VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.2/10 (234 votes cast)

mahpeyker_kosem_sultan

-Mahpeyker Kösem Sultan 2010 Türkiye / Yerli Yapım-

Yerli Puanı: 7.0/10
Tür: Dram, Tarih
Yönetmen: Tarkan Özel
Senaryo: Avni Özgürel
Oyuncular: Münir Akça,
Selda Alkor, Mansur Ark
Süre: 1 saat 52dakika

Osmanlı’daki en önemli kadınlardan olan Kösemn Sultan, müslüman olmadığı halde saraya ve hareme girmeyi başarmış tek kadındır. Kadınların sadece cinsel amaç için varolduğu bir saray düzeni içinde, zamanla ele geçireceği mevkilerle farklı işlere de girişir. O artık korkulan ve saygı duyulması gereken bir karakterdir.

Kösem Sultan’ın saray içindeki entrikalarını ve içerden fethetme girişimlerini anlatan bu yapımı VizyonFilmizle.net olarak sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

Part1

PARTLI İZLEME SEÇENEĞİ:

PARTLI VİDEOLAR AÇILMAZSA , diğer izleme seçeneklerini (Vkontakte, Putlocker vb) kullanabilirsiniz.

part 2

part 3

part 4

part 5

part 6

VK HD Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.

VideoSlasher

VIDEOSLASHER SİTESİNDEN HIZLI İZLEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.


VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.2/10 (234 votes cast)
Mahpeyker Kösem Sultan izle, 7.2 out of 10 based on 234 ratings


Toplam 27 Yorum Yapılmış.

 1. BehindTheSmike dedi ki:

  Filmin konusunda; Kadınların Sadece cinsel amaç için var olduğu bir saray düzeni diye yazıyor.
  Otorite değilim ama filmin konusunda geçen bu metni kınıyorum.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +11 (from 37 votes)
 2. helbay dedi ki:

  ‘ KADINLARIN SADECE CİNSEL AMAÇ İCİN VAR OLDUGU BİR SARAY DÜZENİ İCİNDE ‘ diye yazdıgı için kınıyorom ŞİDDETLE !!!!!!!!!!!!!!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +13 (from 37 votes)
 3. UhAhDevAdam dedi ki:

  Valide sultan haricinde haremdeki hatunlar padişahın soyunu devam ettirecek şehzadeleri doğurmak için varlardı. Tek görevleri buydu, sizin hoşunuza gitse de gitmese de.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 33 votes)
 4. birdost dedi ki:

  KINIYORUM… Bu tarz yapımlarla insanımızın aklından gerçek osmanlıyı silemeyecekler hiç bir zaman… Biz arada hainler olsada geçmişine ve ihtişamlı tarihine bağlı geçmişinden güç alan bir milletiz. Osmanlıyı harem den ibaret olarak gören ve haremi bambaşka bir şekilde yansıtan bu zihniyet aşağılıktır.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +7 (from 29 votes)
 5. benli9 dedi ki:

  Ne yazık ki Kösem Sultan’ın kordonla boğulduğu da doğru , katrdeşler katli , sarayda dönen entikalar da doğru…Deve kuşu gibi kafamızı kuma gömmeyelim. Biraz tarih okursanız bunların gerçek olduğunu görürsünüz ne yazık ki…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +8 (from 18 votes)
 6. Zaza dayı dedi ki:

  Yatak sahnesini filme yansıtanlardan zaten bu beklenir. İZLEMEYİN

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 18 votes)
 7. birdost dedi ki:

  sayın benli9 osmanlı tarihinde kardeş katli de olmuştur fakat dinen bir sakıncası yoktur milletin selameti için gerekliyse yapılmıştır bunu anlayamıyorsanız padişahların verdiği hükümlerin doğruluğunu da anlayamazsınız ve eleştiremezsiniz, kimse sütten çıkmış ak kaşıktır demiyor ama bu tarz kardeş katli ve haremden başlayarak cumhuriyetçi kafasıyla osmanlıyı en anlaşılamamış yönleriyle yansıtıp yıpratma çabası var.. siz şu anki sisteme göre değerlendirme yapıyorsunuz.. harem de türk filmlerinde dizilerinde yansıtıldığı gibi değildir bence siz nereden okuduysanız tarihi onları unutun gerçekten bir araştırın sonuçta sizinde ejdadınız mustafa kemalde öyle sultan süleyman da öyle…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 12 votes)
 8. SHADOWLAND PRENSİ dedi ki:

  KINIYORUM…Bu filmin yönetmeni harem i kendi ailesindeki kadınlar gibi sanmış galiba…kendisi gibi fırıldakları toplayıp tam kendi pis aşağılık iftiracı zihniyetine uygun pis bir film yapmış.Ama istediğiniz kadar yırtının Türk gençliği nankör değildir.Köklerini unutmayacak.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 12 votes)
 9. Gerçekten de Tarijhi OSMANLI ROMANTİZMİ VE ÖZLEMİYLE hatırlamak isteyenler ve kendi “dini siyasetleştirmiş politikalarına destek yapmak isteyenler” gerçek olayları elbette kınarlar ve saçma sapan nefretlerini de haykırırlar hiç şaşırmam. Yalnız eleştirilerde filme yapılan hakaretlerin anlamsızlığını tarihle örtüşen noktalar bozuyor. Herkesin görmek istediği şaaaşaalı tarihin yanısıra üzeri örtülen, örtülmüş noktalar var ki bu noktaları bahsettiğim teba zihniyeti asla kabullenemez. Oysa Osmanlıyı bir bütün olarak değerlendirmeli duygularla, hislerle, kendi hayat görüşünüze uyup uymamasıyla açıklayamazsınız. Bu filmin yönetmeni herem’i kendi ailesindeki kadınlar gibi sanmış diyen zihniyet de haremi çok yüce çok namahrem ve çok saf bir yer olarak ve o da kendi ailesindeki belki türbanlı hanımlarımız gibi zannediyor olabilir. Ancak maalesef öyle değil, haremde yabancı kadınların çokluğu ve batıda ne yenilik varsa getirtmelerinin yanısıra hiç de öyle her yerde tam tekmil çarşaflı namahrem gezilmiyordu, neler var neler tarihin arka sayfalarında:))) Genç kızları hamamda kovalarken kayıp düşen padişahtan, o zamanlar normal sayılan oğlan sever padişahlara kadar… Yani kimse Osmanlı namus timsalidir, sarayda erkekler kırkpınar ağası kadınlar Hazreti Fatma gibidir gibi saçmalıklara girmesin:))) Bu Osmanlı düşkünlüğü de daha dünkü fok olup da sonradan belli siyasilerle yakın görünmek adına dinci kesilip zengin olanların aslında dün varoşta yozlaşırken bugün kendini “SARAYLIYIZ BİZ, OSMANLI DA KAPALIYDI, OSMANLI DA DİN DEVLETİYDİ” deme şeklidir. Bu romantizmden kurtulabileceklerini ve kendilerini kandırmayı bırakacaklarını, yine aynı şekilde iğrençleşebilen sanata, sanatçıya laf atma ve aşağılama geleneklerini bozacaklarını hiç sanmam. Ne de olsa bazı kimselerin gıçççığyn gıllı modunda takılabilen zihniyettir bu zihniyet.

  Film çok güzel, ama sanki sarayda sex yapılmıyormuş, sarayda hiç entrika yokmuş havalarına yatmasın kimse ve kendini kandırıp da yönetmene ve ailesine, oyunculara fok atmaya çalışmasın. O bahsettiğim fokları beyninizdeyken nasıl iyi insan olacaksınız Allah bilir?? Kendinize özel çıkarcılığınızı besleyen din ve devlet düzeni kisvelerinizden sıyrılamazsınız o yüzden bu ağzı bozuk laflarınız. Düzgün olduğunu iddia etmenin yolu başkalarına sövmek, hatta ailelerine sövmekse senin herşeyinden şüphe ederim ve tüm inanç adını verdiklerinden, tüm o kandıran Osmanlı Romantizminden…..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 13 votes)
 10. birdost dedi ki:

  GIÇÇÇIĞĞĞNGGGLLIĞĞĞYIHK MÜFTÜNÜN EŞİYİM modunda takılan zihniyet.. padişahları oğlancı haremdeki kadınları hayat kadını haremide genel ev ilan edenler siz olaylara ancak böyle bel altından bakarsınız.. Bu öz tarihini inkar etmek değil de nedir? Sizin kaynak dediğiniz şeyler paçavradan dedikodudan öte değil. Padişahın yerli değilde yabancı kadınlarla evlenmesinin sebebi taht için hak iddia edilmesinin bir önlemidir. Ayrıca haremdeki o kadar kadın padişahın eşiymiş gibi konuşuyorsunuz bunlar yalan ve yıpratmaya yönelik şeylerdir. Gerçekten ön yargısız olarak araştıran kişiler cevabını bulacaktır. O zehirli düşüncelerinizi akıtarak ancak kendiniz gibi insanları kandırabilirsiniz..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +6 (from 16 votes)
 11. yeter artık yeter dedi ki:

  yeter artık yönetmenim diyen çıkıyo bi harem patlatıyo bide sanatla bağdaştırıyo bunu. madem sanat kardeşim clintonun sanatını cek bakalım adult oskarlarında da alkışı kap.400 500 sene önce yaşamış bir kişinin girdiği savaşın ayrıntısı netleşmemişken sen özelini noktası virgülüne sahneliyceksin, sonra da dava acılırsa esinlenme hayal ürünü tamamen, dava açılmassa yaptım oldu modu. bunlar yetmezmiş gibi birde avukatlarıyla uğraş bu atasına saygısızların. kardeşim kim kime sövüyo kim kimin ecdadına sövüyo ben sana filmi izlemeden söyliyim.yukarıdaki tek cümlede senaristin yönetmenin oyuncunun ne mal olduğu belli.her kamera kaydına da sanat denseydi pornocular sanatçının kralı olurdu heralde. senin mantığın bu demek.bir de osmanlı romantizmi demiş entellektüel AYDINlığında boğulmuş KARANLIK ! ben düzeltiyim seni milletin geçmişine söveni savunan, ona OSMANLI ADALETİ dedi tüm gayrimüslim vatandaşlar, sen ve senin gibiler yarası olanlar kabullenemesede bu böyle …

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 7 votes)
 12. freeasgod dedi ki:

  filmden ziyade yorumlar daha ilginç :) küçük enişteleri bıraksak Osmanlı’yı yeniden kurup yükseltecekler. yavaş gelin gençler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 11 votes)
 13. Özge dedi ki:

  örnekteki gibi . bazı insanlar kendi tarihini kötülemekten başka bir iş yapmıyorlar. hemde o çok özendikleri Avrupalılar bile tarihi yazanların önünde diz çökmüş olmasına rağmen. VE BUNU YİNE BİZ ve Bizim yaptıklarımız sebep oluyor

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 9 votes)
 14. Özge dedi ki:

  hakkında özelliklede kendi tarihleri hakkında bilgi sahibi olmayan zihniyetsizler şuursuzca kendi tarihini kötülemeyi bıraksın ne kadarda nefret ederlerse etsin ler ne kadarda kin duyarlarsa duysunlar Osmanlı bizim tarihimiz olduğu kadar sizinde tarihiniz.

  Osmanlı padişahları o kadar devletlerine bağlıdırlar ki kendi öz kardeşini bile öldüren vardır
  Ama siz bununla övünmeniz gerekirken başka saçma sapan anlamlar çıkartıp insanları kendi atalarından soğutuyorsunuz
  eğer düşünceleriniz değişmeyecekse başkalarınıda zehirlemeyin…

  Ben daha 13 yaşındayım ben bile bu yaşta bunları düşünüyorsam siz niye böylesiniz veya niye böyle olmak istiyorsunuz !!!?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 6 votes)
 15. redbull71 dedi ki:

  tşk admin.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 16. Ottoman dedi ki:

  özge sana çok teşekür ederim çok doğru bilgiler paylaşmışsın eğer 1 az tarih okuyan insan bu filmin neyi anlattını çok iyi bilir … osmanlı tarihini eğer sadece ilk okulda ve lisede veya üniversitede gördünüz tarih sanıyorsanız çok yanlışsınız . Öğretilen tarih asıl tarihin %5 hep iyi taraf zaferler yenilgiler sonuçları ama öğle deil işte birde sarayın içi var bundan kimse bahsetmiyor bu filimde gayet iyi sarayın içinden bahsediliyor bu 1 tanesi buna benzer yüzlerce binlerce olay var okuyun öğrenin ondan sonra buraya yorum atın ….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 4 votes)
 17. Özge dedi ki:

  Bende sana teşekkür ederim…
  Yazdığın şeyler için.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 18. kahraman dedi ki:

  KINIYORUM.tarihte atalarımız kadını sadece cinsellik için kullanmadı beyler kadına en büyük değeri yine bizim dinimiz vermiştir

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 4 votes)
 19. yagmur dedi ki:

  Hep biz turkler dogruyu yaptik, hic yanlis yapmadik, taaa osmanlidan cumhuriyete hatta bu gun bile dogruyu yapiyoruz.Hep boburlenir,hep dogruyu yaptigimiz icin gurur duyariz.Hatta osmanli doneminde 440 sehzadeyi bogarak öldürdukleri icin gurur duyariz oyle az uz degil.dortyuzkirk sehzade icin olur boyle seyler deriz.Hatta musluman gecinir, Orta Dogudaki tum muslumanlarin ipini cekenlere destek verirken, anti israilci olup, onlardan birininde israil oldugunuda onemsemeyiz.olur boyle seyler.Avrupalilarida hic begenmeyiz ama onlara hep ozeniriz.Biz devlet islerini sanatla karistirir,hatta sanat devleti elestiriyorsa kinariz.Biz turkler anamizdan nalli atlarla dunyaya geldik o gun bu gundur nallari parlak atlarimizla digidis digidis en onde gideriz.Yahidiler hata yapar , hiristiyanlar hata yapar, roma imparatorlugu , Cin imparatorlugu hata yapar ama osmanli ve turkler hic hata yapmaz, onun icin dznyadaki tum imparatorluklar hak ettikleri icin yikildi ama osmanli yikilmadi yiktilar.Islamiyet, kadini bas taci yapar, hatta esitlikte vardir aslinda biz kiz cocuklarini taslamayi katoliklerden ogrendik suc onlarin.Valla yuce sanli turk milletinin yaptigi gurur duyacagiz isleri saymaya kalksam burada yer kalmaz.BENDE BURADAN, SANATI DEVLET ISLERIYLE KARISTIRIP, DOGRULARI INKAR EDEN, YANLIS GIBI GOSTEREN, AT GOZLUKLU BU KINAYAN INSANLARI KINIYORUM…Bir kere burada sinema izliyorsunuz tarihi belgesel izlemiyorsunuz, izleseniz bile YUCE VE ADIL OLANI, DEVLETLERIN, INSANLARIN, DOGRULARIYLA OVUNURKEN YANLISLARININDA OZELESTIRILERININ VERILMESIDIR.
  BIZLER OZELESTIRI VERMEYI OGRENMEDIGIMIZ, GECMISIMIZIN HATALARINI GORMEZDEN GELDIGIMIZ SURECE VER ELINI DIGIDIS DIGIDIS.
  Tesekkurler Admin.Harikasin…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 4 votes)
 20. Özge dedi ki:

  Bende seni bu bilgisiz ve sadece Atatürk ‘ü kendi tarihi olarak gören aptalları kınıyorum

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 3 votes)
 21. akgandalf dedi ki:

  harem kız çocuklarının sarayda yetiştirildiği bir okuldur.tıpkı erkek çocukların yetiştirildiği enderun
  gibi.haremde yetişen bu yüksek donanımlı hanımlar osmanlıda üst düzey devlet adamlarıyla evlendirilirdi.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 4 votes)
 22. ebolas dedi ki:

  kardeşim osmanlıda kadın cinsel sömürgeydi.Kabullenin artık bunu.Kuru kuruya martaval okumayın.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 6 votes)
 23. Özge dedi ki:

  Ebolas sen nasıl insansın be insan kendi ataları hakkında yalan yanlış şeyler söyler mi

  Ama sende haklısın senin gibi soysuz insanlar ancak Atatürk ü kendi Atası sanar

  Hem asıl martaval okuyan da sensin bez Atatürk hakkında bir şey desek kıyamet kopar siz bizim atalarımız hakkında dilediğinizi söyler söver sayarsınız

  birazcık aklınızı kullanında O haremden çıkmayan padişahların nasıl o kadar toprak fethettiklerini anlamaya çalıyın

  Biliyorum zor bişi istiyoruz ama bari çabalayın yada kesin iftira atmayı

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 24. Özge dedi ki:

  Tarihini bilmeyen aptallara içinizden saymak istemiyorsanız BENCE İZLEMEYİN

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 4 votes)
 25. Ryhn dedi ki:

  Oyuncular çok sönük ve çok yapmacık.
  Hiç birininki gerçekçi değil.
  Özellikle Başak Parlak rolünün hakkını hiç verememiş.Hiç olmamış.
  Bir filmde Oyunculuklar yetersiz kalıyorsa,ondan birşey beklemeyin.
  Muhteşem yüzyıl la karşılaştırıyorum da,arada çoook uçurum farkı var…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 26. tudorfan dedi ki:

  Film berbat otesi, oyunculuklardan tutunda senaryo, kurgu hepsi rezaletin son perdesi, yani 10 uzerinden -100, yani yazacak kotu laf bulamiyorum, kufur etsem yeridir. Muhtesem yuzyilin tirnaginin ucunun ucunun ucu dahi olamaz. 2 saatim bosa gitti cok yazil

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 27. memocan dedi ki:

  Bu nasıl tarih yoksunu bir filmdir son 5 dakikadaki o Kösem’in ölüm anı hariç hepsi bir kurgudan inaret. Ayrıca Kösem Sultan bir Rum’du ne hafız Anası ? Bosna Beylerbeyi tarafından İstanbul’a 1605 yılında gönderilgönderildi. Bir de utanmadan 1610 yazmışlar. Tarih yoksunları !

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle