VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 8.0/10 (125 votes cast)

inthenameof_father

-İn The Name Of Father / Babam İçin 1993 ABD İrlanda,İngiltere / Türkçe DUBLAJ-

EN İYİ 250 FİLM: 219. SIRADA
IMDB Puanı: 8.1 / 10
Tür: Biyografi,Dram,Gerilim
Yönetmen: Jim Sheridan
Senaryo: Terry George,Gerry Conlon
Oyuncular: Daniel Day-Lewis
Emma Thompson,Tom Wilkinson,
Pete Postlethwaite,Mark Sheppard
Süre: 2 saat 13 dakika

Yetmişli yılların İngiltere’sine, Terörle mücadele dönemlerinde Gerry Conlon (Daniel Day-Lewis) adında saf genç İrlanda’lı İngiltere’ye yaşamaya için gelir. Kendini hayatın akışına bırakan delikanlı sorgulamadan yaşamını sürdürmektedir. Bir işgal evinde kendisi gibi bir arkadaşıyla yaşamaya başlar. Ancak polis tetiktedir ve eve baskın yapar. Hiç bir ilgisi olmadığı halde o dönemki Gyildford bombalamasının suçlusu durumuna gelir. İnsanlık haklarının hiçe sayıldı bir dönemde genç ve saf delikanlı başına iş alır.

Gerry Conlon adına bir gencin gerçek yaşan öyküsünden alınarak yapılan film, Gerry’nin o dönem ki adaletsizlik karşısındaki mücadelesini anlatıyor. Jim Sheridan’ın bu filmi dönemin ortak sorunları ve çeşitli politik güçlerinde etkisiyle 7 dalda Oscar kazanmış bir film. Başrollerinde Daniel Day-Lewis ve Emma Thompson gibi iki güçlü oyuncunun oynadığı bu yapımı Vizyon-Filmizle.Com olarak sizlere sunuyor; iyi seyirler diliyoruz.

Part1

PARTLI İZLEME SEÇENEĞİ:

PARTLI VİDEOLAR AÇILMAZSA , diğer izleme seçeneklerini (Vkontakte, Putlocker vb) kullanabilirsiniz.

part 2

part 3

part 4

part 5

part 6

part 7

part 8

Vkontakte HD Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.
VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 8.0/10 (125 votes cast)
Babam İçin - In The Name Of Father izle, 8.0 out of 10 based on 125 ratings


Toplam 25 Yorum Yapılmış.

 1. dem dedi ki:

  İlk yorum benden olsun, film aldığı puanı kesinlikle hak ediyor. Adalet herkese lazım. İleride ülkemizde buna benzer “gizli tanık” facialarına şahit olmamız kesin. Masumiyetine kesin inandığım 16 yıla mahkum dostumun anısına… Özgürlüğüne kavuşması dileği ile…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +8 (from 12 votes)
 2. KARA dedi ki:

  Bu filmi mutlaka izlemenizi ve izlerken suanda duzmece ,deli sacmasi birbirleri celisen delillerle hapis yatan bilerce masum insani ve onlarin ailerini dusunmenizi tavsiye ediyorum.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +7 (from 9 votes)
 3. erdem dedi ki:

  Çok güzel bir film, aldığı puan hak ediyor. Adalet duygusunun toplumu ne derecede etkilediğini göstermesi bakımından önemli. Ülkemizde “gizli tanık” uygulamaları ile benzer haksızlıkların yaşanacağı aşikar…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 9 votes)
 4. ozden dedi ki:

  İnanılmaz duygular içinde izledim. hERKESE İZLEMESİNİ ÖNERİYORUM .

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 5. dream dedi ki:

  Çok güzel bir filmdi, izlenmeli.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 6. mesutozemir dedi ki:

  güzel film. emeğinize sağlık.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 7. Asel dedi ki:

  Şu anda ülkemizde eksikligini oldukça hissettigimiz bi olgu “adalet”..Film başlarda çok sürüklieyici olsada ortalara dogru biraz temposunu düşürüp agırlaşıyor. ama yinede oldukça güzel işlenmiş konu.
  izlenmenizi tavsiye ederim.

  Sizi, bizi vurdugunuz kurşunla vuracagız…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 6 votes)
 8. cem dedi ki:

  Adalet sisteminin devletin elinde nasıl oyuncağa dönebildiğini çok acı örneklerle gösteriyor. Başından sonuna kadar net ve keskinlikle vermek istediği mesajı tam olarak veriyor. Gerçeklere dayanan senaryosu zaten yeterince ilgi çekici üstüne işin içinde Lewis’de olunca şahesere dönüşüyor.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 4 votes)
 9. burçak dedi ki:

  Evet adalet herkes için bir gün lazım olabilir…Sanırım tam da bu günler için çekilen benzer olgular taşıyan film.Hala ergenekon ,balyoz vs.. yargılanıp,hapis yatanlar varken….keyifle izledim…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 5 votes)
 10. mahküm dedi ki:

  bende bi arkadaş kurbanı oldum ve 5yıl 2ay hapis cezası aldım en iyi bildiyim arkadaşım beni mahkemede sattı allah düşmanımı o dar kapılara koymasın inanınki çok zor insan ceza evinden çıktımı bile dışarda mahkum oluyor bizim adaletimiz hiç birşeyin ayrıntısını gözetmeksizin insanı çok rahat mahküm edebiliyor elerideki kanun madelerine göre ama birşeyi unutuyorlar o da ilahi adalet ben hepsini yüce yaradana havale ediyorum yaşasın herkes için özgürlük kahrolsun kahpe dostluk

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 11. adamın dibi dedi ki:

  Çok yazık, bir iftira ve derin devletin isteğiyle masum insanların hayatları mahvoldu. Allah düşmanımın başına vermesin çok zor bir durum.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 12. desevi dedi ki:

  güzel filmdi, sahte ve düzmece belgelerle yıllardır hapis yatan yazar ve askerlerimize ve ailelerine sabırlar

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 5 votes)
 13. muradyum dedi ki:

  Film hakkında yazmadan önce,”Hukukun üstünlüğü” ilkesine bağlı ve buna inanan yorumcuları kutlamak istiyorum.
  Hukuk,bu gün de gelecekte de herkese gerekli.
  Kendilerinin de bir gün hukuka ve adalet’e muhtaç olacaklarını düşünmeyenler,yazılmamış kitaplar,bulunmamış tanıklar ve doğrulanmamış kanıtlarla ve işlenmemiş suçlarla itham ettikleri,bu ülkeye üst düzeyde hizmet etmiş aydınları mahkum etmiş,esir almışlardır.
  Adalet gerçekten mülkün temeli ise,Mülk’ten amaçlanan Devletse ve bu Devlet devam edecekse-ki edecektir-bu haksızlıkların bir gün mutlaka hesabı sorulacaktır.
  ***
  Film bu ortamda daha da anlam kazanmakta ve övgüyü hak etmektedir.
  Teşekkürler admin.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 14. Serkan dedi ki:

  Film cok iyi.
  Filmle ülke durumları benzeşmesi üzerinden Cokca yazılanlara ek olarak Adalet kavramına takılanların atladıgı yada göremedigi yada görmek istemedigi inanılmaz benzerliklerde var!! Evet Adalet geçmis dönemlerdede zamanlardada yıllardada bir çok insana, topluma, halka cok ama cook lazımdı ama maalesef lazım oldugunda buharlastı yok oluverdi belkide saklandıgı yerden çıkamadı cıkarılmadı!! Adalet üzeriden hesaplaşmak vurusmak söylemleri yerine Adaleti lügattan cıkarıp kavrayabilseydik ADİL olmayı becerebilseydik Adaleti Tekelimizden azat edip bölüsme erdemine erebilseydik .. belkide filme daha genis bir perspektifte egilebilir tatmin hızımızı dengeleyebilirdik.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 15. erhan dedi ki:

  arkadaşlar film gerçekten güzel… ve maalesef bu tür adaletsizlikler bize bir film kadar uzak değil… hâlâ türkiye’de bu tür ithamlar ve işkence altında imzalattırılan ifadeler ile hapis yatan ve yatmakta olanlar var… ayrıca 8.partı mutlaka izleyin…herşey orda bitiyor:)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 16. emrah dedi ki:

  film ülkemizde hala bile yaşanmakta olan gün yüzüne daha çıkmamış olayları çok güzel bi biçimde perdeye aktarılmış bence izlenmesi gereken bi yapıt…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 17. gökcan dedi ki:

  film muhtesemdi izledigim en iyi filmden biri diyebilirim. cok etkileyiciydi, suruleyici filmdi, siddetle tavsiye ederim izlemenizi !!!!!!!!!!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 18. aydan dedi ki:

  İzlenmeye değer bir filmdi.Olaylar tanıdık geldi!!!adalet sistemi dünyanın hiç bir yerinde doğru işlemiyor…teşekkürler admin film için.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 19. gülşen uysal dedi ki:

  adalet adaletsizlerin elinde olursa haksızlığa dönüşüyor. yazık.iyi bir hukuk savaşı olmuş film iretlik.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 20. ömer muhtar dedi ki:

  ateşte yananı seyretmek ayrıdır ateşte yanmak apayrıdır.kemalist rejim binlerce insanı işkenceden geçirdi binlercesini töhmet altında bıraktı.her görüşten insan bu ülkede zülüm gördü.bende eskişehir özel tip cezaevinde ve konya kapalıda yıllarımı geçirdim terörden yargılandım.açlık grevlerinde 89kg dan 48 kg a kadar düştüm.islami düşüncelerimden giyim kuşamımdan dolayı terörist ilan edildim…bir çakmak yak 10 saniye elinin altında tut seyretmekle yanmanın farkını fark et…filme gelirsek ingilizlerin işkencelerinin zülümlerinin yüzeysel bir sunumu….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 5 votes)
 21. lupo dedi ki:

  İlk önce harika ve izlenmesi gereken nitelikli ve ender bir hapishane + dava filmi olduğunu söylemeliyim, Filmden ziyade yaşanmış bir öykü olması ve masum insanların 15 yıl boşu boşuna hapis yatması, gerçek suçluların gün yüzüne çıkmış olması konusunun işlenmesi , insanlık adına yüce bir davaya hizmet ediyor ,1 yıldır hapishane filmleri araştırıp izlememe rağmen bu filmin farkına varmamıştım,ve şu an itibarı ile “alkatraz kuşçusu,esaretin bedeli,yeşil yol,alkatrazdan kaçış,son kale,celda 21,le trou,felon,braubaker,parmaklıklar ardında,,gibi bir elin parmak sayısını çok fazla geçmeyen benim bu favori filmlerimin sıralamasına bu filmide eklemiş bulunuyorum ,işte sevgili dostlar bu kadar harika bir öykü ve harika bir film ,Tavsiyem > Mutlaka İzleyin.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 22. anatoliaman dedi ki:

  1975 yılında kokuşmuş İngiliz adaletinin benzeri yıllardır Türkiyede yaşanmaktadır.Düzmece cd ve belgeler,gizli tanıklarla gazeteci,yazar,düşünür,bilim adamları,askerler ve binlerce masum insan zindanlarda tutulmaktadır.Filimi seyrettikçe bu günün Türkiyesini görecek siyasetin eline düşmüş yargı,yürütme ve yasamanın nasıl kepaze edildiğini ibretle göreceksiniz.İyi seyirler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 23. KaRTaLiZMa dedi ki:

  Muhteşem bir film.. Dava sahneleri sanki silivri’de geçiyormuş gibi izledim.. Devlet kan istiyor ve amacına ulaşması için masum suçlu gözetmeden acımasızca insan hayatlarını ezip geçiyor.. aklı başında her insanın izleyip çıkarımlar yapabileceği nadir filmlerden biri.. şiddetle tavsiye edilir..!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 24. esra dedi ki:

  Tam anlamayla mükemmel bir film emeği geçenlere çok teşekkür ederim

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 25. murat35 dedi ki:

  harika bir film, emeğinize sağlık. tek parça linkler çalışmıyor.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle