre: 1 saat 40dk

Tarek, canlı bomba olmayı kabul etmiş bir Arap gencidir. Taşıdığı bombalarda arıza çıkmasıyla birlikte, bağımlı olduğu insanlar tarafından farklı bir amaç için görevlendirilir. Tarek, babasının onuru için canlı bomba olmayı tekrar kabul eder ve süreç başlar.

İsrail yapımı olan ve çeşitli festivallerde adı geçen filmde, Arap birisinin zorunluluktan dolayı canlı bomba olma hikayesi ele alınıyor. VizyonFilmizle.Net olarak bu filmi sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. (FİLMİ ÖNEREN İZLEYİCİMİZ: TOZMİK)

Mail.ru

VK HD Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.

VideoSlasher

VIDEOSLASHER SİTESİNDEN HIZLI İZLEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.


VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 6.9/10 (7 votes cast)
Babam İçin - For My Father 2008 izle, 6.9 out of 10 based on 7 ratings


Toplam 13 Yorum Yapılmış.

 1. Tozmik dedi ki:

  Bakıyorumda gene sırf İsrail yapımı olduğu için filmi izlemeden kafadan eksi butonuna basanlar hiç gecikmemişler.ya nedir bu yahudi düşmanlığı bu kadar anlayamıyorum.zencilere bile artık zenci diyemicez.afro-amerikalı dicez.onlar bile statü kazandı yani.ama yahudiler hiçbir zaman önemsenmicek sanırım.bikere filmde anlatılan canlı bomba arap ve onun hikayesi anlatılıyor.Yahudiliği öven bir film değil yani.politik bir filmde değil aslında daha çok bir aşk hikayesi işlenmiş.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -7 (from 17 votes)
 2. Daha bir kişi bile film hakkında yorum yapmamışken filmin sırf reyting oranından yaptığın yoruma bak kardeşim. Artık izleyeceği olan da izlemez… Ben izlemedim çünkü bunun taklit ve çok kötü versiyonunu izledik hani Beren Saat oynuyordu ya ondan dolayıdır mı yoksa konusunun bizlere çok bildik gelmesinden de olabilir seyretme isteği uyandırmadı film bende yoksa Yahudi-zenci açılımlarındaki tespitlerinden değil izlememe nedenim…. Ben izlemedim çünkü biz bu olayları bizzat yerinde yaşıyoruz zaten, böyle senin yaptığın gibi bir savunma olmaz, izleyiciyi eleştirme sebebin hiç sebep yokken çok yanlış. Bğenmeme hakkı da var herkesin ama eleştireceksen yapılan bir yorumdaki eksik görüşü, yanlış gördüğün noktayı eleştir. Milleti toptan kefeye koyup ilkokul sınıf başkanı gibi azarlama :)) Film önerilerini seviyoruz merak etme. Keşke filmden bahsetseydin biraz, eleştireceğine ortada folyok yumurta yokken.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 9 votes)
 3. Tozmik dedi ki:

  Amma taklitçi milletiz ha.Beren Saatin oynadığı Gecenin Kanatları isimli bir resmen bu filmi taklit etmiş.İzleyinde görün.İnanmıyosanız yapım yıllarına bakın.Yahudi bir kız ve Arap gencinin aşkı…Konuları birbirine inanılmaz benziyor.Bu orjinali olduğu için daha iyi film tabi.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 6 votes)
 4. eylül dedi ki:

  biraz tarih okumanı diliyorum ..biraz da din bilgiisi..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 6 votes)
 5. ercan dedi ki:

  filmi izlemeye gerek yok israil yapımı ve canlı bomba olmak zorunda kalan genc
  ızlemıs kadar oldum..
  ben antalyada 8-9 yaslarında ısraıllı cocuklarla konustum daha sımdıden hepsı fılıstınlılere karsı kın ve nefret dolu
  israıl once kendısıyle ılgılı fılm ceksın sonra baskasının gozunden fılm ceksın

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 7 votes)
 6. Tozmik dedi ki:

  Alakası yok dostum.İsrail filmlerine genel önyargı var.beğenmediğiniz yahudileri bile taklit ediyoruz.Sitedeki İsrail filmlerine bir bakın hepsi eksi puanda neredeyse.bunun nedeni sırf İsrail yazısını görmek yetiyor eksi butonuna basmak için.Va viz et deviens(Bir Şans Daha) filminde bile tartışmaya yaratmayı başaranlar oldu.ki Hayatımda izlediğim en iyi 10 filmden biridir.Filmin güzelliğine bakın ülkesine değil.Ayrıca ben kimseye zorla film seyrettirmiorum.İsteyen izler istemeyen izlemez.ama inadına İsrail yapımı filmleri önermeye devam edicem.Antisemitistler beni yıldıramaz.öncelikle kendine ait olan bir niki kullanmanı öneririm.Gecenin Kanatları gibi sende taklit etme beni istersen.Film yayınlanır yayınlanmaz -3 aldı.bu önyargıdan başka bişi değildir.yorumlar olumsuz olabilir.ona bişi demem zaten.izlemeden yayınlanır yayınlanmaz eksi butonuna basmak anormal olan.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 9 votes)
 7. hasanov dedi ki:

  cok guzel, anlamli ve duygusal bir film. Bu filme Israil filmi degil sadece film olarak bakmak lazim. Israili sevmiyorsaniz filmi izlemek istemiyorsaniz kotu yorumlara ne gerek var ki…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 3 votes)
 8. pronto dedi ki:

  irkcimillet kardeim ne diyeyim kanlarina islemis

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 4 votes)
 9. yunus dedi ki:

  ÇOK İYİ BİR FİLM.. VİCDANI OLAN VE İNSANLARI BİRBİRİNDEN FARKLI GÖRMEYENLER İÇİN..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 4 votes)
 10. Ceyhun dedi ki:

  Tozmik önerdiğin film eksi aldı diye amma yaygara çıkardın arkadaş , isteyen eksi verir isteyen vermez senin beğendiğin filmi herkes beğenmek zorunda değil , ayrıca herkes senin gibi yahudi filmi sevmek yada yahudi sevmek zorunda değil , ırkçılıktan bahsetmişsin antiseminist demişsin yahudi sevmeyenlere , onların kişisel görüşlerinede saygılı davranmayarak sende ırkçılık yapmış olmuyormusun , zevkler ve renkler tartışılmaz insanların beğenilerine saygı göstermek zorundasın

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 8 votes)
 11. teaparty dedi ki:

  Tozmik zaten izleyip beğenmeyenlere birşey demiyor, israili görüp direk – ye basanlara tepki veriyor. okuduğunu daha anlayamayan insanlar seyrettiği filmden ne anlıyor çok merak içindeyim..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 6 votes)
 12. Ceyhun dedi ki:

  teaparty Bunca yorumu ne için yapmış o zaman Tozmik film eksi aldığı için değilmi ? durumun özeti tavsiye filmi eksi aldığı için yaptığı yorumlar , milletin ne antiseministliği kalmış , ne önyargılı davranmadığı kalmış , isteyen izler eksi verir isteyen izlemez eksi verir , isteyen artı verir , madem bu filmi öneriyor ve tepki alacağını biliyor yahudi filmi olduğu için tepki verenlerede hakaret etmek kimsenin haddine değil , senide ilgilendirmezbu arada film izleyenlerin izlediği filmden ne anlayıp anlamadığı Tozmiğin yakın arkadaşısın herhalde üslubunuz aynı hakaretvari …

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 13. 1- Seni taklit eden yok seni eleştirirken gülebilenler var çünkü bazen yaptığın yargılamalar akıl ve mantık kurallarından çok uzak olabiliyor. Sana güldüğümü ifade eden yorum başlığımla seni taklit etmiyorum SANA SESLENİYORUM “Tozmikcim canım benim” diyerek. Bu da seni tanımaktır buradan seni görebiliyorum diyebilmektir. Bu arada sen kim bana nick name bul demek kim. İstediğim nick’le yazarım buna ne sen ne de başkası tekel koyamaz beni tek nick kullanmamakla mı yargılıyorsun bir de :))) Ayyy ne büyük kural ihlali. Sen önce nasıl saçma yargılamalar ve çıkarımlar yaptığını bir gözden geçir bence.

  2- Ceyhun’a katılıyorum çünkü daha bir kişi ağzını açıp yorum yapmamışken, ne yahudilikten ne başka bir konudan bahis açılmamışken asıl sen kendini ele veriyorsun ve SİZ KESİN YAHUDİ FİLMİDİR DİYE EKSİLEMİŞSİNİZDİR diye de izleyiciyi totalde suçluyorsun ve bence de asıl ırkçılığı-ayırımcılığı sen yapıyorsun…Ayrıca Yahudi filmi diye izlememk de bir haktır buna en baştan ket vuramazsın niye benim filmlerimi izlemiyorsunuz diyemezsin.

  3- Bir arkadaş da “Tozmik izleyip beğenmeyenlere birşey demiyor….” diye zaten saçma olan ilk Tozmik yorumuna bir de savunma açılımı getirmeye çalışıyor üstüne de anlam çıkaramayanlar diye yine suçlama ve siz ne anlarsınız deme cüretine giriyor. Kardeşim bir de birşey deseydi bari, resmen ben film öneriyorum siz nasıl beğenmezsinize getiriyor sonuçta. Bir de bak bakalım sayın”TEAPARTY” savunmasını yaptığın o Tozmik o muhteşem (??) yorumunu ne zaman yapmış:))) KİMSE YORUM YAPMADAN YAPMIŞ, TOZMİK’TE İZLEME VE DÜŞÜNCELERİ OKUMA CİHAZI MI BAĞLI DA izleyip beğenmeyenler-İzleyip beğenenler-izlemeden beğenmeyenler vs. vs. ayırımlarına gidiyor bir de üstüne suçladıkça suçluyor. Daha bir kişi ağzını açmamış Yahudilikten bahsetmemiş hazret(!!) siz yahudi düşmanısınız, sırf yahudi düşmanı olduğunuzdan beğenmemişsinizdir diye diye bir hal oluyor komik yahu ama komik olduğunun farkında değil. Benim yaptığım ve filmin taklit olduğu yönündeki açıklamayı da kendine yontarak sanki bilgi verdiğini de düşünmeden edemiyor. Sana açıklıyorum filmi neden izlemediğimi O ÇOK KÖTÜ BEREN SAAT TAKLİDİ NEDENİYLE… ANLADIN MI…..Yani bu örnekte bu filmin taklidinin ülkemizde çok önceden izlenmiş olması nedeniyle İZLEMEDEN BEĞENMEDİM :D:D:D Yani ister izleyip beğenirim ister izlemeyip beğenmem kime ne…. Bir ağzı açık da gitmiş adamın sözcülüğünü yapıyor, Tozmik şunu demek istedi diye o ondan da beter :)))

  4- Geçmiş Yahudi filmlerinde yapılan eleştirilere gelince herkes kendince açıklama da yapar , savunma da. Bir filmi seyrederken o filmden aldıkların senin inançların, bilgilerin ve yaşadıkların çerçevesinde farklı olabilir. Bu yüzden filmi neden eleştirdiniz diye eleştirmen çok yanlış. Eleştiri tarzlarını, eleştirilerde kendince gördüğün mantıksızlıkları vs. eleştirebilirsin ama neden eleştiriyorsunuz asla ve kata eleştiri kabul etmem diyemezsin. Tarz ve üslup eleştir, bilgisizliği eleştir ve kanıt sun, küfür varsa küfrü eleştir, hakaret ve anlamsız yorumlar varsa onları eleştir ama kimseye neden eleştirdiniz bu süper filmi deme yaaa…Lütfen şu huyundan vazgeç. artık gerçekten çok komik oluyorsun. Sende de aşırı bir Yahudi hayranlığı var bu arada. Bendenizde Yahudi ırkçılığı yok, ama nerede bir Yahudi lobiciliği ve diasporası benim yaşamsal haklarıma göz dikiyorsa orada ben de “YAHUDİ LOBİCİLİĞİ ” KARŞITI OLURUM YAHUDİ KARŞITI DEĞİL VE BUNU DA IRKÇILIK OLARAK GÖREMEZSİN. Daha Dünyadan haberin yok gelmiş ırkçısınız hepiniz diyip duruyorsun ve bunu ilk kez yapmıyorsun. Bendeniz ayrıca İslamic de değilim ama Yahudi Lobiciliğinin zararlarını Dünya üzerindeki etkilerini, sosyal-ekonomik durumlarımıza etkilerini görebiliyorum, seni beni marka ve Global mağazalarla sömürme ve zihinlerimizi boş işlerle doldurma çabasında olduklarını görüyorum. Sen de biraz görürsün umarım, bu arada bu görmenin adı ırkçılık değil, farkındalık. Irkçı şekilde Yahudileri eleştirenlerin çoğu da fanatik müslümandır Fethullahçıdır ve onların da ayrı bir lobiciliği, misyonerliği söz konusudur. Kısaca insanları tek bir kefeye koymayaçalışma önderdiğin filmleri eleştirmeye herkesin hakkı var hem de istediği sebeple.

  AMA SENİN HATAN HENÜZ KİMSE YORUM YAPMAMIŞKEN İNSANLARI IRKÇISINIZ DİYE ETİKETLEMENDİR. YANLIŞ VE KOMİK….HAYATIN STRATEJİ KURALLARINA AYKIRI :)) SIRF SEN ÖNERDİN DİYE FİLM BEĞENMEK ZORUNDA DEĞİLİZ…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 6 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle

Kapat [ x ]