VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 8.1/10 (231 votes cast)

dabbe bir cin vakkasi

-Dabbe: Bir Cin Vakası / 2012 Türkiye / Yerli Film-
IMDB Puanı: 7.3 / 10
Tür: Gerilim,Korku
Yönetmen: Hasan Karacadag
Senaryo: Hasan Karacadag
Oyuncular: Elcin Atamgüc
Nihan Aypolat, Pervin Bagdat
Süre: 2 saat

Anne (Ceyda) baba (Sinan) ve ufak kız çocuklarından (Burcu) oluşan küçük bir aile, kızları Burcu’nun anlam veremedikleri davranışları sonrasında gerilir. Burcu tarif edemedikleri bir nesnenin saldırısına uğramıştır. Aile kızlarının ne tür bir saldırıya uğradığını çözmeye çalışır. Film gerçek görüntüler eşliğinde bize gerilim dolu anları yansıtmaya çalışır.

Türkiye’de yaşanmış gerçek bir olaydan esinlenerek hazırlanmış senaryoda, adliyenin görsel ve yazılı kayıtları da kullanılmış. Psikiyatri tarhininde Ceyda T. olayı olarak kayıtlara geçmiş bu yaşanmış öyküyü VizyonFilmizle.Net olarak sizlere sunuyoruz ve yorumlarınızı bekliyoruz.

VK HD Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.

OpenLoad HD

FİLMİ, OPENLOAD SİTESİNDEN HD KALİTEDE İZLEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 8.1/10 (231 votes cast)
Dabbe: Bir Cin Vakası izle, 8.1 out of 10 based on 231 ratings


Toplam 33 Yorum Yapılmış.

 1. barbaros dedi ki:

  turkıyede yapılan hıcbır korku fılmını begenmedım !! ama dabbe unsurunda sevdıgım en buyuk kavram !! 1 serıde son sahnesınde hırıstyan muzgının ust temasına kuran okumuslardı !! oyle bır sey cıkmıstı kı ortaya gercektennn ama gercekten ırkıldııgmı hatırlıyorum !! şu zaman kadar yapaılan bır cok korku fılmı gozumun onunden gecıyor !!
  mesela büyü fılmı vardı hatırlarsınız !! orda yapılan buyu sahnesıde benı cok etkılemıstı buyu yapanada yaptıranada cenneten bır nasıp bulamıyacagını anlatan ana temasıyla ve dogudakı eskı ınanclara degınerek kız cocuklarını gunah oalrak gorup gommelerı fılan oda etkılemıstı benı neyse ızlıyelım bakalım ısallah ıyıdır [email protected]

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 6 votes)
 2. Esd dedi ki:

  Tıp litaratürüne mi geçmiş ? iyi dalga geçmişler milletle. .)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 4 votes)
 3. selim dedi ki:

  paranormal activity taklidi bir film. oyunculuk vasat. her şeye rağmen güzel bir film.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)
 4. barolo dedi ki:

  r.ivedik ve cmylmz dan sonra bu dabbecide, yakinda bagdat caddesinde her biri yüzbin dolarlik arabalarla caka satarsa bilinki sebebi, para verip bu filmi sinemada izleyen sizlersinizdir.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +8 (from 12 votes)
 5. Estel dedi ki:

  Bu filmden de anlaşılıyor ki; Hasan Karacadağın en iyi filmi El Cin dir.
  Bunlar birer basamak olmuş. Adamı yermeye gerek var mı? Hayır. Bunlar olmasa el cinn de olmazdı.
  El cin muhteşem mi? Hayır. Ama iyiye gidiyor demek. Denemeden tecrübelenmiyor insan.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 6. yalanyanlıs dedi ki:

  bizim insanımızda hep isik acık yatarya :D bari ozendik deyin alıntı yaptın deyin sahneler bile aynı kardesimm……yapamayacaksan bırak kardesim

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 7. osman osmanoğlu dedi ki:

  leş…………..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 8. tubadrn dedi ki:

  bu filmi çekenlerede carpmıs anlasılan bu kadar beklenir zaten paranayoklık resmen var olduğunu ve
  herkes biliyor sonucta inanıyorda Rabbim izin vermedikçe insanoğluna hiçbir zarar veremez söylencek cok sy varda neyse .. emeüine sağlık admin

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 9. adamın dibi dedi ki:

  paranormal activity özentisi

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 10. kızın biri dedi ki:

  yükleyemedimki ..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 11. suzan dedi ki:

  bu adamın filmleri fena değil en azından bir şeyler yapmaya çalışıyor..elcin i en kısa zamanda istiyoruz bu sitede

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 12. suzan dedi ki:

  bu arada arkadaşlar ben de doktorum ve böyle tıp literatürüne geçen çok olay var…isteyen bedene cin girmesi diye düşünsün isteyen de bilimsel bir açıklaması var diye düşünsün.ben bir bilimci olarak psikolojik bir hastalık olduguna inanıyorum

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 13. M i r z a A l k a z a r dedi ki:

  paranormalactivityi taklit etmeye çalışmışlar ama onuda yapamamışlar

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 14. hamoy dedi ki:

  bence son zamanlarin en güzel filmi diyebilrim lütfen sacma sapan yorum yapmayin..saygilar

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 4 votes)
 15. suzan dedi ki:

  ya sonunu bana biri açıklasın..yani cinbebek ceyda mıymış anlayamadım

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 16. Shadowland Prensi dedi ki:

  filmle ilgili olarak diyaloglar ve oyunculuk vasatın altında, filmde vasat ve son dönemlerde sinema dünyasında popüler olan kamera kaydı tarzı ile filmi bir kameranın objektifinden veren paranormal activity tarzını kullandığı tartışmasız tabii..

  film konusu itibariyle izlenebilir.ayrıca bu tarz filmlerin cin – büyü gibi olgulara inanan ve inanmayan kişiler üzerindeki etkileride farklıdır…bu nedenle bazıları etkilenip beğenirken bazılarının ise etkilenmemesi ve beğenmemesi doğal..

  cin ve büyü gibi olgular tarih boyunca süre gelmiş ve birbiriyle alakası olmayan ve birbiriyle hiç karşılaşmamış birçok uygarlıkta varlığını açıkça ortaya koymuştur…bugünde birçok ülkede ve kültürde bunun varlığını görüyoruz ve bu tip olaylarla karşılaşıyoruz bu nedenle öncelikle bu gerçek göz ardı edilmemelidir..zaten materyalizmin etkisinden sıyrılmaya başlayan bilim dünyası parapsikoloji ile ilgili araştırmalar yapmaya başlamıştır.

  psikoloji bilimi Freud un materyalist bakış açısına göre şekillenmiştir…insan sadece bedensel mekanizmasından ibaret değil…bedenimiz hakkında bilmediğimiz daha birçok şey var ama blmediğimiz bir şeyde ruhsal mekanizmamızdır…ruhsal yapımız hakkında bildiklerimiz ise bedensel yapımız hakkında bildiklerimizin yanında çok küçük kalmaktadır…

  bu tip ruhsal olayları tabii ki tamamen cin ve büyüye bağlayamayız ama bazı olaylar ve vakalar söz konusu olduğunda göz ardı da edemeyiz…psikolojinin bu durumda uyguladığı tek tedavi yöntemi kişiye uyuşturucu vermek ve onu kapatmaktır…psikolojinin yaptığı şey sadece yasal uyuşturucuyu olması gereken dozda hastaya uygulayıp onu pasifleştirmekten başka bir şey değil…hastanın bu haplar neticesinde sakinleşmiş olması da asla onun tedavi olduğu anlamına gelmez…taki kişi eğer bu hapları kullanmayı bırakırsa yine eski haline döner bu nedenle doktor gözetiminde sürekli bir yasal uyuşturucu kullanmak zorundadırlar…bu ilaçların da fayda etmediği kişler ise kapatılırlar….

  Bazı kişiler ise iyileşme eğilimi gösterirler ki bu kişiler zaten hafif vakalardır ve yaşamın ağır şartlarından dolayı psikolojileri bozulmuş insanlardır…bu kişiler psikoloğa gider ve psikolog terapiyle onu bazı şeylere ikna etmeye çalışır bu olmazsa hap verir…bu hapın etkisiyle kişi eğer iradesi kuvvetliyse psikolojik sıkıntıdan kurtulabilir…burada haplar sadece kişinin beynini olumsuz düşüncelerden uzaklaştırmaya ve bir miktar cesaretlendirmeye yarar ki yasal olmayan uyuşturucu da bunu yapmaktadır zaten…tek fark dozdur….

  Birçok psikolojik vaka cinlerden ve büyülerden meydana gelebilir bunu yadsıyamayız…ve bundan kurtulmanın yolu asla terapi ve haplarla mümkün olmaz çünkü burada sorun insanın ruhsal mekanizmasının kendisi dışındaki doğaüstü bir olgu yada mekanizma tarafından manipüle edilmesidir…ve bundan kurtulmanın yolu ise bazı ayinlerle sağlanabilir ancak…bununla ilgili birçok kayıtlı veri ve bu durumu yaşayıp iyileşen insanların tanıklıkları mevcuttur….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 6 votes)
 17. onur dedi ki:

  ceyda t. filmde gördüğüm kadarı ile zenginmiş kardeşim.cinler de işi biliyor.parası olana gitsin tabiki garibana gelip ne yapacak.fakir evde gezmek yerine havuzlu evde takılmak daha kıyak.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +6 (from 6 votes)
 18. onur dedi ki:

  cin diye bir şey yoktur.varsa gelsin de bana bi yardımcı olsun.sayısal loto falan bi kıyak geçin ey cinlerrrr puhaaa cinmiş.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -5 (from 13 votes)
 19. meçhul dedi ki:

  onur arkadaş, tavsiyem böyle konuşmaman. cinlere inanmadığına göre müslüman değilsin belki ondan böyle konuşuyorsun ama yine de boşboğazlık yapmaman-bunu yermek adına demiyorum-.. bu tarz şeylerin kimin başına geleceği belli olmaz.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +6 (from 6 votes)
 20. Kaanilsu dedi ki:

  Dabbe serisi başladığında çok heyecanlanmıştım. İlk filmi sinemada izledim ve umduğumu vermedi. İkinci filmi internet üzerinden izledim yine heyecanla ve yine umduğumu vermedi. Son seriyi izlemedim birazdan izleyeceğim ama yönetmen bence yine aynı hatayı yapmıştır bundan emin olarak izleceğim. Dabbe serisinin konuları işleyişi güzel çekimleri güzel, herşey bu kadar güzelken o kadar senaryo yazımı çekimler efektler vs.. yapılmış zaman harcanmış para harcanmışken, neden oyuncu bulma konusunda bu kadar başarılı değil ki bu yönetmen? Oyuncuların berbat oynayışları yüzünden dabbe serisi umduğu başarıyı bulamadı bence. Ne kadar donuk, başarısız oyuncu varsa yönetmen dabbe serilerine toplamış resmen. Parası mı kalmıyor sonunda oyuncu tutmaya ne anlamadım gitti. 10 üzerinden 9 – 10 alabilecek bir seri iken oyuncular yüzünden 7 puanı ya geçemiyor ya da biraz geçiyor.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 21. cansu dedi ki:

  iğrenç veee paranormal aktivity taklidi bi filmmm kesinlikeeee zaman kaybııııı türklerin yapacağı korku filmide ancak bu kadar olurrr yanii napıyomuşuzzz bundan böyleee türklerin yüzüne bulaştırdığı korku filmlerini izlemiyomuşuzzzzz

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 22. BERKAY dedi ki:

  vaybe çok güzelmiş öldüm korkudan ya

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 2 votes)
 23. cixmen dedi ki:

  yoruma bak ya; bundan böyleee türklerin yüzüne bulaştırdığı korku filmlerini izlemiyomuş. Sen hangi millettensin acaba söle de bizde ona göre seyredelim.insan kendi milletini aşalarmı kötü bile olsa, bide çoğul yazmış.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 5 votes)
 24. Turko333 dedi ki:

  Türklerin yaptigi film, dizi yarisma vs… hepsi taklit zaten.
  Ama taklit etmeyi bile beceremiyoruz.Zaten taklit kabiliyeti olsa cin gibi süper güc olurduk.
  Biz daha tamamen yerli bisiklet bile .Böyle gencliklede daha uzun süre yerinde sayarz

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 25. baydogru dedi ki:

  Bence film gayet başarılı. Gerçekçi ve etkileyici. Paranormal Activitiye de bin basar. Filmi olumsuz eleştiren kardeşlerim biraz insaf. Bizde kaç tane korku filmi var ki. Olanı da insafsızca eleştiriyoruz. Bu arada bazı arkadaşlar, cahillikten olsa gerek, cinlere inanmadığını falan söylemiş. Cinlere inanmayan, müslümanım demesin. Kur’an-ı Kerim’de onlarca ayet var. Onlar da bizler gibi yaratılmış varlıklar. Sadece boyutları ve fiziksel özellikleri farklı. Bizden üstün değiller, hatta bizden çok daha gerideler. Onlardan korklmaya da hiç gerek yok.. Biz asıl, kendimizden, yani insanlardan korkmalıyız. Allah bizi insanların şerrinden korusun.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 3 votes)
 26. rüzgar46 dedi ki:

  la onur cin yok diyosun musluman olan herkes cin oldunu bılır demekkı sen musluman deyılsın senı bır carparsa gorursun oyle manevı konularla dalga gecme sonu kotu olur ozellıkle cınlerle.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 4 votes)
 27. white girl dedi ki:

  bu film cok gzl:)ama alinmis hep diyorum turkler cok gzl film cekerler:):*

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 28. iqoR dedi ki:

  Vasaatttt konusu berbaat oyunculukkk igrenççç filimm filim degil .s genede admine teşekkürler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 29. :) dedi ki:

  papaz büyüsüdr o:)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 30. korkumania dedi ki:

  hasan karacadağ her yeni filminde çıtayı daha da yükseltiyor, tamam türkiye de korku filmi fazla çekilmiyor,yapanlarda eline yüzüne bulaştırıyor komedi oluyor ama hasan karacadağ dan başkasıda türkiyede korku filmi çekemez,adam japonyada bu işin okulunu okumuş o yüzden japon korku klişelerini ister istemez çok kullanıyor, ( içine şeytan giren beyaz yüzlü uzun saçlı kız vb) adam emin olun ki efekt mayaj vb şeyleri okulundan dolayı çok iyi biliyor fakat türkiyede bunların şu abda gitmeyeceğini ine küçümseneceini yatığı masrafı çıkaramayacağını düşünüyor ve aynı çizgisinde benzer konularla ilerlemeye devam ediyor ve her filmi 300.000 ortlama ile izleniyor ki bence süper bir başarı, emin olun ki bu adam paraları biriktirdikten sonra öyle bir korku filmi yapacakki alayınız altınıza kaçıracaksınız :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 31. GURME dedi ki:

  aga film geriyormu bence geriyor oyunculuk evet daha iyi olsaymış iyimiş ama böyle birşey çıkmış ve konusuna uyan bir film mi evet korkuyu hissettiriyor. bence güzel film … korkuyorsanızda izlemeyin ben bile tırstım.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 32. c.ronaldo dedi ki:

  bir çok yabancı korku filmi izledim hiçbirinde korkmadım hatta güldüm diyebilirim ama bu filmde ürktüm diyebilirim oyunculuük biraz vasat olsada konusu itibari ile süper bir film

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 33. Cavid dedi ki:

  hic bir sayfada bakamiyorum,,admin help me!please

  Admin: Film Yenilenmiştir.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle

Kapat [ x ]