Sınıf Filmi – The Class 2008 izle

4 Nisan 2013
İzlenme:

Facebook'ta Paylaş
VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.5/10 (55 votes cast)

Sinif-Film-Afis

-Sınıf / 2008 Entre Les Murs (The Class) Fransa / Türkçe DUBLAJ-
IMDB Puanı: 7.6 / 10
Tür: Dram
Yönetmen: Laurent Cantet
Senaryo: Robin Campillo
Oyuncular: François Bégaudeau
Agame Malembo-Emene, Angélica Sancio
Süre: 2 saat 8 dakika

François Marin (François Bégaudeau) işinde disiplinli ve idealist bir öğretmendir. Yeni görev alanı Fransa’nın farklı kültürlerinden oluşmuş ve belalı bir semtinde bir okuldur. Çoğu öğretmenin göreve başladıktan sona şevklerinin kırıldığı bu bölgede, François daha sabırlı biri olarak derslerine başlar. Film öğretmen üzerinden bir çok sosyolojik mevzuyu incelemeye almaktadır. Film ,terbiye etme, otorite kurma, disiplin gibi konularda bazı sorular soruyor ve sorduruyor.

2008 yılında Oscar da Yabancı Dilde En İyi Film ve aynı zamanda Altın Palmiye gibi ödülleri kazanmış bir film. Vizyon-Filmizle.Com olarak bu filmi sizlere türkçe dublajlı olarak sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. İyi seyirler.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.5/10 (55 votes cast)
Sınıf Filmi - The Class 2008 izle, 7.5 out of 10 based on 55 ratings


Toplam 8 Yorum Yapılmış.

 1. ugurlu_elif diyor ki:

  her zamanki gibi zenci sorunlu bir öğrenci tabi birde müslüman sonuç vurun yerden yere gelsin ödüller.sizin ödül anlayışınızaaaaa….NOT:BERBAT BİR FİLM

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 5 votes)
 2. Panpa diyor ki:

  Hiç beğenmedim, sürekli birşeyler olacak diye izledim fakat hiçbirşey olmadı. Finali bile çok saçma bitti. Yani çok anlamsız geldi bitişi ilerleyişi falan. Ayrıca ugurlu_elif’e de katılıyorum nedense filmde müslüman öğrenciler hep sorunlu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 6 votes)
 3. ayla diyor ki:

  Film gerçekten bir öğretim kurumunun samimiyetle tüm öğrencilerini en sorunsuzundan en sorunlusuna kadar kucaklayıp toplumda iyi bir yer edinmeleriyle uğraşan bir sınıf öğretmeni ve diğer öğretmenlerin mücadelesini anlatmaktadır, ayrıca okulda öğretmenler kadar öğrencilerin de söz sahibi olduğu görülüyor ve din ya da ırk vs ayrımı kesinlikle yapılmamış. İzlemenizi tavsiye ederim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 4 votes)
 4. Gigi diyor ki:

  Film gerçekçi yaklaşmış.Bütün her şey bir sınıfta yaşanabilecek olaylar.Filmde ırkçılık yapıldığını kesinlikle sezmedim.Öğrenciler kadar bazı durumlarda öğretmenlerin de hata yapabileceklerini gayet güzel bir şekilde anlatmış.Hata insanlara mahsustur ve her ne kadar çocukların hataları daha hoş görüyle affedilmesi gerekse de öğretmen de bir insandır.Fakat ne olursa olsun çocuklar saygısızca davranabilir ve istediğini yapabilir mesajını veremeyiz,film de bunu çok güzel işlemiş.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 4 votes)
 5. Nihal ALBAY diyor ki:

  Bir öğretmen olarak kendimden ve okulumdan, yaşadığım ve gördüğüm pek çok şey izledim. Ne yazk ki yalnız değilmişiz. Eğitimdeki sorunlar bize ait değil ve çözüm de göremedim. Filmi ben de çok gerçekçi buldum. Ancak zenci ve müslüman kişilerin dışında da sorunlu öğrenci olsaydı o zaman ayırım yapılmamış ifadesini daha rahat kullanabilirdim. Emeği geçen herkese teşekkürler. paylaşım için de…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 6. Mehmet Çelik diyor ki:

  Film izlemek için kendisine ayırdığınız zamanı haketmiyor. Senaryo zayıf. Konu ilerlemiyor. Hiçbir doğru düzgün gelişme olmayan bir filmi neden sonuna kadar izler ki bir insan? Fransa’da eğitimde karşılaşılan bir iki probleme dikkat çekmeye çalışmış, Daha öteye gidememiş, bu yüzden vasat seviyede kalmış bir film bana göre.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 7. Tozmik diyor ki:

  çok vasat bir film.Kötü değil ama Vasat.Çokta sıkıcı olduğunu düşünüyorum.Öğretmen bence kendi hatalarını kabul etmeli önce karşısındaki insanları yargılamadan ve otorite kurmaya kalkışmadan önce.Kendi disiplin anlayışını birebir karşı tarafa uygulamayı düşünürseniz sonuçları yıkıcı olur.Öğretmenler izlesin ve Ders alsınlar.Nasıl davranmaları gerektiği konusunda…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 8. gülbin diyor ki:

  film eksik yarıya kadar var

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:

MAIL İLE TAKİP

Adresinizi Yazip Abone Olun Filmler Mailinize Gelsin:

(Dikkat: Gelen Maildeki Linke Tıklayın. )

REKLAM

FACEBOOK

TWITTER

FİLM ARAMA


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle

Kapat [ x ]