VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.1/10 (246 votes cast)

-9. Seans / Session 9 2001 ABD / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 6.7/10
Tür: Korku, Gizem, Gerilim
Yönetmen: Brad Anderson
Senaryo: Stephen Gevedon
Oyuncular: David Caruso,
Stephen Gevedon,Paul Guilfoyle
Müzik: Lou Barlow
Süre: 1 saat 40dk

Bir temizlik ekibi, terk edilmiş bir akıl hastanesinin arıtılması işini alırlar. Hastane yıllar önce kapatılmış, hastalar da binanın güvenlik görevlisinin anlattıklarına göre sokağa salınmışlardır. Ekiptekilerden; Gordon’un yeni bir çocuğu olmuştur ve kendi içine kapanmış, sürekli bir iç hesaplaşma içindedir. Dahası karanlık koridorların ötesinden bir sesin kendisiyle konuştuğunu duymaktadır. Jeff karanlıktan korkmaktadır. Henry’nin gizli planları vardır. Odaların birinde bulacakları ses kaydının sırrı ise 9. seansta çözülecektir.

İlginç bir gerilim-korku örneği olan film, eski bir akıl hastanesinde geçen sıradışı olayları konu ediniyor. Özellikle psikolojik gerilim sevenlerin beğenebileceği bu yapımı VizyonFilmizle.org olarak sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. (FİLM ÖNEREN İZLEYİCİMİZ: TOZMİK)

VIMEO tek parça izleme seçeneği:

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.1/10 (246 votes cast)
9. Seans - Session 9 izle, 7.1 out of 10 based on 246 ratings


Toplam 34 Yorum Yapılmış.

 1. pipolu dedi ki:

  Delirten nedenler…

  İnsanların psikolojisini bozan etkenlerden bir tanesi de bulunduğu ortamdır. Bu ortamın kanserojen maddeler içermesi,üstüne eklenen bireysel ,ailevi sorunlar ve iş stresi eklendiğinde ortaya çıkan manzara pek hoş olmayacağı aşikardır.

  Filmimiz , klasik korkutan yapı ve içinde yaşananlar gibi başlasa da tamamen ayrı bir kulvarda seyrediyor.
  Bu yerin 1800’lerden kalma , devasa akıl hastanesi olması , ürkütücü… Zaten, akıl hastanesinde yaşananlar sıra dışı olaylardır.Huzursuz ortam duygusunu çekimlerle anlatan yapım, beklediğimiz geçmişe doğru görüntülü anlatım yapmayıp, bunu ses bantı kaydıyla ifa ederken, fiziksel canlandırmaları da seyirciye bırakıyor.Böylece ortaya daha gizemli bir hava çıkartmayı başarıyor..

  Kişilik bölünmesi ve paralel işleyiş.

  Ezber bozan film ilerledikçe ,seanslar halinde dinlenen geçmişteki kişilik bölünmesi vakası ve şimdiki zamanda yaşanlar arasında bir paralel işleyiş başlatıyor.Orada tek bünyede toplanan çoklu kişilik. Burada çalışanlara paylaştırılmış gibidir.Ancak finalde, esas kötü kişiliği, kim temsil edecektir…Bu gizem de filmimizin içinde saklıdır.

  Farklı yaklaşım.

  Öncelikle bende farklı tatlar bırakan filmi, beğendiğimi belirtmeliyim. Sıradan başlayıp, sıradan olmayan senaryo gayet başarılı.
  Akıl hastanesinde kullanılan materyallerin çekimlere yansıtılması, izleyeni etkileyince, orda gerçekten olmanın huzursuzluğunu anlamış oluyoruz. Filmimizin ana teması, bozulan psikolojiler olması, çekimlerle başarılı bir şekilde örtüştürülüyor.

  Korku filmlerine psikolojik yaklaşım sunan yapım, bu tarzdan hoşlananları memnun edecek düzeyde olduğunu belirtmek isterim.

  Filmi öneren “TOZMİK” e bende teşekkür ederim.Önerdiği filmler hakikatten kalite ihtiva eden yapımlar…

  Emeğe teşekkürler ve iyi seyirler..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -6 (from 76 votes)
 2. tozmik dedi ki:

  Aslında filme yorum yapmıycaktım.Pipolu geldiği için ona hoşgeldiniğini sumak istedim.Tam ben filmler önermeye başladığım andan itibaren sen ortadan kaybolmuştun.Sitenin en sağlam yorumcusu olduğunu düşünüyorum.Önerdiğim filmleri yorumlarını görmiyince izlemediğini sanmıştım.Teşekkürler.Pipoluda eleştirmen yeteneği var.Belki açıklamaları biraz uzun oluyo ama.okumaktan sıkılmıyorsunuz.Pipolunun yorumlarını zevkle okuyorum ve bakış açısına güvendiğim ender yorumculardan.Sinema bilgisi kesinlikle var.yoksa insan böle geniş kapsamlı çarpıcı cümleler kuramaz.Bir kez daha hoş geldin Pipolu…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -16 (from 58 votes)
 3. Körler sağırlar birbirini ağırlar usulü, daha önceleri pipolu’yu uzun yorumları vb. için kötü eleştirirken şimdi sırf bu yorumu nedeniyle övgü yağdıran yorumlara katılmak isterdim ama ego hatta yükse ego öyle birşey ki övgüler yağdırırken bile kendini belli ediyor ve olayı yine kendisinin ne kadar özel olduğuna çeviriveriyor. Samimiyetsiz bulduğum bu iki yorumdan sonra film methiyeler düzülecek seviyede değil ve sıkılanlar bile olabilir. Birkaç yerinde gerçek vahşeti ve psikolojik bölünmeyi hissetmek dışında bir yön yok, hatta klişeler çok. Siz bilirsiniz ama ben yukarıdaki ikisi de aslında politik olan yoruma gerçekten vaaay beee dedim:)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +30 (from 52 votes)
 4. deniz dedi ki:

  ustalar çalışın sınavda çıkar diyo arkadaşlar .. çalışalım bakalım :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -17 (from 17 votes)
 5. noname dedi ki:

  körlersağırlar nickli arkadasın yorumuna aynen katılıyorum.tozmik’in önerdgı flmlerın geneli iyi bana gore ama bu film gercekten vasattı.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 23 votes)
 6. ayla keskin dedi ki:

  ben bir filmi izlemeden önce yorumlara şöyle bir bakarım ama o filme gerçekten bakmak istiyorsam yorumarın hepsi kötü de olsa beni etkilemez neden derseniz film zevki görecelidir benim beğendiğimi kimse beğenmeyebilir yada herkesin süper dediğine ben on dakika bile dayanamayabilirim.iyi bir fim iyi bir yemek gibidir malzeme iyi olmalı,ahçı iyi olmalı,yemek estetik olmalı..ve en önemlisi benim damak zevkime hitap etmeli filmler de böyledir hepsinde bir yaşanmışlık vardır her filmde herkes kendinden bişeyler bulabilir hepsinin insanda bıraktığı izler farklıdır.Ben bu filmi açtım ama on dakika dayanamadım sıkıldım.film beni başladığı an içine alabilmeli ne olacak diye merak ettirmeli korku ve gerilimse şayet..herkesin yorumuna da saygı duyulmalı gerek pipolu gerek tozmik kim olursa olsun bu sitede muhteşem filmler de izledim admin arkadaşa da teşekkürler ama bu film bana çok soğuk geldi sevmedim

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 18 votes)
 7. Yedinci His dedi ki:

  Pipolu merhaba, tozmik’in önerisi ile sana ulaşmak istiyorum. İnternet sitemizde sinema, filmler üzerine yazmanı isterim. Admin de bu mesajı mazur görür yayımlarsa bana [email protected] dan bana ulaşabilirsin. Başka yazmak isteyen yetenekli arkadaşlar varsa, onların da mailini beklerim mutlaka. Teşekkürler vizyonfilmizle

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -12 (from 18 votes)
 8. berrin dedi ki:

  mükemmeldi finalde mahvoldum

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -5 (from 13 votes)
 9. fable dedi ki:

  klasikleşmiş korku filmi gibi başlayan ilerleyen dakikalarda yerini piskoljik bir filme dönüşmesi insanı harbi bayıyor konu ve senaryo olarak başarılı olsada ilerleyişi çok yavaş filmdeki atmosfer harbi çok bayıcı bana göre
  vasatın bir üst seviyesi yani eh işte denilecek bir film

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 11 votes)
 10. erkanAltair dedi ki:

  Yorumlara şöyle bir bakınca TOZMIK arkadaşı öven çok kişi ve önerdiği filmlerde çokmuş ama ben sadece bu filmi gördüm ondan özür diliyorum. :) Madem önerdiği filmler çokmuş ve bunlarda beğeniliyormuş kendisinden küçük bir şey isteyeceğim eğer yaparsa çok sevinirim.Bu sitede önerdiği filmlerin isimlerini gmail adresime atabilirse şayet beni çok mutlu eder :) [email protected].

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -7 (from 9 votes)
 11. erkanAltair dedi ki:

  Tamam film sizi hiç beklenmedik yerden vuruyor ama bunu direk kafanıza indirmiyor,yavaş yavaş sindire sindire yapıyor ve bu yüzen bu türden hoşlanan birini bile sıkıyor.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 7 votes)
 12. Asel dedi ki:

  Dün izleme şansım oldu, kesinlikle vasat bi film.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 11 votes)
 13. non dedi ki:

  yorumlara bak.normal hayatta türkçenin tsini konuşmayanlar.iş perde arkası olunca bir anda evin zengin, bilgili ve küstah babası kesiliyor.2 saatlik bir keyif için 2 saat düzgün konuşup süper absürd kelimeler kullanıp insanların zihninde vay adama bak! profili çizicem diye uğraşmayın.
  iyi filmdi, adamın burnunda sümük vardı de bırak , yada illa eleştirceksen filmi bunu konuşmadığın bir dille yapma.bütün filmlerini bu siteden izliyorum, her filmin altında bir tane karikatür arkadaş çıkıyor, dizi film gibisiniz.yapmayın etmeyin gözün sevem.film izleyeceğiz şurda

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 18 votes)
 14. jjjj dedi ki:

  filmi begendim.şu sanat eleştirmeni gibi bütün filmi anlatıyor ya çok itici geliyor.yahu bize ne ,git arkadaslarınla paylaş. sanki oskar verecek adam! birde filmden anlamayan abuk subuk yorumlar eklemeler yuh yani. görüntü kalitesi bir kaç fikir beyan et geç.
  birde her filme politik,din yorumu eleştirisi yapanlar var nolur yayınlamayın şu yorumları..
  adamlar kendi ülkesinde ,kendi dinini propagandasını yapacak tabii,millette eleştiriyor!! hani bilgisiz olunursa … olunmaz heee

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 17 votes)
 15. Osso dedi ki:

  Sonuna kadar bekleyin :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -5 (from 9 votes)
 16. Mefisto dedi ki:

  Sevgili arkadaslar, yorum yazan arkadaslarin görüslerine, yazi stillerine neden ille de sansür getirmek ve de onlari aforoz etmek istiyorsunuz. Begenmediginiz ya da okumak istmediginiz yorumlari okumaz gecersiniz. Burasi ” Devlet Güvenlik Mahkemesi” filan degil. Herkesin fikirlerine ve de yorumlarina tarafsizca yer veren özgür bir site. Böyle oldugu icin biz bu siteyi seviyoruz. Hep söyledigim birseyi yineliyecegim. Okumama hakkinizi kullanin, bu kadar basit. Sevgili Pipolu tekrar yorumlarini görmek beni sevindirdi. Merhaba!…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 15 votes)
 17. ekol dedi ki:

  Klişeleşmiş “eski ve köhne yapılarda adam öldüren hayalet” filmi izleyeceğim diye düşünürken filmin senaryosu beni çok memnun etti. Film biraz tek düze ilerlese de gizem, filmin sonuna kadar devam ediyor. Filmi beğendim, bu tür film sevenlere tavsiye ederim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -4 (from 8 votes)
 18. suzan dedi ki:

  hiç bir filmden bu kadar sıkılmamıştım..pipolu arkadaş sen bu filmde ne buldun ben anlayamadım…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 5 votes)
 19. tem dedi ki:

  cok guzel… Psikolojik ve gerilim dolu…. Bir (admin: filmi anlatmayın) bahs ediyor….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 2 votes)
 20. tuzak dedi ki:

  psikolojik gerilim sevenlerin ağzına layık bır fılm olmus

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 2 votes)
 21. cem dedi ki:

  Başarısız, amatörce ve psikolojikten çok sikolojik film olmuş at çöpe gitsin.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 5 votes)
 22. dido dedi ki:

  fim güzel dikkat ve sonunu beklemek gerek iii seyirler

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 23. derya dedi ki:

  güzel filmdi tavsiye ederim sonunda şaşırcaksınız

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 24. storm dedi ki:

  Kısacası izlemeyin.Hikaye güzel gibi geliyo ama sonu şaşırtıcı falan degil.Beklenileni kesinlikle vermiyo senaryonun sonu

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 25. ilhan dedi ki:

  yorumları okumak bir saatimi aldı film izlemeye vaktim kalmadı

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +10 (from 10 votes)
 26. ilknur dedi ki:

  film iyiydi. psikoloji ve gerilim iyi işlenmişti. ama ben sonunda şaşırmadım. beklediğim son ve kişiydi…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 27. nurettin dedi ki:

  filmi bu siteden izleyemiyoruz vımeo’ya yönlendiriyor admin

  ADMİN: FİLMDE BİR SIKINTI GÖRÜNMÜYOR.. VİMEO YAZAN YERE BASMAYIN, PLAY TUŞUNA BASIN VE BİR SÜRE BEKLEYİN AÇILACAKTIR.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 28. birol dedi ki:

  sakin izlemeyin zaman kaybi .bosuna 1,5 saatimiz gitti baska film izleyin. . .

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 29. Cherry dedi ki:

  Normalde bir filmi beğendiysem negatif yorum yapanlara hiç bulaşmam.Amma ve lakiiin bu film adamı delirtir!Çok iyi işlenmiş.Klişe gelebilir akıl hastanesi ama kesinlikle değil!Eğer benim gibiyseniz yani çizgi film gibi korku filmi seyrediyorsanız sonunu tahmin etmekte zorlanmazsınız ama ana fikir çok iyi işlenmiş + Simon karakteri muhteşem oturmuş.Özellikle son replik çok hoş ve malesef doğru…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 30. arya dedi ki:

  ben simon ı bağdaştıramadım aslında başroldekı adammıymış o kayıttakıler

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 31. zaza dedi ki:

  hicbirsey anlamadım yani bu ne yaaa kayıtlar neydi adam kimdi karisini niye öldürmüş arkadaşlarını miye öldürdü sacma sapan bi filmdi konusu yok bi kere sebepler yok

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 32. ofke dedi ki:

  sene olmuş 2013 hala spoiler veren mallar var hayret bir şey gece gece ağzımı bozduracaklar şimdi kaç saattir şu yorumları okuyorum zaten tam altlara doğru olumlu yorumlar gördüm filmi izlemeye yeltendim spoiler veren şahsiyetin yüzünden izlemiyorum MAL ADAM

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 33. gececi dedi ki:

  Inanirmisiniz o kadar film izledim gerilim korku dalinda bu kadar övgüyle bahsedilip vasata ilasan film gormemistim. Tamam göreceli bu isler ama e be kardesim bu filmde abartilacak hic birsey yok hic mi film izlemediniz yaratıcılık vasati ancak aşıyor hayal kırıklığı sırf yorumlar yüzüne izledim artık kendim seçip izleyeceğim

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 34. cosmicalfa dedi ki:

  Güzel yorumlara ben kandım siz kanmayın ,verin 2 saatimi bana geri..hayatımda izlediğim en saçma film.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle

Kapat [ x ]