VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 8.3/10 (28 votes cast)

third_half

-Treto poluvreme / The Third Half 2012 Makedonya,Çek Cumh, ABD / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 8.1/10
Tür: Dram, Tarih
Yönetmen: Darko Mitrevski
Senaryo: Grgur Strujic
Oyuncular: Sasko Kocev,
Katarina Ivanovska, Richard Sammel
Süre: 1 saat 53dakika

1942 yılında Bulgar liginde oynayan Levki ve Makedonya takımlarının arasında gerçekleşen maçlarda, Makedon takımı kaybederse kurşuna dizilmekle tehdit edilmektedir. Nazilerin ülkeye tanklarla giriş yapmasının ardından bu riski ortadan kaldırmak için takım yöneticileri farklı planlar uygulamak zorunda kalır.

Gerçek bir olaydan alınan ve 2. Dünya Savaşı yıllarında geçen film, dramatik bir spor müsabakasının ve Nazilerin bunun üzerindeki etkileri üzerine senaryoya sahip.. Oldukça eleştiriler de alan ve tartışılan bu yapımı Vizyon-Filmizle.com olarak sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

Part1

PARTLI İZLEME SEÇENEĞİ:

PARTLI VİDEOLAR AÇILMAZSA , diğer izleme seçeneklerini (Vkontakte, Putlocker vb) kullanabilirsiniz.

part 2

part 3

part 4

part 5

part 6

Vkontakte Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.

NosVideo

NOSVIDEO SİTESİNDEN CD-1’i HIZLI İZLEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.

NOSVIDEO SİTESİNDEN CD-2’yi HIZLI İZLEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 8.3/10 (28 votes cast)
Treto poluvreme - The Third Half izle, 8.3 out of 10 based on 28 ratings


Toplam 15 Yorum Yapılmış.

 1. Tozmik dedi ki:

  Makedonya sinemasının yaptığı en iyi iş herhalde.son beşe kalamadı bu film yabancı dilde.Bana göre kalmalıydı.Hikaye klasik gibi görünsede işin içine futbol girince erkek izliyicilerin kesinlikle kaçırmayacağı bir film.Biraz Zafere Kaçış havasıda var filmde.Klasik olabilecek bir eser.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 6 votes)
 2. barolo dedi ki:

  baslarda güldüren, sonlarda, eger balkan tarihine, illede kültürüne yakinsaniz agliyacaginiz, gercek bir öykünün samimi bi sekilde sinema diline, görselligine…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 4 votes)
 3. g dedi ki:

  bu nedir ya artık dram filmi izlememeye karar verdim arkadaş dünya sineması için dram demek ezilen yahudilerin sefil hayatlarını filme kaydetmek demek. bıktık artık yeter kardeşim

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +10 (from 12 votes)
 4. hohori dedi ki:

  Bence yahudi soykırımı artk farklı perspektiflerden ele alınmalı. Soykırımın filmlerdeki anlatılışının klişeleşmesi anlatılmak isteneni yeterince vermiyor bence. Yoksa film gayet güzel.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 5. Tozmik dedi ki:

  Bu filmin farkını anlayamamışsınız sanırım.Burda Naziler Makedon yahudilerine zulmetmiyor.Bulgarların zulmunü görüyoruz.yani film bu açıdan çok farklı.Bulgarların Yahudileri bu şekilde davrandığını ben şahsen bilmiyordum.Film klasik Nazi-Yahudi filmlerinden değil.Bulgarlarında yahudileri dışladığını görüyoruz.Bilinmeyen bir tarih filmi bu.Futbol konusuda filme ayrı bir keyif getirmiş.Anlatış klişe ama konu farklı.Bulgar zulmü bu film.Yahudilere sadece Naziler zulmetmedi başka milletlerde zulmetti demeye getirio film.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 6 votes)
 6. Celal çelebi dedi ki:

  2010-2011 Türkiye de yaşanan Futbol faciasını hatırlattı… TRABZONSPORUN ŞAMPİYONLUĞUNUN resmi makamlarca nasıl çalındığının! Demek ki nazilerle şikeciler aynı kafadaymış….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 10 votes)
 7. g dedi ki:

  tozmik demiş ki naziler değil bulgarlar.. kardeşim bütün avrupan sürüldüler sen nerde yaşıyorsun ki bunları bilmiyorsun? kaldı ki ilk sürgünleri değil. biraz araştırsan osmanlıya sıgındıklarını da görürsün tarihte… değişen bir şey yok bence. dünya sineması için dram demek yahudilerin eziyet görmesi demek. bi piyanist vardı izledik beğendik bitti. böyle gereksiz filmlere gerek yok

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 6 votes)
 8. celal çelebi kendi derdine yan bu sene düşmemeye bakın fenerin günahından

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 5 votes)
 9. Tozmik dedi ki:

  Dünya sineması için dram demek yahudilerin eziyet görmesi tezine karşı benim önerdiğim farklı ülkelerin bilinmeyen iyi filmlerini izlemeni tavsiye ederim.Yahudiler artık bıkkıntı getirdi haklısın.ama Dünya sineması anlayışın çok dehşet.bu ancak kültürsüz birinin yada abd sinemasından başka sinemayı bilmeyen ve diğer ülkelerin sinemasına karşı önyargılı olan birinin söyleyebileceği bir laf.Ben zaten diğer ülkerlerin iyi filmler yapabildiğini kanıtlamak için sitedeyim.senin gibileri şaşırtmak ve önyargınızı kaldırmak için.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 6 votes)
 10. barolo dedi ki:

  ne kadar -anti semit- varmis ya… yapayanliz, zavalli, güzel ülkemde.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 5 votes)
 11. hohori dedi ki:

  Farkından ziyade benzerliğinden dem vurmuştum ben. yahudilerin dramının izleyiciye aktarılış şeklidir benim dikkat ettiğim. Yani bu yüzden soykırım gibi bir vahşet oyle bir hal alıyorki insanlarda yapması gereken etkiyi yapmıyor. ‘bıktık artık yeter kardeşim’ deyip filmler es geçilebiliyor. Aslında bir bakıma bu da bir başarıdır keza hiç bir soykırım dünyaya bu denli anlatılmamıştır ki insanlar bıkma raddesine gelsin. Neyse filmi izlememiş olanlar olumsuz yorumlara aldanmasın. Eleştiriler eleştirilmeye değer filmlere olur, kaçırmayın!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 12. cukka dedi ki:

  binlerce yahudi soy kırımı filmi izledik , herkes aynı acıyı neredeyse yaşadı filmleri izlerken onlar kadar üzüldük. Yani biz anladık ki dil,din,ırk yüzünden insan canına kıymak , hor görmek ,aşağılamak ve ötekileştirmek hele hele soykırım yapmak çok kötü bir şey. Artık şu Filistin de dönen olayları da bi beyaz perdeye aktarsa Holywoodlu arkadaşlarda Filistinde sabah okula giderken durdurup öldürdükleri çocukların hiç bir günahının olmadığını ve aynı olayların Varşova ghettoların da kendi atalarına yapıldığının ora da ki yahudiler de farkına varsa, bu olayın dünyada sadece kendilerine yapılmadığını, bunu halen günümüzde devam ettirdiklerini bi anlasalar. ama maalesef bi bildiğimiz Limon Ağacı kitabı , senaryoya dökecek te sinemaya çevirecek te çok zor. Neden çünkü o gün soykırımdan kaçanların çocukları bugün bu filmlerin çekileceği ülkenin yönetimindeler… ! Hikaye aynı yerler zaman ve karakterler farklı….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 6 votes)
 13. Meral dedi ki:

  İyi zaman geçirmek istiyenler izlesin bu filmi.Admin teşekkürler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 14. fugenatasoy dedi ki:

  Senaryosundan, görüntü yönetimine, müziğinden oyunculuğuna kadar mükemmel bir filmdi. Çok beğendim. Teşekkürler vizyonfilmizle sitesi. Tavsiye ederim mutlaka izleyiniz.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 15. delice sewda dedi ki:

  arkadaşlar bana makedonca film türkce al yazılı lazım bilen yada link olan varmı yardımcı olursanız sevinirim

  ADMİN: SİTEMİZDEKİ ŞU FİLMLERİ İZLEYEBİLİRSİNİZ:
  http://www.vizyonfilmizle.net/20317-golgeler-shadows-filmi-izle.html
  http://www.vizyonfilmizle.net/21485-treto-poluvreme-the-third-half-izle.html

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle