Barda (2007) izle

26 Mart 2013
İzlenme:

Facebook'ta Paylaş
VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 8.5/10 (185 votes cast)

barda

-Barda / 2007 Türkiye / Yerli Yapım (+18)-
IMDB Puanı: 6.8 / 10
Tür: Suç,Dram,Gerilim
Yönetmen: Serdar Akar
Senaryo: Serdar Akar
Oyuncular: Nejat İşler,Melis Birkan,Erdal Beşikçioğlu
Çağan Irmak,Zeki Demirkubuz
Süre: 1 saat 32 dakika

Psikopat ruhlu beş kişi bir bara dalarak içerideki gençlerin, ellerini ayaklarını ve ağızlarını bağlayıp sabaha kadar işkence yaparlar. Hiç bir şeyden haberi olmayan ve eğlenmeye gelen gençlerden, gözü dönmüş yaşları 25 ile 40 arası olan bu grup hayatlarındaki kötü giden her şeyin acısını çıkartır.

Serdar Akar yönetmenliğindeki ve pek çok popüler ismin baş roller de oynadığı bu filmi Vizyon-Filmizle.Com olarak sizlere sunar, iyi seyirler dileriz.

NOT: FİLM KÜFÜRLÜ SAHNELER İÇERMEKTEDİR. (+18)

Vkontakte Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.

OK.ru HD

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 8.5/10 (185 votes cast)
Barda (2007) izle, 8.5 out of 10 based on 185 ratings


Toplam 24 Yorum Yapılmış.

 1. Tozmik diyor ki:

  Zaten Barda ve Kaybedenler klübü bu iki film Nejat işler’e hayran olmamı sağlamıştır.İkiside türk sineması için önemli filmlerdir.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 7 votes)
 2. Sosyal Sorun diyor ki:

  Film bir sosyal problemin psikolojik ve cinsel yansıması olarak başlıyor. Filmi seyretmeyi düşünen kadınlara bir nevi uyarı, ben 1 hafta kadar korkarak yürümüştüm yolda ve kapıları kilit üzerine kilitlemiştim çünkü bu olayın gerçekten geçtiği Beyoğlu ilçesinde yaşıyordum o dönem. Ama her ne olursa olsun hamileler kesinlikle izlemesin şiddetin ve vahşetin böylesi, o kadar vahşi bir olay ki ve gerçek olması bunu kat be kat korkunç kılıyor. Nejat İşler de bu filmin etkisinde birkaç sene geçirmişti özellikle bu filmden sonra tripleri değişmişti. Filmin sonunda da bir adalet sorgulaması var kiiiii, asıl sorular orada ve bana sorarsanız bu tipleri hapishanede yaşatmazlar.Adalet sisteminde çalışan birisiyim ve normal hukuk öğretilerinde ölüm cezasının bir ceza olmadığı öğretilir ama burada öyle bir iğrençleşme var ki kendi ellerimle öldüresim geldi bu Nejat İşler ve çetesini… Diğer yandan da sen de onlarla aynı olursun dedim ama düşünün ki oradaki kızlardan veya erkeklerden biri sizin çocuğunuz olsun bunları öldürmek ne kelime, adalet sisteminin içine sokmadan adalete teslim edilmeden elimden geleni yapardım…………Zaten eminim birçok kişi izlemiştir ve ne demek istediğimi anlar. Seyredecek olanlara ise filmdeki gerçek vahşete dayanabileceklerse, bu olayın gerçekten yaşanmış olmasına tahammül edebileceklerse izlemelerini yoksa çok vahşi bir film olduğunu söylemek isterim…Yani +18 den öte bir film.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +7 (from 7 votes)
  • melek diyor ki:

   Filmin konusu yasanmış bir hikayeden esinlenerek yapılmıstır.Yer de beyoğlu değil Ankara GOP resitgalip cadde bir apatman dairesi sene 90ların sonu…

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 3. iso diyor ki:

  Yıllar önce izlediğim etkili bir film. İzleyebilir mi herkes bilemem.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 6 votes)
 4. terapi diyor ki:

  barda filmi ; türk sineması için extrem bir filmdir oyuncularda rollerinin hakkını vermiştir …nejat işler in tayfasının bir yerde haklılık payı var ama bu demek değilki cinayet veya tecavüzle çözülür bu…insanların önyargılardan kurtulması gerek…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 5 votes)
 5. Serkan diyor ki:

  efsane film. Keşke 2.side çekilde barda2 :)

  admin bu arada 2000 öncesi film yayınlamışsın, kuralı deldin galiba Alien2 yide eklermisin hadii :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 6 votes)
 6. İzleyici diyor ki:

  yazık be Çok yazık ülkede bunlar olmasınn insanlık hayvanlık olmasın beeeee çokk yazıkkk

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 7. esesli diyor ki:

  zaten film boyunca hep mağdurdan yana oluyorsun ister istemez…fakat sonlara doğru bir futbol sahasında geçen sahne var ,tam anlamıyla sessizliğin sesi ,demiyorum yaptıkları dövme tecavüz falan doğru,ama söylediklerinde haklılık payı var bence tekrar izleyin gözden geçirin derim…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -6 (from 8 votes)
 8. Esma diyor ki:

  bu filmi izledikçe sinirimden kabarıyorum yok böyle bişi

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 5 votes)
 9. furkan diyor ki:

  Al onu al senin o senin :D

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -6 (from 6 votes)
 10. Sosyal Sorun diyor ki:

  Eğer her sosyal sınıf farkını hisseden, her toplum aşağılaması gören, ekonomik ayırımlara maruz kalan, patron aşağılaması çeken bunlar gibi yapsaydı herhalde Türkiye tecavüzcüler ülkesi olurdu. Bu tiplerin yaptıklarını mazur gösteren onlar da haklı be kardeş diyen yorumcuları anlıyorum ama bu tarz arkadaşlarımızın anlamadığı ve bilmediği nokta bu tip psikopatların hiçbirşeyden anlamaz oldukları, insani, vicdani her tür değerini geri kazanmamak üzere kaybettikleridir yani sen bunlara hak veriyorsun hallerinden anlıyorsun diye bunlar sana asla acımazlar.

  Bu tip suçlularla ve bunların psikolojileriyle birebir işim gereği muhatap oluyorum ve yaptıklarının haklı bir gerekçesi varmış gibi yapılan yorumların ve yorumcuların bazı gerçeklerle yakından yüzleşmemiş insanlar olduklarını düşünüyorum. Bu tip psikopat ruha sahip suçluların çoğu ehlileştirilemiyor bile, hepsi aynı suçu çıktıklarında tekrar işleme düşüncesindeler ve de intikam düşüncesiyle daha da vahşileşiyorlar. Olayların kökenine inecek olursak bir zamanlar herkes masumdu ve portakalda C vitamini idi eğer bu adi suçluların suçlarını aklamaya gerekçe bulacaksanız. Bu tip suçluların rehabilite edilmeleri imkansız ve sıfır ihtimal adeta içlerinde bir canavar yaşıyor ve ortamını bulunca açığa çıkıyor. O nedenle acıma acınacak hale düşersin bu gibi tiplere diyorum.

  Asıl acınacak kişiler tecavüze uğrayan o çocuklar….ömürleri boyunca o ağır şiddeti yük edinecekler aldıkları her nefeste. Ama canavarlaşmış olanlar için farkeden birşey yok, hatta ölseler gebertilseler de ruhlarında en ufak değişim olmaz ki bunu suç psikolojisi konusuna yakın birisi olarak söylüyorum. Son söyleyeceğim bu psikopatları değiştiremezsiniz, önemli olan bu tiplerle nasıl muhatap olmaman gerektiğini çözmek, sinyalcilerden uzaklaşmak…Yoksa emin olun polis bile ancak suç işlendikten sonra müdahale ediyor, bu tiplere bulaştığınızda kurtulma şansınız sıfır, polis molis gelmez zaten. Ne zaman öldün, yaralandın anca o zaman bir tutanak tutulur maaalesef ki öyle… Kısaca acımayın bu tiplere, mümkünse hissettiğiniz noktada kaçın ve savunacak sebep bulmayın, evet sosyal ve psikolojik sebeplerle psikopat oluyorlar ve bazıları da genleriyle getiriyorlar suçlu olma ihtimalini ama o da onların savunması olsun siz onları savunurken kim vurduya gitmeyin…..

  Bu tiplere acınmaz arkadaşlar, zaten çoğu madde bağımlısı, olmayanlar da cinayet ve vahşet bağımlısı. Bunlara hak verenlere, söylediklerinde doğruluk bulanlara şaşırıyorum, bu tipleri düşünün hapishanelerdekiler yaşatmak istemiyor, söz konusu olan tecavüz ve adi suçlar olunca diğer tip suçlular bile iğreniyor bunlardan ve koğuşlarında istemiyorlar ya döverek ya da başka yollarla hallediyorlar, çünkü onlar da biliyor bunların adam, insan olmadığını…Soruyorum size iğrenç tecavüzlerin ve vahşetlerin sırf sınıf farkı kıskançlığı nedeniyle yapılmasının nesi haklı, adamlar toplu halde işkence yapıyorlar bir de, bunlara hak verenlerde de bir eğilim olduğu kanaatindeyim açıkçası bir manak da ikincisi çekilsin diyor gülerek….Doğru ya bu tip psikolar heryerde, hele büyük şehirde…Ama şöyle ünlü bir sokak özdeyişi vardır “Her Psikopatın Bir Psikopatı Vardır”.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 9 votes)
 11. dogan demir diyor ki:

  Galiba söyle bir sey düsünmüsler. Dünyayi Kurtaran Adam’dan daha kötü bir film yapabilir miyiz? Ama hem ondan kötü olsun hem de igrenclikte sinir tanimasin. Pislikten gecilmesin. Mantiksizlik ve alakasizlikta üstüne olmasin. Oyuncular o kadar kötü oynasin ki baska her film insana güzel görünsün. Filmin icinden cikamayacagimiz noktasinda polis iceri dalsin ve bir sürü yükten kurtulalim. Fikirsel derinlik olmasin ki kafayi yormayalim. Seyirci daha n’oluyo lan demeden de film bitsin. Mahkeme sahneleri o kadar uydurma olsun ki bundan daha kötüsü yapilamasin.

  Eh böyle düsünülmüs ve sahiden de ortaya akilsiz, fikirsiz, sacma, yavan, basit, igrenc, tutarsiz, pis, kötünün de fevkinde bir film olmus. Bu sitede onlarca güzel film var. Tekrar tekrar izleyin. Zamaninizi bosa harcamayin.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 10 votes)
 12. seyda diyor ki:

  yavrum ya bu film degil bu yasanmıs bi olay !

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 7 votes)
 13. dogan demir diyor ki:

  Filmi Serdar Akar yazmis yönetmis ve sinemamizin son yillardaki en önemli iki yönetmeni de filmde oyunculuk yapmislar: Çağan Irmak ve Zeki Demirkubuz. Sanirim kendi aralarinda söyle konusmuslardir:
  – Lan Cagan cok adiyiz biz lan.
  – Niye oglum yaaa?
  – Niyesi var mi lan, herife o kadar kötü film yaptirdik ki artik bizim her filmimiz insanlara süper görünecek. Ehi ehi…
  – Benim adim Zeki oglum. Biz adami kubuzlariz lan. Ehi ehii…
  – Cak lan cak… Embesil festival filmi yapacakmis!..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 4 votes)
 14. Ayo diyor ki:

  Resmen lümpen fantazisi. Gerçek hikaye deniyor ama o gerçek hikayeyi 1000 türlü farklı şekilde de anlatabilirdi yönetmen. Tercihi böyle olmuş. Yani olayın yönetmenin fantazisindeki şeklini izliyor seyirciler. Bence ergenlikten yeni çıkmışlara ya da o döneminde takılıp kalmışlara (18-25) yönelik bir film. Karakteri oturmuş insan için sadece rahatsız edici görüntüler silsilesi. Filmi görünce ağzı sulanan abazanlara tavsiye: Bunu izle üstüne bir bölüm Spartaküs aç, günlük sağ kol egzersizlerini tamamlamış olursun.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 6 votes)
 15. g diyor ki:

  kardeşim senaryo yazıyorsun yasa bilmiyorsun kanun düzen bilmiyorsun ama ceza veriyorsun. çete var yağma var tecavüz var alıkoyma var… filmde verilen cezayı söylemeyecegim ama saçmalık :)) 2. husus devletin savcısı ceza infaz kurumunda adam öldürtmeye azmettiriyor infaz memurları yardım ediyor felan :D komik şeyler o düzen o sistem 2000lerde kaldı şimdi öyle bir şey olmasına imkan olanak yok. yani anlamadığım o kadar para harcayıp bişey yapıyorsunuz bari bi bilene sorun yazdıgınız senaryonun bi tutar dalı olsun be abi :))

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 6 votes)
 16. tombik diyor ki:

  film gerçekten toplumsal konuya değinmiş toplumda çok aç insan var zorla olmasa gönüllü olsa keşke herşey

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 6 votes)
 17. Sosyal sorun diyor ki:

  Sayın “g” kanunlar böylelerine verecek ceza üretemedi henüz, o nedenle bugün hala hapishanelerin kendi kanunları var ve bu devam ediyor. Geçenlerde bilerek yangında bırakılan ve diri diri yakılan hükümlüleri hatırlatayım, o olayda onların orada kalıp yanması imkansızdı ama şiltelerle ve engellerle üzerlerine kapılar kapatılarak yakıldılar. Yani hapishane kanunları çok farklı işliyor ve filmin sonunda gösterilen hücre içi cezalandırmalar da gerçek. Özellikle çocuklara, kadınlara tecavüz ve iğrenç öldürme vakaları itinayla koğuşların kendi iç meselesi olarak çözülüyor. İyi ki de böyle oluyor çünkü bunlar için insan eliyle yazılmış düzgün ve hak bir ceza kanunu yok henüz. Yukarıda “Doğan Demir” ve “Ayo” nun yorumlaına da sonsuz katılıyorum aynı fikirdeyim filmin kalitesizliği hakkında, tek farkla o da Dünyayı Kurtaran Adam kendi kategorisinde bi kült filmdir :) Bu ise gerçek olayın söylediğiniz şekilde daha da iğrençleştirilip özellikle ŞİDDET PORNOSUNA DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ halidir.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 4 votes)
 18. g diyor ki:

  :)) sosyal sorun rumuzlu arkadaşa; şimdi bir gerçek var evet toplumsal bir soruna parmak basılıyor ve yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi futbol oynarken nejat işlerin sözleri manidar… ama senaryo daha iyi olabilirdi. gerçekten kötü şu açıdan kızıyorum elalem film çekerken detaylara kadar araştırıyor ama bizimkiler ne de olsa film diye atıp tutuyor. zaten mahkeme sahneleri tamamen saçma sapan öyle mahkeme mi olur ? :)) ve şiddet pornosu hakkınadaki görüşünüze sonuna kadar katılıyorum. değişik bir iş yapalım diye çirkinleştikçe çirkinleşmişler bu dilm cidden bırakın bizi dünya sinemasından bile çok uzak böyle fikirler emin olun herkesin aklına gelmiştir ama böyle filmleri çekecek kadar çirkin adamlar ancak bizde var.. yazık(!) begenenlere de saygı duyarım bunlar sadece benim görüsüm teşekkürler

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)
 19. g diyor ki:

  ve şunu da eklemek isterim ceza infaz kurumlarının işleyişini işim icabı iyi biliyorum. emin olabilirsiniz Türkiye de böyle bir işleyiş yok. asla olamaz. eskiden olabilir ama su anda emin olabilirsiniz cinayet koğuşuna tecavüzcü koyun burnu kanamadan cezasını ihtimali çok yüksek. eskiden olsa 1 gün yaşama şansı yoktu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 3 votes)
 20. CoCaiNe diyor ki:

  izlediğim en iyi filmler arasında.o zamanlar çok etkilenmiştim.film Türkiyede yaşanmışgerçek birolaydan esinlenerek çekilmiş.filmi izledikten sonra hikayesinede bakmanızı tavsiye ederim.yaşaan süreç ve sonrası…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 4 votes)
 21. Umut diyor ki:

  Oyunculuklar her ne kadar güzel olsa da “rahatsız edici” bir film olduğunu düşünüyorum. Çok bilmediğim için yorum yapmak istemiyordum ama 1 ölünün, 6 yaralının bulunduğu bir ortamda (ki üçüne tecavüz edilmiş) yapılan suç üstü ve kurbanların ifadeleri sonucu nasıl 5-6 yıl yatar o ikisi anlamış değilim. Olayın gerçekleştiği zamanı bilmiyorum da bu barda hiç mi kamera yok, sokakta da mı yok…? Çelişkilerle dolu bir film… Belki benim ayrıntılı bilmediğimdendir. Ha bir de.. Nejat İşler’in karakterine hak verenler var sanırım. Beyninizde kıvrım kalmamış, dikkat edin…!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 22. Umut diyor ki:

  **Spoiler içerir.** Azcık internette sörf yaptıktan sonraki edit: Bu olaylara çok benzer bir durum yaşanmış gerçekten… Tüyler ürpertici. Hem de yaşadığım şehir Ankara’da, 97de yaşanmış. Olayda canavarların direktifi üzerine içki almaya giden bir kurban markete girip yalvarırım polisi arayın deyince de “Başımı belaya sokamam.” cevabını alarak geri dönmüş. Sanırım post-credits teki durumda ona atıfta bulunuyor. Savcının telefondaki durumu da gerçekmiş. Ünlü bir mafya babası bu teklifi kurbanlardan birine yapmış ve kurban kabul etmemiş. Ancak yine de zanlılara hapishanede tecavüz edilmiş. Ve bombayı patlatıyorum.. bu yaratıklar Rahşan Affı ile hapisten çıkmışlar. Yanlış duymadınız… Şu an sokaklarda bu lanet olasılar…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 23. melek marmara diyor ki:

  mehepe sempatizanları,başka kim yapar ? 2007 basına yansıyan tosuncukların yüzlerine iyi bakın,muhafazakar milliyetci zonta faşolar…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:

MAIL İLE TAKİP

Adresinizi Yazip Abone Olun Filmler Mailinize Gelsin:

(Dikkat: Gelen Maildeki Linke Tıklayın. )

REKLAM

FACEBOOK

TWITTER

FİLM ARAMA


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle

Kapat [ x ]