Samsara 2011 izle

20 Ocak 2013
İzlenme:

Facebook'ta Paylaş
VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 8.0/10 (78 votes cast)

samsara2011

-Samsara 2011 ABD / DUBLAJSIZ – ALTYAZISIZ (görsel)-

IMDB Puanı: 8.3/10
Tür: Belgesel
Yönetmen: Ron Fricke
Senaryo: Mark Magidson
Süre: 1 saat 41dk

Yapımı 5 yıl süren ve 25 farklı ülkeden kareler barındıran belgesel, Samsara (Dünya) döngü felsefesi üzerine inşa edilmiş eşsiz bir yapım niteliğinde.. Yeryüzünün çeşitli yerlerinden inanışları, endüstriyel ortamları, felaket bölgelerini ve doğal güzellikleri işleyen yapım, dünyanın 5 kıtasından görsel bir şölen içeriyor. İçerisinde hiç bir diyalog olmayan ve tamamen görsellik üzerine çekilen yapımı VizyonFilmizle.org olarak beğeninize sunuyor; iyi seyirler diyoruz.

Vkontakte Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.

NosVideo

NOSVIDEO SİTESİNDEN CD-1’i HIZLI İZLEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.

NOSVIDEO SİTESİNDEN CD-2’yi HIZLI İZLEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 8.0/10 (78 votes cast)
Samsara 2011 izle, 8.0 out of 10 based on 78 ratings


Toplam 15 Yorum Yapılmış.

 1. lastzany diyor ki:

  İlginçti….önde varoşluk….ötesinde uygarlık nimetleri….dinler….aslında insanlar ne kadar kuvvetli ve kudretli….ama bihaber …..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 7 votes)
 2. avrella diyor ki:

  içinde bulunduğumuz karmaşıklaşmış yaşamımızı gösteriyor.Özellikle dikkatimi çeken bir ülkenin ne kadar gelişirse o kadar da çalışma ihtiyacı duyduğu, bu doğal bir şey değil.Teknolojinin faydalarını göremeden yüzyılların geçeceğinin belki de daha fazla zaman alacağının farkında olmadan özgürlük bahçesinde dolaşan insanların bunu kavraması ise ayrı bir zayıflık türüdür.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 3. gamze gül diyor ki:

  bir çok belgesel izledim,bu belgesel kendi alanında tek.insanoğlunun yaşamını,tüketim ve yok ediş çılgınlığını realist bir görsellikle gözler önüne seren ve etkileyici görüntülerle zihinleri açan güzel bir belgesel.görüntüler ve müzik o kadar ustaca seçilmiş ki anlatıma ihtiyaç duymuyorsunuz ve size her şey anlatılıyor.kesinlikle izlenmeli.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 5 votes)
 4. yıldız diyor ki:

  Ron Fricke’nin daha önce çektiği “Baraka” belgeselinin tekrarı gibi olmuş,hatta sanki “Baraka”da kullanılmayan görüntülerle bu belgesel yapılmış diye düşünmüştüm ilk izlediğimde..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 5. barbut diyor ki:

  Yıllar önce BARAKA adlı bir belgesel seyretmiş ve çok etkilenmiştim daha sonra defalarca seyerettiğim önemli bir belge halini aldı. Bu belgesel BARAKA’ya çok yakın. İkisininde ortak yanı şu; SAHİDEN BİR SORUN VAR…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 6. Zafer diyor ki:

  bişeyler denemiş ama…hiç beğenmedim. 10 üstünden 2…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -11 (from 13 votes)
 7. mn diyor ki:

  daha çok slayt show tadında… ne yazık ki beklediğim gibi çıkmadı. görsel olarak muazzam olması, belgesel anlamında iyiolmasını gerektirmiyor açıkçası… eğer bir belgesel filmse, bu kategoride değerlendirilmeli; bu açıdan çok noksanlıklar var, kopukluklar çok fazla. eğer belgesel fotoğraf türünde değerlendirilecekse, 10 üzerinden 10 ama belgesel film tarzında, kategoriye girmez ne yazık ki…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 6 votes)
 8. adamın dibi diyor ki:

  sevmedim bence belgeselde seslendirme olmalı biraz boş olmuş

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -6 (from 8 votes)
 9. HAYATIM FİLM diyor ki:

  Sultanahmet camini Ayasofyayı gördüm sanki.keşke nereleri gösterdiklerini altyazı olarak verselerdi.çok muhteşem görüntüler var.insan merak ediyor.baraka diye belgesele benzetiyorlar.onu da izlemeyi düşünüyorum…değişik…güzel…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 2 votes)
 10. fontamara diyor ki:

  insanlık bu işte.evrendeki en büyük yok edici insandır.ve zenginler rahat yaşayacak diye fakirler perişan oluyor.dünya bunun üzerine kurulmuş.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 11. Empini diyor ki:

  Dünyanın günlüğü gibi. İnsanoğlunun elinden hiçbir şey kaçmıyor. Güçsüzün gücünü ıspatlar gibi. Mükemmel bir belesel. Farkettiğm şey şu ki Yüce Yaradan insanoğlunun ne kadar tehlikeli olduğunu bildiği için dünya için önemli erlere el atmasını adeta engellemiş. Sizin alanınız bu gibi çizgi koymuş. O kadar yıkıcıyız ki utandım kendimden. Emeğiniz için teşekkürler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 12. Haydar diyor ki:

  Taklit-tekrar yapım kategorisinde… Ama diğerlerinden daha etkileyici…
  Puzzle nereden bakıldığına bağlı olarak iyi oluşturulmuş ya da dağıtılmış…
  Yaşadığım şehirden nadir çıkmama ve yurtdışına hiç gitmeme rağmen hemen hemen her yeri bildim. Biraz ukelaca olacak ama:
  Merak ve kültür seviyesine göre algıyı değiştiren ya da anlamsız kılan :) bir yapım…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 13. marais diyor ki:

  Bir yanda tabiattaki en vahşi yaratığın insan olduğu vurgulanmakta, diğer yandan kapitalizm ve teknolojinin tabiata ve insan ruhuna verdiği tahribatı vurgulamakta ve evrenin sonunu insanın getireceğini fısıldamakta. Diğer yandan da yüzyıllardır artan ölçüde ivme gösteren şiddet, yoksulluk, açlık, sefalet…ve yaşamın ana referans noktası olarak sunulan dinlerin bu temel sorunlara nihai bir sonuç getirememesi..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 14. Bülent YILDIZ diyor ki:

  aslında yorumlar tamamen belgesel niteliğinde… Seslendirmeden yana olan arkadaşlarım için de söyleyeceğim şey şu “gördüklerinize inanmayan ama duyduklarınıza inanan insanlar topluluğusunuz” doğru bir açıdan bakmayı bilirseniz bir karenin bile binlerce satır anlatımdan daha fazla anlam taşıdığını görebilir siniz, Görsel algılarınız sorgulayın!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +8 (from 8 votes)
 15. neriman diyor ki:

  mükemeldi beni çok derinden sarstı bir bir kes daha düşündüm kavram nerede hepimiz sistemin kölesiyiz.bazılarımız sıyrılmış ama bizler hayatın beyhudeliği hayatta kalma çabası karşısında dile getirilemez düzeyde sıkışmışız. bu bu insandı dünya toprakları üzerinde acımasız buz kalpli insandı çok ağladım emeği geçen herkese sonsuz teşekürlerimi sunuyorum bu ğüzel yapım için.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 4 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:

MAIL İLE TAKİP

Adresinizi Yazip Abone Olun Filmler Mailinize Gelsin:

(Dikkat: Gelen Maildeki Linke Tıklayın. )

REKLAM

FACEBOOK

TWITTER

FİLM ARAMA


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle

Kapat [ x ]