VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 8.0/10 (153 votes cast)

-Yasak Aşk / A Royal Affair (En kongelig affære) 2012 Danimarka,İsveç,Çek Cumh. / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.6/10
Tür: Dram, Tarih, Romantik
Yönetmen: Nikolaj Arcel
Senaryo: Rasmus Heisterberg
Oyuncular: Alicia Vikander,
Mads Mikkelsen, Mikkel Boe Følsgaard
Süre: 2 saat 17dakika

Akli dengesi yerinde olmayan Kral’a rehberlik etmesi için saraya gelen Doktor Struensee idealist ve aydınlanmacı fikirleriyle tanınmaktadır. Doktor’un devrimci nitelikteki hayat görüşleri Kral’ı etkiler ve aldığı kararlarda ona danışmaya başlar. Diğer taraftan benzer görüşleri paylaşan Kraliçe Caroline ile Doktor arasında zamanla karşı konulamaz bir ilişki başlar. Ortak hayaller ve tutku ile örülen bu yasak aşk bir ulusun kaderini değiştirecektir.

Danimarka’nın krallık döneminde geçen ve tüm Avrupa’da yankı tarihte yaşanmış bulan bir ilişkinin konu edildiği film, Berlin Film Festivalinde Gümüş Ayı ödülüne layık görüldü. Etkileyici bir dramın aktarıldığı bu yapımı VizyonFilmizle.org olarak sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

OK.ru HD

VK HD
AŞAĞIDAKİ SEÇENEKTEN FİLMİ İZLEMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE BASİT BİR ŞEKİLDE ÜYE OLUP OTURUM AÇINIZ. DAHA SONRA BU SAYFAYI YENİLEDİĞİNİZDE FİLM AÇILACAKTIR.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 8.0/10 (153 votes cast)
Yasak Aşk - A Royal Affair izle, 8.0 out of 10 based on 153 ratings


Toplam 34 Yorum Yapılmış.

 1. eylül dedi ki:

  teşekkürler admin =) sevgiler

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 9 votes)
 2. Aydınlanma dedi ki:

  Çok güzel filmdi teşekkürler öncelikle. Roussou , Voltaire gibi dönemin özgürlükçü düşünürlerinden etkilenen Danimarka kraliçesi, akli dengesi yerinde olmayan bir kral, bir düşünce insanı olan Dr. Struesse ve kraliçeyle Dr. arasındaki yasak ilişki. Kraliçe ve Doktorun dirayetsiz kralı da yanlarına alarak halkı, düşünceleri özgürleştirme ve refahı yayma çabaları karşısında rahatsız olan zengin soylularla, dinci yobaz çevrenin kurdukları komplolar.Yönetimlerde dinin bulunmasının ne kadar kötü etkileri olduğunu, gerçeklerle değil sadece inançlarla ki bu bir söylenti bile olabilir cahil halkın nasıl yönlendirildiğini görebilirsiniz. Tıpkı bugünkü din esaslı yönetimimizde olduğu gibi. Çok güzel filmdi, teşekkürler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +11 (from 29 votes)
 3. Şarlo dedi ki:

  çok ilgi çekici bir film.büyük bir keyifle izledim.teşekkürler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 7 votes)
 4. ... dedi ki:

  çok güzeldi:(

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 4 votes)
 5. Derya Isildak dedi ki:

  Tarih sevenler icin guzel bir film. Dinin burununu soktugu her bir yerde kan, vahset ,gerilik kendini gostermis.Tarihden ders almak gerek…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 28 votes)
 6. aytuk dedi ki:

  her defasında iktidara çakmak için ve ozlerindeki islam duşmanlığını açıkca ifade edemedikleri için din duşmanı retorikleri marifet halinde yorum diye kakalamak bir kısım arkadaşın mesleği olmuş. şaşmamak elde değil. bende dinsizliğin sadece 2. dunya savaşında 40-50 milyon insanı katledip farklı dinsizilik dinleri ile dunyayı somurgeleştirdiklerini soylersem haksızmı olurum. din masumdur kötu olan insanın ihtirasları ayartıcı benliği ve hırsıdır. din zavallı bir kılıf olur dinsizlerin elinde hapi topu budur.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +9 (from 41 votes)
 7. esen dedi ki:

  muhtesem bir filim , izlemenizi tavsiye ederim cokkkkkkkkk begendim…..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 4 votes)
 8. masum ? dedi ki:

  Evet evet dinler çok masum görüyoruz, her din kendi fanatiğini, müridini, hayata tek yönlü bakan tam yönlendirilebilir insan tipini yaratır ki bu en büyük gerçektir, o silahı kullananlar da bundan nemalanır, farkında olamayanlar da sömürülür. O nedenle dinlerin hiçbiri masum değildir.Bir delinin insanlık suçu olarak yaptıklarını da dinsizler şöyledir böyledir gibi genellemek, akılcılık karşıtı olmak, adeta bilim karşıtı olmak da ancak yine tek tip bakış açısının çıkardığı sonuçtur. Ha sadece islam’a karşı algılama bütün dinler insanı sömürmek ve kolay yönetebilmek adına vardır ve bu tip bir sistem demokrasiye bulaşırsa zaten birsürü eksisi olan demokrasi yönetimleri tamamen bir diktatörlüğe tek tip insan yönetimine dönüşür. Onu da her ne kadar sen inkar etsen de bugün yaşıyoruz, cehalet dizboyu neden düşündün mü acaba her geçen gün sokaklar daha cahil ve daha işsiz insanlarla doluyor bunu da düşündün mü? O nedenle eleştiriyorsak vardır bir sebebi yaşanılan, salt din düşmanlığı değil bu o senin algılama şeklin kardeşim. İnsanlık kendini bildi bileli en kanlı savaşların sebebi, en çok insan katli sebebi ve gerileme sebebi hep dinler olmuştur. Bugün İsrail-Filistin çatışmasının ardında bile dinler var, bugün Türkiye’nin hala Avrupa Birliği üyesi olamamış olmasının ardında din çatışması yatıyor daha milyonlarca sebep. O nedenle DİNLER ASLA MASUM OLMADI. Tarih hep bunu gösterdi, her olayda , her savaşta….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 32 votes)
 9. raskolnikov dedi ki:

  çok duygulandım ve hatta ağladım!..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 10. erdem dedi ki:

  Beyinler özgür olmayınca insanlar güdülmeye mahkum olmaktadırlar. Dinlerin ötesinde, alt inanç gurpları bile birbirlerini katletmek için haklı sebep bulabiliyorlar. Bu gün Irak ve Suriyede “ALLAHU EKBER” nidalarıyla canlı bombaları masum halkın üzerine sürenler mezhep fanatikleri değilmi? Ülkemizdeki Tarikat yapılanmalrına nasıl bakmalıyız? Hukuk ayaklar altında … Demokrasi özgür beyinlerle yaşar, bu olmadıktan sonra daha çok bekleriz… Güzel filmin paylaşımı için teşekkürler. mutlaka izlenmeli…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +8 (from 10 votes)
 11. yagmur dedi ki:

  Cok guzeldi cok begendim.Arkadaslar cok guzel aciklamalar yapmislar tumuyle katiliyorum.Kesinlikle izlenmeli.
  Admin tesekkurler…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 12. fugenatasoy dedi ki:

  Çok güzel, anlamlı bir film. Yaşanmış olayları aktarması açısından değeri çok büyük. 18. yüzyıl Avrupa’sının yaşamına derin bir bakış atıyor film.
  Teşekkürler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 4 votes)
 13. abk1970 dedi ki:

  Öncelikle admine teşekkür ediyorum,bir gerçek hikayeyi seyretme imkanı bulduk,film gücünü hikayenin gerçek olmasında alıyor bu nedenle seyretmenizi tavsiye ederim.Yukardaki birkaç arkadaşa birkaç sözüm olacak.İlericiliği aydınlanmayı hala açılıp saçılıp dans etmekle eşdeğer gören bir zihniyet gene klavyasini aline almış,beyinler gelişmedikçe istediği kadar özgür olsun gene koyun gibi güdülür,elbette gelişim için özgürleşmede gerekli,kahrolsun faşizim,kahrolsun kominizm,kahrolsun dincilik diye bağıranlar hep birilerinin kuklası olan güdülen koyunlardır.Burada suçlu olan din,faşizm veya kominizm değil,eğer öyle olsaydı internetten güzel bir film film seyremek yerine porno film seyredim suçu internetin üzerine atmak gibi birşey olurdu.Yukarda nekadar özgür bir ortamda düşünebildiği halde gelişimin önündeki engelin din olduğunu söyleyen birkaç örümcek kafalı yaşıyor hala bu devirde inanabiliyormusunuz.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 11 votes)
 14. Mefisto dedi ki:

  Iyi bir filmde olmasi gereken bütün özellikler var. Kacirilmamasi gereken bir film. Iyi seyirler…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 5 votes)
 15. deniz dedi ki:

  dini kendi kafasına göre değiştiren bir kiliseden bahseden filmde hangi örümcek beyinli insanlar bunu kimsenn değiştirmesine gücü yetmeyecek islamın üzerine atıyor hiç anlamıyorum galiba bu insanların gözleri bozuk zihinleri aydınlanmaya takılıp kalmış o aydınlanmayı da savunmuyorum kendi kitabını kendi amaçları doğrultusunda değiştiren kiliseyi de madem bu kadar akıllı sayıyosunuz kendinizi bu kadar aydınlanmış o zaman kuş kadar aklınız varsa benim ve tüm alemin yaratıcısı olan RABBİME dil uzatmasın dinimi baskalarının dinine göre sarhoş kafaalarıyla yorumlamasın günümüzde dinimi kullanarak siyaset yapanlara da laf atacaksa biraz aklı varsa aynı hataya düşmesin ben bu yolun yolcusuyum sizde kendi yolunuzun leküm diniküm veli yedin

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -11 (from 13 votes)
 16. sema dedi ki:

  tertemiz bir sinema, iyi bir anlatım ve etkileyici oyunlar..sitenize çok teşekkür ederim. benim için avrupa’nın tarihini pek de bilmediğim bir ülkesinde dönemine göre bu kadar ileri adımlar atıldığını görmek sürpriz oldu. hatta karşı-devrimcilerin sükunetine bile hayran oldum diyebilirim..konuyu din ve toplum üzerindeki etkileri üzerinden tartışmanın yararsız olduğunu düşünüyor ve insanın özgürleşmesinin uzun bir içselleştirme sürecini gerektirdiğini düşünüyorum. bu yüzden filmde vurgulanan bir noktayı belirterek yorumumu bitirmek isterim: insan yüce ideallerin ve gerçekten gerekli düzenlemelerin altına girse de, yine insan. doktor kıskançlığına ve öfkesine yenilerek hem kendisinin hem ülkenin mutluluğunu zedeledi.. güç, herkes için tehlikelidir ve insana çok fazla gelir :)) tekrar teşekkürler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 4 votes)
 17. adamın dibi dedi ki:

  arkadaş anlamıyorum ben artık. filmde kilisenin ve soyluların bir ülke üzerindeki olumsuz etkilerinden bahsedilmiş. bazı yorumcu kişilikler tutmuşlar dinlerin hepsine saldırmışlar. nasıl bir nefretse artık anlamadım gitti. Oysa biraz tarih bilgisi olsaydı bu kişiliklerde aynı dönemlerde hatta çok daha öncesinde İSLAM medeniyetlerinin ne kadar ilerde olduğunu görürlerdi. Ama nato mermer nato kafa ne söylersen anlamazlar. Filmi mizle filme yorum yap ne diye karıştırırsın sağı solu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -4 (from 8 votes)
 18. tahsin miroğlu dedi ki:

  Bu filmi izlemek isteyen değerli dostlarım , çok güzel bir film , zevkle izlediğim nadir filmlerden biri , sanırım bu filmdeki doktor bana benziyor , …. kesinlikle izleyin ,

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)
 19. hiç dedi ki:

  harika bi film.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)
 20. ali dedi ki:

  film gayet başarılı ve bilgilendiriciydii…Ama bazı ebu cehill zihniyetliler hristiyanlık üzerinden eleştirilen skolastizm ve dogmacılığı İslamiyete entegre etmeye kalkışmışlarr sizin savunduğunuzz hak ve hürriyetler hayat kitabı kuran da fazlasıyla mevcutt ana dilde konuşup eğitim almaktan tutun da bireysel hak ve hürriyetlere, inanç sistemine kadar….açın rum suresini okuyun taha suresini okuyun

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -5 (from 7 votes)
 21. seda dedi ki:

  güzel bir filmdi adamlar kendilerini nasılda eleştiriyo böyle filmler çekiyo helal valla. bize medeniyet dersi veren avrupalının geçmişi işte

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 22. ender dedi ki:

  izlenmeye değer etkileyici bir film

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 23. özlem dedi ki:

  muhteşem…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 24. kazım dedi ki:

  muhteşem.. söyleyecek söz bulamadım..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 25. ELİF dedi ki:

  güzel bir filmdi..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 26. buket dedi ki:

  film gerçekten harikaydi diycek laf yok kesinlikle kaçırmayın beğenerek izleyeceğinizi umuyorum..iyi seyirler

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 27. melisss dedi ki:

  Danimarka’daki 18.yy gerçeğini daha rahat anlamama sebep oldu,feodaliteden aydınlanmaya giden yol izleyiciyi sıkmadan aktarılmış,teşekkürler…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 28. Efe dedi ki:

  Film tarihi olarak bakildiginda guzel. Ama asirlardir islami karalamaya calisan avrupanin yeni bir film hamlesi:) Dr Johanin enfes ilkeleri hala danimarkada yururlukte malesef. Fredrik johanin yapamadigini yapmis o igrenc guya ozgurluk aydinlik adi altinda insanlari ahlaksizliga suruklemis. Sansurden tuuut bilmem nelere kadar. Bu mudur aydinlik! Johan idam edildiginde icime su serpildi dsem yeridir. Ne aglamasi! Papaz yonetimi taraftari olmasam da Tanri diye bahsettigi Allahimizla alakali dusunceleri boyle hissetmeme yeter. Yorum yazanlar Johana pek meraklilar goruyorumki…sizin bi johaniniz olsaydi babanizla amcaniz hollandada kendilerine nikah bile kiya bileceklerdi..veya annenizle teyzeniz…ahlakin dibinde yuzecektiniz istemezdiniz diye dusunuyorum ama hazmedenler de olabilir herhalde…sayilar admin sitee cokk guzel

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 3 votes)
 29. cimbomlu dedi ki:

  filmin ilk başlarından ve ortalarına kadar çok hemde çok durgun geçiyor. orta şekerli bi film. filmin sonlarına doğru birazcık heyecan artıyor ancak, sonu birazcık karışık bitiyor. bu film, 2013 yılının en iyi yabancı dalda oskara aday olan filmlerden bi tanesi ancak, bana göre bu dalda oskarı AŞK filmi kazanacaktır…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 30. akif dedi ki:

  öncelikle vizyonfilme çok teşekkür etmek istiyorum bize böyle filmleri izleme imkanı sunduğu için, herkese de tavsiye ediyorum siteyi..
  film gerek oyunculuklar,gerek görsellik,gerekse konusu açısından oldukça ilgi çekiciydi.tarihi filmleri sevenler kesin izlesin.özellikle mads mikkelsen in başarısı büyük.
  sevgili admin, mads mikkelsen in De grønne slagtere filmini de ekleyebilirseniz çok memnun kalacağım. kara mizah türünde güzel bir yapım olduğuna dair yazılar okudum fakat izlemek kısmet olmadı. teşekkürler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 31. melay dedi ki:

  Dil To Pagal Hai yüklermisiniz lütfen. Shah rukh Khan filmi ve izlemeyi çok istiyorum. Bu sitede bulamadığım için başka sitelere baktım fakat takılıyor hepsinde izleyemedim. Yüklerseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 32. yeliz esen dedi ki:

  harika bi film bence herkesin izlemesini tavsiye ederimm

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 33. Cadı Avcısı dedi ki:

  Buram buram tutku kokan bir tarih filmi beklemeyin. Ortak ideolojinin oluşturduğu gönül bağlarının gelişmesi, Danimarka’nın aydınlanma çağına girmesiyle eş zamanlı olarak ilerleyen bir ilişkiye tanık olurken filmin dram türünde olması kesinlikle acı dolu ve ağlak bir yapım izleyeceğinizi düşündürtmesin….
  Filmle ilgili detaylı yorumum için: http://bugunkeyificinneyaptin.blogspot.com/2013/09/a-royal-affair-yasak-ask.html

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 34. qumru dedi ki:

  Öndercim sadece partlı secenek var onlar da açılmıyor altyazılı secenekte..Bir bakabilir misin rica etsem ?

  ADMİN: ABLA DÜZELTTİM, İYİ SEYİRLER DİLERİM:)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle