VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 8.2/10 (34 votes cast)

the_sprit_molecule_full_hd

-Ruh Molekülü / The Spirit Molecule 2010 ABD / Türkçe Altyazılı-
IMDB Puanı: 7.4 / 10
Tür: Belgesel
Yönetmen: Mitch Schultz
Yazar: Rick Strassman, Mitch Schultz
Oyuncular: Joe Rogan
Ralph Abraham, Joel Bakst
Süre: 1 saat 15 dakika

Dimethyltryptamine (DMT), insan, bitki ve hayvan türlerinde çok sayıda var olan bir endojen psikoaktif bileşiktir. İnsan bilinci üzerindeki etkileri dışında ayrıca çok basit bir molekül olması ve doğada ikincil bileşimler halinde bulunması, ona başka işlevler yüklüyor. Bitkiler de başka organizmalarla bağlantılarını bunlarla sağlamakta. Buna genel olarak doğadaki canlılar arasındaki rezonans dili denilmekte.

Rick Strassman’ın bütün deneyimlerini topladığı “Dmt:The Spirit Molecule” adlı kitabından uyarlanarak hazırlanan , insan beyni tarafından da ufak dozlarda üretilen bu molekülün etkilerinin incelendiği bu belgeseli sizlere Vizyon-Filmizle.Com olarak Türkçe alt yazılı  sunuyor ve yorumlarınızı bekliyoruz. İyi seyirler.

Vkontakte Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.

Youtube HD

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 8.2/10 (34 votes cast)
DMT: The Spirit Molecule - Ruh Molekülü 2010 izle, 8.2 out of 10 based on 34 ratings


Toplam 9 Yorum Yapılmış.

 1. yavuzkeles82 dedi ki:

  güzel bir belgesel tavsiye ederim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -4 (from 10 votes)
 2. tingir dedi ki:

  40 yildir ot iciyorum, ben bole kafa gormedim arkadas :). cinler, periler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +6 (from 6 votes)
 3. asikara dedi ki:

  dmt yi bulabileceğimiz bi tekel bayii varmıdır :) benimde kafam böle olsun istiyom :) 70lik rakı kesmiyor artık :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 7 votes)
 4. ozi dedi ki:

  n’oluyo laaan…kaçın kaçın…!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)
 5. DMT kafası dedi ki:

  İnsanoğlu kendi varlığına o adar yabancı ki aldığı bir halusinatif maddeyi Ruh molekülü olarak da adlandırıyor, farklı bir gezegene açılan kapı olarak da, bazı dinsel inançlarının kanıtı olarak da …. Beynin bu yumuşak denilen uyuşturucuya verdiği tepkileri değerlendirenlerin çoğunun görünümü keş kıvamındaydı. Ben haaşaaa yumuşak, zarar vermeyen bir uyuşturucuya, bilinç açıcılara, yaratıcılığı ve algıları kuvvetlendiren ve özbenliğe, bedene zarar vermeyen hiçbir maddeye karşı değilim olsa da kullansak derim. Ama burada belgeselde gösterilmeye çalışılan nokta bunun süper ot, öte dünyaları gösteren, kimine cenneti gösteren, kimine ileri ve farklı boyuttaki medeniyetleri gösteren ruhani bir madde olduğu gibi saçma bir konu olması saçmaydı. Bilimsel hiçbir destek yoktu, tamamen kişisel halusinasyon deneyimlerinden ibaretti ve bir de sözümona bilimsel veri açıklayanlar vardı. Bedeninin gerçeklerine, beyninin algılarına yabancı olmayan herkes bu tarif edilen görüntülerin uyuşturucu maddelerin halusinasyonlarından ibaret olduğunu anlar, en azıdan alkol alınca dahi benzer şeyler görmüşüzdür,rengarek bir dünya ooohhh ne hoş…LSD deneyimlerini anlatanlar da 70’lerde aynı tarz görüntülerden bahsediyorlardı sonra bunlar uzaylılara şunlara bunlara bağlandı… Farklı bir konuymuş gibi yedirilmey çalışılması ve bilimsel olmadığı hatta ruhani veya psikoljik bir belgesel olmadığı halde sanki çok ağır bir belgesel havası verilmeye çalışılması çok çok saçmaydı, inanın aslında konusu bile yok, bilimsel-sosyolojik-psikoloik hiçbir dayanağı da yok. Sadece dalga malzemesi, spiritüel konulara değindiler desek ona da değinmemişler hiçbirşey yok…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 25 votes)
 6. Tolga dedi ki:

  Teşekkür ederim Belgesel için alt yazılısını bulamayıp sizden rica da etmiştim yayınlamışsınız.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 4 votes)
 7. meltem dedi ki:

  bu film eğer ki belgesel ise: bilimsel olan hiç bir şey yok.
  komediyse komik değil.
  bir sürü insana halüsinasyon görmelerine sebebiyet verecek çook kaliteli uyuşturucu yada uyarıcı maddeler verip kafalarını güzelleştirip kamera karşısına oturtup ‘hadi bize kafan güzelken ne hissettin anlat bakalım’ denilmiş, o insanlar da saçmalaya yardıra anlatmış sayıklamışlar. bu kadar basit.
  eğer endojen bi maddenin insan yada diğer canlılarda ne şekilde üretildiğinden bahsedecek olmalarını sanmasaydım filmin ilk 10 dakikasında; ileri sararak da olsa izlemezdim sonuna kadar.
  belgesel mi bu?
  bana 3 gün verin ben daha fazla bilgi içerenini yaparım da dedim yani o kadar!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -5 (from 7 votes)
 8. realicey dedi ki:

  Dr. Rick Strassman 1990-1995 yılları arasında New Mexico’da yasal izinle DMT üstüne bir araştırma yürütmüş. Bu araştırmayla ilgili çok kapsamlı bir kitabı da var. Ben kitabı yıllar önce okudum ve çok iyiydi. Bu belgesel DMT ile ilgili. Aynı zamanda saykodeliklerin bir tarihini de veriyor neden yasak olduklarına dair çok zihin açıcı yorumlar yapıyor. İnsanları ne kadar yanlış yönlendiriyorsunuz DMT KAFASI ve meltem!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +10 (from 10 votes)
 9. ilhan akman dedi ki:

  teşekkürler realicey dmt mescalinden lsd den farklıdır.dmt yi dmt eden herkesin bir bölüme kadar edindiği deneyimin aynı olmasıdır.bu durum dmt yi hallüsyonejik yapmaz hatta diğerlerinden ayırır.meltem ve dmt kafası siz ömür boyu arasanızda bulamazsınız dmt yi.en iyisi mi uzak durun yorumdan ve dmt den

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle