VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 9.4/10 (9 votes cast)

khadak

-Suyun Rengi / Khadak 2006 Belçika,Almanya,Hollanda / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 6.8/10
Tür: Dram
Yönetmen: Peter Brosens,
Jessica Woodworth
Oyuncular: Batzul Khayankhyarvaa,
Tsetsegee Byamba, Banzar Damchaa
Müzik: Christian Fennesz
Süre: 1 saat 44dk

Bagi, dedesi ve annesinden oluşan minik ailesi ile Gobi Çölünde çobanlık yapmaktadır. Hükümet hayvan vebasını bahane ederek tüm göçebe aileleri madenlerde ve hükümet işlerinde çalıştırmak üzere toplar ve gettolarda yaşamaya iter. Bagi ve Shamannes ruhlar aleminde, Bagi’ nin aşkı Zozoya ve arkadaşları da reel dünyada varlıklarını sürdürebilmek için mücadeleye girerler. Çöl büyümektedir ve çöl asla kaybetmez.

Sundance ve Venice film festivalleri dahil toplamda 16 ödül kazanan yapım, Asya steplerinde yaşayan insanların dramını ele alıyor. Modern dünyaya eleştiriler de barındıran yapımı VizyonFilmizle.org olarak sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

Vkontakte Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.

NosVideo

NOSVIDEO SİTESİNDEN HIZLI İZLEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 9.4/10 (9 votes cast)
Khadak Filmi izle, 9.4 out of 10 based on 9 ratings


Toplam 9 Yorum Yapılmış.

 1. TurgutS dedi ki:

  Filmi izlemeye çalıştım ama mümkün değil,izleyemedim, Vkontake dışındaki seyretme seceneklerine girdiğimde mutlaka bir uzantı veya virüsle karşılaşıyorum…bunlarla ilgilenebilirseniz memnun olrum…

  ADMİN: DİĞER İZLEME SEÇENEKLERİNDE, O SİTELERİN ÜZERİNDEN FİLMİ İZLEYEBİLİYORSUNUZ YANİ BİZİM SİTEMİZDEN ÇIKIYORSUNUZ TAMAMEN.. EĞER BU SEÇENEKLERDE VİRÜS PROGRAMINIZ UYARI VERİYORSA ENDİŞELENMENİZE GEREK YOK ÇÜNKÜ ZARARLI YAZILIM BULUNMAMAKTADIR. YAPMANIZ GEREKEN SADECE PLAY TUŞUNA BASANA KADAR VİRÜS PROGRAMINIZI DEAKTİF ETMEK.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)
 2. ant_rack dedi ki:

  Bu filmin her saniyesinde mükemmel bir fotoğraf var. Çok etkileyici.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 3. yunus dedi ki:

  Kaç zamandır bekliyordum, teşekkürler..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. kaos dedi ki:

  filmde anlatılanlar çok uzak yerlerdeki bir olay değil, türkiye’de de benzer olaylar oldu. bundan 70 80 sene önce nüfusun %80 i kırsal kesimde yaşıyordu nolduda şehre halk akın etti binlerce yıllık yaşam tarzını değiştirdi. herkezin bir hikayesi vardır bu konuda. benim coğrafyamdakileri büyüklerimizin anılarından duyduklarından öğrenidiğim kadarıyla en büyük darbe ismet inönü zamanında olmuş, canlı hayvanın vergisi o kadar çokmuşki hayvanın postu ile canlısı aynı paraymış, şehirli bedava et yiyormuş hayvanı alır keser etini yer postunu satar verdiği parayı geri alırmış, vergi memurları geldiğinde halk hayvanlarını dağa salarmış kurdun kuşun yediği devletin aldığı vergiden daha karlıymış, inönü zamanında devletin mantığı şuymuş halkın çoğunluğu kırsal kesimde yaşadığı için o günlerde zayıf olan devlet halkı kontrol etmek amacıyla köylüye çok baskı yapmış. gerçi bu sadece yakın tarihlede alakalı değil taa osmanlıdan beri aynı uygulama sürüyor kırsal kesimdeki insanları kontrol edememe korkusu ve vergi toplayamama askere alamama sebeplerinden dolayı yüzlerce yıldır aynı uygulama devam ediyor, ha bugun yokmu hala var küçükbaş hayvancılık yapmanın cezası var, hayvanı kapının önünden çıkardınmı tarlalar yollar orman arazisi vs. nereye gitse hayvan anında ceza kesiliyor, günümüzdeki et fiyatlarının yüksekliği bu sebepten. devlet go ya hayvancılığa destek veriyor, anca ahırda duran hayvana destek var bir yerde sabit durana destek var. halbuki mera hayvancılığında senede %400 kar oranında bir kazanç var bu gelir hiçbirşeyde yoktur, çocukken çobanlık yapmışlığım var bi tarafımızdan atmıyoruz işin içinde bulundum sütü peyniri derisi gübresi hepsi para birde her sene %80 hayvan ürer(çoğalır kuzular), evdeki atalarımızdan kalan eşyalara ve sözlü anlatılanlara göre 100 yıl kadar önce teke yöresinde göçermişiz, kışın antalya tarafında yazın toroslarda yaşarlarmış, devletin baskılarından dolayı yerleşmeye mecbur kalmışlar en iyi bildikleri yere toroslara yerleşmişler dağ başında arazi yok tarım bilmeyen insanlar ve devletin tutumundan köydede tutunamayıp 50 sene kadar önce şehre göçmeye mecbur kalmışlar, şehir hayatını bilmeyen insanlar oradada pek tutunabildiği söylenemez. sonuçta şehirler bir toplama kampından farksız hale geldi, kırsalda yaşamayıda çoktan unutduk şehrede uyum sağlayamadık. çoğunluğumuzun buna benzer hikayeleri vardır, ha bizde felanca yerden gelmişiz aslında diye başlayan. binlerce yıldır bir temeli geleneği olan yaşam tarzları son 50 yıldaki kadar hızlı değişimemiştir, görünen o ki durmayacakta hayata başladığındaki yaptığın işi yaparak ölmek 2000 den sonraki nesilde görülmeyecek.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +10 (from 10 votes)
 5. sehnaz dedi ki:

  Harika bir film..her şey o kadar güzel anlatılmış ki..sadece , izleyin, derim. Gişe filmi arıyorsanız size göre değil. Gerçek bir film. Tşkrlr admin ve ekibi..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 6. dost dedi ki:

  insanın ruhundan koparılması, yeryüzünün ruhundan koparılması, büyük bir kökünden sökme, yok etme…
  muhteşem bir ağıt…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 7. Bülent dedi ki:

  Admin,Volker Schlöndorff ,kazak steplerinde gecen “Ulzhan” isimli filmini izletebilirsen..mutlu olurum

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 8. mehmet dedi ki:

  Kaos’un yorumunu hiç düşünmemiştim. Babam anlatırdı, keçinin değeri ile vergisinin aynı miktar olduğunu. Bizimkilerde memurlar gelince hayvanların yarısını dağda bırakırlarmış. O dönemde şehre göç çok olmuş.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 9. emine dedi ki:

  yönetmenin beşinci mevsim filmini de ekler misiniz?
  teşekkürler,,

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle