VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.6/10 (21 votes cast)

smashed2012

-Smashed 2012 ABD / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 6.8/10
Tür: Dram, Komedi
Yönetmen: James Ponsoldt
Senaryo: Susan Burke
Oyuncular: Mary Elizabeth Winstead,
Aaron Paul, Octavia Spencer
Süre: 1 saat 21dakika

Kate (Mary Elizabeth Winstead) ve Charlie evli ve tekdüze yaşayan bir çifttir. Öğretmen olan Kate aynı zamanda alkol bağımlısı genç bir kadındır. Bütün hayatı bir anda kötüye gitmeye başladığı anlarda okuldaki meslektaşı onu grup toplantılarına davet eder ve bağımlılıktan kurtulmaya çalışır. Fakat bu süreç başka problemler doğuracaktır.

Alkolik bir kadının yaşadığı ilginç ve dramatik anların konu edildiği 2012 yapımı filmde Mary Elizabeth Winstead başrolde yer alıyor. VizyonFilmizle.org olarak bu yapımı sizlere altyazılı olarak sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. İyi seyirler.

Vkontakte Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.

OK.ru HD

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.6/10 (21 votes cast)
Smashed izle, 7.6 out of 10 based on 21 ratings


Toplam 15 Yorum Yapılmış.

 1. benli9 dedi ki:

  Ders alınabilecek bir film…İzlenebilir…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 5 votes)
 2. semt sakini dedi ki:

  Fazla durağan, oyunculukları çok iyi değildi ama idare ederdi. Bildiğiniz alkolizm sorunlarını anlatıyor. Bazen herkes zor zamanlarında, katlanılamayacak acılarında uyuşturan birşeyler istemiştir yani aslında herkesin alkolik olma ihtimali olabileceğinden izlemek birşeyler öğretebilir. Alkol verdiğinden çok fazlasını alan bir bağımlılık yaptığından mesafeyi iyi ayarlamak gerek. Süper bir film değildi ama bu sebeplerle izlenebilir…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 5 votes)
 3. barolo dedi ki:

  20 yildir bende iciyorum. tek bir gün dahi aksatmadan. 2 sise kirmizi sarap, bazen üstüne malt whisky. bu güne dek verdiginden fazlasini aldigina tanik olmadim. alkolsüz bu berbat hayati kaldirabilecegimede inanmiyorum.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -4 (from 16 votes)
 4. melekimu dedi ki:

  irademizi sıfırlayacak saydıracak her bağımlılık kendimiz yavaşca yok etmekdir,buna aşk,alkol,uyuşturucu ,sigara( tütün mamulleri) dahildir.bağımlılık, kısa zamanda rezilleşerek ölmekdir,film güzel özelllikle gençlerle seyredilmesini öneririm.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +6 (from 6 votes)
 5. semtsakini dedi ki:

  “barolo” her gün o kadar içmeye karaciğer dayanmaz başta bir baktırsan kesin birşeyler çıkar, bence sen abartı içiyorsun her gün iki şişe şarap üstü whisky karaciğerin yağlanmasına başlıca sebep, ama herkes kendi bilir sonuçta ben de alkol karşıtı değilim eğlenmeyi de severim hayatın yüklerini arada hafifletirim alkolle ama aması var o da alkolün vücudun genelindeki hasarının çok fazla olması hani esra. içsen daha az zarar görürsün bence ya sen çok dirençlisin ki bu istisnadır, ya da her sene kanını değiştiriyorsun :)) Alkol vücudu yorar, iflasa götürür sen ne dersen de bunu doktorlar söylüyor başta, hani kasalarla içiyom ama bana bişey olmuyor demen çok tuhaf ve sanki dalgadasın gibi geldi :)) İçki karşıtı değilim bak ama sen abartmışsın be barolo…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +7 (from 7 votes)
 6. selin ayda akman dedi ki:

  Ben filmi çok sevdim! Bağımlılıklar değişkenlik gösterir hayatta! Ama her bağımlılık, beraberinde bir tuğla daha koyar insanın omzuna ve elbette yakın çevresine… İyi hissetmek,tüm insanların arzuladığı temel duygu. Kim sürekli iyi hissetmek istemez ki??!! Ama ölümlülüğümüzü bilmemize rağmen, başımıza gelen en acı olaylara rağmen ve elbette kendimize rağmen, başka seçeneklerimiz de olmalı… Film, bende bu duyguları uyandırdı.İzlemenizi öneririm. Teşekkürler admin:))

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 7 votes)
 7. yıldız dedi ki:

  rakı içenler öldü de su içen ölmedi mi? :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 10 votes)
 8. sürünmek dedi ki:

  Film sürünerek ölmeyi ölme risklerini, kendi yaşamına saygıyı anlatıyor, bu nedenle sonuçta su içen de ölür rakı içen de hatta atın ölümü arpadan olsun da diyebilirsin ama nereye kadar. Bazı yorumlar tıpkı geçmişte radyasyonlu çayı bile bile yudumlayan bakın bişey oluyor mu olmuyor diyen bakanın veya aids araştırmasında Türk’e bişey olmaz atın ölümü arpadan olsun diyerek aidsli kadınlarla kondomsuz yatarım diyenleri hatırlatıyor. Sadece bir hayatın varken “sürünerek ve onurun da sürünerek ölmekle hık diye gitmek arasında dağlar kadar fark olduğunu fazlasıyla hastane görmüş biri olarak söylemem lazım. Ama bunu söylerken hayatı sadece su ve süt içelim gibi hijyenik ve dini sebeplerle içmiyorum diye algılamak doğru değil. Yani bu sakil ve çocuksu düz mantıklarla yapılan karşılaştırmalar doğru değil, öyleyse herkes bir madde bağımlısı olsun da zevk içinde ölüp gidelim senin mantığına göre “yıldız”.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 5 votes)
 9. buffy dedi ki:

  yasadıgın hayata, ıhtıyac duyduklarına ya da duymadıklarına gore, kendine degısık anlamlar cıkarabilecegin harika bi film. ben sevdim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 10. Moron dedi ki:

  breaking bad deki pinkman la buu :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 11. yunus dedi ki:

  kızın elbiseleri niye o kadar iğrençti :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 3 votes)
 12. yıldız dedi ki:

  “herkes bir madde bağımlısı olsun da zevk içinde ölüp gidelim senin mantığına göre “yıldız”.”
  Bu sözler size ait..:)) O zaman zevk içinde ölmeyelim..:)
  “rakı içenler öldü de su içen ölmedi mi? :)” bu söz ironiktir..”Karaciğerin yağlanır”,”Dalağın şişer”,”böbreğin patlar” vs.vs gibi “içme “diyerek müdahale edenlere söylenmiştir..
  Çok çeşitli istatistikler yayınlanır..Efendim; “Alkol-sigara içenlerin,içmeyenlere göre kanser olma oranı şu kadar misli daha fazla felan” denir…Bu durumda alkol-sigara kullanmayanların kanser olduğu,hayatları boyunca bunları kullananların ise olmadığı da, aslında o istatistiklerde gizlidir ,Sonuçta kimin hangi nedenlerle sağlığını kaybedeceğini belirleyecek istatistiklere bakmak yerine..Konuya “Kaliteli yaşam” penceresinden bakmak daha faidelidir..
  “Doyacak kadar aşın varsa,
  başını sokacak bir damın,
  insanoğluna kulluk etmiyorsan,
  başkasının sırtında değilse geçimin,
  tamam, güneşli günler içindesin.”
  Evet bence bu kaliteli yaşamdır..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 5 votes)
 13. sürünmek dedi ki:

  yıldız öncelikle o söylediğin laf ironi değil gayet açık ve net. Alkol propagandası yapmak alkolü suyla bir tutmak gibi sözler senin söylediklerin ve benim söylediklerim de senin söylediğinin eleştirisi ve aynası. “Zeki Müren de bizi görecek miii” der gibi bence saçma bir laf ironi değil :)). Açıkça onu da içen aynı yola öbürünü de içen aynı yola giriyor diyorsun bu kadar basit senin tek söylediğin bu, lafı alakasız şekilde kaliteli yaşama çevirme ve sanki çok önemli bir söz söylemiş konumuna getirme. Karaciğerin alkolle iflası ise herkesçe bilinen, tıp dünyasının % 100 diyerek söylediği bir gerçek, karaciğer gidince de herşey gidiyor yavaş yavaş ama dalak şişmez böbrek patlamaz önce bunu bil de ona göre dalganı geç bilimsel konularla dalga geçmeye çalış.

  Kimseye karışan görüşen yok, sadece çok şaşırtıcı bulunan her gün iki şişe üç şişe devirip de 20 yıldır çok çok sağlıklı olduğunu iddia eden kişiye şaşkınlık:))) Bir de konunun ne dini sebepler ne conservatif yaşam özentisi hiçbiriyle alakası yok. Sonuçta ben de içki içen birisiyim ama her gün şişenin dibini bulmak düpedüz alkolikliktir ve övünülecek etrafa sanki herkes bu kadar içsin bişey olmuyo diye dalgalı akıl fikir vermek ne kadar doğru tartışılır. Böyle bir iddia çok şaşırtıcı geldi bana ve de üstüne senin alkolle suyu bir tutan umarsız yorumun ekstra şaşırtıcı geldi. Aşırı içki içen kendine eder sosyallik ayrı şişenin, şişelerin dibini bulmak ayrı ve bununla övünmek. Yine etrafa da siz de için sonuçta öyle de böyle de ölücez diye saçma akıllar vermek…Alkolizm hem maddi hem manevi hem de en önemlisi sağlık açısından bir yıkımdır, ailelere, insanlara malolan ağır bir bağımlılıktır. Alkol yasaklansın İran’a dönüşsün heryer diyen yok senin aklın oralara gitmiş biraz belli ve son dönemdeki devlet yönetiminin alkole karşı tutumundan inatla alkol karşıtlarına bir otomatik tepki oluşturmuşsun :)) Senin bahsettiğin kaliteli yaşamda alkolizm varsa doyacak aşın da olmaz, başını sokacak damın da kalmaz, insanoğluna kulluk edersin hem de her şekilde sırf alkole ulaşabilmek için ve bil ki batak günler içindesindir ama hala alkolik olmadığını iddia edersin. Ben de şairane döktürdüm bak laf olsun diye :)) Kaldı ki günde iki şişe şarap üzeri whisky direkt alkolizmdir inkar eden kendini kandırır:))

  Yaşam kalitesi tartışman çok saçma çok gereksiz. Alkol konusu en azından filmle ilgili bir konu filmde alkolün kötü etkileri gösteriliyor konu bu zaten ve yorumlar da bunun üzerine, senin kaliteli yaşamın senle kalsın asıl sen öğreti içindesin haberin yok, kaliteli yaşamla ilgili bir konu yok ne filmde ne ortada o senin kuruntun. İsteyen istediği gibi içsin ama bunu sosyal ortamlara hiçbişey olmuyo l.n herkes içsin diye ifade edince filmdeki konuyla da çelişiyor, tıbbi-sosyal gerçeklerle de ve ona da yorum gelsin artık. Yani sen de iç sen de o yüksek istatistiğin bir parçası olarak öl o zaman çünkü senin için zaten farkeden birşey yok, onu sen bilirsin sana birşey demiyoruz üstüne alınma, lafımız suyla alkolün aslaa bir olmadığına, her gün üç şişe içenin de birşey olmuyo laa demesine, istatistik diyince rakam gibi görünür hastanelere yatınca gerçekle yüzleşirsin acılar çekerek yani sürünerek.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 7 votes)
 14. yıldız dedi ki:

  “Alkol-sigara içenlerin,içmeyenlere göre kanser olma oranı şu kadar misli daha fazla felan” denir…Bu durumda alkol-sigara kullanmayanların kanser olduğu,hayatları boyunca bunları kullananların ise olmadığı da, aslında o istatistiklerde gizlidir ,Sonuçta kimin hangi nedenlerle sağlığını kaybedeceğini belirleyecek istatistiklere bakmak yerine..Konuya “Kaliteli yaşam” penceresinden bakmak daha faidelidir..”
  Bu sözlerimden “Kaliteli yaşam” kastımın alkolik yaşam olduğunu varsaydığımı mı çıkardınız siz?
  Aslında diyorum ki; ”Karaciğerin yağlanır”,”Dalağın şişer”,”böbreğin patlar” Denileceğine ve bir takım ıvır-zıvır istatistik bilgilerle kafa ütüleneceğine…Yani uzun yaşamın gereği olarak değil..”Kaliteli Yaşamın” gereği olarak alkol ve sigarada aşırıya kaçmayın dense daha yerinde olur..

  Umarım BU KEZ anlatabilmişimdir..Ve yine umarım, bir bütün olarak okuyup algılayabilirsiniz..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 3 votes)
 15. MATU dedi ki:

  Grçektende insanı kendine yabancı düşürten bir süreç ve her seferindede seni sobeliyen yine alko! Aslında yalın ve çok özet geçişlede bize çokda iyi anlatmış.Tşk.ler admin

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle

Kapat [ x ]