swords_desperation

-Sword Of Desperation (Hisshiken torisashi) 2010 Japonya / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.0/10
Tür: Tarih, Aksiyon
Yönetmen: Hideyuki Hirayama
Senaryo: Shûhei Fujisawa
Oyuncular: Etsushi Toyokawa,
Chizuru Ikewaki, Kôji Kikkawa
Süre: 1 saat 54dakika

Edo dönemi kılıç ustalarından olan Kanemi, 3 yıl önce Renko adlı bir kadını öldürmüştür. Bu kadın ise güçlü bir klan sahibi Tabu Ukyou’nun metresidir. Bu olaylardan sonra affedilir ve köyüne döner fakat buraya geldiğinde karısının öldürüldüğünü öğrenecektir. İlk şüpheli ise bellidir…

Tarihte yaşanmış bir öykünün romana ve sonrasında beyazperdeye aktarılmasıyla çekilen film, Japon dövüş sanatları ve yaşamı hakkında da bilgiler içeriyor. VizyonFilmizle.Net olarak bu filmi sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. İyi seyirler.

OK.ru HD

VK HD Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.Toplam 72 Yorum Yapılmış.

 1. VICTORY dedi ki:

  Gezi’deki ve tüm üledeki protestoları üç beş ağaç için, çevreciler ayrı teröristler ayrı diye bölmeye çalışanlara bir sözüm var o da bu direnişin BİR BÜTÜN OLDUĞU TEK AMACININ DA TAYYİBİN UMURSAMAZ, SAYGISIZ, DUYARSIZ UYGULAMALARI KARŞISINDA ÖZGÜRLÜKLER VE ADALET DUYGUSU İÇİN DİRENMEKTİR. TAYYİP ÖZÜR DİLEMEDİKÇE BU DİRENİŞ ASLA BİTMEYECEK BUNU HERKES BİLSİN. Bu arada başbakanınızın nasıl bir yalancı olduğu camiye içki şişeleri soktular demesinden belli. O camiye yaralılardan ve doktorlardan başkası alınmadı ve cami imamı bizzat kapılarını açtı. Polis müdahalesi 1-2 saatliğine ara verdiğinde sivil polislerce korunarak yaralılar ve doktorlar camiden ansızın uzaklaştırıldı. Camide kalanların hepsi de gözleri yananlara sıkılan antiasit spreyleri, bandajlar, havlular vs. idi, medikal malzemelerdi, yaralananlar beşiktaş taraftarları, sıradan vatandaş, öğrenci ve karma bir kitleydi. Bunu da çarpık ve satın alınmış medya farklı şekilde aksettirdi Tayyip korkusundan ve yaranma duygusundan. Bizzat cami imamı kendisi reddeti aksi açıklamaları, camiye saygıyla girildi, saygıyla kullanıldı. Yalancı ve kendi halkını provake edecek şekilde konuşan başbakandan utanıyorum, dini değerleri savaş aracı gibi kullanmasından utanıyorum…Bütün dünya devletleri ve yurt dışı kanalları olayların gerçek yüzünü görüyor yurt dışı kanallarından izleyin olanları bir de. Tarafsız gözlemcilerden izleyin . Bizim medyamız hala SURVIVOR- PAZAR SÜRPRİZİ- YEMEK PROGRAMLARI-PENGUEN BELGESELLERİ YAYINLIYOR ÜLKE YIKILIRKEN. Bu nasıl bir susturulmuş medyadır görün. Ülke başkanları boşuna mı demokratikleşme uyarısı veriyor bir bakın. Yazıklaar olsun Hitler’in danışmanı Goebels gibi danışmanlardan faşist yönetim fikirleri alan başbakana, yazıklar olsun beni insandan, vatandaştan saymayan zihniyete….Yazıklaar olsun% 10 barajı gibi demokratik olmayan bir seçim uygulamasına. Yazıklaar olsun benim ödediğim vergilerle kendi belediye çalışanlarına toplanma mesajı atıp ancak ve sadece 3-5 bin kişiyi toplayabilen, para vaadiyle, işten çıkarma tehdidiyle işçileri meydana toplanmaya zorlayan, önlerine fanatik amigoları dizen ve o sahte bir avuç kalabalığı da yine yalanlarla coşturmaya çalışan rantçı zihniyete. Benim borsada param yok ki borsa düşse ne yazar diyor Tayyip efendi:))) Bu nasıl bir açıklamadır aptal mı yoksa vatandaşı mı aptal zannediyor. Kendi adına kağıdı yoktur tabi, yakınlarının ve içiçe olduğu firmaların kağıtları var. Sırf korkmadım kiii gösterisi…Halkın borsadaki zararını da düşünmüyor bu arada… Nasıl bir şuursuz bu adam bilen varsa beri gelsin, Abdüllatif Şener- Zekeriya Beyaz hocaların açıklamalarına bakın, kendi AKP örgütlerinden istifa edenlerin açıklamalarına ve TAYYİBİ temkinli olmaya davet eden AKP’lilere bir bakın derim. Zira ben partiler ötesi bir tepkideyim, özellikle tek yönlü protestolara değil özgürlükçü ruha destek veriyorum.

  • Murat dedi ki:

   Haktan ve hukuktan, özgürlüklerden nasibi olmayan zavallılar en çokta bu kavramları istismar etmekten çekinmedikleri artık çok aşikar olmuştur. Gerçek niyetlerini devamlı gizleyen bu zavallılar ülkeyi ateşe vermekten kaçınmaz başkalarının canları üzerinden hamaset devşirirler. Bu ülke biraz adam olduysa buda o nefret edilen anacak vizyon ve anlayış olarak yanına bile yaklaşmakta aciz kalınan Recep Tayyip Erdoğan sayesindedir. Kendini çok kültürlü ve aydın zanneden çukurları çok iyi tanıyoruz artık. Hayatı boyunca hiç bir şey başaramamış, sabırdan, özveriden, fedakarlıktan, izandan hülasa tüm insani hasletlerden yoksun zavallı Y kuşağının savunucuları kargaşaya, kaosa hizmet ederken ve ipler efendilerin elindeyken hala özgürlük nutukları atabilmek çok ironik olsa gerek.

 2. VICTORY dedi ki:

  “SEMA”…Evet saygınız sadece kendinize ve kendiniz gibi olanlara. Oysa demokratlık, PEYGAMBERİN DE önerdiği Cumhuriyetçilik herkese saygı göstermeyi gerektirir. Bu açıdan özgürleştirilmemeyi seçip, özgür olmayan basınla haberleşmeye devam edebilirsiniz o da sizin uyuşturanınızdır. Özgür düşünce ortamları olmadıkça asla huzur gelmez, gelmeyecektir. Ne demek siz yoksunuz, siz bizden değilsiniz benim gençliğim değilsiniz, köpekler atları indiremez gibi söylemler hep aynı zihniyetteki AKP hükümetinden seçmeler.

  Jıyan arkadaş ta KÜFÜR ETMEMEYİ SEÇMİŞ :)) Lütuf buyurmuş…Acaba bu kibri olmasaydı küfür mü edecekti. Küfrü BAŞBAKAN ETMİŞ EDECEĞİNİN SON NOKTASINA KADAR. Özgürlükten, baskıcı rejimlerden bahsetmişsin ama özgürlükleri şiddetle, kanla bastıran polisin baş savunucusu olmuşsun. Yaşadıklarınızı okudum ve bunları ben de biliyorum Doğu’da köylerde 80’li yıllarda yapılanların hepsini herkes biliyor, fanatik ırkçı Türk Milliyetçileri hariç. Beni ve TAKSİM GEZİ’Yİ ONLARLA KARIŞTIRMAYASIN DERİM. Öyle ağzımın yanıyla Kürtler’de olsun demiyorum bak, ben zaten Kürt mahallesi diye anılan bir yerde oturuyorum, komşularım Kürt Kars, Hakkari, Van, Diyarbakır… Irkçı milliyetçiliğin tamamen karşısındayım, Gezidekiler de öyle. Bu yüzden senin tepkin Başbakan tarafından susturulmuş medyaya, rantçı AKP zihniyetine, AKP’nin tutumunu destekleyen polislere, şiddete onay verenlere olmalı. Sema gibi tarafsız olması beklenemeyecek bir kişiyle, tutucu tavırla olmamalı birleşme duygun. Ben seni birçok yorumundan takip ediyorum ve birçok pozitif puanlamalar da verdim. Ama olayların içinde bizzat bulunmuş ben söylüyorum ki POLİS HAKSIZDI, TAYYİP BÖLÜCÜYDÜ VE SÖVÜCÜYDÜ, ŞİDDET DEVLET ELİYLE MAZLUMAYDI.

 3. cem dedi ki:

  Fazla kafanızı iktidara ya da tayyibe yormayın arkadaşlar. Ülkemizin büyük bir kısmının kafa yapısı bunlarla aynı olmasa zaten iktidara gelemezlerdi. Okur yazar ve üniversite mezunu oranlarımıza bakarsanız zaten size gerçekleri gösterecektir. Burada sorun iktidar değil sorun sağda mhpden başka ihtimallerin olmaması.

  • Murat dedi ki:

   Okuryazar veya üniversite mezunu olmak maharetmi şimdi. herkes okur yazar olmuş. Eskiden İrfan vardı, basiret vardı, feraset vardı bunlar bir anlam ifade edermi şimdi. Şimdinin insanları kitap yüklü eşeklerden farksız durumda. En acı olanı ise sözüm ona bu kadar bilgi ve eğitime rağmen piyon olup piyonluğun farkına varamadan kendi aklınca hareket ettiğini zannetmek olsa gerek. Küresel efendilerin yeni uşakları artık bu bilgili ve sözüm ona eğitimli gurp oluşturmaktadır. ancak bu grup güdülürken ve kendi hevesleri uğruna bir yöne doğru sürülürken bu zavallı basiretsiz topluluk kendi aklınca hareket etiğini zannetmiyormu ne acı bir durum. Efendileri, kah ağaç diyerek, kah ekolojik çevre diyerek bu basiretsiz guruhu ateşlemekte ve bu guruhta ne adına ve kimin menfaatine olduğunu muhakemeden yoksun bir şekilde isyan ederken özgürlük ateşini yaktığını zannetmektedir.

 4. JIYAN__ dedi ki:

  sorun ne biliyormusunuz sizin kafa yapınız insanları küçük görmekten bıkmadınız siz ve sizin gibiler yuz yılda olsanız bır gun iktidar olamazsınız cobanlar hadlerinizi bildirecek göbegini kasıyan adama mahkum olacaksınız …her kes cahil bir sen akıllısın zaten cem ..senın cahilliğin zaten buyuk bir çogunluga cahil demekten belli ediyor ..varsa tezlerın ortaya koy tayyip içkimnemi karıstı tayyip barına mı karıstı tayyip metroda ahlak sınırlarını aşan davranışlaramı karıstı tayyip bir cocugu canlı canlı öldürmene mi karıştı tayyip seni zehirleyen ciğaranamı karıştı tayyip laikliğemi karıştı bu arada laik olmanın tarifinide oğrenirsiniz birgün..bak bu gune kadar yazdıgım her yorumda sakın ve bilinçli bir şeyelr yazmaya calıstım ama cahil kelimesi ne ya allah askına ne sizmi akıllısınız ..bir kadın cıkıp diyorki yanımda çalışan başürtülü hizmetçi bana diyoki oyumu tayyibe verdim neden verdin istikrar korunsun diye hizmetçiye verdiği cevap sen işine bak turkiyenin istikrarından sana ne sen kimsin…eger inanmıyorsan sana adresini vereyim aç ve dinle daha neler neler var aöa bu bile bu zihniyetin darlğını açıklıyor …sizin gördüğünüz zulummu be ziz ne gördünüz bu ülkede saltanattan başka neeee..zulumu gören biz hakarete ugrayan biz ölen öldürülen biz düşünün bir 100 de elliyele iktidar olmusuz hala zulum etmeye calısıyorsunuz cahil yaftası vuruyorsunuz ya allah askına bizimde haklarımız ın oldugunu kabullenın artık bizde haklarımız sonuna kadar özgürce yasmak istiyoruz artık..iktidarın sahibi bu ülkenın sahibi sadece siz değilsiniz anlayın artık bunu ve hakeret etmeyide bırakın var sa bizim bilmediğimiz bi şey belgesiyle gösterin hep beraber direnelim…

 5. sedef dedi ki:

  sizler türk olamassınız memleketi zaten akademi mezunları yönetiyor boş insanlarsınız adamın dediği dogru capulcusunuz buna ınanıyorum hıç oy vermedim ama inadına oy verecegım ogullarım alkol ve sıgara içmeini istemiyorum ben içtim içiyorum içeninde adam oldugunu görmedim sakın kanal precesini rafa kaldırılması için olmasın yada hava alanı ınşalarının önünü kesmek için olmasın bu zamana kadar nefretle baktıgım bu ınsanı bundan sonra yanlız bırakmayacağım eşım oglum ve ben tayyibe inanıyoruz sizede tavsiyem düşünün düşünün

 6. abdulrezzak dedi ki:

  yaw bu kadar damı körsünüz memleketin yarısını sattı istihdam diye bir şey bırakmadı dünya zenginleri arasında 8. sıraya yükseldi devletin kitlerini kendi akrabalarına peşkeş çekti elindeki en büyük getirisi olan devlet kuruluşlarını yok pahasına özelleştirdi milli gelir 12.000 dolar diyo hanginiz kazanıyor yılda 12 bin dolar çiftçi mazot alacak para bulamıyor diyorlar artık mazot parası değil elindeki mallara bankalar haciz koyuyor her 3 kişiden 2 si bankalara borç batağına saplanmış Suriye de milleti birbirine kırdırmak için elinden geleni yapıyor doğu da desen açılım diye bi türkü tutturmuş kimsenin bir şeyden haberi yok batıdaki ile düşman belletiyo her yer birbirine girmiş o da geçmiş camide alkol alıyor ayakkabı ile giriyorlar çapulcular diyo yaw başka bi suçlama yapacak bir şey bulamadınmı deseydin bunlar caminin tuvaletinede sı…lar . Açıklasana ey tayyip erdoğan artık yabancılardan başkası benim canım vatanımda petrol araması yapamayacak ve petrol çıkartamayacak bunları konuşsana hey gidi fatih sultan mehmet sen istanbulu aldığında böylemi kaybedeçektik bu toprakları çanakkalede binlerce şehit verilip bu toprakları gavurun eline bırakmayan toplumun torunları olan bizler şimdi parça parca sizin miraslarınızı o elin gavuruna özelleştirme. ve gayrimenkul olarak satıyor sizin konuşmanız gereken bunlar millet uyumayın artık heyyyyy heyyyy

 7. cem dedi ki:

  Ben zengin bir insan değilim zaten zengin olsaydım buralar da gezmezdim iktidarın şimdiye kadar hangi ülkelerin desteği ile buralara kadar geldiğini ve şimdi o ülkelerin nasıl sırt çevirdiğini görebilecek kadar da akıl fikir sahibiyim siyasal olarak sırtını batıya dayarsan eninde sonunda senin de kuyunu kazarlar. Ayrıca evet halkın içinden birisi olarak ülkenin sahibiyim tıpkı senin olduğun gibi gözümüzün önünde olanları görmezden gelecekte değiliz . Bu ülkenin insanların da cahillik vardır ama bu kötü bir şey değil ki bizim insanımız dinine, aile değerlerine önem verir içten pazarlıklı yaşamaz, korkak değildir ha belki okumamıştır bütün siyasal görüşü büyüklerinden dinlediklerinden ve ana haberlerden ibarettir ama bir parti insanımızın zayıf noktalarını kullanarak siyasal rant sağlamamalıdır. Daha önce süre gelen rant sistemi bu iktidarla beraber başka kişilerin eline geçmiş ve yeni zenginler yaratmıştır ama bundan 10 yıl öncesindeki kapitalist sistem neyse şu an onun alası yaşanmaktadır. Bir başbakan ya da bir lider ülkenin başına bir kısımın refahı ve mutluluğu için geçirilmez insanları kutuplara ayırıcı konuşmalar yapıp kocaman bir kalabalığı görmezden gelmek çözüm değil sorun doğurur. Benim için hiç partinin diğerinden üstünlüğü yok bu ülke de tek üstün güç halktır ve her zaman son sözü söyler

 8. VICTORY dedi ki:

  Öncelikle Tayyip’in yaratamadığı, anlamadığı serbest kürsüyü sağlayan admin’e çok çok teşekkürler. Dün Çarşı gurubuyla birlikte Gezi’ye ve meydana yürüdük ve esprili, eleştirel gülümsten sloganlar atıyorduk. Çarşı gurubunu yaptıkları haklı eleştiri ve espirili eylemlerinden dolayı hedef alan polis onları ve destekleyenleri direkt savaş hedefi bellemişti. Kadınlar,gençler, küçük çocuklar sadece ve sadece zeki sloganlar atıyorlar diye yüzlerce gaz fişeğiyle gazlandı, bendeniz de dahil.:) Gazi oldum da az daha mefta da oluyordum. Bu kadar mı halk ve insan düşmanı olunur dedim. İnsanları üstelik sıradan insanları birbirlerini ezdirecek şekilde gazladılar, insanlar o öldürücü gazı solumamaya kaçmaya çalışırken bile nazikti ama bir yerde kalabalıktan eziliyorduk. Ama gaz daha da ölüm duygusu yaratıyordu, öyle bir duygu ki insana ben ölüyorum herhalde dedirten, kalbi ve nefesi sağlam olmayanı KESİN ÖLDÜREN GÜÇTE BİR ZEHİR. Zehir’i soluyup gözgözü görmezken bir kız arkadaştan solüsyon istedim sağolsun yüzümü rahatlattı. Artık insanlar tam teçhizat halde dolaşıyordu bendeniz ise Vali …..’nin “dokunmayacağız barışçıl gösterilere ve gezi parkına açıklamalarına kanan bir saf vatandaş olarak teçhizatsız oradaydım sadece ağzımda bir eşarpla :))) Bastılar biberi biberi Tayyip bieber’i..:) Vali……’i “çocuklar ıhlamur kokuları altında uyuyormuşsunuz ben de uyuyamıyorum” gibi mesajları yayınlarken ve uyuyamazken bu ortamı nasıl alt edeceğinin planlarını yapıyor ve İYİ POLİS postuna bürünüyormuş meğer:) Bastıolar gazı hem de insanlar hiçbirşey yapmazken. Kullandığım eşarp hiçbir işe yaramaz o iğrenç öldürücü gazın karşısında. Bu yüzden Tayyip’e KİMYASAL TAYYİP denildi ya. Sonra açık bir apartman boşluğuna oradan da apartmanın çatısına çıktık tüm apartman destekçiydi. Çatıdan baktığımızda ve çekim yaptığımızda NE OLUYOR kardeşim AMERİKA’nın KUVEYT’İ ve IRAK’I BOMBALADIĞI CNN görüntüleri geldi aklıma. Vayy be nasıl bir düşmanmışım ben dedim. Ben ki çevresini temiz tutan, tüm kurallara uyan, çöpünü sokağa atmayan çantasına atan, kediyi köpeği doyuran besleyen, yaşlılara her ortamda yardım eden bir bayanım. Ben neyyymişim, biz neyymişiz dedim o görüntüleri izlerken. Biz kurtulmuştuk anlık olarak ama apartmanın çatısından Gezi parkını izlerken ve yine o yükseklikte bile biberden yanarken çadırların üzerine nasıl gaz bombalarını sıktıklarını, REVİRİ VE MESCİDİ (üzerinde kocaman MESCİT VE REVİR yazıyor) dağıttıklarını, BİTİŞİK NİZAM RAP DİYE RAP RAP ZAP DİYE ZAP ZAP O PARKI tıpkı Valinin son açıklamalarındaki gibi “DEVLETİN EZİCİ GÜCÜYLE!!!” ezdiklerini gördük maalesef. Park karartıldı, hiçbir medya kamerası, hiçbir özgür basın kamerası alınmadı basın engellendi bu haltlar yenilirken. Bir yangın çıktı o fişeklerle çadır ve revir bölümünde. İnanılmazdı inanılmazdı VAHŞETTİ polisin yaptıkları. Hepimiz kendi kameralarımızla çektik ve paylaştık ÇÜNKÜ BASIN SUSTURULMUŞTU, KARATMA YAPILMIŞTI. Ama bomba sesleri öyle baskındı ki ve de korkutucu. Şimdi söyleyin bana bu müdahalelerin hangisi haklı hangisi insancıl, hangisi kamu adına. Polis kendi çalışanlarına molotof ve taş attırdı, kendi çalışanlarına iş makinası yaktırıp özellikle söndürtmedi ki “BAKIN KAMU MALINI YAKIYORLAR” diyebilmek için. Öyla çakalca oyunlar sergiledi ki polis ve VALİ ….’i sanırım almadıkları beddua yoktur. İnsanlara dokunulmayacağına söz verip, Gezinin içini dışarıdan yalıtıp destek görmesini engelleyip eritme politikası. Çatılardan uçan bir parçayla başından yaralanan polise yakıp yıktıkları revirdeki doktorlar yine orada kalabilen malzemelerle ilk yardım yaptılar. CNN INT kanalından herşeyi Kuveyt ve Irak savaş ve müdahalelerindeki gibi seyrettik kendi imkanlarımızla ve 2 SAAT ARALIKSIZ CANLI YAYIN YAPTILAR BU KALLEŞÇE MÜDAHALEYE. Ama aynı dakikalarda hiçbir kanal bağımsız kanallar da dahil bu yaşananları gösteremedi çünkü neymiş polis çekimi varmış karartma yapmış mış. Yalanlari karartmalar, çakallıklar herşey oradaydı ama halkın, vatandaşın olduğu yerde değil Polisi yönetenlerin elinde. Biz iki saat gazın dağılmasını bekledik ve polisin verdiği sözü tutup çekilmesini ama hayır küçük çocukların da olduğu bir parkı o kimyasalla görünmez yaptılar. Bir arka kapı bulup taşkışlaya çıktık Mi,marlık Fakültesine ve revire getirdiğim acil, ilk yardım malzemelerini bıraktım. Sonra yollara baktım ben o savaş yerinden, ölümden çıkmışlığıma sevinemedim, tepkisiz, tepkisi bastırılmış halkın parklarda gece 23.00-24.00 saatlerinde çizgili pijamalarıyla yaptığı piknikleri seyrettim yol boyunca. Ama tepkisi olanlar yeter artar, kendi arzusuyla toplanmış milyonlar vardı orada ve artık hep varolacaklar. Bizim çocuklar CNN INT ile İngilizce röportajlar yaptılar bizim medya karartılırken. Hani haberiniz olsun ve Ana medyada her gördüğünüze inanmayın UYUTULMAYIN diye anlattım bunları. Siz pembe pembe dizi seyrederken TAKSİM’DE HAKSIZ BİR DİKTATÖRLÜK GÖSTERİSİ VARDI. şİMDİ SIRADA sosyal MEDYAYA GETİRİLECEK YASAKLAR VAR HAZIR OLUN ARTIK LANLI LUNLU BİLE KONUŞAMAYACAKSINIZ Facebook-Twitter yasakları sırada. Hele ki Tayyip ve AKP aleyhine hiçbir eleştiri yapamayacaksınız.

  Cem tespitlerinize aynen katılıyorum, abdülrezzak aynı şekilde sizin de yorumlar vatandaşın sesi.

 9. Hakan dedi ki:

  S.a ArkadasLar FiLmLe ALakaLı YorumLarınız Hayran Verici Cinsten)) Madem Siyasi GoruşLerinizi Yazmışsınız Bende Ufak Bi Fikir PayLaşımı Yapayım. Meyve Veren Ağaç Her Zaman TaşLanır. AKP 10 YıLdır İktidarda Ve Çoğu DevLet KurumLarını OzeLLeştirdi Cunku MiLLet OLarak Havadan Para GeLmesi İşimize GeLiyor. En Ufağından TeLekom- Enerji. OzeLLeşmeseydi Keyfe Gore Hizmet ALıyorduk Yada Bu KurumLarda ÇaLışmadıkLarı HaLde O Kadar Çok KişiLer Maaş ALıyordu Hiç BunLarı Gormuyormuydunuz) DiyeLimki CHP İktidar OLsaydı Kendi ULkesini Senin OsmanLı Tarihinden Bu Gune Duşmanın OLan ALmanya Ve Diğer Avrupa DevLetLerine ULkesini Şikayet Edecek Kadar AcizLeşmiş Bir İktidarın Yonetimi Sizi Menmunmu Edecekti ) Biz ALışmışız İktidarın Bizi Somurmesine Şuan Dunya ULkeLeri Senin ULkeni Tanır OLdu ALkoLe Yada Sigaraya KısıtLama Getirmiş Bunu MiLLet OLarak Taktir Edeceğimiz Yerine O Kadar Beynimiz Uyuşmuşki Bunu Dahi ÜLkemize VeriLen Ceza OLarak GorebiLiyoruz Ayyaş Bir NesiLden GeLen Varsa Buna İtiraz EdebiLmesi NormaL Ama Biz Ezan SesiyLe Dunyaya Gozumuzu Açıyoruz ŞahadetLe Ahirete Geciyoruz Bizim NesLimiz Bize BunLarı Oğrettiği İçin ŞanımızLa ŞerefimizLe NamusumuzLa Yaşıyoruz Bunu Dahi Bize Çok Goren Dış DuşmanLara EyLem TaşkınLıkLarımızLa OnLara Bizi ParçaLamaLarı İçin İLham OLuyoruz))

 10. goldastor dedi ki:

  Güzel, dram ve ibret alınacak bir film,emeği geçen arkadaşlara teşekkürler

 11. mustafa dedi ki:

  arkadaşlar bu filmleri bize hep seyrettirdiler çünkü senaryoları yazan onlar oynuyanlarda biz ahmaklar bir ara sağ sol,bir ara alevi sünni,şimdi Türk kürt,yukardaki yorumlara göre bu oyunlara daha çook geleceğiz anlaşılan ,birlik beraberlik diyen yok,eylem yapıldı da memleketin hangi yarasına merhem oldu bana bir söylermisiniz bizim enerjimizi birbirimize kırdırarak tüketiyorlar,artık uyanın devlete millete zarar vermeyi bırakın,eylem yaptınız vergilerimizle alınan kamu mallarına zarar verdiniz esnafın ekmeğiyle oynadınız ordan ekmek yiyen insanları mağdur ettiniz akılsızlar.

 12. REALsTAR dedi ki:

  HAKAN SEN ONCE BIRAZ OSMANLI TARIHI ogenmelisin bence almanya osmanlı askerı ılerleyısı ve ordu sıstemı sırasında egıtmenlık alınan bır ulkeydı son donemde. ozgurluk konusuna gelınce sunu unutuyor herkez özgurluk bır baskasının ozgurlugu basladıgı sınıra kadardır sımdı gezı eylemlerınden bahsedıldı 2 konu soylıcem 1 cısı oraya hıcbır alakası olmayan sırf heyecan yasamak adına gıden bırcok kısı bılıyorum bunlar neyı savunuyor? 2 cısı taksım yada ulkenın eylem yapılan bolgelerındekı yasayan ınsalar yada esnafın ozgurlugunu kım savunacak ha demıyorumkı kısı veya kurumları savununmak gerekır lakın su sultanlık konusmasınııda kımse unutmasın ben yapacam evet bır basbakan acıklama yapıyor bu sekılde yanlıs mı evet bence yanlıs durum degerlendırmesı yapılmadan halkın ısteklerı goz onunde bulundurulmadan ben ıstedım olacak yazık. polıse gelırse bırazda onlar acısından dusunun emır kulu sonucta bır kedının bıle kuyruguna bassanız tırnak atar kı karsınızdakıkı ulke guvenlık bırımı ha yanlıs sureklı mudahale ozgurlukcu ve ınsan haklarını savunan avrupa bıle daha sert bence yapması gereken sureklı mudaheleden kacınmak olmalıydı olayları sıddetlendıren ve taskın lık yapanları belırledıkten sonra dahada sert mudahalede buunmalıydı ınsan dogasında var gıt dersın karsındakı 3 kısıye agalanır bırıne yurugu bastınmı gerısı kacar dogrumu yanlıs ama hakedenler varmı var (bunların ıcınde benım arkadaslarımda vardı sırf eglenmek ıcın oraya gıdenler). gelelım asıl sadede;

  10 yıldır ıktıdar kavgası dogru cumhurıyetın gecmıs 70 yılında denızlerden coplerden oy pusulası cıkmamıstı, koylerde bohca ve ceyrek altın dagıtılmamısdı secımlere kısa zaman kalan bolca ksılık yakıt ve erzak dagıtılmamıstı ha unutmadan bırde kanpanya vardı cek oyunun resmını getır al sana para kampanyası boyle bozuk bır secımlerde varsa paran varsa teskılatın kosede bekleyen tınercıyede takım gıydır yap onu basbakan!..

 13. mesut dedi ki:

  ya işte bizim miletin hali :D
  filim nasıl diye bakayım dedim yorumlara
  filim harici herşey var
  dalmışlar türkiyenin dibine.
  önce filim seyretmesini örenmeliyiz
  sonrada bazı konuları nerelerde tartışmalıyız onu ..

  burada verilen vaazların memlekete faydası yok zaten..
  bu filimin altına sadece filimle ilgili yorum yaparsanız bizde filimi izleme noktasında karar veririz..
  artık yorulduk memleket meselelerinin olmadık yerlere taşınmasına..
  wc en uygun yer sanırım..
  ama orada tek başınıza kurtarın memelekti :)

  bukadar vatan sever var ama anca orda burda saçma yerlerde konu işliyorlar..
  sokağa çıkıp hak aramaya gelince bir çoğu evde kalıp götünü kolluyor..kusura bakmayın bu sözler için..

 14. Tozmik dedi ki:

  64 tane yorum var hiçbiri film hakkında değil.benim yaptığım yorum dahil.vay ne kaptırmışız o aralar kendimizi gezi park olaylarına demekki.Filme haksızlık etmişiz ama.çünkü karşımızda bir Başyapıt duruyor.

 15. Çellist dedi ki:

  Şimdiye kadar okuduğum şu sayfada en aklı başında olan yorum Mesut Beyinki olsa gerek.. Şayet filmi izlemeden önce film hakkında yorum almak imkansız. Maalesef herkes kendi düşüncesini kanıtlama derdin şu sayfa içinde bile.

 16. aliye dedi ki:

  çok güzel bir filmdi.hareketleri ne kadar yavaştı.kapı açmaları.geleneklerine ne kadar bağlılar.filmin sonunda kahramanımızın sevdiğine geri dönmesini beklerdim.neyse arkadaşlar iyi seyirler dilerim.

 17. sevki dedi ki:

  Tarihi gerçeklere ve o günki yaşam tarzına uygun mükemmel bir dönem filmi elinize sağlık.

 18. vural dedi ki:

  final hariç çük gibi filmdi

 19. kemal dedi ki:

  ders veren bir ffilm.muhtesem

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle